Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[גולף 2000] נזילה במסרק הגה, זקוק לעצה בנוגע להצעת המוסך.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 7013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גולף 2000, 1.6 אוטומט, 53K ק"מ.

בעת סיבוב ההגה ישנם רעשים, לאחר הליכה למוסך מורשה בראשל"צ אובחנה נזילה במסרק ההגה.

והוצע להחליף את המסרק בעלות של 4,000 ש"ח למסרק חדש (לא כולל מע"מ ועבודה).

לאחר מכן נתקבלה הצעה ממוסך נוסף, לא מורשה VW של 2,000 ש"ח לשיפוץ המסרק.

מה דעתכם?

1. האם ניתן לשפץ או שחובה חדש?

2. אם מתקנים האם ניתן לתקן במוסך לא מורשה, או שלהתעקש על מורשה VW (אם מדובר בתיקון מסובך או משהו).

3. אם משפצים אז לקחת כבר אחד משופץ מוכן או להתעקש על לשפץ את שלי?

4. האם לנסות לחפש משומש?

5. מה דעתכם על המחירים בכללי.

* רק לידיעה כרגע הוסיפו נוזל להגה ואין את השריקות.

אודה לתשובתכם המהירה,

בברכה,

יניב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4000 ש"ח רק בשביל נזילה....תנסה לרדת מתחת לרכב אולי יש לחזק משהו...ובכלל...כמה שמן אתה מאבד?אם מדובר בכמה טיפות כל יום.... מכסימום כל שבוע תוסיף טיפה,לא סוף העולם.

ואגב, רעשים שההגה עד הסוף,יכול להיות שהנזילה בכלל לא קשורה לעניין, אני הייתי מחכה עם זה.

אבל תעשה מה שבראש שלך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4000 ש"ח רק בשביל נזילה....תנסה לרדת מתחת לרכב אולי יש לחזק משהו...ובכלל...כמה שמן אתה מאבד?אם מדובר בכמה טיפות כל יום.... מכסימום כל שבוע תוסיף טיפה,לא סוף העולם.

ואגב, רעשים שההגה עד הסוף,יכול להיות שהנזילה בכלל לא קשורה לעניין, אני הייתי מחכה עם זה.

אבל תעשה מה שבראש שלך.

בהצלחה.

אני לא מבין מאיפה אתה מביא את העצות האלו....

אולי בסובארו פשע שנת 80 מזניחים כזה דבר....

בוא אני אסביר לך דבר פשוט :

הגה זה הדבר שמכוון את האוטו, רצוי שהוא יהיה 100 אחוז תקין, במיוחד בחורף....

ולפותח השרשור, כמה עולה שיפוץ במוסך מורשה?

כי מה שבדקת זה או חדש במוסך מורשה, או משופץ במוסך לא מורשה.

בכל מקרה, אם יש הבדלי עלות משמעותיים , הייתי הולך על שיפוץ במוסך לא מורשה ,

מהסיבה הפשוטה שרשת מוסכי צ'מפיון לא מתמחה בעבודה איכותית במיוחד ואין סיבה לשלם את ההפרש הגדול .

עוד משהו: אני הייתי מתעקש על לשפץ את שלי , אבל זה פונקציה של זמן וישבית את הרכב לזמן מסויים...

אני לא מוכן להכניס לרכב חלקים שהם לא חדשים, ובאו מרכב אחר..

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, אם כמה טיפות שנוזלות ממסרק ההגה עושות לך את זה, אז בבקשה, זרוק 4000 ש"ח לקופת המוסך המורשה, שלא נדבר על מע"מ ועבודה, והופ הסכום הנ" מכפיל את עצמו.

אם יש לך את היכולת אז קדימה....

כל מה שאני אומר זה לנסות ולבדוק, אולי משהו השתחרר שם,אולי אלו רק הזעות,תכלס אם מדובר בכמה טיפות ,זה לא אומר שהרכב פסול לנהיגה וסכנת חיים לנסוע עליו.

