Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שבועיים ביפן - רשמים, חוויות ותמונות ממדינה מדהימה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום פורום,

אז לפני כמה חודשים תהיתי בקול רם לאן כדאי לטוס לשבועיים. רציתי טנזניה אבל העלויות קצת הפילו אותה (אפריקה יקרה רצח). שתי המלצות מקבילות, אחת מהן מ-oryo, הובילו אותי לחשוב ברצינות על יפן, ולהזמין כרטיסים מעט אחורי זה.

לא רק שאני לא מתחרט על ההחלטה, אני ככל הנראה גם אזכור את הטיול הזה להרבה מאוד זמן - ולגמרי לטובה.

אז אם לא הייתם ביפן - תחשבו על זה ברצינות רבה מאוד. זו חוויה מדהימה וגם העלויות לא היסטריות (פירוט בהמשך).

אז מהי יפן? קודם כל,

שמסביר את ההיסטוריה של המדינה ב-9 דקות ועם הרבה הומור.

ועכשיו אפשר להמשיך הלאה, בחלוקה לתחנות:

טוקיו

התחנה הראשונה היא עיר הבירה המשוגעת של יפן. כמה משוגעת? דמיינו ארקייד משחקי וידאו עצום שנמצא מעבר לרחוב למקדש בודהיסטי. אם להשתמש במילה אחת (ותסלחו על האנגלית, כי זה נשמע יותר טוב) היא תהיה Intense. לא הכל בטוקיו משוגע, אבל גם מה שלא הוא די אקסטרימי, לטוב ולרע.

רע? למשל האנשים. לפני הטיסה שמעתי שהאנשים ביפן אמנם לא דוברים אנגלית, אבל הם מאוד נחמדים. בטוקיו חוויתי ההפך. נדמה שכולם מזויפים, במיוחד הצעירים נותני השירות. הם מתקשרים איתך (בקושי) כי הם חייבים והם מלאים חיוכים מזויפים, קידות ותודות, אבל אז מתעלמים ממך לגמרי כשאתה לא מכריח אותם לתקשר. תוציא אותם מהקומפורט זון והם לא יודעים מה לעשות. כמו רובוטים - הם עובדים לפי הוראות, לא בעזרת חשיבה. ולא נראה לי שהם מתנהגים ככה רק לזרים. אולי פשוט קצת קל להם יותר כשהם לא צריכים לדבר אנגלית. ולא שהם באמת מדברים - אתה מדבר אליהם אנגלית (של ילדים קטנים) והם פשוט עונים ביפנית.

אנשי טוקיו הרגישו לי מזויפים, ילדותיים ומאוד אינדיבידואליים. כמו מתבגרים סגורים חברתית, הם עונים למנהגים וחוקים כי זה צפוי מהם אבל הם תמיד מוצאים דרכים למרוד. ראיתי שם כמה דברים משוגעים, אבל איכשהוא אני מרגיש שזה בקושי מגרד את פני השטח.

13920247_1314668411890376_6454026885365912200_o.jpg 13913575_1314667105223840_8438930188506190772_o.jpg 13913902_1314667471890470_5858964087627691884_o.jpg

תחבורה

מה שאגיד עכשיו נכון לכל יפן. התחבורה הציבורית שם היא פשוט הטובה ביותר שראיתי מעודי. פי כמה וכמה טובה יותר מרכבות תחתיות בערים מרכזיות בעולם, או מרכבות בינעירוניות מהירות באירופה, למשל. היא מהירה, מדויקת על הדקה, שקטה ואפילו ברורה מאוד - על אף השפה הזרה. נכון, ה-rush hours בבוקר די קיצוניות, אבל מסודרות. כמות אדירה של אנשים עומדים בשורות מסודרות או דחוסה בשקט מופתי בתוך התא. עדר של זומבים בחליפות בוהים בטלפונים שלהם. בעיקר משחקים. לעולם לא מדברים או מתקשרים עם אחרים.

הרכבות המהירות (bullet trains) מדהימות. נוחות וטסות בקרוב ל-300 קמ"ש מעיר לעיר.

