Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול לסקודה אוקטביה דיזל שנת 2008 מנוע bxe 1.9 tdi dsg6

tomy669
שימו לב! השרשור הזה בן 2783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקטביה דיזל שנת 2008 מנוע bxe 1.9 tdi dsg6 הגיע הזמן לטיפול 180kkm. מבקש לדעת מה לבדוק ולהחליף ברכב בטיפול הנ"ל. שמן מנוע כבר רכשתי שמן castrol 5w30 professional edge בתקן 504 ו507. מקווה מאוד שזה יתאים. באתר של קאסטרול זו ההמלצה לדגם שברשותי.

הנה הקישור

http://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/recommendation?data=6e263820a37cb0c02d7885de6844dad1

חוץ מזה אשמח לקבל רשימת קניות של מה להחליף בטיפול. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול גדול: שמן מנוע פילטר שמן מנוע, שמן גיר DSG ופילטר, מסנן סולר, מסנן אוויר, מסנן מזגן, בדיקת בלמים, בדיקה של גומיות משולשים ותושבת גיר.

תקשיב לגלגל תנופה אם מתחילים רעשים אז תתארגן על אחד, באירופה עולה 1300 שקל בערך, בארץ 3000 עד 4700 שקל. לא כולל עבודה.

שמן 5-30 לא משתמשים בארץ למנוע הזה, גם לא בצמפיון, אתה צריך שמן עם תקן 505.01 שמיועד ספציפית למנוע הזה, גם אם תבדוק היסטוריה בצמפיון זה מה שתראה.

עלות במוסך מורשה ללא בלמים בערך 3500 עד 4000 שקל, עלות אם אתה עושה הכל לבד כמוני כ 800 שקל לא כולל בלמים,

בלמים בעבודה עצמית זה בערך 700 שקל להכל כולל צלחות ורפידות. במוסך אלוהים יודע פחדתי לשאול.

עריכה אחרונה על ידי mozman11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. את הפילטרים, שמנים, ברקסים והדברים הקטנים אבצע לבד. שמן גיר, מסנן שמן גיר בדיקת תושבות, משולשים וכד׳ אבדוק במוסך רון, יש לי מן רעש כזה בנסיעה במהירות גבוהה גם כשהגיר במצב ניוטרל (N) ובנסיעה שומעים את הרעש, כנראה מיסבים או משהו מאזור הגלגלים.

אגב, יש אולי מדריך טוב לאיך להחליף מסנן סולר ואיך לנקז אותו מנוזלים?

בקשר לשמן, מדוע לא משתמשים בשמן מהצמיגות הזו בארץ 5w30?

עריכה אחרונה על ידי tomy669
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב יש למנועי האלה בעיה שהקמשפט נאכל. במיוחד בארה"ב שם כן משתמשים ב 5 30 כי הם רוצים להרוויח עד ק"מ לליטר, לעניין שמן גיר תחפש באיביי פילטר מקורי פעם אחרונה קניתי 2 במחיר של חצי מפילטר אחד בארץ, הפילטר המקורי עולה 25 דולר ובארץ ישראל האהובה 350 שקל לפחות אם אני זוכר נכון. גם צריך שייבת אטימה מאלומיניום מקורית ואטם אורינג מקורי עולה 24 שקל אצל הצמפיון וזה לא מגיע עם הפילטר המקורי, עם פילטר חליפי של vaico כן מגיעה טבעת אטם. השתמשתי גם ב חליפי וגם במקורי והגיר שורד. לגבי שמן המקורי עולה 180 שקל לליטר לפני מעמ ואצל אוטוסטור יש ב 68 שקל לליטר שמן לdsg שתואם למפרט vw ואני כבר טיפול שני איתו והכל בסדר, הגיר שורד. החלפה של השמן גיר קלה מאוד פותחים בורג ריקון בפנים יש שנורקל שחור גם אותו מוציאים וכל השמן יוצא. פילטר גיר מפרקים פילטר אוויר ומצבר ותושבת מצבר והופה הנה הפילטר. הכל כאן מאוד מאוד פשוט ולא מתחכם. לגבי מילוי אני קניתי ערכה בסיסית עלה 120 שקל כי בגיר הזה ממלאים שמן מלמטה. אתה מחזיר את ה שנורקל ואז ממלא בכוח הגרביטציה. יש כאלה שומודדים כמה יצא ומוסיפים עוד חצי ליטר בשביל הפילטר, יש כמו במוסך מורשה שממלאים ישר 6 ליטר וסוגרים את הפקק, יש כאלה שממלאים 6 ליטר ומתניעים ומחממים את הגיר ל45 מעלות רואים ב vcds את הטמפרטורה , ואז מנקזים עודף שמן, אני אישית פעם עשיתי עם ה vcds אבל בפעם האחרונה פשוט מלאתי 5.5 ליטר וסגרתי את הפקק. זה גיר גדול אם יהיה עוד חצי ליטר זה לא יהרוג אף אחד. לגבי פילטר סולר אני מסיר את המכסה שומר על הניקיון שלו כמובן ואז 3 ברגים והופ כל הבית פילטר בחוץ, תשפוך הסולר מתוכו, תוציא את הפילטר הישן, ותנקה את הלכלוך ווהגיפה בפנים. אחכ שים פילטר חדש ותרכיב את הבית פילטר חזרה, אני ממלא את הבית פילטר עם סולר חדש נקי כדי שיהיה קל יותר להניע את המנוע אבל אומרים שיש משאבה של המיכל שעושה את זה בעצמה אבל אני לא ניסיתי. תחליף את ה גומיות שמגיעות עם הפילטר החדש ורכיב הכל חזרה. שוב הכל כאן מאוד מאוד פשוט ולא מתחכם אם אתה יודע מה אתה עושה יש המון חומר ביוטיוב .