וחוץ מזה רכב עם 50000 ק"מ ועוד גולף שנת 2000, מאוד תמוהה העניין שהלך ההגה, אבל אם המוסך המורשה אמר אז הם המומחים לא?!

ציטוט:

רק לידיעה כרגע הוסיפו נוזל להגה ואין את השריקות.

אז על מה לשלם כ"כ הרבה.... על כמה טיפות מסכנות, תבדוק כל כמה ימים,תעקוב אחרי זה ותראה כמה חסר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"המדביק " משפץ את מסרק ההגה (כח) לרשת VW .

הגה משופץ =940 ש"ח.+שמן הידרואלי=80 ש"ח+קצוות הגה=90 ש"ח.

עבודה=פו"ה ההגה+החלפת קצוות הגה +כיוון גלגלים+כיוון גלגל ההגה=600 ש"ח.

המחירים לפני מ.ע.מ.

בהצלחה NKO

נתי קובלנץ

מיתחם נמל ת"א מ1950

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז על מה לשלם כ"כ הרבה.... על כמה טיפות מסכנות, תבדוק כל כמה ימים,תעקוב אחרי זה ותראה כמה חסר....

אם היו נוזלות רק כמה טיפות לא היה מורגש שינוי ובמיוחד לא שריקות.

מה הקשר לאיזה מודל הרכב? יכול להיות שהוא חטף מכה ממדרכה / נכנס לבור , או עוד 1001 סיבות.

לא להרבה אנשים יש זמן/סבלנות לבדוק יום יום מה מפלס גובה הנוזל, מה גם שלאחר זמן מסויים מתחילים להתעצל. זאת לא שיטה.

לדעתי ההצעה המפורטת של NKO נשמעת הכדאית ביותר .

בכל מקרה, המדיניות שלי היא לא להזניח שומדבר, ולא להשאיר שומדבר ליד המקרה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים, אני מזכיר לכם שהבחור הגיע למוסך בגלל רעשים בהגה !

הרעשים נבעו מכך שלא נשאר שמן במערכת !!! ולכן המשאבה התחילה להרעיש כי עבדה ללא שמן !

לפיכך ניתן להסיק שמדובר בנזילה חמורה מאוד ולא כמה טיפות !

ל"נזילה" שהיא רק הזעה אין כל משמעות (גם ברישוי השנתי), אבל למה שקורה לבחור עם הגולף - זה לא הזעה ולא נזילה קטנה אלא משהו בסדר גודל הרבה יותר חמור !

בקיצור - לשפץ דחוף !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט:

רק לידיעה כרגע הוסיפו נוזל להגה

מעניין מי הוסיף? אתה או המוסך המורשה או מי שהפחיד אותך עם כל מיני סיפורים ואמר לך שהוספנו לך שמן הידראולי....

בקיצור כל מה שאני מנסה לומר, אל תסמוך על אף אחד, תעקוב אחרי זה נניח השבוע, תקדיש כל יום 2 דקות לבדוק את המפלס ותראה אם באמת חסר וכמה חסר....במשך שבוע ימים...לך תדע כמה זמן יש לך את הנזילה\הזעה הזאת? יכול להיות שהמון זמן ורק אחרי זמן מה שהיה חסר, באמת החלו להופיע רעשים אלו או אחרים...אי אפשר לדעת.

תכלס....אם הגעת לרמה שאין לך כוח להקדיש 2 דקות ביום או ביומיים לבדיקת מפלס השמן , לטובת חיסכון אפשרי של כמה אלפים טובים...תמורת בזבוז של 2 דקות, אז אני מקנה בך איש.

"

ל"נזילה" שהיא רק הזעה אין כל משמעות (גם ברישוי השנתי), אבל למה שקורה לבחור עם הגולף - זה לא הזעה ולא נזילה קטנה אלא משהו בסדר גודל הרבה יותר חמור !

