Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב משועבד לבנק - מה התהליך המקובל?

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי כמה דקות מחשב אז...

כזכור, וכמו שכתבנו כאן 100 פעמים, יש שיעבוד במשרד הרישוי ומישכון ברשם המשכונות.

משרד הרישוי - מחובר למחשבי הבנקים וניתן להסיר שיעבוד בו במקום.

אם הבנק חושש מהלקוח שלו, יש לו כנראה סיבות טובות.

הולכים לבנק, מדברים עם מנהל המחלקה, מסירים את השיעבוד במשרד הרישוי, מפקידים כסף לחשבון שלא הולך לכיסוי ההלוואה אלא ממתינים (או שמאירים אצל המנהל את השיק הבנקאי לפקודת הלקוח שלו), הולכים לדואר, מעבירים בעלות, חוזרים לבנק עם העברת הבעלות, הבנק פורע את ההלוואה עם הכסף שהפקדתם, ומכין את מסמכי הסרת המשכון ברשם המשכונות.

עם הטפסים אתם הולכים למשרדי הרשם ויוצאים עם רכב נקי.

סעו לשלם.

או

תנו למוכר לטפל בהסרת המשכון או השיעבוד ואל תיכנסו למקום הזה שבין המוכר בנק שלו. זה לפחות מה שאני עושה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנו למוכר לטפל בהסרת המשכון או השיעבוד ואל תיכנסו למקום הזה שבין המוכר בנק שלו. זה לפחות מה שאני עושה.

לדעתי זו הדרך היחידה המומלצת לבצע רכישת רכב מאדם שרובץ עליו חוב/שעיבוד או כול חוב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מתלבש על השרשור, אותו קראתי בעיון רב.

רכב מהכפר הדרוזי קיסרא סמיע בגליל. ראיתי את האוטו, הסתדרנו פחות או יותר על המחיר, אני לוקח בחשבון הוצאות ליישור קו, כאילו הרכב לא טופל מעולם (בבירור בכלמוביל הרכב, 2016 עם 40 אלף ק"מ מעולם לא נכנס אליהם, אז או שלא טופל או שטופל "אצל חבר בכפר").

קבעתי איתו להיום שיגיע לאיזור ת"א לבדיקה.

בדקתי באתר של רשם המשכונות והרכב משועבד לבנק מרכנתיל. המוכר שלח לי צילום מכתב מבנק מרכנתיל שאם יועברו 90 אלף ש"ח (סגרתי מחיר מכירה 128 אלף ש"ח), השיעבוד יוסר.

אין לי חשבון במרכנתיל וגם לא אסע מביתי בת"א לבנק מרכנתיל בתרשיחא.

עד כאן, כל הסימנים וגם חבריי אומרים לי "תברח".

העניין הוא שזה רכב נדיר שאני מחפש כבר הרבה זמן (מרצדס CLA ידנית).

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתלבש על השרשור, אותו קראתי בעיון רב.

רכב מהכפר הדרוזי קיסרא סמיע בגליל. ראיתי את האוטו, הסתדרנו פחות או יותר על המחיר, אני לוקח בחשבון הוצאות ליישור קו, כאילו הרכב לא טופל מעולם (בבירור בכלמוביל הרכב, 2016 עם 40 אלף ק"מ מעולם לא נכנס אליהם, אז או שלא טופל או שטופל "אצל חבר בכפר").

קבעתי איתו להיום שיגיע לאיזור ת"א לבדיקה.

בדקתי באתר של רשם המשכונות והרכב משועבד לבנק מרכנתיל. המוכר שלח לי צילום מכתב מבנק מרכנתיל שאם יועברו 90 אלף ש"ח (סגרתי מחיר מכירה 128 אלף ש"ח), השיעבוד יוסר.

אין לי חשבון במרכנתיל וגם לא אסע מביתי בת"א לבנק מרכנתיל בתרשיחא.

עד כאן, כל הסימנים וגם חבריי אומרים לי "תברח".

העניין הוא שזה רכב נדיר שאני מחפש כבר הרבה זמן (מרצדס CLA ידנית).

מה אתם אומרים?

גם אין הסטורית טיפולים ככה שיכול מאוד להיות שלא טופל כבר 40 אלף ק"מ.

וגם משועבדת בחור.

ממליץ להתרחק, כל סימני האזהרה דולקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להתעלם מעניין הטיפולים (אני מניח שאכן טופל בכפר, ולא שלא טופל בכלל) - עניין השעבוד לא מטריד בכלל, קניתי רכב בסיטואציה מאד דומה, גם בחור ערבי, הרכב משועבד לבנק. קיבלתי מהמוכר מכתב הצהרת כוונות מהבנק עם הסכום הדרוש לשחרור השעבוד, ומספר IBAN לביצוע העברת זה"ב, הכנתי את ההוראה מראש וביקשתי מהבנקאי לחכות להוראה טלפונית שלי לביצוע.

ביום המכירה נפגשנו בדואר, המפתחות של הרכב אצלי, בטלפון נתתי הוראה לביצוע העברה, הוא במקביל בטלפון עם הבנק שלו קיבל אישור שהכסף הגיע (זה היה ממש מיידי או דקה שתיים), מיד ניגשנו לדלפק הדואר ובוצעה העברת בעלות, ושלום על ישראל.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל כמה דקות של פחד עדיף לשדוד בנק...

