Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון בעניין ספורט מוטורי (לקראת החוק הקרב ובא?)

Moti - Miata R
שימו לב! השרשור הזה בן 6988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי קריאה והשתתפות בשרשורים בפורום האופנועים נראה לי הגיוני שגם הארבע גלגליים שבינינו ידסקסו בנושא.

קודם כל, יש איזשהו עדכון בנוסח החוק שעשוי להפוך רכבי כביש לחוקיים ל-TRACK DAYS (אבל אל דאגה, זה עדיין מסורבל בטירוף ולחלוטין לא מובן לי מה לעזאזל עובר לאנשים בראש לפעמים), עוד פרטים כאן - http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=61015

הדיון באותו השרשור גרם לי לחשוב שאנשים אולי צריכים לראות גם את הצדדים הפחות יפים של ימי המסלול, ויש כאלה.

הדברים הבאים הם האמת בשטח בארה"ב וגם כללים בלתי כתובים בספורט (הדברים לא מתייחסים לג'ימיקאנה) -

1. ספורט מוטורי הוא לא ספורט זול, נקודה.

מי שמחפש ספורט עממי שילך לשחק כדורגל, ספורט מוטורי הוא יקר, גם ליום נורמלי על מסלול תצתרכו לקנות ציוד בטיחות יקר כמו קסדה, ולא, קסדת אופנוע לא מספיקה ויש בינה לבין קסדה לשימוש במירוצי מכוניות הבדלים מהותיים שהופכים את קסדת המכוניות להרבה יותר יקרה וזו רק דוגמה אחת מיני רבות... תכינו את הארנקים.

2. מי שלא מסוגל מבחינה פיננסית לרסק את האוטו על מסלול ולהפסיד את כל הכסף צריך לשקול טוב טוב כל השתתפות בספורט מוטורי שעלול להפוך את האוטו שלך לגוש מתכת שחוץ ממיחזור לפחיות קולה כבר לא יצלח לשום דבר.

3. יש פאן (ב-פ דגושה) חזק של אחריות אישית כאן ברמה שלהרבה אנשים יהיה קשה מאוד לקבל - אין את מי לתבוע!

ריסקת את הרכב? ההפסד כולו שלך. מישהו אחר נכנס בך והאוטו הלך? ההפסד הוא עדיין כולו שלך! .. זה דו-כיווני, במידה ואתה מרסק למישהו אחר את האוטו האחריות לרכב שלו נופלת עליו. זה אכזרי אבל רק ככה זה יכול לעבוד, אחרת כל פעם שמישהו היה נותן למישהו אחר איזו נגיעה זה היה מגיע לבית משפט, אז לא, זה לא ככה ואין בתי משפט ואחראים אחרים.

תאמינו לי שזה מאוד אפקטיבי.

להרבה מועדוני מירוצים והתאחדויות יש גם כלל שנקרא 13-13 שאומר שאם היה לך מקרה של מגע ברכב אחר אתה תחת אזהרה ל-13 חודשים שבהם אם נשנה המקרה אתה מורחק מפעילות ההתאחדות ל-13 חודשים (עונש קשה!), בשפה של מירוצים מקצועיים זה אומר לדפוק שתי עונות מירוצים!

4. תקנות הבטיחות מחייבות אתכם תמיד למינימום כלשהו.

אתם באמת רוצים לעלות למסלול עם מינימום ציוד הבטיחות? תחשבו על זה טוב, אפילו טוב מאוד (כי התשובה היא לא).

5. נהיגת מסלול באה ללמד אתכם לנהוג יותר טוב (סעף זה תקף גם לבתי ספר לנהיגה מתקדמת).

תשאירו את האגו בבית, הדאווינים שאתם עושים על החבר'ה לא מעניינים אף אחד ולא הופכים אתכם לנהגים טובים... מי שבא עם אגו למסלול הם אותם טמבלים שלא יתנו לאנשים אחרים לעקוף ויעצבנו נהגים אחרים (והופ הדגל השחור מתנפנף לכם מול העיניים, מה שאומר שאתם מעצבנים לא רק נהגים אחרים אלא גם את המארגנים וזה לא סימפטי כי אתם עלולים למצוא את עצמכם מורדים מהמסלול ונשלחים הבייתה בלי החזר כספי).

