Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן II - הימור מוצלח או התאבדות??

ראלימן
שימו לב! השרשור הזה בן 7863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה לקראת חשיפתה של המכונית החשוב ביותר לבית רנו בעוד כחודש וחצי בתערוכת פאריז, נחשפו עוד תמונות ונתונים על המגאן החדשה והמטרה היא כרגיל עיצוב מיוחד נקרא לזה.

אז רציתי לשאול את חברי הפורום מה דעתם על המדיניות המוזרה משהו של רנו, לעצב בצורה מיוחדת ויוצאת דופן.

האם ההימור של רנו באמת יצליח לאור העיצוב הקונבנציונלי של ה-307 והגולף?

או שזה יהיה סופה של קריירת ההימורים של רנו וסופו של המעצב הראשי?

על העיצוב של רנו דובר לא מעט. החל מהקנגו שהשפיעה כנראה על כולם. זה גלש לאוונטיים ומשם לקליאו החדשה, הוול סאטיס מזכירה מאד את האוונטיים, ואפילו הלאגונה הושפעה קלות ועכשיו המכונית החשובה ביותר לרנו - המגאן.

המגאן החדשה תצויד בהתאם למסורת של רנו במלא ציוד הבטיחות שקיים הכולל בין היתר גם ESP, ABS, EBA ומערכת חדשה של רנו שנקראת ה-UCL מערכת שפועלת כנגד מצבי תת היגוי וכשמה כן היא- Understeer Control Logic. בנוסף למערכות העזר הרגילות והמיוחדות בגירסאתה המאובזרת ביותר ניתן יהיה להשיגה עם לא פחות מאשר 10 כריות אויר בעוד שהסטנדרט יהיה "רק" 4 כריות.

המגאן תיוצר בלא פחות מ-7 גירסאות שונות.

האטצ'באק 3 דל'.

האטצ'באק 5 דל'.

סדאן 4 דל'.

סטיישן.

קבריולט.

סניק .

ואחרונה חביבה היא סניק כפולת ההנעה.

אלה יצוידו בלא פחות מ-8מנועים

1.4 בנזין 98 כ"ס

1.6 בנזין 115 כ"ס

2.0 בנזין 136 כ"ס

1.5 דיזל DCI 80 כ"ס

1.9 DCI 120 כ"ס

1.5 דיזל 100 כ"ס

1.9 דיזל 140 כ"ס

2.0 בנזין עם מגדש על כ"ס לא פורסם עדיין שכן המנוע יוצא רק בעתיד.

התיבות בינתיים כולן ידניות עם 6 הילוכים ב- 1.9 דיזל ו2.0 בנזין.

אוטו' יגיע בהמשך עם 4 הילוכים ומצב טיפ' המכונה "פליק שיפט".

האוונטיים - האם היא התחילה הכל?

avantime.jpg

הוול סאטיס המשיכה

velsatis_home_visual.jpg

הקליאו המשיכה במסורת..

512110.jpg?464

האם היא האשמה האמיתית?? רנו קנגו

513111.jpg?1661

קצת שונה מהאחרות אבל עדיין לא רגילה...

514111.jpg?674

ועכשיו המגאן..

518111.jpg?5899

אז השאלה הסופית היא מה יהיה על רנו? האם ההימור שלך יצליח או יכשל כמו הוול סאטיס?

האם המדיניות הזו של הימורים בעיצוב תשתלם לרנו או שעליה להחזיק את הקלף החזק שלה, בטיחות, ולהישאר איתו??

מספר קושיות..

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוואל סאטיס מעולם לא נכשלה. היא לא כוונה להצליח בתחרות מול הסדרה 5 ללקוח הממוצע. היא שונה ומציעה אלטרנטיבה חדשנית ומרעננת וזו הייתה כל המטרה שלה, בעצם. לרנו לא היו אשליות שהיא תימכר במליונים.

האוואנטיים הייתה טירוף רגעי (מבריק!) ואני מאוד, מאוד מחזיק מרנו על שיצרו אותה.. היא בכלל לא עניין מסחרי. וגם הפיתוח שלה היה זול.