רוב הסיכויים שהכל יבוא על מקומו בשלום, אבל בתהליך הזה יש לא מעט סיכון לדי הרבה כסף.

אני באופן אישי הייתי נמנע מלרכוש רכב כל עוד קיים שיעבוד עליו.

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום פחד, לא רואה סנריו סביר שזה היה יכול להיגמר רע.

הרבה אנשים לוקחים מימון על רכב, בטח כשזה רכב חדש/יקר, ואין להם את הסכום לכסות את המימון מהכיס שלהם כדי לשחרר את השעבוד. אם תפסול רכבים כאלה תשאר עם היצע מאד מצומצם. בטח כשמדובר ברכב שהוא מראש נדיר יחסית.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשים דברים על דיוקם. הרכב משועבד לבנק בחשבון נפרד. לא משנה אם לאדם יש חובות נוספים לבנק.ברגע שמשלמים את החוב של הרכב , השעבוד מבוטל. עדיף כמובן להכין שיעורי בית מספר ימים מראש למי לגשת ועם איזה מסמכים ואז התהליך פשוט. אניח במצב דומה וכבר יודע בדיוק למי לגשת ומה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי לפני הרבה שנים מקרה, שהגעתי לקנות רכב יקר ולאחר שבדקתי שאין עיקולים, וישבתי בבנק של המוכר לוודא שאם אעביר את הכסף ישוחרר השעבוד, וההעברתי את הכסף הוסר השעבוד, הולכים לדואר והרכב לא עובר בעלות, חוזרים לבנק אולי לא הוסר, ענו לי שהוסר בוודאות, המשכנו למשרד הרישוי התברר שם שהתקינו וו גרירה ולא שילמו הפרשי אגרה, אם נשלם עכשיו שלושים ומשהו שקל בדואר תוך שבועיים זה ישתחרר, הגעתי למצב שהכסף עבר, אין בעלות והבנק סגור גם כדי לנסות לבטל את ההעברה.

אם אתם שואלים מה היה בסוף, אחרי הרבה ויכוחים וחששות ולחץ סיכמנו שאני יקח את האוטו ונעשה חוזה ונעביר בעלות כשישתחרר הרכב.

אבל זה נעשה בלב כבד מאוד ומחוסר ברירה לשני הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

השנה 2022, מה נהוג היום לגבי רכב שמשועבד ליבואן?

אני חש שזה סיכון שחבל לקחת עם זר.

לטעמי ההליך צריך להיות כדלקמן.

שהמוכר יסיר את השעבוד (שיקח הלוואת גישור מהבנק או כל דבר אחר).

אני אקח צ׳ק בנקאי (כמו מזומן) על שמו של המוכר.

הולכים ביחד לבנק הדואר.

מעבירים בעלות.

הבעלות עברה בהצלחה? יופי, אני מוסר לו פיזית את הצ׳ק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם מושלם אתה צודק, אבל אם תיפול על רכב שאתה ממש רוצה ולמוכר אין כסף לכסות את ההלוואה ולא מעוניין לקחת גישור (בצדק), אז או שתתפשר ותיקח סיכון או שתפסיד את הרכב.

בימינו שהשוק הוא של מוכרים - לא בטוח שזה חכם. 

אם עושים את זה נכון - אין לך סיכון פה, תקרא במעלה השרשור.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתף את שני הסנט מסיפור המכירה של הרכב שלי שהיה משועבד לגורם המממן.

לשמחתי הרבה בחודשים האחרונים המחירון של הרכב טיפס בכמעט עשיריה (וסביר להניח שימשיך עוד בחודש-חודשיים הקרובים, אבל זה כבר לא רלוונטי), דבר שאפשר למכור אותו במחיר שיכסה את שארית ההחזר שנותר על הרכב ואפילו ישאיר לי עוד כמה אלפים בצד.

עם הצלחת הבדיקה שנערכה בנוכחות מכר מטעם הרוכש וחתימת זכרון הדברים, הצהרתי בפניהם שיש על הרכב שעבוד שיוסר עם כיסוי החוב שגם ככה נמוך יותר ממחיר המכירה עליו סיכמנו.

הקונה לא התרגש יתר על המידה אך דרש ממני מסמך "הצהרת כוונות" מטעם הגורם המממן בו הוא למעשה מתחייב להסיר השעבוד עם קבלת הסכום.

מסתבר שמסמך שכזה לרוב לוקח 2-3 ימי עסקים לארגן אם הגורם המממן הוא לא בנק, דבר שיכול לפוצץ את העסקה ולייצר אי נעימות מיותרת. למזלי, מאחר ובמקרה שלי הגורם המממן הוא בנק, תוך שעה המתין לי המסמך בתיבת הדוא"ל ושיגרתי אותו לרוכש. תוך שעה נוספת נפגשנו פנים מול פנים, בוצעה העברת זה"ב על כלל הסכום עליו סיכמנו, השעבוד הוסר, בוצעה העברת בעלות אונליין מבלי שנטורטר שנינו לדואר ושלום על ישראל.

אז למי מכם כאן שנמצא בסיטואציה דומה ומעוניין למכור את הרכב ולהרגיע את הרוכש הפוטנציאלי, רצוי להצטייד במסמך הנ"ל מבעוד מועד בכדי שלא תהיה לו סיבה לחשוש.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...