Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוח מחיצות באף - יש טעם? (עריכה: יש ריח?)

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• 4 חודשים מאוחר יותר...

מעדכן שעברתי את הניתוח. (הלכתי על כיווץ הקונכיות בלבד).

זה בכלל לא כזה קליל כמו שאחד מהמגיבים רשם. היה דימום דיי מאסיבי מהאף למשך כ-3 ימים שלאחריהם הוצאו הטמפונים.

לצערי, זה שיפר את המצב באופן חלקי בלבד להרגשתי כ20-30%.

מניתוח המחיצה פחדתי והעדפתי לא לחתוך שום דבר.

כנראה שאין פתרונות קסם או שהמחיצה גם קשורה לחסימה.

היה רופא שטען שהמחיצה מעט עקומה אבל לא בצורה היסטרית ולכן הציע לא לגעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן עבר מאז הניתוח?האם עוד צפוי שיפור?אתה משתמש כיום בטיפות אף?בדיעבד היית הולך על ניתוח מחיצות?אני שואל כי אני די מיואש, כפי שהגבתי בעבר, אני מכור קשה לטיפות אף ולא רוצה לעבור שוב את הניתוח כשעדיין הרפואה לא מציעה (או שמא כן מציעה?) פתרון ממשי (נשימה חופשית לפחות בלילה..).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברו כחודשיים וקצת. אין לי מושג אם יהיה שיפור או לא לפי מחקרים שקראתי האפקט (של הכיווץ ) מתמשך עד חצי שנה מביצוע הניתוח.

(3-6 חודשים).

טיפות אף בכלל לא הרגשתי שעזרו לי. (אוטריווין ודומיו)

בדיעבד היית הולך על ניתוח מחיצות? אם הייתי משוכנע שזה מה שיעזור אז כן.

אני עדייון מרגיש שמשהו מפריע בנשימה וחוסם את האף אבל המצב בהחלט טוב יותר.

ממליץ לך להתייעץ עם כמה וכמה מומחים.

גם רופא המשפחה שלי ורופא אף אוזן גרון אחר שהלכתי עליו אמר, שנוטים לתת למחיצת האף יתר חשיבות ולרוב האוכלוסייה יש חסור סימטריה בצורה כזו או אחרת.

הרבה פעמים מבצעים את הניתוח בשילוב של כיווץ קונכיות, אז קשה מאוד לדעת מה עזר מבין שניהם.

מהי ההתלבטות שלך בעצם?

ומה המצב כרגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הזה, רציתי בדיוק לפתוח שרשור הסבר על הדרך שאני עשיתי על מנת לנשום אך לא חשבתי שיהיה רלוונטי. כעת אני רואה שהעניין הזה ממש פופולרי.

אספר את הסיפור שלי תחילה על מנת לתת קצת רקע לבעיה.

מאז ילדות סבלתי מבעיות אלרגיה, בעיה של נחריים סתומים, קשיי נשימה ושימוש בכל תרסיס אפשרי לאף שלא הועיל.

לפני כשש שנים, שברתי את האף וכתוצאה מכך התעקמה לי מחיצת האף (מצורפת תמונה לפרפקטיבה בCT שעברתי לפני חודשיים). לאחר מכן, האף שלי היה נסתם לגמריי. פתרתי את זה באמצעות שימוש בטיפות אף. אלרין, אוטרווין, קסילוויט, אף טיפה ובעצם כל מה שבא ליד. בהתחלה פעם ביום, ולאחר מכן 3-4 פעמים ביום. פשוט פתחתי תלות (להלן התמכרות) לטיפות אף. לא ידעתי מה זה לנשום אחרת מהאף בלי זה.

לא הלכתי לישון בלעדיהן ולא קמתי בלעדיהן.

לאחר 6 שנים של התמכרות מוחלטת לטיפות אף, החלטתי לשים לזה סוף. הלכתי לאלרגולוג והצגתי בפניו את הבעיה. נתן לי כדור קלארינז רפטאבס להקלה בגודש האף בבוקר, טיפות נזוקורט אקווה יחד עם מי מלח וכדור טלפס לטיפול באלרגיה, ככה במשך חודש. חודש שהיה כרוך בסבל ובכח רצון מטורף, לילות של נשימה מהפה ואף סתום "בטון". לאחר החודש, חל שיפור קטן ביכולת הנשימה מהאף וכי יכולתי לנשום קלות מהאף, אך באופן סביר (כמובן שללא כל שימוש בתרסיס כלשהו לאף מלבד מי מלח).

לאחר מכן (החודש של הטיפול התרופתי), הצגתי בפני רופא אף אוזן גרון ברמב"ם את העובדה שהטיפול לא עזר לי וכי האף שלי עדיין סתום. שלח אותי לצילום CT של המחיצה (היות ושברתי את האף). חזרתי אליו עם הצילום והוא אמר שאין צורך בתיקון מחיצה, מכיוון שמה שמפריע הוא שהקונכיות שלי מוגדלות כתוצאה משימוש מאסיבי של טיפות אף, וכי יש טיפול שנקרא קובלציה.

[ATTACH=CONFIG]470024[/ATTACH]

עברתי את הניתוחון הזה, שלוש דקות זה האורך שלו. 3 זריקות לכל נחיר. מה שבעצם נעשה, זה להסיר חלק מרקמת הקונכיה ולאפשר ע"י כך זרימת אוויר חלקה יותר. הייתרון הוא התאוששות מהירה, אין כאבים, אין פנים נפוחות וכבר תוך כדי הניתוח אפשר להרגיש את השיפור העצום בנשימה. רק להימנע מפעילות פיזית מאומצת במהלך השבוע שלאחר מכן.

