Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר 4T40E/45 וכל חלק אפשרי אחר, קאוואליר/ אלרו/ מאליבו

Max.M
שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שהאשה יצאה לערב בנות והיה לי קצת משעמם, החלטתי להחליף את השמן בתיבת ההילוכים.

עם החלפות שמן גיר אני מתנהל לרוב כך שפעם בשנה אני מחליף שמן גיר, הרכב כמעט ולא נוסע ב3 שנים האחרונות אבל למען השקט הנפשי .

* אם הייתי משלם על העבודה בטח ובטח לא הייתי מבצע בתדירות הזאת .

שמן גיר מתאים (מקורי) נקנה באבי חלקי חילוף .

DEX3 H AC DELCO .

85 שקל למיכל 4 ליטר, צריך כמעט 7 בפועל אז יש צורך ב2 מיכלים כאלה .

עד עכשיו השתמשתי בפילטר ואטם של AC DELCO , הפעם חבר הביא לי מארה"ב קיט של WIX תוצרת גרמניה .

הערה- האטם בקאוואליר הוא רב פעמי ולפחות פעמיים ניתן.להשתמש בו .

כלי עבודה : ראצ'ט ובוקסה 8 מ"מ , ספריי קרוברטורים או כל ספריי ניקוי אחר .

אני מכיר כבר את הבעייתיות עם המבנה הזה של האגן, ולכן התחלתי לפתוח בהדרגה מהחלק הקדמי שלו ועד החלק האחורי כל פעם 4 ברגים עד שהכל התרוקן למיכל איסוף .

הופתעתי לטובה מאיך נראית תיבת ההילוכים ברכב ממודל 2003, וכמו כן התפלאתי לטובה כמה הרכב יבש בתחתית .

כמה תמונות של התהליך הנוכחי, את תהליך המילוי אמשיך מחר ואמשיך בהסבר.

בינתיים כמה תמונות...

20160902_204622.jpg

20160902_211346.jpg

20160902_211354.jpg

20160902_213055.jpg

20160902_213619.jpg

20160902_214159.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התווסף, צינור מים עליון מקורי+ נוזל קירור מקורי .

צינור מים עליון מקורי 280+ 90 שקל ×2 כי רעננתי את כל המערכת .

בהמשך גם צינור תחתון, שהוא משולב.

הופעתי מהצינור העליון, ירד כמו חדש גם בגמישות, גם מבחינת כל שלא הייתה בכלל קורוזיה/ סימנים לבנים סביבו.

20160903_133925.jpg

20160903_135329.jpg

20160903_140050.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב המילוי.

בהמשך יש לשלב את כל ההילוכים ל10 שניות לכל הילוך להחזיר ל P .

וכאשר הרכב מונע ישנו בורג מדידה שאמור לטפטף ממנו כאשר השמן במידה הנכונה .

אם לא, כאשר המנוע עובד יש להוסיף עד אשר יטפטף מומלץ עם עוד בן אדם שמוזג מלמעלה ואחד שסוגר את הבורג כאשר הגיע למידה .

בורג 11 מ"מ בחזית האגן גיר, החלק שפונה כלפיכם.

20160903_162437.jpg

20160903_162441.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר נסיעת מבחן של 250 ק"מ, הכל עובד מעולה!

מרגיש חלק כמו ביום שיצא מהחברה, תענוג .

נ.ב יש באמזון מחירים מעולים לחלפים לרכב הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה צורך בניקוז אוויר ממערכת קירור, בניקוז של רדיאטור+ צינור עליון+ צינור תחתון+ משאבת מים יצא סך הכל 7 ליטר מים .

בגיר גם כן לא היה צורך להוסיף, מפלס מושלם בדקתי ב50 מעלות לפי היצרן .

6.5 ליטר שמן גיר .

שמן מנוע 4.8 ליטר כולל פילטר , אם זה מועיל למישהו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי במתנה, נמכר גם ב umi .

גם של פרסטון עומד בתקן.

פשוט מאוד היה לי אותו נוזל וכל שנה אני מרענן אז תמיד דואג לנוזל רזרבי מאותו סוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שיגיד משהו נגד תחזוקה מונעת וקיצור מרווחי טיפולים, אבל במקרה הזה זה נראה יותר כמו OCD מאשר תחזוקה מונעת :shock:

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט, מכיוון שזהו רכב שלישי בבית והוא כמעט ולא נוסע זה הרכב שפורקים עליו דודא של Diy .

מלבד זאת, באותה תחזוקה ואף פחות הקאוואחיק הקודמת הרביצה 500 אלף על אותו מנוע וגיר, כשרק הרדיאטור קרס ב440 וגם זה בגלל מנוע מאורר שנהרס וגרר אותו אחריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
מסכים בהחלט, מכיוון שזהו רכב שלישי בבית והוא כמעט ולא נוסע זה הרכב שפורקים עליו דודא של Diy .

מלבד זאת, באותה תחזוקה ואף פחות הקאוואחיק הקודמת הרביצה 500 אלף על אותו מנוע וגיר, כשרק הרדיאטור קרס ב440 וגם זה בגלל מנוע מאורר שנהרס וגרר אותו אחריו.

מנוע של קוואלייר זהה למנוע של ויואנט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...