טוקיו עצמה נדמית כבנויה בקומות. יש מסילות רכבת מורמות גבוה מעל האדמה, מזגזגות קרוב קרוב לבניינים שאפשר להסתכל לתוך דירה בקומה השלישית מהחלון. ואז יש עיר שלמה מתחת לאדמה, עם מסדרונות ענקיים וחנויות ותחנות מטרו. דווקא בקומת ה"קרקע" אין הרבה תנועה, באופן יחסי. בטוקיו כולם מעדיפים לנסוע בתחבורה הציבורית, אז הרחובות לא פקוקים וחלקם אפילו ריקים לגמרי ממכוניות.

13975483_1314667461890471_642167898745419444_o.jpg 13923458_1314667211890496_8969507356157668725_o.jpg 13925467_1314667468557137_689732277268350276_o.jpg

מה עושים ומה רואים?

טוקיו עצומה. היינו שם 3 ימים ואפשר היה בקלות להמשיך עוד 3 שבועות ולא לראות הכל. יש שם אזורים של גורדי שחקים ואזורים של גני ענק ירוקים. יש מקדשים, וארקיידים מפוצצים באנשים, חנויות ענק של הכל מהכל, שעושות בצפר לכל חנות שראיתי בעולם. חשבתם שיש חנויות ענק בניויורק? תחשבו שוב. יש למשל חנויות לציוד צילום עם 8 קומות שכל קומה מוקדשת למשהו אחר - עדשות זום, טריפודים, תיקים למצלמות... יש אי מלאכותי ענק עם מוזיאונים, קניונים, גני שעשועים ומתחם ענק של טויוטה עם תצוגת מכוניות חדשות, מוזיאון רכב, נסיעות חוויה ועוד ועוד.

נדמה שהעיר לעולם לא ישנה. באזור שינג'וקו שבו היה המלון שלנו, גם בחצות באמצע השבוע היה מפוצץ באנשים, וב-7 בבוקר אותו הדבר. והכל, אולי חוץ מאזורי חיי הלילה, נקי באופן מדהים, על אף שאין פחים ברחובות. בכלל, היפנים מאוד מאוד מעריכים ניקיון והיגיינה. תאי השירותים שלהם במלונות זה מופת לתכנון וניקיון. הם קטנטנים אבל יש בהם הכל, וכמובן האסלות אלקטרוניות למהדרין, עם מגוון כפתורים שעושים הכל מבידה, מסג' ועד קולות הורדת מים.

13963025_1314665138557370_4847545549565758916_o.jpg 13920559_1314667111890506_3035953257077230022_o.jpg 13920559_1314665141890703_3095667715076565944_o.jpg

אוכל די קשה לצמחונים כמוני, אבל הכל טעים מאוד, ובמיוחד לקרניבורים כמו חברה שלי, שממש חגגה שם.

אגב, גוגל מפות עובד נהדר ביפן, למעט חלק מהשמות שמופיעים רק באותיות יפניות. אבל מבין כל אתרי הדירוג כמו טריפ אדוויזור יש לגוגל הכי הרבה ביקורות ובתי עסק שראיתי.

קצת מנוחה עם תה ירוק מסורתי ואמשיך אח"כ.

13920042_1314667191890498_5170892949607117150_o.jpg 13963026_1314667108557173_6142120327866333153_o.jpg

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מיד כשהגעת לשם קלטתי איזו גול עצמי היתה ההמלצה המטופשת שלי - התמונות והסיפורים שלך לגמרי הוציאו לי את העיניים.

אציין שאני מסכים ולא-מסכים בו"ז עם הביקורת שלך על היפנים: אני מסכים בנוגע להתנהגות שלהם, אך פחות מסכים בנוגע למוטיבים. אני חושב שהם אנשים נחמדים ומנומסים בקיצוניות שלא רואים ברוב העולם המערבי - אך היות ומדובר ב'עם' מאוד סגור, עם מנטליות ביישנית, ניתן לפרשן את חוסר היכולת שלהם לתקשר כראוי כאנטגוניזם. אבל זה דיון פילוסופי(?) אז נשאיר זאת בצד.

בתור אדם לא צמחוני מחד, אך לא קרניבור מאידך - אציין כי האוכל ביפן הוא מבחינתי האוכל הטוב ביותר בעולם. הכל טרי, תמיד. בצורה חולנית כמעט. הדגים בסושי שלהם נמצאים בליגה אחרת ממה שאנחנו רגילים, והקובי/היבה ביף שלהם זה בשר בסטנדרטים שלא פגשתי באף מקום אחר. יש להם attention to details ברמה מטורפת.

