Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גרנד סניק 3 - שרשור מתגלגל

Fazer

פוסטים מומלצים

אז אחרי כל התלאות שעברתי - חלקן פורטו כאן וחלקן לא - קיבלתי ביום רביעי שעבר את הגרנד סניק החדשה שלי עם 8 ק"מ על השעון.

מכירת הרכב הישן: במזל, ובתזמון מושלם, יומיים אחרי קבלת הרכב (ביום שישי) נמכרה הסניק הקודמת שלי בדיוק במחיר שהגדרתי לעצמי כרף התחתון שבו אני מוכן למכור. לקח: לכל סיר יש מכסה, ואל תאמינו לכל סיסמאות ה"רנו? 4 אלף ואני בא לקחת בלי בדיקה!" - רכבים טובים ימכרו במחירים הגיוניים, וזה רק עניין של סבלנות. מזל נוסף, מבחינתי לפחות, הוא שקנה אותה בחור צעיר עם ילדים קטנים שאני בטוח שיהנה ממנה, והוא הגיע מלווה בחבר שהוא (ואני מכיר לא מעט מבינים בסניק - בפורום ובכלל) אחד מהידענים הגדולים ביותר שאני ראיתי לגבי הדגם הזה, ואפילו למדתי ממנו דבר שלא ידעתי: מסתבר שלחיצה כפולה על כפתור הנעילה בכרטיס מרימה את החלונות.

קבלת הרכב החדש: איך לומר? חובבנית. החששות שהיו לי מהתקנת המובילאיי התבררו (כמובן) כנכונות. כשפתחתי את הדלתות של הרכב זה היה נראה כאילו מישהו מאוד לא נקי עבד שם: מגן שמש אחד היה מוכתם מסימני ידיים שחורות, על כיסא הנהג יש כתם (קטן אומנם, מאלו שרק אני שם לב אליהם כנראה, אבל הוא לגמרי שם), הבד בדלת הנהג היה מלוכלך (שחור מתלכלך מהר), הניילונים הוסרו מהמושבים (קצת מגוחך ברכב לפני שעושים בו התקנות), על אחת מהחגורות בשורה השניה היתה תביעת נעל (לא ברור לי איך הגיעה לשם נעל). כששאלתי את מנהל האולם, הוא התחיל להסביר לי שכל הדברים האלו יורדים, מה שנכון חלקית בלבד, אבל אני חושב שרכב שנרכש במיטב כספו של מישהו, צריך להגיע מתוקתק לגמרי, ולא עם סימנים של האנשים שביקרו בו.

מעבר לזה היו עוד סימני עבודה "טובה" של מתקינים ישראלים: מתקן הכוסות לא הוחזר למקום, הפאנל שמאחוריו יושבים החיבורים של המובילאיי כבר לא יושב "אפס" עם שאר הפאנלים, איזה חתיכת פאנל מעל הדוושות שפשוט "נדחף" למעלה, ולא הוחזר למקום - עבודה ישראלית טיפוסית.

ומספר דברים נוספים שעיצבנו אותי מאוד: ספר הרכב המקורי הועלם מהרכב (נשארה בתא הכפפות שקית קרועה עם התיק שהכיל את ספר הרכב), והשטיח בשורה השניה הוא אילתור מקומי באיכות ירודה, במקום השטיח המקורי של רנו. השטיחים הקדמיים, אגב, הם מקוריים של רנו - החלטה תמוהה והזויה של קרסו. מעבר לזה כל הניירת של הרכב, כולל הספרים בעברית, נזרקו בערבוביה בתא הכפפות, חלקם בתוך עטיפות פלאסטיק מקומטות שידעו ימים טובים יותר.

ועכשיו, אחרי כל הקיטורים, הגיע הזמן לנושא המרכזי שלשמו התכנסנו, הגרנד סניק.

פייר? מאכזב. קראתי כתבות אוהדות מאוד גם באוטו וגם ב YNET, אבל מי שכתב אותן כנראה לא נסע מספיק בסניק דור 2, שהיא אומנם ישנה, אבל היא במובנים מסויימים הרבה יותר נכונה מהדור 3. דוגמאות?

1. תאי אכסון בידיות הדלתות? יש בישנה, אין בחדשה.

2. כיסי אכסון בתחתית הדלת? ענקיים בישנה, מספיקים בהחלט בחדשה.