" אי אפשר לדעת כמה זמן הוא סחב עם זה עד שלא נשאר שמן במערכת בכלל....

אתה יודע מה, שים עיתון מתחת לרכב ותבדוק בבוקר כמה נוזל...רק בשביל הכיף,גם ככה אתה לא הולך לתקן את זה עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שלי אין כח, אמרתי שלרוב אנשים אין כח.

אם אתה מעדיף להזניח דברים, תזניח אצלך ברכב, רק אל תציע לאחרים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הצעתי להזניח,אני הצעתי לבדוק לעומק ,או רק לבדוק , בכל אופן זאת דעתי בנושא הנ"ל, כל אחד יעשה כרצונו, ככה אני רואה את הדברים,אני לא זורק אלפי שקלים סתאם לפני שאני חוקר לעומק, אם מדובר בכמויות שמן גדולות אז ברור שצריך לטפל בזה,אבל עוד פעם,לפי הבנתי פעם אחרונה שהבחור פתח מכסה מנוע היה לפני המון זמן, אולי הוא אפילו לא יודע מאיפה פותחים אותו (ויש כאלו...הכל ברוח טובה איש),יכול להיות שמדובר בהזעה או בנזילה מזערית שנמשכת שנה...אי אפשר לדעת, אם אתה מעוניין לבדוק אז בבקשה תעקוב אחרי זה ותראה,שים עיתון מתחת לרכב ותראה כמה גדולה השלולית אם בכלל בבוקר, תבדוק מפלס מפעם לפעם ותראה אם חסר וכמה...אם לא בא לך ולא ב ___ שלך לבדוק את זה אז בבקשה המוסך פתוח מהבוקר...הם בטוח ייתנו לך מענה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל SUB: זה לא ינזל כמעט כאשר האוטו עומד אלא בעיקר שאשר המנוע עובד והמשאבה מזרימה שמן במערכת אז כאשר יסובבו את ההגה יתחיל לנזול.

גם לי בגולף 99 היתה נזילה במסרק הגה:

היה לי רעש כמו שאיציק תיאר... זו מעיין שריקה חדה שמגיעה ממשאבת ההגה כוח כי חסר שמן..., בהתחלה זה נזל לאט... אח"כ נזל בלי סוף.....

לאחר פירוק המסרק ובדיקה בספר היינס שם נאמר שאת המסרק לא ניתן לשפץ!!!

גם לאחר שנסענו לדיסקל בת"א לקחו את המסרק והחזירו אותו עם תג "פסול"

לאחר מכן בירור בצמפיון הגנבים נאמר לי שחדש עולה 4000 שקל!!!!

אבא שלי נהג מונית וככזה הוא מכיר כל כל מקורות החלפים ומכיוון שהחלקים כמו מערכת ההיגוי בVW וב SKODA וב SEAT ולכן ב גולף, בורה, אוקטביה....זהים לחלוטין הלכנו למקום הנקרא "הכל למונית" שזה עסק שמייבא חלקים לVW- מנועים, גירים, מחשבי נהול מנוע.... היה ממש כמו בית מרקחת - גירים כחדשים על מדפים מסודרים, מספר משטחים עם מנועי TDI קומפלט כולל טורבו ומשאבת הזרקה... רק להרכיב!...

עלה לי מסרק הגה מושלם (כוונתי מתפוח ימין לתפוח שמאל), חלק משומש אך נראה כחדש לחלוטין עם אחריות. המסרק עלה לי 1100 שקל....

שים לב שמדובר בחלק מקורי שלא "שיפצו" ולכן לא ינזל,

עלותו של החלק הכמעט חדש קרובה לזו של ה "שיפוץ" - אי אפשר לשפץ את זה!

כמו כן שים לב שבעת הרכבת הצינורות ההידראולים חזרה למסרק שישימו לך שייבות אטימה חדשות בלבד ולא ישתמשו בישנות כי אז זה עלול לנזול שוב....

