Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוחות נסיעה - האם אפשר לשפר?

ShayPH
שימו לב! השרשור הזה בן 7016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כאשר "מרגישים" ברכב את הכביש.. כלומר כל מטר שהרכב עובר מרגישים על מה הוא עלה..

ולא מרגישים נוח בנסיעה הנסיעה לא חלקה וזורמת אלא קופצנית.. לא בהגזמה אפשר לסבול את זה וכולה.. השאלה אם אפשר לשנות \ לטפל

האם זו בעיה מכנית? בבולמים או קפיצים? ואם כן כמה יעלה מה יעלה ומה כדי..

בתודה מראש שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - שים לב לפורום שבו אתה מפרסם את ההודעה וכן לכותרת. את שניהם תיקנתי.

שנית - מוטב שתספר לנו באיזה רכב מדובר, זה יכול לעזור, אתה יודע...

ולבסוף - כן, ניתן לשפר, לרוב בעזרת החלפת בולמים וקפיצים בתחליפיים ייעודיים. העלות לרוב כ-3-4 א' ש"ח.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לתשובת רוני, יש לציין מצב הרכב - שנתון קילומטראג' ואורח חיי הרכב. בקיצור, האם הבעיה היא לעומת מצב הרכב כחדש או שמדובר בתכונת הרכב במקור.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוני.. קשה לי לתאר ב 3 או 4 מילים את כל מה שרציתי לשאול בכותרת.. אז ניסיתי לתת נקודת מצב בגדול. אם דבר זה אינו מקובל הנני מפנים ומצטער...

בנוגע לפורום פשוט לא ידעתי לאן זה משתייך

עכשיו יש בבעלותי דייהו נקסייה 95.. ופשוט יש הרגשה בזמן נסיעה שיושבים על הכביש עצמו ולא באוויר

אוקי אז ככה... הרכב שנת 95 עשה 54000 אלף הוא הגיע אליי לפני כ 5 חודשים כאשר הוא עשה 49000.. מצבו שמור מבפנים וגם חיצונית(אך טעון שיפור:)... מבחינה של גלגלים מתלים וקפיצים אין לי מושג מה המצב הכללי שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת "התייעצות" בכותרת. כולם רוצים להתייעץ. אם כולם יכתבו "התייעצות" בכותרת איך הפורום ייראה?

דייהו נקסיה לא ידועה בנוחותה, כך שאני מניח שתצטרך להחליף את הבולמים ואולי גם הקפיצים אם תרצה שיפור, ואל תצפה לשיפור דרמטי... בנוגע להמלצות - קטונתי.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב לנסוע על כביש חלק בלי מהמורות אבל אנחנו בארץ ..

גם אני מצטרף לשאלה באופן כללי , אם אפשר לשפר מתלים לרכב כך שיהיה יותר נעים ?

נא ליישר קו עם כללי החתימה. ------------------ יישרתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדברי רפי, ישנם צמיגים קשים וישנם צמיגים רכים יותר. התייעץ עם פנצ'ריה, אבל צמיגים רכים ואיכותיים לרוב יקרים יחסית לגודלם. גם לחץ האויר חשוב, לחץ גבוה מדי גורם לרכב להיות קופצני, שלא לדבר על אחיזת כביש לקויה.

בנוסף, נתקלתי כבר בדייהו בתופעה של בולמי זעזועים תפוסים (ואני מדגיש, תפוסים וקשים, לא רכים ושאינם מרסנים). ניתן לבדוק ע"י לחיצה בפינות הרכב ובדיקה אם הרכב רך ומתנדנד פעם אחת.

ניתן כמובן לבדוק מקצועית, והפרוצדורה פשוטה: יש להרים את הרכב לאויר כשהגלגלים משוחררים, ובעזרת צילינדר הידראולי נייד מתאים להגביה כל גלגל לחוד. אם הבולם תקין, הגלגל יתרומם כלפי הרכב ללא בעיות. אם הבולם תפוס, כל הרכב יתרומם עם הגלגל שהבולם שלו תפוס.