6. עוד קצת בסעיף של האגו, יש מצב שלמרות שאתם נוסעים על איזו אימפרזה משופרת מכל הכיוונים ועם איזה שלוש מאות חמישים סוסי פרא, יבוא מישהו עם איזו עגלה מתקופת האבן ויראה לכם מאיפה משתינים דץ ודצה. זה בדיוק הבנאדם שהכי כדאי לכם לנסות לעקוב אחריו וללמוד ממנו, גם אם זה אומר שבישורת שאפשר לתת גז ולעבור את העגלה המקרטעת כדאי דווקא להוריד את הרגל מהגז מספיק בשביל להישאר בקירוב מאחורה ולראות מה עושה הבחורצ'יק בקטעים היותר מעניינים של המסלול.

אפשר ללמד גם קוף איך ללחוץ על הדוושה הרועשת בישורת.

אני בטח אזכר בעוד מלא דברים אבל רציתי לתת לכם קצת רקע ונקודות למחשבה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה פתיח - מלמד על ניסיון - ובכל מקרה, לדעתי, לא אמור להפריע לידיעה שיש לקדם ספורט מוטורי גם בישראל - ועדיף שמהר!

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפריע? לא יעלה על דעתי להפריע.

הרעיון הוא לגרום לאנשים להיכנס לספורט בעיניים פקוחות, נהגים ואופנוענים כאחד.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצדדים הפחות יפים של ימי מסלול לא יכולים להיות גרועים יותר מהצדדים הפחות יפים של "ימי מסלול" בכביש הציבורי...חוק ספורט מוטורי שיאפשר גם ל"עניים" להשתתף בספורט מוטורי בסדר גודל זה או אחר זה הכרח.

אני רוצה לעלות על מסלול עם הפיג'ו שלי כמו שהיא ולגמור סט צמיגים ביום אחד.

אני רוצה להשתתף בתחרויות Hillclimb בפיג'ו שלי בקטגוריה של מכוניות חוקיות לכביש וללא שיפורים.

אני רוצה להשתתף במרוצי דראג עם הפיג'ו שלי במצבו הנוכחי באופן חוקי כמו שעושים בחו"ל (טוב, אולי אני לא באמת רוצה לעשות את זה, אבל הכוונה ברורה... :wink: )

מקריאה של החוק, והחומר והדיונים שמסביב אני באמת לא יודע מה אני יכול וצריך לעשות עכשיו כדי לקרב את היום, או אם בכלל יש משהו שאני יכול לעשות כדי לקרב את היום.

אני רק מקווה שאלה שטוענים שהם יודעים מה צריך לעשות באמת יצליחו!!

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה ישנו בלבול גדול בכל נושא החוק ומשמעותו בעיני כולם.

כל מי שירצה לעלות על מסלול מירוצים קבוע, או ארעי, סגור, או ראלי, לצורך מירוץ חייב להיות נהג ,או רוכב

שקיבל רשיון מהרשות, או ישירות או דרך עמותה או איגוד מירוצים שהוכר עלידי הרשות כגוף שמטרתו מירוצים.

לכן גוף כמו מועדון אופנועי ישראל שהוא מועדון טיולים (בלי להעליב) אינו ולא יהיה מועדון מירוצים, אי לכך

הוא אינו נכלל ושייך לחוק הספורט המוטורי.

ימי מסלול אינם ספורט מוטורי תחרותי נקודה...

כל מי שחושב להעלות רכב פרטי משופר ככל שירצה לצורך נהיגת מירוץ או נגד אחרים או נגד השעון כמירוץ

שישכח מזה.

הוא יוכל להעלות רכב פרטי רגיל על מסלול לצורך שיפור מיומנויות נהיגה בלבד או על ידי מדריך שיוסמך

על ידי הרשות כקורס, או לבד.

כמובן שזה יהיה כפוף להסכמת בעל המסלול ואם ימציא תעודת ביטוח שתניח את דעת הרשות.

מירוצים, רק בעלי רשיונות מירוצים. ומכוניות מירוץ לפי הכללים הבין לאומיים.(בטיחות)

מה לעשות המדינה שלנו המציאה את החוק הזה שאינו קיים באף מדינה אך בלי זה? לעולם לא היינו מגיעים לשחר חדש.

ללא ספק שימי מסלול הם נדבך חשוב ליצירה והתפתחות לנהיגה מיומנת וממתנת (פחות כסח על כביש ציבורי) אבל אל תתבלבלו זה לא ספורט מוטורי תחרותי!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שירצה לעלות על מסלול מירוצים קבוע, או ארעי, סגור, או ראלי, לצורך מירוץ חייב להיות נהג ,או רוכב

שקיבל רשיון מהרשות, או ישירות או דרך עמותה או איגוד מירוצים שהוכר עלידי הרשות כגוף שמטרתו מירוצים.