3. מראה פנימית? מתכהה אוטומאטית בישנה, ידנית בחדשה.

4. נעילת ילדים לדלתות האחוריות? חשמלית מכפתור בדלת הנהג בישנה, ידנית מצ'ופצ'יק בכל אחת מהדלתות האחוריות בחדשה.

5. תא כפפות? מערה ענקית בישנה (מספיק גדול בשביל הלפטופ שלי), מספיק בחדשה (לא מספיק גדול בשביל אותו לפטופ)

6. דוושות? נוחות ומרווחות בישנה, הרגל שלי (לא גדולה במיוחד, מידה 43) מתנגשת בדוושת הבלם כשהיא עולה מהגז בחדשה.

7. קונסולה מרכזית? אלגנטית ומשאירה סביבה אוורירית בישנה, גדולה, דומיננטית, ותופסת הרבה מקום בחדשה.

8. מקום במרכז השורה השניה? אין שום הפרעה לרגליים וניתן למתוח אותן בישנה, הקונסולה המרכזית נתקעת ברגליים בחדשה (בעיקר כשהיא מוזזת לאחור).

9. ריפוד: חצי עור בישנה, בד בלבד בחדשה.

10. לוח שעונים: גדול, ברור, רחב, ומקדיש מקום לכל פונקציה בישנה, קטן, קומפקטי, ומציג מידע מעורבב ולא תמיד ברור בחדשה.

ויש עוד פרטים קטנים - שנכון שחלקם תלויי רמת גימור שהיבואן מחליט עליה - שגורמים לישנה פשוט להיות אוטו יותר טוב באופן שאם הוא היה חדש, הייתי מעדיף אותו.

ובסופו של דבר, אתם שואלים, איך האוטו?

או, טוב ששאלתם! כי אחרי הכל, ועם כל החסרונות, ולמרות המסירה החובבנית והמובילאיי, הרכב חלום. באמת. תהליך הקניה שלו היה ארוך מאוד, וכלל בחינה של כל המתחרות במליון קטגוריות (ג'יפונים, מובילי נוסעים, סטיישנים, וכו'), ואני לשניה לא מתחרט על הקניה: הרכב נעים לנסיעה, שקט בטירוף, ענק מבפנים (2 כיסאות תינוק גדולים + מבוגר באמצע, והכל בלי צפיפות), צריכת הדלק אומנם לא חסכונית כמו שחשבתי, אבל אני עדיין אעשה בערך 600 ק"מ על מיכל, תא מטען ע-נ-ק (בקונפיגורציית 5 נוסעים מן הסתם), ההאצה שלו זריזה, והשקט המופתי שבו הוא מתנהל. אמרתי כבר שקט? מה עוד? חלונות גדולים (בניגוד לאופנת "חרכי הירי" העכשווית) מכניסים המון אור ומאפשרים לילדים לראות את הדרך, והדיזל הזה... 1500 סמ"ק מוגדשים שדוחפים את האוטו כאילו יש לו הרבה יותר מ 110 כ"ס, ומחוברים לתיבת הילוכים שפשוט עושה את העבודה, בלי כל סיפורי האימה ששמעתי על תיבות רובוטיות - היא פשוט טובה.

חסרונות:

תקוו שלא יהיה לכם פנצ'ר, כי למרות שיש גלגל ספייר, הסיכוי שלכם להגיע אליו לא גבוה, וערכת הכלים קבורה במקום כזה שצריך אצבעות של פסנתרן כדי להוציא אותה.

סיכום ראשוני:

במחיר שלה - 144K על הכביש - מחיר קרוב מאוד למחיר של משפחתית רגילה, היא פשוט עסקה מעולה.

אשתדל לדווח על הצטברות הקילומטראז'.

WP_20160812_11_28_01_Pro.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 232
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המרחק הקטן בין הדוושות כנראה נועד לעזור עם הheel and toe ;)

מבאס לשמוע כל פעם מחדש על החאפריות שבהתקנות המקומיות.

תהנה ממנה!

Sent from my HUAWEI P9 Lite

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תתחדש ותהנה. במחיר הזה, זאת בהחלט קנייה חכמה מאד, והגראנד סניק מכונית הרבה יותר טובה מעדר הג׳יפונים, כמכונית משפחתית.

מכעיס מאד לקרוא את חוויית המסירה שעברת, מיבואן רשמי של מותג כלשהו מצופה סטנדרט מינימאלי. אני לא הייתי עובר על כך בשקט.

