Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר 2014. מקרטע וסל"ד לא יציב בעמידה

Daniel92
שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי סוזוקי קרוסאובר אוט' 2014 בסביבות 36,000 ק"מ

ישנן 2 תופעות שמפריעות לי:

1. סל"ד לא יציב בעמידה עם מזגן (לא משנה אם זה D, N, P) בתוספת רעש נקישה ורעידה של המנוע בכל עלייה וירידה של הסל"ד.

2. הרכב מאוד לא רגוע בנסיעה. מאוד תזזיתי, האצה ובלימה לא הדרגתיים, מקרטע, קופץ, רועד.

זה קורה בעיקר בנסיעה עירונית- אם אני נותן קצת גז הרכב מזנק בחדות ואם אני מוריד את הרגל מהר מהגז במהירות נמוכה לצורך לחיצה על הברקס הרכב קופץ קדימה.

יש לציין שהייתי במוסך יבואן והם החליפו רצועת מנוע עקב שריקה בהפעלת מזגן בהנעה קרה + ניקוי מצערת.

חזרתי למוסך עם אותן בעיות. הם מתחו את הרצועה ולגבי הבעיה השנייה לא הייתה להם תשובה.

ראיתי שרשורים לגבי בעיה זו אך מדובר ברכב חדש עם מספר ק"מ נמוך יחסית. מה גם שהרכב באחריות אבל במוסך היבואן לא נתנו כל כך פתרון לזה.

אשמח לעצות, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הנקישה והשינוי בסיבובי מנוע - מדחס המזגן לא עובד קבוע. הוא מתנתק , נשאר בהשהיה ושוב נכנס לפעולה . כל זה גורם לשינויי עומס על מנוע. יש רכבים שמרגישים יותר את השינויים או פחות. לכן, מה שתיארת נשמע תקין, גם אם לא נותן הרגשה נעימה.

לגבי זינוק ובלימה - כמה זמן יש לך את הרכב? תנסה לנהוג בעדינות רבה גם בפתיחות וגם בעצירות. האם במוסך פירקו את הגלגלים ובדקו מצב הצלחות והרפידות? גם בגלגלים אחוריים?

ההרגשה של גז ובלמים שונים מאוד בין רכב לרכב. ישנם רכבים שהלחיצה על הבלמים כמשקל נוצה גורמת לבלימה טובה, ויש רכבים שצריך ללחוץ חזק. אותו דבר הגז.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר!

דבר ראשון, לצערי היום שוב הייתה שריקה בהפעלת מזגן כשהמנוע קר. מניח שזאת גם הסיבה למה שקורה עם המזגן והטורים?

אבל למה כל כך קשה למוסך לסדר את זה?

לגבי הגז והבלימה- הרכב מיד ראשונה, לי יש אותו כחודשיים ו5,000 ק"מ. אני נוסע רגוע מאוד ברוב הזמן ולרוב זה גם קורה בנסיעה רגועה. יותר מכך- זה מפריע לנסיעה רגועה כי הרכב קופץ כל הזמן. במוסך אכן אמרו שצריך להחליף רפידות קדמיות אז אולי זה יעזור קצת.

אבל מה שאני מתאר, לי אישית מרגיש יותר כמו משהו מהמנוע/גיר. כי זה לא שהבלימה לא טובה, אלא אגרסיבית, במיוחד בנסיעה עירונית. יש הרגשה של זינוק, כאילו זורקים את הקלאץ' ברכב ידני. אותו דבר כשרק עוזבים את הגז, הרגשה של זריקת קלאץ'. או לדוגמא אם אני בולם ואח"כ ישר נותן גז הרכב "מקפץ" כמה פעמים ואז ממשיך ליסוע רגיל.