אילו ידעתי שקיים כזה הליך, היו נחסכות ממני שנים של סבל וקשיי נשימה כתוצאה מהאף הסתום.

אני כבר יכול לומר שאחרי חודש וחצי לאחר התהליך הזה, 6 שנים של התמכרות לטיפות אף, וכעת אני חי ונשום כאחד האדם עם אף פתוח לרווחה.

מצורף סרטון של ההליך (לא לבעלי קיבה רגישה).

אם למישהו יש שאלה בנוגע לזה, אשמח תמיד לענות!

ראיתי שהנושא עלה שוב,

רק רוצה להתייחס להודעה הישנה שלי -

גם לאחר 3 שנים המצב עדיין טוב ונשמר,

הפסקתי לחלוטין את השימוש והתלות בטיפות אף.

בגלל אלרגיה ונזלת אלרגית אני משתמש לעיתים רחוקות מאוד באבאמיס להקלה בגודש, בעיקר בעונות מעבר.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.ללא טיפות אף, הוא נסתם לגמרי, אם ביום אני עוד יכול למשוך מעט מצב, בלילה אינני יכול להירדם או לישון עם אף סתום.אני משתמש עם טיפות לפני השינה, מושך איתן עד שעות הבוקר (9:00-10:00) לערך. במהלך היום משתמש כל כ-5 שעות.., לפעמים יותר אם אני אוכל נניח אוכל חם או מתובל או שותה בירה/יין שמהר מאד מנפחים לי את הקונכיות או שמה שלעזאזל יש לי באף...:).אינני רוצה מכל מיני טעמים (גם בשל ההיעדרות הצפויה מהעבודה) להיכנס לניתוח, לעבור את כל הפרוצדורה של ההחלמה ולהגיע למצב שבו עדיין האף יהיה סתום במידה כזו שתטריד אותי או תחייב אותי להשתמש בטיפות והרי שימוש בטיפות מביא בהכרח להתמכרות מחדש.חשבתי לנסות את הסיפור של צריבת/כריתת הקונכיות אבל אחוז השיפור שאתה מתרשם ממנו חלקי למדי.אני צריך כנראה למצוא זמן ולהגיע לרופא שבאמת יודע מצד אחד ואין לו אינטרס לנתח מצד שני..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זה אני.

אל תתייחס עליי ועליך כאל מקשה אחת.

https://www.tasmc.org.il/Personnel/Pages/Rosenzweig-Eyal.aspx

הבנתי שהרופא הזה לא מנתח סתם. הוא באופן אישי הוריד אותי מניתוח המחיצה, וגם אמר לי שהוא לא מתחייב בכלל שכיווץ קונכיות יעזור לי.

(עשיתי את הניתוח אצל מישהו אחר)

אפילו שאתה איש משפחה, אני במקומך הייתי מנסה לפתור את זה ולפחות לנסות להימנע משימוש בטיפות אף לכל החיים.

כבר יש לך כמה דוגמאות חיות מהפורום לכך.

בו נגיד ככה - לא מצטער שעברתי את הניתוח אני מרגיש הקלה ושיפור.

האף 99% מהזמן הציק לי ובשכיבה הרגשתי שאני בקושי מצליח לנשום ועכשיו המצב טוב יותר.

הלכתי לביקורת אצל רופא אחר והוא אמר שיש לי עדיין גלדים באף והוא צריך להחלים.

אין QUICK FIX כל טיפול כזה או אחר לוקח זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קורא פה על כל המשתמשים שלוקחים טיפות אף באופן קבוע אני מרגיש אולי אני סתם מגזים

תמיד כשלקחתי טיפות אף כשהייתי מצונן זה עזר בדיוק לחצי דקה והאף נסתם בחזרה

בכל אופן, אני כל החיים שלי תמיד עם נחיר אחד סתום(זה לא אמור להיות ככה?), כשאני מצטנן צריך להיזהר נורא כי אני חוטף דלקת סינוסים מאוד בקלות, והשינה שלי ב98% מהפעמים מופרעת. יש את הפעמים הנדירות האלה שאני קם כמו חדש, תחושה נפלאה אבל נדירה

אני תוהה אבל אם אני סובל מהבעיה הזאת של מחיצות עקומות? או ריריות אף גדולות?

איך מאבחנים את זה? מי מממן את הטיפול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קורא פה על כל המשתמשים שלוקחים טיפות אף באופן קבוע אני מרגיש אולי אני סתם מגזים

תמיד כשלקחתי טיפות אף כשהייתי מצונן זה עזר בדיוק לחצי דקה והאף נסתם בחזרה

בכל אופן, אני כל החיים שלי תמיד עם נחיר אחד סתום(זה לא אמור להיות ככה?), כשאני מצטנן צריך להיזהר נורא כי אני חוטף דלקת סינוסים מאוד בקלות, והשינה שלי ב98% מהפעמים מופרעת. יש את הפעמים הנדירות האלה שאני קם כמו חדש, תחושה נפלאה אבל נדירה

אני תוהה אבל אם אני סובל מהבעיה הזאת של מחיצות עקומות? או ריריות אף גדולות?

איך מאבחנים את זה? מי מממן את הטיפול?

גש לרופא אא"ג מומלץ הקרוב לביתך ותקבל את כול התשובות

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...