Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת רוורס - MediaNav רנו קליאו

-roi-
שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב המלצה שלי לפתוח הרשאה ולהתקין לבד במידה ויש ידע, פתיחת ההרשאה ממש פשוטה, ניתן לראות תגובה שלי באשכול המפרטת כיצד לבצע.

גם ההתקנה היא לא יותר משני חוטים למערכת

לצערי אין ידע ואין זמן.. בגלל זה אני מחפש מישהו שיכול לעשות את ההתקנה המלאה במחיר סביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה עדכון לגבי המצלמה ?

אני גם רכשתי עכשיו קליאו חדשה ואני מעוניין להתקין מצלמת רוורס.

איפה הכי זול ואמין להתקין את זה ?

מבחינת התקנת המצלמה אני מאמין שכל מוסך אביזרי רכב יסכים להתקין. פשוט הם לא מתעסקים עם הפריצה של המערכת שזה מאוד פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

חברים שלום,

נעזרתי בפורום הזה על מנת להתקין בעצמי מצלמת רוורס ברנו קליאו 2015 שברשותי, לאחר שסיימתי את התהליך אני שמח לפרט פה על התהליך. חילקתי לכמה שלבים כדי להקל עליכם- המצלמה עצמה והחיווט שלה באוטו, פריצת המערכת ולבסוף החיבור הפיזי בין המערכת למצלמה.

1. מצלמת רוורס + התקנת המצלמה - הזמנתי מצלמה מאתר אלי-אקספרס, המצלמה שבחרתי מתיישבת על תושבת שמחליפה את המנורה הממוקמת מעל הלוחית רישוי.

קישור למצלמה:

https://he.aliexpress.com/item/For-Renault-Clio-3-III-Lutecia-2005-2014-Car-Wired-Or-Wireless-Rear-View-Camera-CCD/32737308031.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.nqFh1W

אפרט על החיווט של המצלמה: בשלב הראשון הסרתי את הפאנל של המזגן והמערכת כפי שניתן לראות בסרטונים רבים באינטרנט (לדוגמה

רק החלק הראשון של הסרטון רלוונטי של פירוק הפאנל)

חיברתי את הקופסא שמגיעה עם המצלמה לחשמל של המערכת על ידי גילוף קל של החוטי חשמל, והתחלתי להעביר את החוט העבה של המצלמה מעל התא כפפות, לתוך הגומי שעוטף את המיקום של הדלת שבצד הנוסע, לאחר מכן הסרתי את הפלסטיקה שמכסה את החגורה של הנוסע ודרך שם לגומי של הדלת נוסעים האחורית. משם הורדתי את הכיסאות והעברתי דרך הפלסטיקה לאזור התא מטען ומאחורי הבד שמכסה את דפנות התא מטען עד למנורה האחורית בצד הנוסע, משם מתחת לטמבון. מבלי להוציא את כל הטמבון הצלחתי להסיר את המנורה של הלוחית רישוי ולהחליף אותה בתושבת של המצלמה שכוללת את המנורה. (מחווטים את המנורה החדשה לכבלים של המנורה הישנה - שימו לב שכדאי לקנות מנורה מתאימה, יש בכל אוטו דיפו ותחנות דלק)

חשוב: את החוט הכחול יש לחווט למנורת רוורס שנמצאות בדלת של הבגז', אך בפועל אני לא בטוח שממש חייבים משום שבסוף לא השתמשתי כלל בחוט הכחול. מי שרוצה - יש להסיר את הגומי המכסה את התושבת דלת של הבגז' ולהעביר את החוט למעלה לכיוון הגומי אקורדיון המעביר את החוטים מגוף הרכב לדלת הבגז' יש שם חוט אדום שמעביר את המתח לאורות רוורס, תתחברו אליו עם החוט הכחול האחראי על מעבר אינדיקציה כי אנחנו במצב רוורס באוטו (כמו שאמרתי בפועל לא השתמשתי בזה בסוף.)

2. פריצת המערכת- השתמשתי בסרטון שאחד החברים פרסם פה בפורום, קישור להורדת הקובץ שפותח את המערכת: https://mega.nz/#!U0B1FQIJ!vLpMNswxglPLKaAEALLvk1jLF_bMe5-wmHCtVsR9Mnk

• מעבירים את הקובץ בשם UPGRADE לUSB ריק
  • לוחצים על לחצן הווליום (שיופיע שעון)
  • מחברים את הusb
  • לוחצים הגברה ואז הנמכה דרך השליטה מההגה ומופיע החלון הלבן עם הקוביות (תמונה 1)
  • לוחצים על MICROTEST
  • לוחצים בחלון החדש על (A2)#1 SWRC_RVC (כלומר הימני מבנים השניים שבאמצע)
  • המסך נכבה ונדלק על סמל צהוב של רנו
  • מופיע השעון
  • סיימנו

3. חיבור בין המצלמה למערכת - בהתחלה הזמנתי כבל מEBAY כמו שהומלץ פה, לצערי בכבל הייתה בעיה שברגע שהוא היה מחובר לא הייתה אפשרות לבצע שיחות באמצעות הבלוטוס כי לא היו שומעים אותי. החזרתי את הכבל וקניתי אחד דרך אמזון כולל משלוח לארץ. להלן קישור:

https://www.amazon.com/gp/product/B017DC78LG/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

בעיות במהלך הדרך:

1. הפריצה של התוכנה, נעזרתי בהמון סרטונים מיוטיוב שלצערי אני כרגע לא מוצא. לחלוטין ניתן לעבור את זה בשלום
  2. לצערי כמו שניתן לראות בסרטון של הפתיחת אופציה למצלמה – המסך לא מלא אלא יש את הבר השחור מימין של הבהירות שלא ניתן להוריד אותו
  3. הכבל שהזמנתי פגע במערכת שמע של הבלוטוס ולכן הייתי צריך להחליפו
  4. אולי הכי חשוב – הפריצה פגעה באפשרות להשתמש במערכת ניווט. אני בכל אופן לא השתמשתי בה בחיים כי היא לא משהו ולכן זה לא נורא מבחינתי. בכל אופן ממליץ לקחת USB ריק ולבצע את השלבים לפי הסרטון הבא:

זאת מבלי בפועל לבצע את ההתקנה. כך יהיה לכם אופציה להתקין את המערכת מחדש מתי שתרצו.

מקווה שעזרתי קצת, בהצלחה לכולם!

סרטונים שנעזרתי בהם:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההשקעה. מדריך נהדר!

הנושא עלה כאן כבר מספר פעמים ואני בטוח שהמדריך הזה יעזור לאחרים.

הערה קטנה: קיימת אופציה להתקין תוכנה אחרת (לא של רנו) על המערכת. המחיר שלה לא כל-כך יקר, כ 60 אירו.

התוכנה מאפשרת שימוש במצלמת רוורס, אינטרנט, OBD, מפות ועוד.

לא ניסיתי (אין לי רנו) אבל לדעתי נראה מעניין:

https://mena.co/downloads/menaco-medianav-pack

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

הי

האם הסבר זה מתאים גם עבור רנו קאפצור 2015 ?

שאלה נוספת, יש המון הסברים ובאחד מהם הבנתי שישנו קובץ DBOOT 1.4

מאיפה ניתן להוריד אותו ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...