Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך של אור לדיטיילר המתחיל (+סטאפ)

שימו לב! השרשור הזה בן 2740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי וזה,

הפורום כאן מלא במידע, אבל הוא מפוזר על פני המון שרשורים, ולאדם הנכנס לתחום זה יכול להיות מאוד מייגע לעבור על הכל.

השרשור שאני פותח נועד עבור הדיטיילר החובב המתחיל, אשתדל לשמור עליו תמציתי ככל הניתן, וככזה ברור שיהיה מלא דברים שלא אכסה. בשביל מדריך מפורט יותר אני מזמין אתכם לעבור לשרשור של AlonBar או סתם להשתמש בגוגל.

השרשור נולד מכך שחברים ביקשו ממני לאחר סדנת דיטיילינג שהעברתי שאשלח להם את הסטאפ, חשבתי להרוג שתי ציפורים במכה ולהעלות על הדרך סיכומון שאולי יעזור לחברים חדשים לתחביב בעתיד.

נתחיל:

שטיפת הרכב - שיטת 2 הדליים

מצרכים:

בסיס - צינור מים , 2 דליים , כפפת שטיפה (מיקרופייבר / צמר) , שמפו לרכב , מגבת ייבוש , חומר ניקוי לג'נטים , סמרטוט ישן (לדוגמא: חולצה) לג'נטים.

מתקדם - GRIT GUARD , מברשת ניקוי לג'נטים , קוויק ווקס / דיטיילר , מגבת רכה לפיניש.

ההליך:

ג'נטים - מתחילים עם מכת מים לג'נטים להסרת הלכלוך הכבד, התזת חומר ניקוי ייעודי לג'נטים והמתנה של 30 שניות לפירוק הלכלוך, מעבר עם המברשת, מכת מים להסרת הלכלוך המפורק, מעבר עם הסמרטוט לפיניש והסרת לכלוך קשה.

הכנה לשטיפה - ממלאים דלי אחד במים וסבון לפי הדילול המומלץ (כתלות בשמפו), שלי שני במים. את הGRIT GUARD שמים בדלי עם המים ע"מ שהלכלוך מהכפפה יישאר בתחתית הדלי.

שטיפה - מכת מים לרכב להסרת לכלוך כבד, מעבר עם הכפפה על הרכב מלמעלה (גג) למטה (טמבונים / סף דלת). עוברים פאנל-פאנל (גג, מכסה מנוע, דלת וכו') וכל פעם טובלים את הכפפה בסבון, עוברים על הפאנל בתנוחות ישרות, ואז טובלים את הכפפה במים הנקיים ובעצם מסירים את הלכלוך שנדבק בכפפה מהפאנל שניקינו. למה חשוב לנקות את הכפפה? ע"מ שלא 'לגרור' לכלוך על פח הרכב ולייצר שריטות חדשות.

הכנה לייבוש - מכת מים נוספת לרכב אשר מטרתה להוריד את שאריות הסבון

ייבוש - מעבר עם מגבת ייבוש ייעודית, בעדינות. מומלץ ליישם קוויק ווקס/דיטיילר על המגבת עצמה ועל הפאנל שמייבשים *בעת* הייבוש עצמו, כך מרוויחים סיכוך למגבת ויישום הגנה לרכב בו-זמנית.

זהו הליך השטיפה, הנה

שמדגים אותו.

(*)למשתמשים בגרניק+מקציף: עדיין מומלץ להשתמש בדלי המכיל מים נקיים בלבד, ולנקות את הכפפה לאחר כל מעבר על פאנל.

הגנה על פח הרכב - קוויק ווקס / אוטם / ווקס / ציפוי

האקלים בישראל מאוד בעייתי לצבע הרכב, כשמשלבים את השמש יחד עם אבק והרבה לשלשת ציפורים מקבלים פורמולה שמבטיחה מפגעי צבע למי שלא שומר על הרכב שלו.

נוסיף לכך הרבה מאוד שיטות עבודה תקולות: ייבוש עם אמצעי לא מתאים, שטיפת מטאטא, שטיפה עם סבון אגרסיבי - ונקבל מצב בו צבע הרכב מאבד מהברק והגוון במהירות.

ע"מ לשמור על הצבע ניתן ליישם הגנות, כלל האצבע גורס כי בד"כ ככל שההגנה טובה יותר - היישום שלה קשה יותר.

אני מציע לחשוב על ההגנות האלו כמו על קרם הגנה מהשמש שאנחנו מיישמים על העור שלנו.

נעבור על ההגנות בסדר עולה מהקל-ליישום לקשה (ובעצם מהפחות מגן - להכי מגן), אספק הערכת זמנים לכל הגנה אך אדגיש - מדובר בהערכה בלבד, בכל סגמנט יש חומרים שיחזיקו יותר/פחות זמן, אני מתייחס לממוצע:

1. קוויק ווקס: תכשיר נוזלי אשר ניתן ליישם בסוף השטיפה (ואף כחלק מהליך הייבוש), יספק הגנה לכחודש +-.

2. ווקס: תכשיר משחתי/קשיח, לרוב טבעי (קרנובה), אשר מספק ברק חזק לרכב והגנה שתחזיק מס' חודשים (2-4).