אני חוזר על המלצה שנתתי לך בעבר - שוגון של ג'יימס קלאוול. מבטיח לך שאתה תודה לי אם/כש תקרא אותו.

כיף לקרוא את הרשמים שלך, מקווה מתישהו לארגן רשמים משל עצמי. הזכרונות מתעמעמים וזה מבאס מאוד.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואף מילה על היפניות?

אין מה לומר. לעיניים מערביות רובן מאוד לא יפות. הן נמוכות מאוד (לא הטעם שלי) ויש להן שיניים נוראיות.

אור - חכה, יש לי עוד הרבה תמונות...

בנוגע ליפנים - גם פה חכה, כי הדעה שלי על היפנים מאוד השתנתה כשיצאתי מטוקיו. הרגיש לי כמו אנשים אחרים לגמרי. ארחיב בהמשך.

ובנוגע לאוכל - תראה, מצד אחד אתה צודק. בנוסף לטריות נראה גם שהם אוכלים מאוד בריא. לא פלא שכולם רזים ובריאים. מצד שני בשלב מסוים קצת נמאס לי מאוכל יפני ורציתי לחזור לאוכל המערבי האהוב. זה קרה לי גם בסין אבל בצורה אחרת - שם האוכל פשוט לא כ"כ טעים...

את שוגון הורדתי לקינדל וכמובן ש...לא קראתי עדיין. מתישהו אגיע לזה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני היקר תודה על השיתוף אעקוב בשמחה.

אחי חזר משם בחודש שעבר היה 21 יום עם משפחתו,

נעזרו בבתי שלום של הקהילה היפנית אוהדת ישראל.

אשמח גם לשמוע איך הגעת לשם, למרות שהסחכוי היחיד

שלי לחזור לשם הוא טל. מאריאלה שלא יגיע כנראה.

גרתי שם בעבר תקופה ארוכה,כמו שאמר מגיב מעלי בדיוק,

קשה לשפוט את העם הזה,הוא מנוכר ולא מתחבר בקלות אבל,

יש מעבר לבושה ולצניעות צימאון אדיר להכיר ולשוחח וגם להתגבר

על מחסום השפה,

היפנים לא מעודדים לימוד אנגלית מדוברת רק טכנית או קריאה.

לגבי האוכל זו המדינה היחידה בעולם שהרשתי לעצמי לאכול בכל פינת רחוב,

ללא חשש,מעולם לא היתה לי בעיה כלשהיא.

מצפה להמשך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של טעם, אצלי האוכל היפני לא נמאס לשניה. ביפן, מצאתי את האוכל היחידי שאני מכיר שעונה על השילוש הבלתי אפשרי: טעים - זול - בריא.

בד"כ אפשר רק שניים, אבל הסושי היפני ACED את השלישיה, ולכן למרות שמבחינת CRAVING נטו פיצה היא מס'1, בשקלול כל הפרמטרים סושי זה הפייבוריט שלי (:

לגבי שוגון - זכרתי שהורדת, אני מנסה לתת לך את הפוש בשביל קריאת הפרקים הראשונים, משם זה כבר ימשיך לבד.

רבאק, זה עושה לי חשק לקרוא אותו שוב.

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן לא הסכמתי עם מישהו כמו שאני לא מסכים איתך עכשיו, כמעט כל דבר שכתבת.

בעיקר לעניין האופי היפני והן לעניין התחבורה הציבורית ההזויה של טוקיו.

זה מקום מרתק, לדעתי פיספסת משהו ובגדול.

חבל שלא ביקרת במגה וואב של טויוטה באודיבה (מול טוקיו) ומוזאון טיוטה - אתר חובה לחובבי הרכב.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי, מה שכתבת לא עושה שכל. לא ברור אם האופי היפני לדעתך שונה ממה שכתבתי או לא, לא ברור אם התחבורה הציבורית לדעתך טובה או רעה, לא ברור למה אתה חושב שטענתי שזה לא מקום מרתק ולא ברור מה לדעתך פספסתי.

לא מפתיע אותי, אגב, שכל זה לא ברור, כי בבירור לא קראת הכל - כי בהחלט כתבתי גם על הטויוטה mega-web והמוזיאון.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים, מדהים, מדהים!

