Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיזוג בדירה חדשה מקבלן - מיני, מולטי וביניהם

student
שימו לב! השרשור הזה בן 2784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דירת 4 חדרים חדשה בירושלים. קומת גג-שטוח מוגן יריעות. כיוון צפון מזרח. שטח הדירה 115~ מ"ר. המידות הרשומות בתמונה כמעט סופיות.

החלונות מסומנים במלבנים כחולים, כולם שמשות כפולות.

החימום: תת-רצפתי :shock:

הקבלן מבצע הכנה למיני מרכזי בהתאם לדרישות המתקין ובאיזור המסדרון הרחב המסומן.

האפשרות הברורה כמובן היא מיני מרכזי לכל הבית אבל לרוב נצטרך מיזוג רק לסלון ולמטבח (ומשם בורח למסדרון הרחב) ולחדרים הרבה פחות.

אבל להפעיל יחידה אחת גדולה מאוד רק בשביל הסלון גם אם תהיה אינוורטר?!. בכללי, אינוורטר באמת כדאי/אמין?.

אפשרויות אחרות לדעתי -

שני מיני מרכזי - אחד לסלון ולח' שינה #1 (+אמבטיה?) ומיני-שני לח' שינה #2 + ממ"ד (אפשר בכלל בממ"ד?)

או: מיני אחד ומולטי אחד ל- 2/3 ח' שינה.

שלישית: שילובים של מזגנים נפרדים כל חדר עם או בלי מיני או מולטי. אבל פחות מקובל היום לשים בסלון חדש יחידה גדולה על הקיר.

ההתקנה חייבת לעבור דרך מסתור הצנרת אבל ברגע שיש טופס 4 אין שום בעיה להעביר צנרת על קירות הבניין בחלקו האחורי עבור נניח חדרי-שינה אחוריים במיוחד שגב הבניין לא פונה לשום רחוב.

הקבלן הראה לי שתי הצעות מחיר למיזוג לשם התרשמות:

1. מיני אינוורטר אלקטרה 50T EMD עם שלושה דמפרים

2. אלקטרה PREMIER מולטי Box אינוורטר עם 4 יחידות פנימיות-עיליות בגדלים שונים בהתאם לחדר. העלות כאן היא פי 1.3 יותר מאפשרות 1

איציק נ. המליץ השנה "בקור" על המיני החדש של אלקטרה דגם ELD אבל כרגע אין לו אופציה לאינוורטר.

מה דעתכם, המלצתכם?

115SQm2 4room.jpg

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמפרים זה דרעק.

המעבה והמאייד מילא עובדים בתפוקה מלאה, וסגירת התריס לא יעילה מבחינת חסכון.

הייתי נמנע מהדמפרים, גם אם תבחר באותה חלופה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיני-מקס של אלקטרה זה לא רק דמפרים, במיוחד באינוורטר. זה גם אפשרות להפעיל מכל חדר בנפרד את המזגן והאינוורטר דואג לספק תפוקה נדרשת בדיוק. לכן האופציה הזאת לא רעה אם זה באמת מיני מקס. אני לא יודע איך הוא נתן לך 4 יחידות פנימיות בהפרש כזה קטן כי לכל יחידה פנימית צריך לעשות ניקוז משלה ולמשוך צנרת משלה. זה עולה הון. מה גם שלא כל קיר מתאים לתליית יחידה כזאת ותכלס אין הבדל בין זה ל4 מזגנים נפרדים חוץ ממקדם יעילות ונקודת כשל מרכזית בדמות המדחס הבודד.

האופציה השניה עדיפה, אבל הראשונה גם בסדר בתנאי שמדובר במערכת מיני-מקס ולא סתם דמפרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעות המחיר הן בכלל של דירה דומה וניתנו לשם ההתרשמות בלבד ע"י הקבלן. הדמפרים לפי המחירים נראה שהם מיני מקס אבל לא כתוב.

