Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב משועבד לבנק - מה התהליך המקובל?

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתכנן ללכת מחר על מנת לרכוש רכב מבחור פרטי.

הרכב שנת 2015, משועבד לבנק.

הבחור מבקש לשחרר את השעבוד עם הכסף שלי, מה שאומר שעליי להעביר לו את הסכום עוד לפני שהסרנו בכלל את השעבוד על הרכב.

מובן שמדובר פה בסיכון לא מבוטל, לא משנה כמה נחמד הבחור.

ככל הנראה לבחור אין מספיק מזומן על מנת לשחרר בעצמו את השעבוד במקום.

אני אמור להפגש איתו מחר ב8 וחצי בסניף הבנק שלו על מנת לבצע את ההליך.

מה מקובל לעשות במצב כזה?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע איתו לבנקאי, ותתרשם שאין בעיה לשחרר את השיעבוד תמורת העברת סכום מסויים לחשבונו.

תבקש מכתב כוונות מאותו גורם ממשכן שבתמורה להעברת סכום x הם מתחייבים לשחרר שיעבוד.

רק אז תסכים לביצוע ההעברה.

לאחר מכן תדרוש בקשה להסרת מישכון מרשם המשכונות (תהליך שלוקח שבוע שבועיים) ותעקוב אחרי זה.

הבנק יסיר את השיעבוד במיידי ממשרד הרישוי.

שים לב שהבנק לא מתחייב על בדיקת עיקולים - ז"א אם הרכב מעוקל לא תוכל לעשות העברת בעלות, וזאת לאחר שהעברת את מלוא הסכום למוכר!!

את זה תוכל לבדוק במשרד הרישוי לפני כל התהליך הנ"ל.

בהצלחה.

בעוד כמה שנים כל מאות אלפי הרכבים שנמכרים יהיו משועבדים ולא תהיה ברירה אחרת אלא לעבור את המשוכה הזאת.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ התהליך לא נטול סיכון כמובן.

הדרך הכי טובה היא שהמוכר יבקש מהבנק שלו להסיר את השעבוד כדי שיוכל למכור, ואז לכסות את ההלוואה.

כפי שאמר Disco פעם, אם הבנק לא סומך מספיק על הלקוח שלו כדי לשחרר את השעבוד ליום, מדוע שאתה תסמוך עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה עם מישהו לפני שבועיים ואחרי שהעביר מתוך 41 אלף 38 גם לא הסכימו להוריד שיעבוד, והבנתי מעוד כמה שהיום זה ככה לא משנה שום דבר, עד השקל האחרון.

אגב הביורקרטיה מאוד מעצבנת, הסרת השעבוד לפעמים לוקחת הרבה זמן ולא מיד שמעבירים את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי רכב שנלקחה הלוואה עבורו. באותו יום שהלכתי למכור הבנק שלי שיחרר את השיעבוד וקיבלתי אישור בבנק של הקונה שהעביר לי את הכסף ומשם ישר לדואר.

אם המוכר התכונן מראש עם הבנק שלו זה תהליך של שעה גג.

אם לא אל תתעסק עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שמכר כבר ארבעה (אולי אפילו חמישה) רכבים שהיו משועבדים לבנקים (אני תמיד מממן את הרכבים שלי, נראה לי הזוי לשים 200K אצל היבואן ולא לשמור את הרוב אצלי), התהליך מאוד פשוט - הבנק מסיר את השעבוד דרך המחשב בפחות מדקה. הסרת העיקול יכולה להתבצע על ידי הבנק במכתב (שאז זה לוקח באמת כשבוע) או על ידיכם אישית - לוקחים מכתב מהבנק והולכים עם זה לרשם המשכונות. באחת הפעמים שמכרתי כך רכב, הקונה העדיף את זה, ובאמת הלך הוא עצמו (בלעדיי) עם האישור של הבנק לרשם המשכונות והסיר את העיקול. לקח לו פחות מחצי שעה. במקרה ההוא - השתלם לו לדעתו לבצע את הפרוצדורה, משום שקיבל רכב שמור, יד I, מעט ק"מ, שננהג על ידי אדם מבוגר (אני) ואשתו בלבד.