3. אוטם צבע: תכשיר משחתי, סינטטי, אשר מספק הגנה טובה לפח הרכב וגם שיפור בברק. האוטם בד"כ יחזיק יותר זמן על פח הרכב (4-6 חודשים), אך ייתן פיניש פחות מבריק. ניתן להשתמש באוטם וווקס בסינרגיה: ראשית מיישמים אוטם, לאחר מכן מיישמים ווקס.

4. ציפוי ננו קרמי: בשביל ההמחשה אפשר לחשוב על הציפוי כ"אוטם על סטרואידים", הציפוי מיושם אחת לשנה/תיים. הציפוי אינו חומר ידידותי למשתמש וככזה מומלץ להתייעץ עם דיטיילר ו/או לחפור טוב טוב באינטרנט לפני היישום, שכן יישום לא נכון של ציפוי יגרום לכך שיישארו סימנים על פח הרכב שלא ניתן להסיר בקלות.

5. ציפוי פלסטי/מדבקה: ישנם ציפויים שמגיעים בתצורה קשיחה - מדבקה שמיושמת על גבי פח הרכב. מדובר בציפוי היקר בסדרי גודל מאשר כל הציפויים הנ"ל אך כזה ששומר על הפח בצורה הרמטית.

(*)פלסטלינה: פלסטלינה אינה מוצר הגנה, אלא מוצר הכנה. טרם יישום ציפוי כזה או אחר עוברים עם פלסטלינה על פח הרכב ע"מ להסיר מפגעים שלא יורדים בשטיפה רגילה.

אני לא מפרט לכיצד ליישם הגנות, היות וזה לדיטיילר המתחיל+. קודם כל חשוב להכיר את המושגים, אחרי שמכירים ויודעים את הכיוון הרצוי ניתן לנבור בפורום ובאינטרנט ולראות מדריכים כיצד ליישם.

כן אציין שלרוב האנשים, ההמלצה שלי היא ליישם אוטם צבע כל 4-6 חודשים. מדובר בהגנה שקל ליישם, זולה, ותחזיק הרבה זמן.

לרכב האישי שלי יש ציפוי, ומעליו אוטם שמיושם כל מס' חודשים, ומעליו אני מיישם ווקס כל כמה שטיפות, ובסוף כל שטיפה אני מיישם קוויק ווקס. אבל זה כי אני מפגר ואני חד משמעית לא ממליץ לאף אחד לבזבז את הזמן שלו בצורה כזו מטופשת x:

הסטאפ שלי

אני מציין למען הסר ספק: הסטאפ שלי ניתן רק לשם הרפרנס, וכמובן שאין אני טוען שמדובר במוצרים הכי טובים וכו' וכו'. אחרי הרבה בדיקות ושימושים אלו המוצרים שהכי התחברתי אליהם, וכמובן שה'עגלה' שלי משתנה עם הזמן, וכמובן שיש מוצרים אחרים טובים לא פחות (ולעיתים הרבה יותר) בשוק.

הסטאפ שלי מוכוון VFM - אין כאן אף מוצר 'הייאנד' יקר במיוחד, כל המוצרים מציעים הרבה מאוד שימושים ויחזיקו הרבה זמן.

כפפה - צמד מיקרופייברס שרכשתי מAUTOSTORE, אחת של CARPLAN השניה של SM ARNOLDS, אציין שאני יותר אוהב את השניה (ארנולדס) אבל שתיהן אחלה.

שמפו - CITRUS W&G

שמפו להקצפה (פרה-ווש): HONEYDEW

אוטם - MENZERNA PL

קוויק ווקס - SONAX BSD (XTREME)

ווקס - MEGUIARS GOLD CARANUBA PLUS

מגבת ייבוש - UBER

מגבת באפינג - 1200GSM של הקוריאני

חומר ניקוי ג'נטים - SONAX XTREME

--

זהו לעכשיו, מקווה שזה יעזור לכמה חברים חדשים, אם יש שאלות / בקשות / טענות / נאצות אתם מוזמנים להגיב.

ואקנח בתמונה סתם בלי קשר כי מתחשק

Point Blur_Jul212016_090901.jpg

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

אוטם שמיושם ע"ג ציפוי יחזיק פחות זמן, אבל עדיין יש לו 2-3 חודשים שהוא מאוד אפקטיבי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההשקעה, נראה אחלה מדריך!

הציפוי הפלסטי/מדבקה בעצם עדיף על פני כל השאר במניעת שחיקת הצבע ושמירה עליו?

ניתן/כדאי ליישם על ציפוי כל מיני חומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדריך נחמד מאוד, כל הכבוד על ההשקעה!

אין סיבה לשים בדביקים. יש פה כבר כמה מדריכים כאלה שרובם (אני מקווה) מרוכזים פה- http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?584848-%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%96-%D7%9B%D7%9C-%D7%9E%D7%94-%D7%A9%D7%A8%D7%A6%D7%99%D7%AA%D7%9D-%D7%9C%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%A2%D7%96%D7%AA%D7%9D-%D7%9C%D7%97%D7%A4%D7%A9-%D7%9C%D7%91%D7%93

ותודה לrazmel שכבר הספיק לצרף גם את המדריך הזה לרשימה! :)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...