לפי מה שאתה אומר אתה מדגיש שצריך לשים מזגן אינוורטר. מיני ELD שהומלץ כאן אינו אינוורטר אבל כן ניתן לחברו למיני מקס פלוס

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן ON/OFF כשמו כן הוא. הוא עובד בתפוקה מלאה בלי קשר בכמה חדרים המזגן פועל. אינוורטר נותן תפוקה בהתאם למה שנדרש. זה ההבדל הגדול ביניהם. לכן אם חיברת מיני-מקס למזגן פשוט לא חסכת הרבה. אם הוא מחובר לאינוורטר ככל שאתה מפעיל אותו ביותר חדרים כך הוא צורך יותר חשמל. חיבור מיני-מקס למזגן פשוט נותן אפשרות להפעיל וכבות מכל חדר בלי יכולת לשלוט על צריכת החשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמפרים זה דרעק.

המעבה והמאייד מילא עובדים בתפוקה מלאה, וסגירת התריס לא יעילה מבחינת חסכון.

הייתי נמנע מהדמפרים, גם אם תבחר באותה חלופה.

היתרון של הדאמפרים הוא לא חיסכון אלא נוחות. אתה קובע לך בכל חדר את הטמפרטורה שאתה רוצה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאמפר לא משנה את הטמפ׳.

הוא סגור או פתוח.

ב-VRF ניתן לקבוע בכל חדר טמפ׳ (באחד לחמם, בשני לקרר, בשלישי כבוי וכו׳), וזו באמת הטמפ. המעבה יעבוד בתפוקה יחסית בהתאם לכמות ועוצמת המאיידים שיופעלו.

במזגן קונבנציונלי אכן כמו שעברו הוא on/off בלבד, עובד בפולסטים, ודאמפר לא באמת מווסת טמפ׳ מה עוד שהמעבה יעבוד בתפוקה מלאה.

אם לא VRF, אז לפחות מיני מרכזי, אבל הדאמפרים הם פתח לצרות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מיזוג VRF לבית פרטי זה לא משהו יקר במיוחד ולאור העובדה שלא לכולם יש כזה. אני טועה?

מדוע דאמפרים פתח לצרות?

מערכת מיני-מרכזי אינוורטר עם נניח דאמפרים מסוג מיני-מקס+ כמו של אלקטרה הם לא פיתרון מספק בשיקלול עלות כדי לקבל שליטה על הפעלה מתונה לכל הבית ולא לכל החדרים וגם אפשרות של שליטה מסויימת על הטמפרטורה בכל חדר?

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא בצרה זהה לשלך, רק שלי יש 2 קומות אז יש לי פי 2 החלטות לקחת יחסית אלייך.

לאחר חפירה ארוכה בנידון להלן ההמלצות מהטוב לרע:

1. מזגן נפרד בכל חדר.

יתרונות: חסכוני בחשמל, מערכת הכי פשוטה, בזמן תקלה רק חדר אחד סובל ולא כל הבית.

חסרונות: השקעה כספית גבוהה בתשתיות, אם יש הנמכות אז הם נמוכות יותר בכ-20 ס"מ בהשוואה למיני מרכזי רגיל, במידה ויש סלון ארוך ו/או שילוב סלון + מטבח בעייתי עלולה להיווצר בעיית פיזור עם מזגן עילי, לא בכל דירה יש אפשרות למקם 4-5 יחידות חיצוניות על הגג/במסתור כביסה/בקירות חיצוניים.

2. מזגן נפרד בכל חדר עם יחידה חיצונית בודדת (נקרא גם מולטיאינוורטר).

יתרונות: חסכוני בחשמל, נותן פתרון לדירות שאין מספיק מקום ליחידות החיצוניות.

חסורונות: זהה ל-1 + במקרה של תקלה ביחידה החיצונית כל המיזוג בבית מושבת.

3. מיני מרכזי רגיל.

יתרונות: לרוב הפתרון הכי זול בשלב הרכישה, דורש פחות השקעה בתשתיות יחסית למזגנים נפרדים, הנמכות גבוהות יותר בהשוואה למזגנים נפרדים.

חסרונות: פתרון הכי בזבזני בחשמל, בשילוב עם דמפרים עלול לגרום למצב שמדליקים מיזוג בחדר בודד ועקב תפוקה גבוהה של המזגן המדחס יכנס לפעולה ויתנתק לעיתים תכופות (ייקצר את אורך החיים של המערכת).

