Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת EGR לסוזוקי ליאנה, שווה לעשות בעצמי?

ferdinandstrat
שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלק נראה פשוט למדי להחלפה, ארבע ברגים ומחבר אחד.

הקטע שקניתי משומש, אז אני צריך לנקות אותו, יש טיפים? וכמובן שאין לי אטמים מקוריים, האם יש חנות ברחובות, בילו או אפילו אשדוד שבה אפשר לקנות נייר שממנו אפשר לעשות אטמים?

האם שווה לי לעשות את זה לבד? או לקחת למוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Egr לרוב מנקים והבעיה ניפתרת...אין צורך להחליף. הפירוק, הניקוי, וההרכבה פשוטים ולא מורכבים. אטם השסתום הוא לרוב לא מנייר כך שלא מאמין שתצטרך אטם חדש. הניקוי נעשה באמצעות ספריי קרבורטורים. האם דלקה נורה בלבד או שגם מורגשות תופעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Egr לרוב מנקים והבעיה ניפתרת...אין צורך להחליף. הפירוק, הניקוי, וההרכבה פשוטים ולא מורכבים. אטם השסתום הוא לרוב לא מנייר כך שלא מאמין שתצטרך אטם חדש. הניקוי נעשה באמצעות ספריי קרבורטורים. האם דלקה נורה בלבד או שגם מורגשות תופעות?

ניסינו לנקות אבל לא עבד, אז הבנו שהEGR שווק חיים, כך או כך אני עובד בפרוקייה וקניתי אותו במחיר טוב(ויש לי אחריות אם לא עובד). קניתי ספריי לניקורי מצערות, זה טוב?(הולך לנקות את המצערת על הדרך). כמו כן לEGR של הליאנה יש אטם עשוי נייר וכבר השגתי את הנייר.

התסמינים הם בעיקר זלילת דלק טיפה מופרזת(אבל נראה לי שזה קשור לגיל של האוטו או למצערת מלוכללת) וסוג של דבר מאוד מוזר שמתרכש כל פעם שאני עומד ברמזור על דרייב. הרכב לא עובד הכי חלק שיש, כאילו המנוע עובד ונשמע טוב אבל הרכב רועד קצת יותר מדי(אבל על פי מה שהבנתי זה קשור יותר לתושבות מנוע וגיר) ולפעמים אני מרגיש כאילו שהמנוע שובק חיים לחלקיק שנייה וכאילו שהאוטו נזרק קצת, ממש קשה לתאר את זה.

וכמובן הנורה דולקת קבוע וכל פעם שבודקים זה מוציא אותו קוד: תקלה בשסתום EGR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק נראה פשוט למדי להחלפה, ארבע ברגים ומחבר אחד.

הקטע שקניתי משומש, אז אני צריך לנקות אותו, יש טיפים? וכמובן שאין לי אטמים מקוריים, האם יש חנות ברחובות, בילו או אפילו אשדוד שבה אפשר לקנות נייר שממנו אפשר לעשות אטמים?

האם שווה לי לעשות את זה לבד? או לקחת למוסך?

אחרי כמה זמן התופעה חוזרת? עד שבוע ככה?

מה הקוד תקלה? ?

P 0400 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי, אני לא זוכר. זה כבר יותר מחצי שנה ככה.

אז למי אתה מחכה? למשיח בן דוד שיבוא?

למה אתה נוסע חצי שנה כבר עם מנורה דולקת? לא חבל אם אתה יכול לפתור את התקלה?

נ.ב אני אנחש שהחלפת EGR לא תפתור לך את התקלה.

עדכן אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעצמי בספק רב שזה יעזור. הסיבה שלא רציתי לעשות את זה הרבה זמן זה בגלל בעיות כלכליות וחלק חדש עולה 1500 שקל בערך. אז התחלתי לעבוד בפרוקיה, וחשבתי "וואלה אני יכול לקנות כמעט כל מה שאני צריך כאן! עם הנחה ואחריות!".

