Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון מערכת

Dor Avramov
שימו לב! השרשור הזה בן 2097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי מערכת די רצינית שצריכה כיוון rta ו- time correcion. למערכת מחובר פרוססור - אודיסון ביט טן למולטימדיה המקורית של הרכב.

מישהו יודע על מקום או מישהו שעושה את הכיוונים האלו למערכות מורכבות במחיר לא מוגזם (חייב שיהיה לו מכשיר rta). באזור המרכז או הצפון?

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור,

לבינתיים - תוכל בבקשה למדוד את המרחק ממרכזו של כל רמקול אל מול נקודת מרכז משענת הראש שלך? כולל הסאב וופר.

בנוסף לכך על איזה פרוססור מדובר?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת פרטים:

מסך מולטימדיה של סיאט לאון

פרוססור audison bit ten

המרחקים בין הרמקולים לראש הנהג (נמדדו מהטוייטרים)

שמאל קדמי 90 סמ

ימין קדמי 125 סמ

שמאל אחורי 43 סמ

ימין אחורי 98 סמ

סאב 117 סמ

הפרטים האלו הוזנו במכשיר אבל עדיין יש נטייה לצד שמאל.

עוד דבר שהמערכת צריכה כיוון אוקולייזינג דחוף בעזרת rta או מיצידי אפליקציה למאק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קיי - תעשה כזה דבר, קודם כל תוריד לטלפון שלך אפליקציית SPL METER כלשהיא שתוכל למדוד עוצמה יחסית - ממש לא צריך להיות מדוייק.

תאפס את כל מרחקי ומיקומי הרמקולים.

תריץ טרק של רעש וורוד ותדאג להנחית את הרמקולים של צד שמאל בכ2 עד 3 דיבי לעומת צד ימין.

אחרי זה תיגש לתיקוני זמנים כאשר החישוב שלך הוא פשוט - כל 10 ס"מ זה 0.3 מילישניות.

לסאב וופר אל תזין כלום - אגש לזה בסוף.

נקודת האפס שלך היא מידבאס ימין כלומר ימין קידמי ב125 ס"מ - אתה משאיר לו את השהיית הזמנים על אפס!

שמאל קידמי נמצא בפער של 35 ס"מ מימין קידמי - תזין לו 1.05 מילישניות תוספת שזה בדיוק 35 ס"מ הרחקה, מתחיל להבין את העקרון?

ההפרש בין שמאל אחורי לבין ימין קדמי הוא 80 ס"מ שזה 0.3 כפול שמונה כלומר 2.4 מילישניות תוספת

וההפרש בין ימין אחורי לימין קידמי זה 125-98 כמעט 30 ס"מ בקיצור - תזין 0.9 מילישניות תוספת

לאחר מכן לסאב וופר או שתשאיר אותו על אפס ותנסה להפוך פאזה ולשנות סלופים בקפיצות של 6 דיבי (באטרסוורט' בשיטת קרוסאובר אחרת זה רק קפיצות של 12)

ותנסה גם להזין לו עד 0.15 מילישניות וגם תנסה להפוך פאזה ולשנות סלופים עד שתשמע אותו ברור מקדימה.

כרגע עוצר ואח"כ אסביר לגבי נקודות חיתוך ואיקולציה למכוון הממהר :)

וגם אחרי זה אסביר איך לכוון בדיוק את השהיית הזמנים סופית - תמתין.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך - השהיית זמנים כוונון עדין.

תראה, אחרי שהזנת את הפרשי התזמון נכונה בין כל הרמקולים שלך אל הראש מבחינה מדעית וחשמלית הרמקולים מתוזמנים נכון בתנאי מעבדה יבשים. אבל במציאות ברכב שלך מתקיימות התופעות הבאות:

שלל החזרים שיוצרים מהלך גל קול ארוך יותר אל האזניים שלך שלא נלקחים בחשבון.

שלל ביטולים של תדרים שבכלל לא מגיעים אל האזניים שלך.

ובסופו של דבר אף אדם לא שומע בדיוק אותו הדבר כמו אדם אחר, תוסיף לזה את הדגרדציה הטבעית בשמיעה שלך לאורך השנים גם אם אתה מאוד לא רוצה להודות בזה ויתכן ומה שכוונת נכון מדעית לא יהיה נכון בפועל והמרכז של הבמה יסטה לך קצת ימינה או שמאלה.