4. מיני מרכזי אינוורטר.

יתרונות: זהה ל-3.

חסרונות: עלות רכישה גבוהה (כתוצאה מכך בשביל לפצות על הפער במחיר יחסית למיני מרכזי רגיל דרוש הרבה שנים ולא בטוח שהמזגן לא ידרוש החלפה/תיקון עד אז), לא מצאתי המלצות מבעלי מקצוע חוץ מהחברות שמשווקות את המערכות האלה, לא יצא לי לבדוק באופן אישי אבל מספר אנשים ציינו באוזניי שחברות הביטוח (של מוצרי חשמל במסגרת ביטוח הדירה) לא מוכנות לבטח מזגנים מסוג זה עקב עלויות תיקון גבוהות.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על סיכום האפשרויות. גם אני נמצא במצב של פות"ש.

לגבי המיני מרכזי אינוורטר- מה בערך הפער הכספי בינו לבין מיני מרכזי שאינו אינוורטר? תוך כמה שנים מחזירים את ההשקעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאמפר לא משנה את הטמפ׳.

הוא סגור או פתוח.

ב-VRF ניתן לקבוע בכל חדר טמפ׳ (באחד לחמם, בשני לקרר, בשלישי כבוי וכו׳), וזו באמת הטמפ. המעבה יעבוד בתפוקה יחסית בהתאם לכמות ועוצמת המאיידים שיופעלו.

במזגן קונבנציונלי אכן כמו שעברו הוא on/off בלבד, עובד בפולסטים, ודאמפר לא באמת מווסת טמפ׳ מה עוד שהמעבה יעבוד בתפוקה מלאה.

ברור שאתה לא יכול לחמם חדר אחד ולקרר אחר אבל אתה קובע כמה חדר מסויים ימוזג. אצלי יש דאמפרים על מזגן on off ולמרות שהמערכת כבר בת 10 זה עובד יופי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת!

למה לא לקחת בחשבון גם מולטי אינוורטר BOX ? או שזה בעצם סעיף 2?

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדירתי הקודמת היה לי מיני מרכזי פשוט של אלקטרה ובחיים לא הצלחתי לסדר אותו כך שאוכל לישון איתו או שלא ישרוף לי את האף בחורף. בנוכחית יש לי אינוורטר וזה סיפור אחר לחלוטין מבחינת דיוק בחימום או עוצמות קירור. משום מה אף אחד לא מדבר על זה. מבחינתי זה שווה כל גרוש. זה איכות חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על סיכום האפשרויות. גם אני נמצא במצב של פות"ש.

לגבי המיני מרכזי אינוורטר- מה בערך הפער הכספי בינו לבין מיני מרכזי שאינו אינוורטר? תוך כמה שנים מחזירים את ההשקעה?

הפער הוא כ-5 אלף ש"ח.

בשביל לחשב את נקודת האיזון אתה צריך לפרט יותר לגבי אופי השימוש.

כמה ימים בשנה תדליק את המזגן על קירור? כמה שעות בממוצע כל יום המזגן יפעל? מתוך כמות השעות האם זה יהיה בכל הבית או בחדרים ספציפיים?

צריך לענות על אותם שאלות גם לגבי חימום.

תודה על התשובה המפורטת!

למה לא לקחת בחשבון גם מולטי אינוורטר BOX ? או שזה בעצם סעיף 2?

כן.

בדירתי הקודמת היה לי מיני מרכזי פשוט של אלקטרה ובחיים לא הצלחתי לסדר אותו כך שאוכל לישון איתו או שלא ישרוף לי את האף בחורף. בנוכחית יש לי אינוורטר וזה סיפור אחר לחלוטין מבחינת דיוק בחימום או עוצמות קירור. משום מה אף אחד לא מדבר על זה. מבחינתי זה שווה כל גרוש. זה איכות חיים.

צודק. למרות שקשה לכמת בכסף איכות חיים.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכנעת אותי. :-D

איזה מזגן יש לך? אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...