בנתיים עד התיקון עקוב אחר מפלס שמן הגה כוח ותמלא רק סוג שמאושר ע"י VW - צבע ירוק בלבד ולא אדום!!!

בצמפיון זה מגיע בקופסאת פח צבע לבן- וזה יקר....

יש מקום שנקרא "שיא יבואנים" שיש לו את אותו שמן (תוצר גרמניה) רק ששם כתוב שזה מאושר ל VW.....

בצמפיון כתוב על הקופסה שזה של VW ולכן עולה כפול....

במערכת יש כשני קילו שמן הידראולי ירוק

אתה מוזמן אלי לפ"ת לראות את המסרק הישן זרוק במחסן.....

בכל מקרה אל תיפול בפח שאירגן לך המוסך הלא מורשה כי לא ניתן לשפץ את המסרק הזה!!!

אני עברתי את זה!, אחרי שהאוטו יהיה על ליפט וכל הפרונט יהיה מפורק תקבל תשובה מהמשפץ "לא ניתן לשפץ" ואז... האוטו מפרק... אין אפשר לשפץ... והמוסך יגיד לך.." מה לעשות עכשיו אדוני... להזמין חדש...?"

סרקתי לך את ההסבר מהיינס.... וגם סימנתי לך את הטקסט בוורוד.

גם סימנתי את מיקום חיבור הצינורות עם שייבות האטימה! חייבים להקפיד לשים שייבות חדשות.

כל שיבה עולה בצמפיון 2 שקל בערך, כל צינור בגודל שונה ולכן שני שייבות גדולות ושני שייבות קטנות.

אני קניתי את השייבות במרכזי של צמפיון בבני ברק, נתתי להם גם טיפה פרנסה...:)

תקנה משם כי השיבות חד פעמיות וחשוב לשים סוג זהה לחלוטין

אשמח לעזור עוד אם אתבקש

נ.ב. אחרי התיקון חייבים ללכת לעשות כיוון פרונט מלא ולא רק כיוון גלגלים "שפור"

כאשר כל הסרן הקדמי מפורק לבדוק תושבות כמו תושבת גיר וביחוד תושבות גומי של המשולשים, יש בתושבת האחורית של המשולש תושבת גומי עגולה שכאשר היא בלויה כל הפרונט "זז" ואז אין טעם לכוון את הפרונט כי הוא לא יהיה מכוון לעולם כי כל הפרונט זז, התושבות האלו זולות מאוד בצמפיון - רק 80 שקל לחדש מקורי ואל תשים תחליפי כי זה לא מחזיק!!!!

בברכה

ארז

golf.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות! אבל עכשיו אני מבולבל מתמיד.

האם ניתן לשפץ או לא?!

האם הבחור מהתגובה האחרונה באמת צודק, או שזה מקרה ספציפי אצלו?

בכל מקרה ל-SUBI4. הוויכוח מיותר, בכל מקרה החלק יתוקן.

על הרכב נוסע זוג מבוגר שלא יודע בכלל לבדוק מפלס נוזל ה"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי

לפי היינס לא ניתן לשפץ את זה..

אבל אתה מוזמן לבדוק מעשית ולספר לפורום מה היה...

הספר היינס שיש לי:

VW golf &bora april 1998 to 2000 (r to x registration) 4-cyl petrol & diesel

אני חושב שהוא גם מכסה את הגולף שלך.

דגמי מנוע 1.6 שהספר שלי מכסה : aeh, akl, apf, atn aus

תבדוק ברישיון רכב מה הדגם מנוע שלך וככה נדע אם המידע בספר כולל גם את הדגם שלך.

כמו כן זה לא מחייב אבל זה יכל לתת אינדיקציה מסויימת.

נ.ב. לפי הספר יש במערכת ההגה בין 0.7-0.9 ליטר שמן הגה כח ירוק...

נזכרתי שבסוף נשאר לי בקבוק ספייר....

בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...