המגאן זה סיפור אחר. רנו "יאלצו" את הצרכנים לבחור במגאן על ידי עוד אבזור ועוד בטיחות.

אני גם לא חושב שהיא נראית *כלכך* גרוע, ולבסוף, היא מיוחדת.

וגם זה משהו בעולם שלנו, לא?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוואנטיים הייתה טירוף רגעי (מבריק!) ואני מאוד, מאוד מחזיק מרנו על שיצרו אותה.. היא בכלל לא עניין מסחרי. וגם הפיתוח שלה היה זול.

אני מאוד מחזיק מרנו נקודה, החברה הזו כל הזמן מחדשת ומוציאה מכוניות מובילות , בבטיחות אין לה מתחרות בכלל.

העיצוב החדש הזה מראה על נועזות וחיפוש דברים חדשים.

אל נשכח שיש גם את הקליאו ספורט ואת ה קליאו V6 עם המנוע המרכזי, תראו לי עוד יצרן שעושה את זה היום .

בקיצר, אני מחזיק מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הלאגונה היא המכוערת (האמת גם הוול-סאטיס ,אבל כמכונית לפלח שוק מצומצם ,מעולם לא היה לה צ'אנס להיות רבת מכר אמיתית ,מה גם שהשוק הזה מכור לגרמניות.

המגאן פשוט מצעידה את עיצוב הקומפקטיות קדימה ,בניגוד לכל הקופסאות עשויות בשטאנץ שיש היום.

לדעתי , באירופה ,הרכב יהיה להיט ,כמו הטווינגו בזמנה ,האספאס,הקליאו וכו'.

בארץ? :? הממממ איפה הבגאז',מה זה המכוערת הזאת ,למה היא לא יפנית,וה-AL4 פסיכוטי,ומה עם שמירת הערך? והסחירות?

בקיצור ,אתה מבין מי בדיוק בחיים לא יקנה אותה... :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי הוול-סאטיס הספיקה להכשל? או האוונטיים?!

האוונטיים מיוצרת במהדורה מוגבלת של כמה אלפים לכל העולם, כמקדם תדמית ותו לא.

הוול-סאטיס עוד לא נמכרת מספיק בשביל להקרא כשלון (או הצלחה) - אבל גם פה מדובר יותר בקידום תדמית ותחרות עקיפה בפלח העליון, יותר מרצון אמיתי למכור בלי סוף.

לזכות רנו - ועם המגאן היא מוכיחה זאת שוב - חייבים לציין את התעוזה להוציא דגמים ייחודיים וכל כך לא שגרתיים - גם בקטגוריות הלחם והחמאה שכה חשובות לשרידותה.

כבוד!

:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המגאן 5 דלתות נראית טוב, גם אם היא קשה לעיכול, מה שקשה לי לאמר על ה-3 דלתות שם פשוט הקורה האחורית נראית כמו איזה קו שיצא בטעות לפטריק וישר לקחו לאולם הייצור.

לדעתי ברנו הפנימו שרק שידור קו של קידמה וחדשנות יכול להצעיד אותם קדימה,

הם בחרו שלא להלחם בפולסווגן חזיתית כמו שפיז'ו עושים בהצלחה יחסית עם ה-307 ופיאט ממש לא עם הסטילו, הם החליטו לתקוף את פולסווגן עם כלים שהם לא מכירים.

היום יותר מתמיד הקהל פתוח לקו חדשני ואחר, קו שיבטא את האישיות.

את זה אין בפולסווגן וגם לא בפיז'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה מקדם הגרר... בכל מקרה, השוק היום קשה מאוד עם ה-307 והקורולה החזקות והגולף V במחסנית. מעניין שרנו חוזרים להציע גרסאות עילית מוגדשות.

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי המגאן החדשה היא משהו יפה ומיוחד ,אבל אני אישית מאוד נמשך לשונה והקצת ביזארי אז אני קצת לא אובייקטיבי .