אני כבר תקופה חופר לחברים שלי על כמה שאני רוצה לטוס ליפן וכמה שאני מעריץ את המדינה הזו, אולי בגלל הטכנולוגיה ואולי בגלל טויוטה עצמה:wink:.

הבעיה שזה פשוט חור יותר מדי גדול בכיס...

שמח שנהנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי, מה שכתבת לא עושה שכל. לא ברור אם האופי היפני לדעתך שונה ממה שכתבתי או לא, לא ברור אם התחבורה הציבורית לדעתך טובה או רעה, לא ברור למה אתה חושב שטענתי שזה לא מקום מרתק ולא ברור מה לדעתך פספסתי.

לא מפתיע אותי, אגב, שכל זה לא ברור, כי בבירור לא קראת הכל - כי בהחלט כתבתי גם על הטויוטה mega-web והמוזיאון.

הרכבת התחתית בטוקיו היא מהמורכבות והמסובכות בעולם. כל קו מופעל ע"י מפעיל אחר, המעבר בין החברות לא פשוט, במיוחד כשקונים כרטיס מראש במכונה שע"פ רוב לא מדברת אנגלית. החיבורים בין הקווים אינסופיים עד כדי שלפעמים כבר היה עדיף ללכת ברגל את כל הדרך. ברוב התחנות אין מעלית לנכים או לעגלות ילדים מה שהופך את התחנות למאוד לא ידידותיות למשפחות או מוגבלים. המוניות יקרות בטירוף. נכון ליפנים אין ברירה, אחזקת רכב בטוקיו היא מסובכת ויקרה אבל הרכבת התחתית... יש טובות ממנה, בכל המקומות שהייתי בהם אי פעם לא נתקלתי בכזאת רכבת תחתית מורכבת ולא נוחה.

היפנים הם עם מקסים, אבל שונה. החוקים החברתים שונים, קוד ההתנהגות שונה אבל דבר אחד בטוח שלמרות חוסר היכולת שלהם לתקשר הם מלאים בכוונות טובות ותמיד חותרים למגע עם הזרים וזה מ"המעט" נסיון שצברתי ביפן במרוצת השנים.

גם אחרי יותר משש שנים במזרח להתיימר להגיד שאני מבין את התרבות היפנית זו תהיה שחצנות מצידי. בטיול אחד של שבוע שבועיים קל וחומר.

את הביקור שלך במגה-וואב פיספסתי... איבדת אותי אחרי המשפט "אנשי טוקיו הרגישו לי מזויפים, ילדותיים ומאוד אינדיבידואליים. כמו מתבגרים סגורים חברתית," סורי!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים, מדהים, מדהים!

אני כבר תקופה חופר לחברים שלי על כמה שאני רוצה לטוס ליפן וכמה שאני מעריץ את המדינה הזו, אולי בגלל הטכנולוגיה ואולי בגלל טויוטה עצמה:wink:.

הבעיה שזה פשוט חור יותר מדי גדול בכיס...

שמח שנהנית.

חכה, רק התחלתי. וזה לא חור גדול מדי. אפשר לעשות את זה אפילו ב-10000 שקלים כולל הכל לבנאדם ל-3 שבועות, אם מוכנים לגור בהוסטלים זולים ולאכול מהסופרמרקט. אתאר את העלויות שלי קצת מאוחר יותר.

רוני, מרתק, תודה על השיתוף!

השאלה הכי חשובה - אכלת ראמן?

אהה... ברור. אבל אכלתי ראמן מצוין גם בלונדון או בניו-יורק...

הרכבת התחתית בטוקיו היא מהמורכבות והמסובכות בעולם. כל קו מופעל ע"י מפעיל אחר, המעבר בין החברות לא פשוט, במיוחד כשקונים כרטיס מראש במכונה שע"פ רוב לא מדברת אנגלית. החיבורים בין הקווים אינסופיים עד כדי שלפעמים כבר היה עדיף ללכת ברגל את כל הדרך. ברוב התחנות אין מעלית לנכים או לעגלות ילדים מה שהופך את התחנות למאוד לא ידידותיות למשפחות או מוגבלים. המוניות יקרות בטירוף. נכון ליפנים אין ברירה, אחזקת רכב בטוקיו היא מסובכת ויקרה אבל הרכבת התחתית... יש טובות ממנה, בכל המקומות שהייתי בהם אי פעם לא נתקלתי בכזאת רכבת תחתית מורכבת ולא נוחה.