איך מתקנים את זה לאחר שהזנת את המרחקים?

אם יש סטיה שמאלה - אתה צריך להרחיק עוד יותר את הרמקול בצד שמאל.

אם יש סטיה ימינה - אתה צריך להפחית את ההסטה של רמקול שמאל מול רמקול ימין.

איך עושים את התיקון?

אתה מפעיל זוג רמקולים - אחד ימין והנגדי שלו משמאל ומשתיק את כל השאר!

עכשיו אתה צריך לנגן טרק שבו אתה יודע בוודאות כי הזמר נמצא במרכז - תתקן את הסטיה ימינה או שמאלה על פי העקרון שהסברתי מעלה - המרכז של הבמה הוא בד"כ מרכז הרכב וברוב הרכבים זה העמוד של המראה המרכזית - אבל למשתמשים מנוסים שיודעים לזהות את גבולות הקיצון של הבמה כמו למשל טרק שבעת התופים - המרכז יהיה באמצע של המיקום הנתפס של שתי הקצוות.

בקצרה - תכוון לפי מרכז הרכב.

עכשיו תעבור לזוג הרמקולים הבא (בסהכ יש לך שני זוגות) ותמרכז.

ובסופו של דבר תביא את הפאזה והסלופ של הסאב והתזמון שלו אל מרכז השמשה הקדמית כפי שהסברתי קודם - בכיוון נכון אם אתה תטה את הראש שלך כשאתה יושב במושב שלך אחורה - הסאב ווופר לא יהיה קיים בתא המטען.

לגבי איקולציה ונקודות חיתוך מאוד חשוב שאדע בדיוק איזה רמקולים מותקנים לך איפה ברכב.

איזה קוטר

כמה חלקים

האם יש קרוס פסיבי ואם כן איפה

ואם אתה עובד אקטיבי איפה כל רכיב נחתך ובאיזה סלופ.

כרגע בבקשה - תיגש לבצע את התיקונים ותחזור אליי לכאן ותגיד לי אם הצלחת להגיע לתוצאה שרצית.

משם - אמשיך להסביר כיצד לאזן את הספקטרום בעזרת הקרוס אובר ואז ורק אז - איך לבצע תיקונים סופיים עם האקולייזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אדי ברשותך אני מקפיץ את הנושא ותופס את מקומו של הבחור כדי להמשיך בדיוק מאיפה שהופסק=)

אז ככה: אני עובד עם הביט 1 על סט מורל הייבריד 602 בתצורה אקטיבית כאשר הוופרים מנגנים מ 80-2250 בסלופ 12

הטוויטרים מ3500-16,000 בסלופ 18

הסאב 20-80 בסלופ 12

כולם מוגדרים על band pass

ועוד סט פרימה מאחורה מוגדר על full range

טיים קורקשן נעשה לפי החישוב ולפי ההסבר שלך ותוקן מעט בבמה הקדמית-מספיק מרוצה כרגע.

איקולציה -הדבר היחיד שנגעתי זה בסאב שהגברתי לו ב6 db את התחום שבין 40-60

וב3 db בין 20-40 ובין 60-80.

(סתם אילתור שנשמע לי יותר טוב)

עכשיו אני לא יודע אם הסאונד המוגבל שאני שומע הוא נטו בגלל שעוד לא התחלתי להתעסק עם האקולייזר או שיש בעיה קצת יותר עמוקה.

קשה להסביר בדיוק מה העיניין אבל אני אנסה:

הסאונד בבמה הקדמית נשמע מסורס חסר אופי וצבע ביחס לאיך שנשמע הסט על הקרוס המקורי,יש שיפור בגובה הבמה ובאיזון בין הטוויטרים לוופרים שבהחלט יותר מורגשים עכשיו אבל עדיין יש איזה תחושה שהאלמנטים מוגבלים.

(במה אחורית 100%,שומעים את השיפור של הסט במיוחד עם המירכוז של הטיים קורקשן)

עכשיו כרגע אני משחק עם האקולייזרים הקבועים שיש בדאבל דין(jazz,rock,classic,pop) ואכן זה משפר את העיניין אבל עדיין נשאר משהו חסר צבע בסאונד.