בסך הכל כל הכבוד לרנו על התעוזה והאומץ להוריד לפס יצור מכונית כל כך משונה ומיוחדת.... :wink:

אני חושב העיצוב של הרנו הגיע קצת טרם זמנו אבל בסופו של דבר זה הכיוון הכללי של עולם הרכב , מי יודע אם אנשים יצליחו לעכל אותה מספיק בקלות אז זה יכול אפילו מאוד להצליח :!:

מה שבטוח זה שבארץ רק צריך למכור הרבה בהתחלה ואז כמו תמיד העם הולך עם העדר :angel:, והמגאן יכולה להיות המזדה לנטיס הבאה :?::!::wink:

דוד.

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא אחד שעיצוב מוזר לא עושה לו את זה. דבר ראשון שחשבתי כשראיתי את התמונות של המגאן החדשה היא "איזה מכוערת". אז כמובן שזה מה שרנו רצו שאחשוב, ואז אתבגר ואגיד שזה מיוחד. כיוון שלא ראיתי את המגאן in the steel, אשמור את פסק הדין שלי לעוד כמה זמן. אבל כרגע אין לי שום רגשות מיוחדים לעיצוב המגאן וגישת ה"פחות יפה=יותר מיוחד" לא מוצאת חן בעיני. אבל עיצוב זה משהו סובייקטיבי לגמרי, כמו שאני ממש לא מצליח לאהוב את המראה של המאזדה6 (למרות שניסיתי) ואני אוהב את העיצוב של הקורולה האצ'בק שהרבה אומרים שהיא מכוערת.

אבל מספיק עם העיצוב - איך היא תהיה על הכביש?

הניחוש שלי: לא משהו. זאת ההגדרה הטובה ביותר לניחוש שלי. כמו שאומרים שהלגונה לא משהו. והואל-סאטיס לא משהו. (מישהו נהג פה בלגונה? אשמח לשמוע... בינתיים זה ממה שאומרים בחו"ל)

אבל מה שאני מאוד אוהב זה את תשומת הלב על הבטיחות - המגאן הנוכחית, זו שהתכנון הבסיסי שלה יצא לאור אי שם ב-1995, עדיין אחת הבטוחות בקטגוריה. אין לי ספק שהמגאן החדשה תשיג את ה-5 כוכבים הנכספים. וגם אם לא - הרגשה בטוחה היא בוודאי נותנת. דרך אגב, הסטנדרט הוא לא 6 כריות כמו בפיז'ו 307 בחו"ל (אני לא חושב שמוכרים גם דגם עם 2 כריות באיזשהו מקום חוץ מבישראל...)?

עוד משהו קטן שאני לא כל כך מחבב - העמסת יתר בגאדג'טים. "רנו קארד" ודימר זה נחמד וזה מעולם הBMW אבל אני לא הייתי משלם גרוש על זה, לא כשזה בא על חשבון מרחב בתא הנוסעים.

ולסיכום - בהצלחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלגונה דוקא נחשבת בחו"ל, לבין הטובות בקטגוריה, קרובה ביכולת הדינמית למונדיאו (הגיעה שנייה אחרי המונדיאו בזמנו במבחן בטופ-גיר שכלל את כל המשפחתיות דאז, כולל מונדיאו וC5).

לגבי המגאן החדשה - עצם ההצהרה על מנוע 2 ליטר 200 כ"ס (מוגדש), היא כבר סימן שהמגאן החדשה יכולה להתמודד עם הרבה יותר כוח מהישנה, ואולי גם מהנה יותר (כפי שרנו טוענים).

מערכת למניעת תת-היגוי אמורה (??) לעזור, כמו כיול עדיף ומרכב נמוך יחסית לדור החדש של המשפחתומטיות.

נחייה ונראה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת חושב שמשהו מוזר עובר על רנו..

אומנם יש להם את התעוזה לייצר דברים מיוחדים ומגיע להם על כך הרבה קרדיט אבל מצד שני זה חבל. מהסיבה הפשוטה שלפעמים עיצוב זה הכל לכמה אנשים. אבל בהחלט בהחלט לא רק. תסכימו איתי שהרבה יותר נעים לשבת במכונית שלך ולדעת שאתה אוהב איך שהיא נראית זה עושה טוב ללב שלכם ויוצא שאתם מרוצים מהגג שהאוטו שרציתם הוא גם יפה!

כמובן שעיצוב זה סובייקטיבי.