היפנים הם עם מקסים, אבל שונה. החוקים החברתים שונים, קוד ההתנהגות שונה אבל דבר אחד בטוח שלמרות חוסר היכולת שלהם לתקשר הם מלאים בכוונות טובות ותמיד חותרים למגע עם הזרים וזה מ"המעט" נסיון שצברתי ביפן במרוצת השנים.

גם אחרי יותר משש שנים במזרח להתיימר להגיד שאני מבין את התרבות היפנית זו תהיה שחצנות מצידי. בטיול אחד של שבוע שבועיים קל וחומר.

את הביקור שלך במגה-וואב פיספסתי... איבדת אותי אחרי המשפט "אנשי טוקיו הרגישו לי מזויפים, ילדותיים ומאוד אינדיבידואליים. כמו מתבגרים סגורים חברתית," סורי!

תחבורה - אתה מתכוון ספציפית לטוקיו ואתה צודק חלקית. היא לא פשוטה, אבל סופר יעילה. מגיעה על הדקה. נוסעת מהר מאוד. עם גוגל מאפס הסתדרתי מצוין. עם כרטיס suica לא ממש עניין אותי איזה מפעיל מפעיל איזה קו. נכון שחלק מהתחנות עצומות אבל ברור מאוד לאן צריך ללכת ולא התבלבלנו אפילו פעם אחת. במוניות כמובן לא נסעתי.

היפנים - חכה, דיברתי ספציפית על התחושה מהיפנים בטוקיו. כשיצאתי מגבולות העיר הגדולה התגלה גם עולם אחר. עוד שעה בערך אכתוב עוד.

ובנוגע למשפט שבו איבדת אותי - שים לב שהוא התחיל ב"אנשי טוקיו הרגישו לי". זו הייתה התחושה אחרי שלושה ימים, וכאמור היא התחלפה לחלוטין מאוחר יותר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המעבר בין החברות וקניית הכרטיסים מאוד פשוט- משתמשים בכרטיס חכם שמשותף לכול המפעילים.

2.גם בצרפת ולונדון רוב התחנות לא נגישות, תוכניות הנגשה קיימות אבל זה תהליך ארוך.

3. HyperDia מחברת בקלות ומציעה ללכת במקרה הצורך.

עריכה: למי שמתעניין במבנה המסובך של התחתית

https://www.youtube.com/watch?v=9_3rtS93ilc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולל דרך, אתה כנראה לא הסתדרת עם התחצ, וסיבותיך איתך. ייתכן שזה מעיד על טיב הנגישות של התחצ לזרים, לא יודע.

אני, לעומת זאת, חוויתי משהו אחר לחלוטין. תחצ יעילה, נקייה, מהירה, מרושתת ומאוד מאוד פשוטה. בתור מי שאהב אלגוריתמיקה בלימודים ממש נהניתי להתבונן במפת הקווים ולחשב "זרימה אופטימלית" בין שתי נקודות ציון.

דה פקטו, מי שכן מבין איך להשתמש נכון בתחצ לא יחווה פרומיל ממה שתיארת - אני אומר את זה בתור מי שטייל בטוקיו לא מעט, אבל גם בתור מי שבן משפחה שלו גר שם ויכול לתת חוו"ד מדויק יותר משל שנינו. מעטים המקומות בעולם שיכולים לתת פייט ליפנים מבחינת יעילות - אם בכלל.

ולא דובר כאן בכלל על אחד האספקטים המדהימים ביותר, מבחינתי לפחות - הרכבות לא רק מצוחצחות, אלא יש איסור לדבר בסלולרי ולעשות רעש בכלליות, מה שגורם לנסיעה להיות שקטה ונעימה באופן שטרם חוויתי באף מקום אחר בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמשיך הלאה: החלטנו לנסוע כל הדרך מטוקיו להירושימה ואז לעשות את דרכנו בחזרה.