עריכה אחרונה על ידי mozman11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ספר היינץ ובפרק של החלפת שמן ופילטר שמן גיר רשום שמומלץ לבצע את ההחלפה במוסך מהסיבה וצריך להתחבר למחשב ולבדוק טמפ׳. באיזו תוכנה מדובר ומאיפה אפשר להשיג? בנוגע לערכה הבסיסית שרכשת למילוי השמן, באיזו ערכה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב יש למנועי האלה בעיה שהקמשפט נאכל. במיוחד בארה"ב שם כן משתמשים ב 5 30 כי הם רוצים להרוויח עד ק"מ לליטר, לעניין שמן גיר תחפש באיביי פילטר מקורי פעם אחרונה קניתי 2 במחיר של חצי מפילטר אחד בארץ, הפילטר המקורי עולה 25 דולר ובארץ ישראל האהובה 350 שקל לפחות אם אני זוכר נכון. גם צריך שייבת אטימה מאלומיניום מקורית ואטם אורינג מקורי עולה 24 שקל אצל הצמפיון וזה לא מגיע עם הפילטר המקורי, עם פילטר חליפי של vaico כן מגיעה טבעת אטם. השתמשתי גם ב חליפי וגם במקורי והגיר שורד. לגבי שמן המקורי עולה 180 שקל לליטר לפני מעמ ואצל אוטוסטור יש ב 68 שקל לליטר שמן לdsg שתואם למפרט vw ואני כבר טיפול שני איתו והכל בסדר, הגיר שורד. החלפה של השמן גיר קלה מאוד פותחים בורג ריקון בפנים יש שנורקל שחור גם אותו מוציאים וכל השמן יוצא. פילטר גיר מפרקים פילטר אוויר ומצבר ותושבת מצבר והופה הנה הפילטר. הכל כאן מאוד מאוד פשוט ולא מתחכם. לגבי מילוי אני קניתי ערכה בסיסית עלה 120 שקל כי בגיר הזה ממלאים שמן מלמטה. אתה מחזיר את ה שנורקל ואז ממלא בכוח הגרביטציה. יש כאלה שומודדים כמה יצא ומוסיפים עוד חצי ליטר בשביל הפילטר, יש כמו במוסך מורשה שממלאים ישר 6 ליטר וסוגרים את הפקק, יש כאלה שממלאים 6 ליטר ומתניעים ומחממים את הגיר ל45 מעלות רואים ב vcds את הטמפרטורה , ואז מנקזים עודף שמן, אני אישית פעם עשיתי עם ה vcds אבל בפעם האחרונה פשוט מלאתי 5.5 ליטר וסגרתי את הפקק. זה גיר גדול אם יהיה עוד חצי ליטר זה לא יהרוג אף אחד. לגבי פילטר סולר אני מסיר את המכסה שומר על הניקיון שלו כמובן ואז 3 ברגים והופ כל הבית פילטר בחוץ, תשפוך הסולר מתוכו, תוציא את הפילטר הישן, ותנקה את הלכלוך ווהגיפה בפנים. אחכ שים פילטר חדש ותרכיב את הבית פילטר חזרה, אני ממלא את הבית פילטר עם סולר חדש נקי כדי שיהיה קל יותר להניע את המנוע אבל אומרים שיש משאבה של המיכל שעושה את זה בעצמה אבל אני לא ניסיתי. תחליף את ה גומיות שמגיעות עם הפילטר החדש ורכיב הכל חזרה. שוב הכל כאן מאוד מאוד פשוט ולא מתחכם אם אתה יודע מה אתה עושה יש המון חומר ביוטיוב .

באיזו תוכנה השתמשת ומאיפה אפשר להשיג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...