לדוג' הקליאו החדשה לדעתי מכוערת מאד ומשדרת מסר פשוט לא נכון. הקליאו ספורט אמורה לשדר כוחניות ואגרסיביות ובמקום זה היא משדרת: קנגו. אומנם הקליאו ספורט היא על בסיס הקליאו הרגילה אבל מסר צריך להיות ברור שזה קליאו ספורט ולא פאקינג קנגו, זאת למרות שהקליאו דור קודם נראתה אנמית משהו אבל היא עדיין נראתה טוב יותר מהנוכחית. כך גם הלאגונה שלפי דעתי פשוט מוזרה מדי ושוב לא משדרת את מה שהיא אמורה וזה יוקרה, בכל זאת הרי היא מכונית פול סייז - מנהלים. שלא לדבר על הוול סאטיס היא בכלל תוצר מאד פריקי של רנו, פשוט מכוערת מדי. האוונטיים היא השונה בחבורה והיא נראית מאד טוב אבל ראו איזה פלא היא דוקא מיוצרת בכמויות הכי קטנות.

נו טוב עיצוב זה סובייקטיבי הרי לא? :roll::roll:

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי צ', מסכים איתך לגמרי.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראלימן, אם לשפוט לפי דבריך רנו הצליחו, ובגדול.

אתה לא תראה מכונית של רנו, בטח מהחדשות, ותשאל "איזו חברה עושה את זה". כי זה דיי ברור. ככה זה צריך להיות. לכל יצרן שמכבד את עצמו צריך להיות קו עיצובי מגדיר. ואצל רנו זה האוואנגארד - so be it. כשראיתי אוואנטיים במציאות בפעם הראשונה, הדבר האחרון שעבר בראש שלי היה "איזה יופי". זה קודם היה "what the fuck..", ואז היה "יה, זה נראה כמו קרון של רכבת!!", ואחר כך "אני לא מאמין שמישהו שפוי ייצר כזה דבר", ואחר כך "זה מעניין דווקא.." ואחר כך ממש התאהבתי בה. פשוט יופי.

אם מנסים לעשות כלמיני גרסאות חצי אוואנגארד כמו C5 - זה מכוער וזה נכשל. אם הולכים עד הסוף, תמיד מקבלים את התוצאה הרצויה. תמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוג' הקליאו החדשה לדעתי מכוערת מאד ומשדרת מסר פשוט לא נכון. הקליאו ספורט אמורה לשדר כוחניות ואגרסיביות ובמקום זה היא משדרת: קנגו. אומנם הקליאו ספורט היא על בסיס הקליאו הרגילה אבל מסר צריך להיות ברור שזה קליאו ספורט ולא פאקינג קנגו, זאת למרות שהקליאו דור קודם נראתה אנמית משהו אבל היא עדיין נראתה טוב יותר מהנוכחית.

זה יראה כאילו שאני קופץ להגן על הרכב שלי, אבל אני לא.

לדעתי בתמונות היא מכוערת (חלקן), וגם בחלק מהצבעים היא לא משהו.

א-ב-ל, קליאו ספורט אמורה להיות מופנמת, לא כוחנית או אגרסיבית.

יש אנשים שמעדיפים את הרכב שלהם stealthy, וזה מאז ומעולם היה

הבסיס לקטנות החמות - מכונית שנראית כמו כל דגם קטן, בעלת

מנוע חזק והתנהגות. המון פעמים אני רואה אנשים מסתכלים בעניין

על הרכב אחרי שעקפתי אותם, מנסים להבין איך הקליאו (שלפי

המראה שלה יש לה מנוע 1.1 ליטר) עקפה את המאזדה 1.6 אוטומטית

שלהם - רכב מטוס לכל הדיעות.

הקטע של הפוזה בא מאוחר יותר - ואני מסוגל לחיות טוב מאוד בלעדיו.

זה נכון גם לגבי פיג'ו - 206, 306GTI - ממש לא מושכות תשומת לב,

נראות בדיוק כמו הדגם הרגיל (ולא לגלות לרועי, אבל ה-306 שלו היא

בעצם XSI עם badge), ולגבי עוד רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...