לכן גוף כמו מועדון אופנועי ישראל שהוא מועדון טיולים (בלי להעליב) אינו ולא יהיה מועדון מירוצים, אי לכך

כל מי שחושב להעלות רכב פרטי משופר ככל שירצה לצורך נהיגת מירוץ או נגד אחרים או נגד השעון כמירוץ

שישכח מזה.

הוא יוכל להעלות רכב פרטי רגיל על מסלול לצורך שיפור מיומנויות נהיגה בלבד או על ידי מדריך שיוסמך

מירוצים, רק בעלי רשיונות מירוצים. ומכוניות מירוץ לפי הכללים הבין לאומיים.(בטיחות)

מה לעשות המדינה שלנו המציאה את החוק הזה שאינו קיים באף מדינה אך בלי זה? לעולם לא היינו מגיעים לשחר חדש.

ללא ספק שימי מסלול הם נדבך חשוב ליצירה והתפתחות לנהיגה מיומנת וממתנת (פחות כסח על כביש ציבורי) אבל אל תתבלבלו זה לא ספורט מוטורי תחרותי!!

דורות, ימי מסלול הם אמנם לא ספורט מוטורי תחרותי - אבל החוק מתייחס אליהם כאילו הם כן, וזו אחת הבעיות הכבדות כאן.

ולמה אני צריך להיות בעל רשיון מירוצים כדי לרכב/לנהוג להנאתי, בלי להשתתף במירוצים? למה אני צריך להיות רשום בעמותה כדי לרכוש אופנוע מוטוקרוס? תראה לי עוד מדינה בעולם שזה ככה!

ומה עם העובדה המטופשת, שלפי החוק בנוסח הנוכחי, אין אפשרות לעמוד בדרישות ה-FIA לגבי מירוצי ראלי, לפיהן המכוניות המשתתפות מחויבות ברישוי כביש? וכנ"ל לגבי מירוצי אנדורו ותקנות ה-FIM, הדורשות רישוי-כביש?

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את הפרק של TOP GEAR האנגלי שדיברו על TRACK DAYS. גם אצליהם אין ביטוח לנזק על המסלול לרכב הפרטי שלך (למעשה יש - אבל זה יקר ואף אחד לא עושה) כל הסיכון על בעל הרכב.

לגבי החוק היבש כאן בישראל - אני סומך על הראש היהודי למצוא את הפירצות ולקרוא לזה DE או משהו דומה...בזמן שכן מודדים זמנים ומחלקים פרסים על הפודיום לבעלי לנטיס משפחתי , STI , חיפושיות ו 106ים - שהכל מצולם לערוץ הספורט 5 ובחסות מי עדן, הינומה מוטורס וטייר קלאב.

http://www.scci.co.il/

The Sports Car Club of Israel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להתייחס לימי מסלול בעזרת דוגמה.

לפני כ-3 שנים, ביקרתי חבר בעת שהותו בספרד (יגאל M3 שנמצא גם כאן לפעמים, למי שמכיר). ביחד שכרנו SLK ועלינו איתה ליום מסלול (בעצם שניים) על מסלול קטלוניה שליד ברצלונה. אני לא ארחיב כאן במילים מכיוון שאת הכל כבר כתבתי בעבר:

http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-889-280-1449827,00.html

רק אגיד כי כל מה שהיה צריך לעשות זה להגיע, לחתום, לשלם כמה עשרות יורו, לדאוג לקסדה ולעלות. פשוט וקל. כל חודש יש להם כמה ימים כאלו שבהם כל אחד יכול לבוא ולעלות על המסלול להנאתו.

הנה עוד מספר תמונות:

אופנועים:

bikes_in_catalunya.jpg

הישורת של המסלול ממבט על:

circuit_de_catalunya_1.jpg

במגרש החנייה (כן, זו וויליאמס מקורית):

catalunya1.JPG

על המסלול מול קייטרהם שלא היו מהירות יותר בישורת אבל שחטו את ה-SLK200Kompressor בסיבובים:

catalunya2.JPG

שוב על המסלול, ליד אינטגרה שעשתה רעש מדהים:

catalunya5.JPG

שלא יהיו לכם ספקות, שעתיים על מסלול מרוצים והצמיגים שלכם נראים ככה:

catalunya4.JPG

והנה כמה סרטונים, מצטער על האיכות, זה מה יש:

אני ב-SLK כמעט עף מהמסלול

יגאל ב-SLK, עף מהמסלול :-)

אני ב-SLK, מבט מבפנים

ה-SLK בישורת, מבט מבחוץ

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד רוני, מה קרה ליגאל שם? למה הוא לא הצליח להמשיך בנסיעה?

כנראה שקע במלכודת עפר שנמצאת שם בשביל להאט אותך (ועבדה לא רע בכלל).