נכון הוא, שכאשר אתה לא יודע מי הבן אדם שמולך ואתה לא סומך עליו, אז זה קשה יותר ועדיף שהמוכר יסלק לבד את השעבוד, אלא שלא לכולם יש כמובן את היכולת (בכלל או באותו רגע). אם ראית מי הבן-אדם, היכן הוא עובד נניח, ויש לך תז שלו, זה סיכון סביר לטעמי. אבל יש כאלה שיחשבו אחרת. בכל רכישה של רכב משומש יש סיכון. גם ממגרש עם מימון, גם מאדם פרטי, ובוודאי מסוחר. צדק מי שכתב - שבקרוב רוב הרכבים על הכביש יהיו כאלה :-)

לטעמי האישי - לי תמיד יש הצעה מהטרייד, כי בשנים האחרונות (וגם מחר, למעשה ;-) ) אני רוכש רכבים חדשים, ואז אם מגיע מישהו עם הצעה טובה יותר מהטרייד שמתרשם ממני מספיק חיובי ומוכן לבצע עסקה כזו - יופי. אם לא - הרכב הולך לטרייד שמטפל בזה לבד. למעשה, סיכוי סביר שהפעם הרכב באמת ילך לטרייד, משום שהוא חדש מידי לשוק יד II לדעתי.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי כך רכב אחד וגם קניתי.

אין עם זה שום בעיה , קודם כל עושים בדיקת עיקול במשרד הרישוי (אפשר גם טלפונית).

לאחר מכן הולכים לבנק , יושבים ביחד אצל בנקאי , מראש אומרים לו שהכסף המועבר הוא לצורך הורדת השיעבוד ופשוט מעברים , כל התהליך די פשוט ושקוף.

לאחר מכן העברת בעלות בדואר.

אני לא רואה בזה שום סיכון.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם קונה רכב עם הלוואה. רוב מדינת ישראל המתניידת ברכבים חדשים עושה זאת. מה הבעיה בתהליך? לא רואה שום בעיה. מסירים שעבוד ונפרדים כידידים. עשיתם מזה משהו מפחיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה?

אם אין לך מכתב כוונות חתום של הבנק, מנין לך בוודאות שהבנק יסיר את השעבוד?

ואם עומד בפניך אדם נואש עם חובות מפה ועד הונולולו, העברת כסף, מנין לך שלא יעלם עם המפתח?

אמנם, סיכוי קטן מול אדם נורמטיבי, אבל אם הבנק לא סומך על הלקוח שלו ליום אחד לשחרר את השעבוד, מדוע שאתה תסמוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנק יכול לשעבד, הבנק גם יכול להסיר את השיעבוד.

לא נראה לי שקיים רכב ששווה את הסיכון הזה. לקחת הלוואת גישור לכיסוי השעבוד, כמעט כל אדם נורמטיבי יכול, ואם לא יכול, יש סיבה ולא בטוח שאתה רוצה להישאר לגלות מהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנק לא יכול.

זה חשבון נפרד.

ברור שאם אתה מתרשם שמולך נוכל - תברח.

אז שיקח האדם הלוואת גישור. אם המוכר חושש שאולי הקונה לא ישלם, אפשר לבצע עסקה בנאמנות בעזרת עורך דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנק לא יכול.

זה חשבון נפרד.

הבנק יכול.

אם הרכב משועבד לטובת כלל החבות של בעל הרכב.

ההבדל הוא במסמכים עליהם החייב חתום.

את המסמכים האלה אתה בתור קונה לא תקבל.

חוזר על מה שאמרתי בעבר - כשאני קונה רכב אני לא נכנס למערכת היחסים בין המוכר לבין הבנק שלו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...