Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה רפיד בת שנתיים וחצי עם 450,000, הגיוני?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 2821 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסעתי במונית אתמול מסוג סקודה רפיד שעל מד האוץ 450,095 קילומטר.

התחלתי לדבר על הנהג איתה והוא טוען שהוא החליף רק אלורנטור וקלאץ עד היום במסגרת תקלות.

הגיוני? הרכב נסע ממש טוב, בלי רעשים ורעידות.

כמו כן בפנים הכל נראה שמור ומוצק.

איך בשנתיים וחצי עושים חצי מיליון קילומטר?

ובעצם אם סקודה רפיד מחזיקה חצי מיליון כל כך יפה לכאורה, למה כה מסוכן לקנות מונית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם טופל נכון ושימש ברובו בנסיעות בין עירוניות (שאני מניח שזה ״המקור״ לנסיעה הגבוהה, נניח מונית בנתבג או משהו) ויש לו גיר ידני, לא רואה למה לא שתחזיק עוד.

יש הרבה בירוקרטיה בלקנות מונית, אתה לא יודע איך תחזקו אותה וכמה נהגים נהגו עליה (ואיך), ויכולות להיות תקלות בלתי צפויות ויקרות (כיאה למנועי סולר מזדקנים).

יצא לי לנסוע גם על אוקטביה דור 1 טור מונית בצפון עם 1.5 מליון ק״מ(!) עם מנוע וגיר מקוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מטפלים בו כראוי ובזמן ולא נוהגים בו כמו מטורפים בסל״ד גבוה כמו רוב נהגי המוניות, לא רואה למה רכב די אמין ובלי DSG לא יחזיק ככה מעמד.

סבא של חבר שלי נהג מונית, מכר לפני כמה שנים טובות בורה דיזל אוטומטית עם כמעט מליון ק״מ, אבל עם גיר משופץ (מנוע מקורי, אם אני זוכר נכון זה אפילו היה ה-2.0 ולא ה-1.9 המוכר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסהכ כדי להגיע ל 500,000 בשנתיים, מדובר על כ 700 ק"מ ביום והרבה מוניות עובדות ב 2 משמרות עם 2 נהגים לרוב = כמעט 24 שעות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נסעתי בסקודה אוקטביה ידנית עם 580,000 ק"מ! לא האמנתי אבל זה המד אוצ'

לטענת הנהג למעט החלפה בודדת של קלצ'ים ומיסבים לא הוחלף כלום ברכב. (כנראה התכוין לעניין המנוע והגיר בלבד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הזוי... אני נסעתי לא מזמן במונית בדיוק כזאת, שעברה 550 אלף, והספיקו להחליף לה כבר מנוע

כל אחד והמזל שלו.

במוניות אוקטביה - יצא לי כבר ליסוע באחת שהתאפס לה המד אוץ (גם הנהג אישר את זה. המד אוץ קצת השתגע - מסתבר שמחשב הרכב אינו יודע או אינו מסוגל כנראה להתמודד לבדו עם מעבר מ-999999 לשישיית אפסים). לא זוכר כבר את השיחה שהתפתחה בינינו בקשר לאמינות הרכב (היתה סבירה).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי לא פעם מוניות אוקטביה בנות מעל חמיש-שה שנים עם 100-40000 קמ, דהיינו שזה כן מתאפס

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחו"ל נוסעים למרחקים הרבה יותר גדולים מישראל, זה שכאן רוב האנשים מתחזקים את הרכב בתחזוקת שבר לא אומר שהרכב לא יכול לעבור את ה 200000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, בחו"ל הרכבים מגיעים למאות אלפי ק"מ בקלות ובגלל אופי המקום והמרחקים הגדולים ממקום למקום, הגעה לעבודה שם זה בעיקר עם הרכב, תלוי במיקום ונסיעה של שעה לכל כיוון זה לא דבר שלא בשגרה.

מה שכן מעניין מאוד, הוא שאיכות הדלק שלהם לא תמיד בשמיים (תלוי בסוג ויש להם כמה וכמה), גם שם יש קומבינות עם מקומות של החלפות שמן, קומבינות במוסך, עדיין, אופי וסגנון הנהיגה שלהם, מאפשר הגעה למאות אלפי ק"מ בקלות.

אבל, אל תשכח שבארה"ב המנועים בעלי נפח גדול יותר מכאן, המנועים הקטנים שיש לנו כאן, לא נמכרים כלל בארה"ב ולא נמכרו כלל (אולי לאחרונה, כל נושא החסכון נכנס, ורואים מנועים קטנים מוגדשים).

מן הסתם מנוע של 2.5 ליטר של מאזדה 6 שנמכר שם, יעשה יותר מהמנוע 2.0 ליטר או מנוע ה 3.6 ליטר של המאזדה 6 גם כן (V6).

וכמו כן, טויוטה קורולה עם מנועה שונה לדוגמא ובכלל, טנדרים ורכבים כאלו ואחרים בעלי נפחים שונים לחלוטין, הכל בכדי שהמנוע לא יגמור את חיו כתוצאה משחיקה גדולה מדי.

אין להם כל כך פקטור של דלק, מכיוון שהוא גם ככה זול מאוד יחסית לשאר המקומות.

עם השנים, במיוחד לאחרונה, הטורבו נכנס יפה מאוד להרבה רכבים בארה"ב אבל עדיין, רוב המנועים שנמכרים שם הם אטמוספריים רגילים, אפשר לראות את זה בקלות באתרי החברות בחו"ל כשנכנסים לרכוש רכב.

בארה"ב ישנה תופעה יפה מאוד שהמון אנשים, גם כאלו עם ממון וכאלו שיכולים להרשות לעצמם הרבה יותר, מחזיקים רכבים בני 10+ או 15+ שנים, כי ככה זה מקובל פשוט, שוב, תלוי במיקום ואני ראיתי את זה אישית במו עיני כחלק מהשהייה שלי מטעם העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה איפה בחו"ל.

ראיתי סרטון על לאדה שנת 99 עם 450 אלף ק"מ (אולי יותר, מד האוץ נתקע על המספר הזה), אז הרכב הזה כמו הספינה של תזאוס - הוחלף בו כל דבר אפשרי כולל חלקי בודי וריתוכים בשלדה.

אם רכב מספיק זול לאחזקה בארץ המוצא שלו, וההכנסה של בעל הרכב לא מאפשרת להחליף רכב כל 3-4 שנים, וביחד עם זה אפשר לתקן את הישן בגרושים, אז בקלות תראה רכבים עם כמה מאות אלפי ק"מ על השעון. זה פשוט אומר שהרכב מספיק נפוץ שם כדי לתקן אותו בזול עם חלקים תחליפיים או משומשים, ולא אומר שלא תראה קומבינות או תחזוקת שבר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על רכב נורמלי משפחתי גדול או טנדר בארה"ב ששם נסיעה של 100 ק"מ לכיוון או 200 ליום לא כולל סופי שבוע, עם מנועים גדולים, לפי התרבות של ארה"ב, הרכבים יעשו ב 5 שנים כ 300,000 וזאת לא מילה רעה.

בגלל האיזור הגאוגרפי, מרחקים מהעבודה וברוב המקומות בארה"ב לדוגמא, התחבורה הציבורית לא קיימת כמעט (קיימת, עם אוטובוס פמיים ביום במקרה הטוב).

יש רכבים זולים מגוכחים כמו הלאדה, שהיא לא צד בסיפור, הכוונה יותר לרכבים משפחתיים ועם מנוע סביר מודרני של העשור האחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2821 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...