המרחק בין הערים הוא כ-800 ק"מ אבל בפועל זה לוקח פחות מ-5 שעות בזכות הרכבת המהירה - ה-Shinkansen. הכרטיסים אליה מאוד יקרים, אבל בשבילנו התיירים היפנים עשו מאמץ ויצרו מה שנקרא Japan Rail Pass (או JR Pass). זה כרטיס שקונים לשבוע, שבועיים או שלושה שמאפשר נסיעה במרבית קווי JR - הרכבות המהירות - וגם בעוד כמה דברים. הוא עולה לא מעט (270 דולר לשבוע, בערך) אבל עשוי לחסוך המון כסף, בעיקר לנוסעים כמונו.

13913789_1314815065209044_3659929877204509253_o.jpg 13909237_1314815068542377_4314383558951296928_o.jpg 13937763_1314816551875562_1764838566548766594_o.jpg

הירושימה היא עיר שונה מאוד מטוקיו. הרבה יותר נמוכה, לא מפולסת, לא מלחיצה ולא עמוסה. לא יפה במיוחד אבל בנויה כמו שצריך. ו"תודה" לאמריקאים ששיטחו אותה לפני 70 שנה ו"איפשרו" ליפנים לבנות אותה מחדש. אגב, הוכחה נהדרת שיפנים הם לא מאוד אומנותיים או מעצבים, אלא מהנדסים.

אי אפשר לבקר בהירושימה בלי לבקר במוזיאון השלום, שהוא מרשים כמו שהוא מעציב. כמובן שחייבים גם לאכול את האוכל המקומי המצוין - אוקונומיאקי, שזה מעין שילוב של רכיבים כדוגמת כרוב, ביצה, אטריות, גבינה, בשר ומאכלי ים שמטגנים על משטח מתכת רותח ומגישים עם רוטב. וכן, יש גרסה צמחונית.

בתור חובב רכב שבעברו מיאטה נפלאה, ברור שנסעתי לבקר במפעל מאזדה הענק שנמצא בשטח העיר. סיורים באנגלית קלוקלת מתקיימים כמעט כל יום בשעה 10 בבוקר ויש מה לראות. אמנם העבר של מאזדה לא מאוד מפואר והמוזיאון לא גדול או מרשים במיוחד, אבל הביקור במפעל לגמרי שווה את זה. לצערי אסור לצלם בפנים (אם כי הגנבתי כמה תמונות עם הנייד. ישראלי או לא?) אבל המפעל גדול, נקי, מסודר ומתקתק כמו שעון. כמעט הכל אוטומטי עם רובוטים שמספקים את החלקים באופן מדויק לעובדים על פס הייצור או מדביקים אותם בעצמם על האוטו. מעניין מאוד לראות שפס הייצור הוא לא של דגם יחיד אלא כמעט כל רכב שעובר הוא שונה. כך אפשר לראות מיאטה ומיד אחריה מאזדה 3, אחריה פיאט 124 ואחריה מאזדה 6. העובדים בכל תחנה יודעים בדיוק מה לעשות עם כל אוטו - פס הייצור זז כל הזמן באיטיות ולא עוצר בשביל אף אחד.

13923602_1314815108542373_8529615210836160156_o.jpg 13920313_1314815115209039_1372603769127134365_o.jpg 13975373_1314815185209032_5370242110784712205_o.jpg

בערב הלכנו לראות הופעה מסורתית שמספרת (ביפנית) סיפור שקל היה להבין גם בלי לדעת את השפה. סמוראי אחד נותן מאכל במתנה לסמוראי שני, אבל יש בו רעל. הסמוראי כמעט מת אבל מצליח בעזרת חבר להתגבר ולנצח את האיש הרע, שמתגלה כמפלצת עם שער בלונדיני (כן, אצל היפנים שיער בלונדיני יש לאיש הרע...).

13995511_1314816558542228_5554946286629210006_o.jpg 13913871_1314816695208881_1682148199744735772_o.jpg 13962795_1314816755208875_7910501345455800065_o.jpg

למחרת היום נסענו לבקר באי סמוך להירושימה שנקרא מיאהג'ימה. מקום יפיפה אם כי תיירותי מאוד, שבו בקלות אפשר לבלות יום שלם. יש בו את אחד ממקדשי השינטו המפורסמים ביפן עם שער ה-torii אולי המפורסם ביותר, שנמצא בים ובזמן שפל אפשר ללכת לעמוד לצידו.

מיד ממשיך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...