Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום באשראי באפליקציה בסמארטפון - כן/לא/למה לא?

SlowRide
שימו לב! השרשור הזה בן 2812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

הייתי בקניון, הלכתי לדוכן מיץ.

אמרו לי שיש אפליקציה להזמנות עם 25% הנחה.

הורדתי, בחרתי מיץ, אבל אפשר לשלם רק באשראי.

האם זה סתם פרנואידי מצידי לסרב להכניס מספר כ"א בסמארטפון? הרי בקניות באינטרנט מהמחשב אני עושה את זה בלי לחשוב פעמיים.

מה אתם הייתם עושים? (בלי חיים הכט המעצבן הזה)

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתרים שאני בוטח מהם, או כאלה שמאפשרים פייפאל. לדוגמא אמאזון, מצד שני להזמין מהמחשב במילא נוח יותר.

לך תדע אם אפליקצית המיץ מאובטחת ב SSL והאשראי שלך לא נשלח לכל העולם.

מצד שני כל החברים שלי אומרים לי שגם אם יחייבו אותך בעסקה שלא ביצעת, דיי קל לבטל את זה.

אבל אני פראנויד. רק מנעול ירוק בשורת הכתובת של הדפדפן או פייפאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו היה ל״קפה עלית״ באוניברסיטה אפליקציה דומה. האמת שזה היה נוח מאוד, ואני בעד שזה יכנס בצורה רחבה יותר (ע״ע apple pay).

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתרגש להזין פרטי אשראי אם כי יש עדיפות לעבליקציות שמאפשרות paypal או paypass.

בכל מקרה מומלץ לבדוק מדי איזה ככה את חיובי האשראי ולראות שכל העסקאות בארץ/חו"ל בוצעו על ידכם ; במידה ולא, טלפון לחברת האשראי וזה מסתדר בשניה (לרבות זיכויים על עסקאות שלא אתם ביצעתם).

אם יש אפשרות להפעיל שירות על הכרטיס שמיידע ב SMS על כל עסקה שמבוצעת בכרטיס - מגניב. השירות הזה אמור להיות מסופק בחינם (היו נסיונות להתחיל לגבות עליו תשלום, אך ירדו מזה בשל תרעומת ציבורית).

בכרטיס שלי לצורך העניין אני מקבל התרעה במיידי על כל חיוב שמבוצע בו, החל מסכום של שקל בודד, גם בארץ וגם בחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כפי שענו - אינך יודע מה האפליקציה עושה עם הנתונים ועד כמה הם מאובטחים (חייב להודות - הדבר נכון גם בתשלום באשראי מהמחשב -> לאחר התשלום, אינך יודע עד כמה מאובטח הצד שמקבל את התשלום).

2. יתכן כי לאפליקציות אחרות בסמארטפון יש גישה לנתונים הנ"ל.

3. האם אדם שיש לו גישה לסמארטפון שלך - האם יש לו גישה גם לנתוני כ.א. ששמורים באפליקציה ?

מבחינת אבטחה - יש כאן המון בעיות.

במקרה של שימוש בכ.א. ללא רשותך - אתה צריך לעלות על גניבת והשימוש הלא מורשה בפרטים כדי לדווח לחברת כ.א. על כך. השאלה היא עד כמה אתה ערני ובודק את הפעולות בכ.א. לעומק (גנב חכם יבצע משיכות כספיות קטנות לאורך זמן כדי לא להעיר אותך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מהתגובות שלכם אני רואה שזה לא עניין כזה פשוט.

אני לא מומחה לאפליקציות, איך אני יודע שאפליקציה מסויימת מאובטחת בSSL?

זה באמת נראה נח מאד, לא צריך לעמוד בתור ויש הנחה.

אפליקציה שמאפשרת תשלום גם בפייפל תהיה בטוחה יותר? באפליקציה של המיץ יש את זה.

מבחינת בדיקת שימוש בכרטיס, אני בודק אחת לחודש בדף חשבון. אני לא קונה יותר מדי דברים באשראי, מעדיף לעשות עיסקאות רק במזומן.

בכל אופן, נראה לי שאמשיך לעמוד בתור כל עוד יש מזגן. חבל לאכול סרטים בגלל כוס מיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לדעת אם האפליקציה מעבירה את הפרטים מאובטחים או לא (הדרך היחידה לדעת היא להיכנס לקוד של האפליקציה ולבדוק).

יתכן גם שמספר כ.א. נשמר בשרתים של החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה לחברות יש אינטרס שתשים מספר באפליקציה ואז התשלום זמין יותר, קל יותר ולא "מורגש" ככ, מה שעשה האשראי למזומן.

שים לב מסביבך בכמה גבר השימוש בגט טקסי. (בנוסף זה חוסך להם כח אדם-עע דומינוס)

לגבי התשלום 2 נק:

*תשלום באפליקציה/אתר יותר בטוחה מהעברה של המספר בטלפון להוא מהפיצה.

* כל עסקה שתחויב ולא אתה עשית חברת האשראי תזכה אותך, אז ממה החשש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

החשש העיקרי הוא לגלות שבוצעה מאחורי גבי כזו עיסקה ולהתחיל להוכיח שלא אני ביצעתי אותה.

אני לא חושב שזה כזה פשוט.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...