מישהו יודע מה קורה עם החוק? מתי קריאה שניה ושלישית?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפריע? לא יעלה על דעתי להפריע.

הרעיון הוא לגרום לאנשים להיכנס לספורט בעיניים פקוחות, נהגים ואופנוענים כאחד.

מוטי.

ממש לא התכוונתי אלייך! אלא לכך שסף הכניסה אינו אפס (אין ביטוח/יש ביטוח וכד'). אם לא הבנת החמאתי לידע שלך (איפה סמיילי עם לשון??)

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

WWOOWW, אין מילים.

תארת את החוויה בצורה פשוטה, מדהימה, מוחשית והכי חשוב, לא מתנשאת.

נ.ב.

1. לא עשו לכם בעיות בחברת ההשכרה על הצמיגים?

2. למה לא נסעתם על ה M3? את אותו הכסף של ההשכרה הייתם יכולים לשים על צמיגים חדשים.

צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד רוני, מה קרה ליגאל שם? למה הוא לא הצליח להמשיך בנסיעה?

אחרי ה"תעופה" לשוליים? קודם כל שים לב למשהו ממש מרשים - החצץ שזרוק שם עוצר את הרכב במהירות אדירה. שים לב שהוא עף מהמסלול על סביבות ה-100+ קמ"ש, ונעצר אחרי מטרים ספורים. הוא לא הצליח להמשיך כי זה חצץ בעומק של כמה סנטימטרים טובים והרכב פשוט התחפר. אם תשים לב הוא מנסה לצאת בעזרת סיבוב ההגה ימינה שמאלה, אבל האוטו הרי הנעה אחורית :wink: (דיגה, אני יודע שאני אחטוף על זה :lol: )

רוני

נ.ב.

1. לא עשו לכם בעיות בחברת ההשכרה על הצמיגים?

2. למה לא נסעתם על ה M3? את אותו הכסף של ההשכרה הייתם יכולים לשים על צמיגים חדשים.

צבי.

1. לפני שהחזרנו את רכב שטפנו אותו טוב טוב ואת הצמיגים במיוחד. אח"כ החנינו את האוטו בחנייה צפופה בין מכוניות וכשהאיש שבא לבדוק שהכל בסדר הגיע, הוא לא יכל להסתכל מהצד ולראות את המצב של הצמיגים, אז הוא פשוט תם לנו וברחנו משם במהירות :lol: (אם יש פה עובדים של אוויס - זה הכל המצאה!! זה לא קרה באמת!!)

2. מסיבות השמורות אצל יגאל. אני חושב שהוא בדיוק החליף קצת זמן לפני כן זוג צמיגים והם פשוט כל כך יקרים שהיה לו חבל עליהם...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישכח מזה.

דורות, כנראה שלא קראת את הכתבה שעלתה בפול-גז:

http://www.fullgaz.co.il/archive/jan-05/news/fg10381-motor-sport-approved-in-first-call-opinion.php

ימי מסלול, או לצורך העניין כל פעילות עם כלי רכב המתאימים לכביש הציבורי, אינם ספורט מוטורי.

בשל כך, הרוכב וכלי רכבו יצטרכו לעמוד בתקנות התעבורה גם על מסלול המירוצים, קרי, לצורך העניין, לא לעבור 80 קמ"ש, לאותת בעקיפות וכד'.

בשל כך, לא ניתן יהיה לקיים ימי מסלול, אימון ברכיבה מתקדמת, או כל פעילות מוטורית אחרת עם כלי רכבך הפרטי, מבלי לעבור על החוק.

זה בסיס הבעיה, מבחינתי לפחות, למרות שטשביט מעלה נקודה מעניינת נוספת הדורשת התייחסות.

Little Max

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי ה"תעופה" לשוליים? קודם כל שים לב למשהו ממש מרשים - החצץ שזרוק שם עוצר את הרכב במהירות אדירה. שים לב שהוא עף מהמסלול על סביבות ה-100+ קמ"ש, ונעצר אחרי מטרים ספורים. הוא לא הצליח להמשיך כי זה חצץ בעומק של כמה סנטימטרים טובים והרכב פשוט התחפר. אם תשים לב הוא מנסה לצאת בעזרת סיבוב ההגה ימינה שמאלה, אבל האוטו הרי הנעה אחורית :wink: (דיגה, אני יודע שאני אחטוף על זה :lol: )

אהמ.. זה לא היה בידיוק מטרים ספורים, הוא עשה מעין חצי עיגול שם ואני בטוח שהוא התחיל להאט הרבה לפני הכניסה לחצץ..

hope for the best, expect the worse.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...