ביהוד קיים מוסך מורשה של דייהו, ובעל המוסך וגם המכונאים ומנהל העבודה שם סבלניים ומכירים היטב את מלאכתם, ובודאי לא יתקשו לאתר את הבעיה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל להשקיע כי בדיהו גם אם תחליף את הבולמים והצמיגים והקפיצים עדין תישאר לשבת על מושבים נוקשים וחסרי הנדסת אנוש ,ואני אומר לך זאת כי לאחי יש דיהו לאנוס 2001 שנחשבת לנוחה יותר ,אבל אם כל זה עדיין יותר נוח במרצדס של אישתי (מרצדס 500 -מונית ספאשיל כל בוקר מהעבודה,אחלה לא?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוות דעתי מצטרפת לשי לחוסר התועלת בנושא הנוחות המשופרת באם תחליף בולמ"ז/קפיצים.

לעומת זאת, החלפת החלקים הללו כן תתרום באחיזת הרכב בעת סיבוב נמרץ.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי, איך אפשר לומר בצורה גורפת שבולם תפוס לא משפיע מאד על נוחות הנסיעה? גם אם הרכב הנ"ל אינו פאר הטכנולוגיה, עדיין ברור שהוא לא תוכנן לנסיעה עם בולמי זעזועים תפוסים (או שחוקים, למרות שלא זה מה שעולה מתאור הבעיה). דרך אגב, הדייהו בעל הבולם התפוס היה לנוס מודל 2000 עם משהו סביב 75000 ק"מ, כך שאפשרי שגם השואל סובל מבעיה כזו.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך המצב אני יסביר בקצרה על איך לבדוק בולם.

ראשית בולם תקין הינו בולם אשר מצליח לאזן את הרכב מהר ככל האפשר מזעזוע וללא כל המשכיות,והכוונה אתה צריך לבדוק כל בולם בנפרד ע"י הפעלת לחץ בכל פינה ברכב בנפרד לדוגמא , אתה נישען על הרכב בחלקו הימני קידמי עד אשר הרכב יורד כלפי מטה ,וכאשר אתה עוזב את הרכב ,הוא צריך לעלות למעלה בפעם אחת ללא כל המשכיות מטה, מעלה וכיוצא בזה.

אם וכאשר אתה לא מצליח להוריד את הרכב בלחץ מתון כלפי מטה באחד מהפינות ,הדבר מבסר על בולם שחוק ,תקוע ,מעפן וכל השאר ומומלץ להחליף אותו ואת הבולם שמימולו ,כלומר אם זה בולם קידמי דפוק אז מחליפים את שתי הקידמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי-כפי שציינת, אין מדובר פה של בולמ"ז תקולים, אלא בניסיון(נואל כנראה) לשפר את איכות הנוחות בנסיעה.מניסיון עם רכב מאותה פאר יצירה(רייסר), הח' בולמ"ז לאחר 10 שנים ונסועה של 90K, הנוחות לא השתנתה כלל וכלל, אך כפי שציינתי, אחיזת הכביש השתנתה לטובה בהחלט.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את האוטו והבולמים לפי עצתו של שי.. וראיתי שבאחורי בצד ימין האוטו קופץ קפיצות קטנות כאלו אחרי הפעלת כוח ושיחרור.. איזה 2 -3 קפיצות... ובכללי החלק האחורי של האוטו כאשר מפעילים לחץ עליו האוטו מקפץ כמו מטורף... לעומת רנו מגאן 2002 של אמא שלי ששם אני מנסה אי אפשר בכלל להזיז אותו... כאילו דרוש הרבה כוח כדי להוריד את זנב האוטו... למרות שאני יודע שאין מה להשוות... מה נראה לכם אז? מתלה \ קפיץ דפוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...