Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב קטן וספורטיבי, מתלבט בין Cupra \ Polo GTI \ 208 GTI

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 2805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

החלטתי להשתדרג ואני מתעניין באחד הרכבים שציינתי לעיל.

אני מחפש רכב כמה שיותר קטן, שיהיה כיפי וזריז, שיהיה כח כשמדי פעם בא לי ללחוץ.

אני לא מתיימר להיות נהג שודים, אבל כן בא לי רכב שקצת יותר כיף לנהוג בו מהרכב הממוצע.

אין לי העדפה לידני או אוט'

הרכב יקנה חדש מהיבואן.

חשוב לי רכב עם אחזקה נמוכה ככל האפשר (כמובן ברמת הרכבים האלו, אני לא מצפה לעלויות אחזקה של מאזדה 2).

עד עכשיו שלושת הרכבים שציינתי תפסו לי את העין, ואשמח לדעת מה ההבדלים המהותיים בינהם (מלבד המחיר).

עוד אשמח לדעת מה העלויות (+-) בשנה של ביטוח מקיף וטיפולים בשלושת השנים הראשונות (25, ללא תאונות).

האם ה Polo שווה את ה 10K תוספת מה Cupra?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חייב 5 דלתות אז רק הפולו רלוונטית, לכן אניח שאתה לא צריך:

הייתי מפיל את הפולו מהמשוואה: אם כבר ואג אז לך על הקופרה שמגיעה עם יותר אבזור, פחות מחיר, ותא מטען נורמלי (בפולו המצבר ממוקם בתא המטען מה שגורם לו להיות בנפח שמתאים יותר לסגמנט המיני מאשר סופר-מיני).

אציין כי היתרונות של הפולו על פני הקופרה הוא ב+2 דלתות (למי שזה רלוונטי), מותג קצת יותר נחשב ופחות סטיגמתי במעגלים מסוימים, ועוד שנה אחריות. לדעתי זה לא מספיק.

בין הקופרה ל208 זה עניין של טעם: הרכבים די דומים זה לזה, והכי טוב זה לעשות נסיעת מבחן ולהחליט.

אישית כנראה שהייתי בוחר ב208 (מראה חוץ, פנים, +שנה אחריות, מאוד מרווחת יחסית לסגמנט, וכמובן מאוד מהנה עבורי לנהיגה) אבל זה כבר עניין סובייקטיבי.

תעדכן

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטו מהסוג הזה התחושה הסובייקטיבית והחיבור האישי לאוטו ותכונותיו חשובים יותר מאשר במכוניות "רגילות", אפילו הרבה יותר. מכאן ששום תשובה לא תהיה מספקת למעט זו שישדרו לך הישבן והלב בנסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמועות והמבחנים אומרים שהקופרה החדשה די מנותקת ולא מאוד מהנה לנהיגה, אז אני הייתי בוחר או את הפיג׳ו (אם הרעש בשיוט ו-3 דלתות לא מפריע לך) או את הפולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

שלום לכולם,

כל המכוניות שציינת הן ראויות וטובות.

אל תחליט רק על סמך ביקורות שאנשים כותבים, מנקודת המבט שלהם, מהצרכים שלהם, מהנסיון שלהם.

תתאם נסיעת מבחן בכל אחת מהמכוניות ואז תקבל את ההחלטה הנכונה עבורך.

אנחנו כאן כמובן אם נדרשת עזרה.

צוות לובינסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחנתי בשבוע האחרון גם את האיביזה קופרה וגם את ה208GTI.

לי יש מנצחת ברורה ואפרט לך מדוע אם הייתי במקומך הייתי קונה 208GTI.

נתחיל מהדבר החשוב מבחנתי (האישית) נהיגה- ל208 הגה מאוד מדויק עם קוטר קטן, ופידבק מעולה מהכביש, אחת מההנעות הקדמיות הטובות שנהגתי, הרכב מגניב ומתנהג אבל יש לו בעיה אחת לפחות לטעמי- חוסר כוח בסלד נמוך, ההילוך השני שלו חלש משמעותי ובכללי הרכב מרגיש חלש מהאיביזה המנוע פרינס 1.6 ליטר טורבו הותיק בפיג'ו מפיק 2 מומנט פחות מהאיביזה וזה מורגש בהילוך ראשון ושני מאוד.