אוקיי אז אני מחליף מחר על הבוקר, עושה נסיעת מבחן וכו'. אם הנורה עדיין דולקת במה אתם חושדים?

שנית אני חושב על לקנות OBD סקאנר, מה אתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא קוד תקלה שוב ומשם נתקדם. קשה לנחש מה גורם לנורה להידלק. אם חיישן egr זה הקוד אז אני לא רואה סיבה שהחלפה שלו לא תיפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא קוד תקלה שוב ומשם נתקדם. קשה לנחש מה גורם לנורה להידלק. אם חיישן egr זה הקוד אז אני לא רואה סיבה שהחלפה שלו לא תיפתור את הבעיה.

אבא שלי ודוד שלי עברו על כל בעיה אפשרית, הEGR היה הדבר היחיד שנשאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבלתי בדיוק מאותה בעיה.

נסעתי למוסך וניקו את ה egr עם ספרי קרבורטורים. אחרי שבוע חזרה התופעה. המוסך רצה להחליף את ה(בעלות של 600 שח)egr אבל למזלי הם לא יכלו לקבל אותי באותו היום. חזרתי הביתה, פירקתי אותו מאוטו בצורה םשוטה יחסית הוא מחובר על ידי 4 ברגים. כמו כן את egr עצמו פירקתי ונשארתי רק עם השסתום המתכתי. לקחתי מסיר שומנים לתנורים וניקיתי איתו את השסתום. ירדו כמויות של פיח. חזרתי על הפעולה מספר פעמים עד אשר השסתום היה מבריק. החזרתי הכול למקום עם אטם מנייר שקנתי בחנות חלפים לרכב. בהצלחה. כמובן שהבעיה נפתרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עם כל הכבוד אני סומך על אבא ודוד שלי, יש סיבה למה אנחנו באים אליו עם הרכבים שלנו. אולי פיספסו משהו, כך או כך אני הולך לבצע וידוי הריגה מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שהתקלה היא חוסר זרימה ב EGR ולא הוא עצמו, לכן לא יעזור להחליפו וחבל.

התקלה נמצאת מתחת למצערת בתעלת הכניסת גזים לסעפת -היציאה סתומה - יש להסיר את המצערת ולנקות את הפתח כניסת גזים שהיה מעבר חפשי ובזה נגמרת התקלה .

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה נמצאת מתחת למצערת בתעלת הכניסת גזים לסעפת -היציאה סתומה - יש להסיר את המצערת ולנקות את הפתח כניסת גזים שהיה מעבר חפשי ובזה נגמרת התקלה .

חיים יוד.

אתה מתכוון לצינור הזה שמחבר את הEGR למצערת? זה אפשרי לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

חיים יוד.

אומנם עבור סוזוקי בלנו 2002, אבל נראה לי דומה.

האם הכוונה לצינור מס' 6 בתמונה המצורפת?

אם כן, כיצד מנקים אותו, הרי הוא לא ישר שאפשר להעביר חוטר לאורכו. והאם יש אטמים שצריך להצטייד בהם לפני הפירוק?

לאן הצינור מתחבר בצד השני? האם הוא מתחבר לסעפת פליטה?

תודה

Capture.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוזוקי ליאנה הבעיה בסתימה במעבר גזים אל השסתום egr עצמו וכדי לשחרר את הסתימה צריך לפרק סעפת פליטה ושם יש תעלת גזים צרה בין צילינדר 4 לבין הראש מנוע שעובר דרך הסעפת פליטה.

עריכה:

בתמונה מגוגל להמחשה ניתן ליראות מצד ימין של סעפת הפליטה את תעלת הגזים שמזרימה את הגזים לתוך ראש המנוע ומשם אל השסתום egr.

צריך לפרק סעפת פליטה ושסתום egr ולנקות היטב את המעבר הזה עם לחץ אוויר,חוט ברזל וספריי קרבורטור עד שיהיה מעבר תקין של אוויר.

https://i.ebayimg.com/images/g/XTgAAOSwIbBdRMEE/s-l300.jpg

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...