Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת חלון בגג + התקנת רמקולים מבחינת אחריות יצרן, הונדה סיוויק 2016

orik14
שימו לב! השרשור הזה בן 2807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

קניתי מבן אדם פרטי את הרכב הונדה סיוויק 2016.

עכשיו כל דבר שאני עושה אמרו לי שתבטל לי את האחריות יצרן-האם זה נכון?

אני רוצה לעשות סאן-רוף אצל וובסטו ישראל-מישהו התנסה איתם ויודע שהעבודה שלהם טובה?

גם רמקולים אם אני מחליף אז מתבטל לי ישר האחריות יצרן?

תודה מראש לכל העוזרים ושבת שלום!

peugeot 307 2002-> hyundai veloster 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן יכול להתנער מאחריות רק במקרה בו החלק שהוחלף קשור באופן ישיר לתקלה.

הסיכוי שהתקנת רמקולים תגרום לנזק משמעותי הוא קטן מאוד, אלא אם כן אתה מתקין במקום מפוקפק.

לגבי חלון שמש - התקנה שלו כוללת ניסור חלק מהגג והתעסקות במערכת החשמל ולכן סיכוי טוב שזה יפגע באחריות, אבל שווה לבדוק עם היבואן לפני ההתקנה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל שווה לבדוק עם היבואן לפני ההתקנה.

נשמע לי כמו שאלת קיטבג קלאסית.

אין ליבואן שום אינטרס לאשר את המשך האחראיות לאחר שהרכב עובר שינוי מבנה די מהותי, גם אם ההגיון שלנו אומר שאין קשר.

מימוש האחראיות, אם וכאשר יגיע, כניראה ממילא יעבור דרך קוטלי בית המשפט, לאור השינוי שבוצע.

עצם העובדה שבעל הרכב כבר קיבל תשובה שלילית מהיבואן ועדיין ביצע את השינוי תפגע קשות לטעמי בסיכויי ההצלחה של המשפט..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב, אם מדובר בש.א. סביר שבמושב גנות (הם הנציג של וובאסטו בארץ), אז הם עושים התקנות עבור יבואנים לפני מכירה וכל העניין מסודר כולל רישום הגג הנפתח ברישיון הרכב.

וובאסטו היא חברה בעלת שם עולמי בתחום זה, מייצרת מערכות גם עבור יצרני רכב להרכבה בפס הייצור.

מה שאני מניח שיקרה - אחריות על הרכב באופן גרוף לא תוסר. אבל לא יכסו באחריות כל דבר שקשור באופן ישיר או עקיף להתקנה. יפנו למתקין הגג למימוש האחריות אצלו.

מעבר לכך שהתקנות אלו, גם הכי טובות שיש לא מגיעות לרמה של גג נפתח מקורי מהיצרן, אני לא חושב שאחריות על מכלולים מכאניים אמורה להיות מושפעת עקב ההתקנה.

כמובן ברר זאת עם שרות הלקוחות של היבואן. על ידי פניה מסודרת במייל, כדי שיהיה לך ביד משהו כתוב. "אמרו לי" לא תופס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מפרסם את זה שכולם ידעו למי שירצה בעתיד לעשות חלון גג ברכב חדש.

החברה מתנערת מהאחריות,עכשיו דיברתי איתם.

הנציגה אמרה לי שכל שינוי ברכב שהוא גדול כמו למשל סאן רוף שמגיע בהתקנה אחרי שהרכב יצא מהסוכנות-מבטלת את האחריות יצרן.

שאלתי גם לגבי הרמקולים והיא אמרה שאת זה צריך לשאול את המוסך שלהם,אין לה תשובה לזה.

למרות שהיא חושבת שאין בעיה להחליף אותם אם זה בחברה גדולה ומוסמכת.

תודה לכולם על העזרה : )

שבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אז העניין הזה פוליטי ולא טכני, מכיוון שנמכרו ונמכרות בישראל עשרות אלפי מכוניות בהן הותקן סאנרוף בחברה הזאת לפני מסירה ללקוח (היבואן מזמין כדי להציע דגם יותר מאובזר) , והן קיבלו אחריות מלאה: אחריות על הרכב אצל היבואן, אחריות על הסאנרוף אצל המתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל אפשר את ההגיון הזה להמשיך גם לוו גרירה למשל. גם התקנת וו גיריה כוללת ניסור חלקים והתערבות במערכת חשמל.

חסר מכוניות חדשות עם וו גרירה? כולן בלי אחריות? לא חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו אפשר להתווכח עם החברה על ביטול אחריות יצרן במידה והתקנתי את הסאן-רוף.

אני לא רוצה עם זה בעיות אחר-כך כי אם עושים זה לתמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו אפשר להתווכח עם החברה על ביטול אחריות יצרן במידה והתקנתי את הסאן-רוף.

אני לא רוצה עם זה בעיות אחר-כך כי אם עושים זה לתמיד.

תקשיב טוב- התקנה של סאנרוף לא תבטל את האחריות !

אם תהיה לך תקלת מנוע או גיר או כל מכלול מכני, יש לך ותהיה לך אחריות מלאה(ולא יהיה כל צורך להגיע למשפט. תטופל כמו שצריך. אם תהיה לך תקלת חלודה בפח בגג - על זה הם לא יהיו אחראים .)

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבדיל מאחריות יצרן בחו"ל, שם יש מקומות בהם נהוג להתנער מאחריות כוללת בגין כל נגיעה באוטו שלא על ידי היצרן או שלוחו, כפי שהיה נהוג פעם בישראל, בארץ התקנות קובעות שכל מתקין מוסמך ומורשה יהיה אחראי לעבודתו.

כלומר, אם תתגלה תקלה ברשת המחשבים /חשמל באוטו שלך עקב התקנת הרמקולים או הגג, המתקין יהיה חייב באחריות מקצועית לתקן את התקלה.

אם תתגלה בעיית חלודה או שינוי בצבע הגג, המתקין של הגג יהיה אחראי כלפיך. בעניין עלולה להיות לך בעיה. היצרן מעניק אחריות ארוכה מאד לחלודה וצבע. בדרך כלל 3-5 שנים לצבע ו- 10-15 שנים לחלודה. טוב היה אם אא סביר היו מעניקים לך את האחריות של הונדה לגג הרכב גב אל גב.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן פה עוד כמה דוגמאות, של התקנות עם התערבות גדולה מאוד במערכות הרכב:

דופן הידראוולית למסחריות.

דוושות כפולות לרכב לימוד נהיגה.

מזגן עילי למוניות שרות, מושבים ואיבזור פנים, התקנת חלונות, דלת חשמלית ועוד.

בכל המקרים האלו יש עבודות פירוק והרכבה נרחבות, בהיקף גדול הרבה יותר מהתקנת גג שמש.

אחריות יצרן על מערכות מכאניות של הרכב מוסרת עקב כך?

תעשו לי טובה...היא לא מוסרת, אף אחד לא יקנה את המכוניות האלו ללא אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...