אשמח אם תוכל להסביר קצת על העבודה עם האקולייזר לפני שאני ניגש לזה והאם אתה יכול לחשוב על סיבה שקשורה בחיבור או אולי בסינכרון למחשב שבגללה יכול לצאת ככה?

כשביניתי את הסט-אפ בחרתי באופציה של high level input, הגברתי את הhu למקסימום ואת הגיינים במגברים השארתי יחסית סגורים לאפשרות הספיגה של האלמנטים(לא סגורים עד הסוף) ובהמשך הגברתי.

בתוכנה מופיע לי input sensitivity על הכי נמוך בלי אפשרות להעלות את הסליידר למרות שאם הבנתי נכון זה אופציונלי רק במצב של aux1+2 או חיבור spdif.

דבר נוסף הוא כאשר אני מקבל שיחה - עצמת המערכת יורדת משמעותית וכך גם הצד השני בקושי שומע אותי.

יש לי תחושה שכמה מהדברים קשורים אחד בשני ולפני שאני חוזר לשבור את הראש מחדש ברכב אני אשמח לשמוע טיפים:)

תודה!

Hu: Jvc 2 din + dsp bit one

Amps: Zapco reference 350.2 + Audison sr 4 + Audison sr1DK

Comp: Morel Hybrid 602 + Audison Apk 165

Sub: Jl audio12W3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל נראה לי שאתה חותך את הסט בצורה כזו שמסרסת לך את הקצה העליון של המידריינג' - אתה עלול לקבל סאונד מאוד עמום כי אין לך כמעט כוח בכלל באזור שבין 2.5 ל3 קילוהרץ - יש לך בור גדול מידי בין המידבאס לטוויטר

תנסה להוריד את הטוויטר ל3.2K ותעלה את הסלופ אם צריך ל24 דיבי

תנסה להעלות את המידבאס ל2.8K במקביל

בכל מקרה הבעיה העיקרית שלך כנראה תהיה בחוסר כוח באזור בין 2.5 ל3.5 - אבל תנסה לפתור את זה לא עם האקולייזר אלא עם נקודות החיתוך קודם לכן.

לאחר מכן תנסה להפחית קצת באקולייזר בתדרים באזור ה5K - בעדינות

וגם באזור ה8K

וגם באזור ה200-300 הרץ - בעדינות לפי שמיעה

אלו האזורים שבהם כמעט בכל רכב יש בעיות מאוד קשות והנחתה נכונה שם פותרת את רובן.

לא ממש הבנתי איך הדברים מחוברים אצלך אתה מנחית את המערכת המקורית?

אני באופן אישי שונא את הדיבוריות המורכבות של הרכב או הדיבוריות הפנימיות של הHU ומשתמש רק בדיבוריות חיצוניות - זה פשוט עובד טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אנסה לתת את השינויים בנקודות החיתוך ולראות אם יש שיפור.

לגבי המערכת זה דאבל דין jvc שמחובר לביט עם 2 זוגות (rca (1-4 input signals

כמובן שהכל מאופס מבחינת אקולייזר ובאלאנס

רק תהיתי אם משהו בתהליך הסנכרון לא בוצע כראוי..למרות שכמו שאמרתי מבחינת הסט האחורי הכל נשמע פיקס.

לגבי הדיבורית זה מיקרופון המתחבר לדאבל דין ומאפשר דיבורית כאשר הבלוטוס מחובר, לפני שהותקן הביט לא הייתה שום בעיה מהבחינה הזאת ככה שכרגע יש אי התאמה בין העוצמה של המוזיקה לבין השיחות, אבל מעדיף כרגע לעזוב את זה ולהתרכז בעיניין הסאונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מעדיף להכניס סיגנל אחד לתוך הביט סה"כ ולפצל אותו לכל 8 היציאות אבל כל עוד שהכל עובד זה לא ממש משנה.

לגבי הדיבורית - ברגע שאני שם פרוססור חיצוני אני באופן אישי מעדיף גם דיבורית חיצונית - ככה אני מחבר אותה לכניסת PHONE של הביט שמכניס את כל המערכת לMUTE בזמן שיש שיחה בדיבורית ואני משתמש ברמקול של הדיבורית - לשיחות הוא מספיק טוב לי.