הדבר השני שמנצח עבורי את המבחן הוא המושב ותנוחת הישיבה, אין פה תחרות ה208 מנצחת בענק.

המושב מדהים נעים ואוחז ויוצר את חווית הנהיגה הטובה שפיג'ו תמיד ידעו לייצר.

לגבי האיביזה, המנוע מאוד חזק, והמומנט הרב מטיס את הרכב בכל הילוך קדימה, יש לרכב מערכת המדמה דיפרנציאל מוגבל החלקה מכני שלטעמי לא עושה כמעט כלום.

הרכב מאובזר בשלל מערכת שמקלות על הנהג בנהיגה על ידי בחירת מצבי נהיגה, מערכת בלימה של אודי S1 קסנון גג נפתח ומה לא.

בשורה התחתונה יש עוד גורמים שכדי לקחת בחשבון, בעתיד סביר להניח שהאיביזה תיהיה סחירה יותר מהפיזו והמחיר שלה ישמר בהתאם.

לגבי הביטוח זה תלוי סוכן.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אתה חייב לגשת לסוכנות ולבדוק את הרכבים.

לאופן השימוש שלך ("

יפי וזריז, שיהיה כח כשמדי פעם בא לי ללחוץ") החסרונות של הקופרה לא באים לידי ביטוי, והיתרון של מנוע גמיש יותר - כן. להתנהלות יומיומית עם קצת האצות באמצע, האיביזה היא מכונית מוצלחת, עם היתרון של המתלים האדפטיבים.

http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/2549/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9A--%D7%A1%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%90%D7%99%D7%91%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%94

עם זאת, תא הנוסעים של ה-GTI הרבה יותר אטקרטיבי, לטעמי, והיא לא סובלת מעודף נוקשות.

בשבילי זה היה סוגר את הסיפור, אבל אתה צריך לגשת לסוכנות ולהתרשם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לך לחכות קצת להגעתה של הקליאו RS מתוחת הפנים, שגם היא 5 דלתות. נכון, לא כל המבקרים אוהבים אותה אבל אולי יהיה שיפור כלשהו בדגם החדש (גיר ידני כבר ידוע שלא יהיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בפולו GTI, בקופרה הנוכחית וב208GTI, הפיג'ו עשתה לי את זה יותר, אך כמו שנאמר בקניית רכב ספורטיבי\מיוחד מכריעה בד''כ תחושת הרגש ולכן אין מנוס מלבצע נ.מ על הרכבים.

כתבת שאתה מחפש רכב כמה שיותר קטן ושאין לך יומרות ספורטיביות במיוחד, חשבת אולי על הגרסה החמימה של האופל אדם (S).

150 כ''ס, ב120 אלף ש''ח, זהו רכב ששייך לרכבי המיני למשל ה500 (אבארט) שמתומחרת גבוהה משמעותית.

אני הייתי מבצע נ.מ גם עליה, תשאיר לך עודף משמעותי מתקציבך ואולי תמצא בה מה שאתה מחפש.

כוח זה לא הכל... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל על התגובות המפורטות.

שנית, כמובן שאלך לעשות נסיעת מבחן על שלושת המועמדות בטרם אקבל החלטה, חיפשתי סוג של מיקוד, למה לשים לב יותר במהלך נסיעת המבחן שלי וכו'.

5 דל' לא רלוונטי לי שכן בכל מקרה אקנה את הרכב בתצורת 3 דל'

הסקירה של

האמת חיזקה אותי לכיוון האיביזה, כל היתרונות שהוא ציין אלו דברים שחשובים לי, וכל החסרונות אלו דברים שאני לא רואה את עצמי שם לב אליהם ביום יום...

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קח את הקופרה, זה רכב מהיר מאוד ועם STAGE 1 אתה יכול להגיע מהר מאוד למהירויות כפולות מאלו החוקיות, ובכלל שוק האפטר מרקט לוואגיות גדול. אם אתה לא מחפש תקשורת והגה/שלדה מתקשרים במיוחד, אלא יוצר ביצועים וכו' האיביזה רכב מעולה לתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...