חייב לומר שהלכתי לפני כחודש למכון גירים כי לא רציתי שינפנפו אותי במוסך היבואן. הבוחן חיבר למחשב, אח"כ עשה נסיעת מבחן ולא מצא תקלות. אני לא בטוח לגבי זה, אבל מפני שהיה צריך לעשות ניקוי מצערת ברכב צעיר כזה יכול להיות שזה קשור למערכת הדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב הייתי שבוע שעבר במוסך- לגבי הרעידות והגמגומים עדכנו תוכנה למחשב גיר ומחשב מנוע ואמרו שזה אמור להיפתר, אחרי שבוע זה עדיין לא מושלם- הנסיעה לא תמיד חלקה.

לגבי הסל"ד הלא יציב הוא אמר שזה בגלל המדחס מזגן שהוא נכנס לפעולה ומפסיק וגורם לתופעה הזאת וזה בסדר. האם יכול להיות שהתופעה היא "בסדר"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצד ניקו את המצערת? האם על ידי פירוק שלה מהרכב או ריסוס ספריי תוך שהמנוע עובד? הרכב שלך חדש כך שכל תירוץ של מדחס שגורם לשינויים קיצוניים צא בא בחשבון. ברכסים של שנות ה 90 יש פיצוי של העלאת סלד עם כניסת המדחס לעבודה כדי שלא ייפול הסלד ויורגשו שינויים בעבודת המנוע אז אצלך בכלל לא צריכים להרגיש. קנית רכב שאתה רוצה להינות ממנו ולא לקפצץ איתו אז שב למוסך על הראש יש לך אחריות ששילמת עליה ואפילו תשווה לרכב זהה לשלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש מוסך מורשה סוזוקי אחר בסביבה?

אולי הוא יותר מקצועי ובעל מוטיבציה יותר גבוהה לתת שירות במסגרת האחריות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vladcar אני גר באיזור ירושלים ויש פה 3 מוסכים מורשים סוזוקי. בדקתי 2- באחד מהם הייתי 3 פעמים תוך שבוע וחצי עם אותה בעיה (גם כתבתי כאן פוסט אחר על זה שלא רצו לטפל במצערת באחריות והייתי צריך להתעקש על זה לא ברור למה) ועדיין לא תיקנו, החלטתי לוותר עליו ובשני התווכחו איתי על שטויות אז אני לא חוזר לשם. זה השלישי והאמת שהמוסכניק נראה סבלני ועשה את העדכונים בתוכנה שבשני המוסכים האחרים בכלל לא עלו על זה, אנסה לחזור אליו אולי הוא יתעמק יותר בבעיה.

מאור תודה אנסה להתעקש איתו לגבי זה. העניין ששאלתי אותו אולי צריך לעשות ניקוי מצערת או מנוע צעדים והוא אמר שזה רכב צעיר והיו לו קרוסאובר ב-80,000 בלי ניקוי מצערת. האם יש ביסוס לדברים האלה או שזה ניסיון נפנוף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך שבאלטו ובספארק למשל כמה שהם חדשות המצערת נחוצה ניקוי בתדירות יחסית גבוהה. ייתכן ובריכבך אין צורך בניקוי אבל עד שלא פותחים לא רואים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אהלן,

אני מקפיץ את השרשור הזה שוב לאחר ניסיון של כמה חודשים להתרגל להתנהגות של הרכב כפי שציינתי בהודעה הראשונה.

הייתי בכמה מוסכים בניסיון לפתור את הבעיה אך כל פעם הם טוענים שהם לא מרגישים את התופעה. (עושים עליו סיבוב של 5 דק'. גם אני לא מרגיש כלום תוך 5 דק'). אבל לי זה מאוד מפריע ומייאש בנסיעה יומיומית עד כדי כך שאני חושב להחליף את הרכב.

האם יש כאן מישהו עם הקרוסאובר שחווה משהו דומה או להפך יכול לאשר שאצלו זה לא ככה? או מישהו שיודע למה אני מתכוון ויודע לכוון אותי? יכול להיות שזאת פשוט ההתנהגות של הגיר הרציף?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...