בכלל המערכת עצמה כל כך חזקה שהסיכוי לקבל פידבק בלופ כשהשיחה מתנהלת דרכה הוא פי כמה וכמה מאשר עם דיבורית חיצונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשביניתי את הסט-אפ בחרתי באופציה של high level input, הגברתי את הhu למקסימום ואת הגיינים במגברים השארתי יחסית סגורים לאפשרות הספיגה של האלמנטים(לא סגורים עד הסוף) ובהמשך הגברתי.

חוברת ההפעלה מכתיבה כי ניתן להגדיר בכל זאת כ-High Level כאשר רוצים לבצע דה-איקוולציה לסיגנל, גם אם משתמשים בקדם הגברה (RCA). ה-HU צריך להיות מוגבר לרמה המקסימלית ללא עיוות, לא לווליום המקסימלי שלו.

אגב, תחת הנושא של Output Level רשום כך, ואולי זה המצב גם אצלך:

This procedure leads you to set the system at “zero dB undistorted”. This is not always the best solution, since, if you listen to a track that has been registered at a lower level or with lower dynamics than the track used for the setup, a loss in dynamics may happen. So a good compromise needs to be found, depending on the listener.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי קודם כל טוב לדעת שהבנתי נכון את עיניין ה-input level כי האמת לא הייתי בטוח וחשבתי אולי לעשות דה אקולציה מחדש ולבחור low.

בכל מקרה אני אעשה מחדש עכשיו כאשר המערכת תהיה על 32volume מתוך 35 אולי זה נותן חלק בעיניין באמת.

אחרי שאני אעשה את זה ואת השינוי בחיתוכים אני אחזור לדווח מה העיניינים:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם - jvc kw21bt

החשד שלי הוא באחוזי עיוות הקלים אבל עדיין שמיעים שמופיעים בווליום גבוהה.

ואם יש משהו שלמדתי מהמכשיר הזה זה שיש להיתייחס ברצינות לכל הוראה שאודיסון כתבו, ואתה צודק הם גם מציינים שאם לא ניתן לעשות בדיקה קודמת באיזה ווליום מתחיל לזייף יש להגביר 80% מהעוצמה האפשרית. מעבר לזה ברגע שהבנת את התהליך זה ממש כמה דקות, אחזור עם תוצאות בקרוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב אז אחרי תקופה של מילואים שלא היה לי אפשרות להתעסק באוטו,פיניתי היום זמן לשבת על העיניינים.

דבר ראשון שעשיתי זה לנתק את אחד מזוגות הrca שהכניס קצת רעשי אלטרנטור בצד הימני.

לאחר מכן עשיתי דה אקולציה מחדש ב-80% ווליום - כבר עם אותם כיוונים היה שיפור, העיוותים והרעשי מנוע נעלמו לחלוטין!(555)

אחר כך עברתי לנקודות החיתוך-מסתבר שקצת הטעתי בפעם הקודמת,מה שהיה:

טוויטרים 3500-16000 סלופ 24

מידבאס 80-2500 סלופ 18

סאב 20-80 סלופ 12

מה ששיניתי בעצת אדי זה להוריד את הטוויטרים ל-3250, ואת המידבאס העלתי עד 3250 שם זה נשמע לי הכי טוב!

בהמשך גם התאמתי את החיתוכים שב דאבל דין כמה שאפשר לאלה בביט 1, הסתבר לי שגם כאשר האקולייזר על flat והחיתוכים על reset יש עדיין השפעה של המכשיר על נקודות החיתוך ככה שיוצא מצב של חיתוך על חיתוך שמחייב התאמה כלשהי בין הפרוססור למולטימדיה.

חייב להגיד שאחרי עוד קצת משחקים בגיינים,הנחתות,טיים קורקשן-כל היום הזה נתן לי שיפור משמעותי בסאונד!!

סופסוף אני יכול להגיד שאני נהנה לשמוע מוזיקה בסט-אפ החדש.

ודאי שזה לא קרוב להיות הסוף לכיוונים אבל נכון לעכשיו אני מרפה קצת בעיניין עד שאני אביא לפטופ חדש שיהיה אפשר לעבוד עליו יותר מחצי שעה בלי שתיגמר הסוללה :)

מחר מחרתיים אוסיף קישור לסירטון השמעה שאעשה,אשמח לפידבקים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...