גיסי חיפש לאחרונה מיקרוואן למשפחתו (3 ילדים), הוא מאד התלהב מהסניק אך באותו חלון זמן המחיר היה המחיר הרשמי ₪172K הזויים, והוא נאלץ לוותר. המלצתי לו לרכוש את הפיקאסו אך בסופו של דבר הוא קנה את גרסת הנוסעים של הברלינגו אשר נמכרה באלבר (0 ק״מ) ב-₪105K

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מסכים לקבל רכב חדש ככה והייתי שולח אותם לתקן את כל הרג'קטים.

הם הציעו את זה, אבל בהכירי את איכות העבודה שלהם, ממש לא רציתי לתת להם להרוס עוד יותר, והעדפתי לקחת את האוטו ולעשות דיטיילינג אצל מישהו רציני.

הוא מאד התלהב מהסניק אך באותו חלון זמן המחיר היה המחיר הרשמי ₪172K הזויים

אני בספק אם קיים אפילו אדם אחד בארץ שרכש גרנד סניק במחיר המחירון שלה - זה המחיר שהם אומרים כשאין להם רכבים בארץ, כשהרכבים מגיעים לארץ הם מציעים אותם ב 155 אלף, וכשאתה מוציא את פנקס הצ'קים אומרים לך "היום יש מבצע, תכתוב 144". ביוני 2015 היה "מבצע" כזה, ביוני-יולי השנה היה "מבצע" כזה, כך שבפועל רכבים נמכרים היכנשהו בין 155 אלף (מעט גבוה מדי לטעמי) ל 145 אלף (המחיר הנכון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fazer הסניק 2.0 של 2005 נמכרה במחיר גבוה יחסית והיתה לה רמת גימור גבוהה מאד שהתבטאה גם במחיר גבוה.

ב-2007 קרסו החליטו להנגיש את גירסאות ה-2 ליטר והחלו לשווקן ברמת גימור בסיסית כמו ה-1.6.

התחושות שלי היו דומות מאד כשהחלפתי את הסניק 2 ליטר המאובזרת שנת 2003 בגרנד סניק ערומה 2007.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

לדעתי למרות שמדובר בדגם וותיק יחסית היא הקניה הכי טובה עם 7 מקומות, עדיפה בהרבה על אאוטלנדר או טויוטה וורסו למשל.

תהנה וסע בדרכים טובות!

אה, ואל תשכח לכבות את המובילאיי 8).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער בשבילך על מסירת רכב חדש עם כל הפאולים של מתקינים מקומיים.

בעניין האכזבה מדברים קטנים שהיו בדגם הקודם לעומת דגם חדש, גם אני הרגשתי אותו הדבר כשעברנו מקסארה פיקאסו 2005 לפיז'ו 5008 2013. למרות שהפיז'ו הייתה הרבה יותר מודרנית ועם מנוע וגיר עדיפים, לכאורה, הפיקאסו ניצחה בדברים הקטנים.

למרות כל זאת, תתחדש ותהנה. תשאיר מאחור את האכזבות ותהנה מכל מה שחדש ואחר.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה עדכונים קטנים:

דיברתי אתמול עם חבר בגרמניה, שיש לו סניק דומה לשלי, והוא מספר על 150+ קמ"ש בלי שום בעיה, כשרק רעשי הרוח מתגברים (אבל במידה שעדיין לא מציקה), ועל בידוד רעשי מנוע וכביש מעולה גם במהירות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הזה (K9K עם 110 כ"ס) גם מגיע ל200 קמ"ש, אבל זה המקסימום שהצלחתי לחלץ ממנו. (כמובן לא בארץ אלא בגרמניה)

מ180 קמ"ש הוא די נחנק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשתדל לא לעבור את ה 180... :-D

(או במילים אחרות: זה הרבה יותר ממספק בשביל מוביל הנוסעים המשפחתי שלי, שמקסימום יראה מהירויות של כביש 6, ובדר"כ משתרך ב 8 קמ"ש בפקקים בדרך לעבודה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקינים גרועים עם זלזול בלקוח ובלי פיקוח ויבואן חמדן שמייבא רכבים עם מינימום תוספות לחסוך כמה שקלים לעצמו!!! ככל שהרכב יותר חדש יש פחות ופחות תוספות חיוניות ברכב!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...