Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתרון בעית הגיר הרובוטי של הפוקוס ?

Rnon
שימו לב! השרשור הזה בן 1964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, הסתייגות:

ברור שעוד מוקדם מאוד מידי להעריך שהסתיימה הבעיה!

עם זאת, רציתי לדווח על התנהגות שונה ומעודדת לאחר החלפת קלצ'ים ועדכון תוכנה נלווה.

אני לא מדבר על "החזרה להתנהגות הנורמלית של הגיר הרובוטי" אלא על שינוי מהדפוס הקודם - שינוי לטובה.

אני רוצה לציין שבמוסך לא הביעו אופטימיות ולא ניסו לשכנע אותי ש"הפעם הבעיה הסתיימה" אלא שמרו על אופטימיות זהירה והבטיחו שהם יודעים להתמודד עם הבעיות המוכרות שעוד יבואו (מניסיונם הקודם).

ולמרות שלא ניסו לספר לי על שינויים דרמתייםשנעשו, קשה היה שלא לשים לב אליהם.

וכעת לפירוט:

1. התנהגות הרכב בפקקים/מהירויות נמוכות - קשה שלא היה להבחין קודם, בהתנהגות הגיר הרובוטי במהירויות נמוכות. כבר הטיפו לנו שזה לא גיר אוטומטי, שהוא מתנהג שונה ולעולם לא ידמה גיר אוטומטי.

בעבר, כשהייתי נוסע לאט בראשון ומוריד את הרגל מהדוושה, הרכב היה בולם ממש כמו גיר רגיל עם נהג צעיר שמוריד את הרגל מהגז בראשון בלי לשלב עם קלאץ'. הנוסעים היו מרגישים כמו במחלת ים. כתב פה כבר מישהו שנמאס לו להתנצל ולהסביר לנוסעים שזה לא הוא אלא הגיר הדפוק.

כעת (ולא ציפיתי לשום שינוי מהכיוון הזה), הרכב מרגיש מאוד דומה לגיר אוטומטי עם הורדת הרגל מדוושת הגז במהירויות נמוכות.

בגיר רגיל, כשמורידים את הרגל מהגז ומשלבים קלאץ', נלווה גם צליל לא נעים. גם זה לא קיים. ישנה בלימה קטנה ועדינה שניתן להרגיש גם בחלק מהגירים האוטומטיים ולא יותר מזה. פשוט מוזר.

אם היו מספרים לי שהחליפו לי את הגיר לאוטומטי רגיל ולא החליפו רק את הרלאצ'ים: הייתי קונה את ההסבר.

2. קפיצה לא נעימה בין ראשון לשני - אני חייב להודות שלא ממש חשתי בזה אלא קראתי על זה פה בפורום. עם זאת, לאחר הטיפול במוסך, ניסיתי בדריכות שוב ושוב לחוש במשהו ולא הרגשתי כלום. המעבר בין ראשון לשני ובכלל העברת ההילוכים, נעימים ורכים.

3. ברקס בהילוך אחורי - למזלי, לא נתקלתי בבעיה המפחידה הזו בעצמי אבל קראתי עליה. באוסטרליה, נראה שמישהי הצליחה לנעוץ את הבעיה: מדובר בשילוב של רוורס עם מזגן פועל ואז הברקסים לא עובדים.

נשמע כמו התקלה הכי הזויה שניתן לייחס לגיר אבל הדיווחים הרבים לא הותירו מקום לספק.

ה"פתרון" המהיר של פורד היה הזוי עוד יותר. דווח שעדכון התוכנה המהיר שנעשה ביטל את פעולת מדחס המזגן בהילוך אחורי.

עד כמה שהתקלה הזויה, נראה שהעידכון של פורד דווקא מצא קשר בין המזגן לבלמים בהילוך אחורי ובמקום לפתור את הבעיה נעשה תלאי מוזר: לנתק את המדחס בהילוך אחורי ????

מכל מקום, אני מאשר שלאחר העדכון האחרון אני עם ברקס תקין, ברוורס וגם עם מזגן פועל בשילוב להילוך אחורי (הקיץ הישראלי לא משקר, המזגן אכן עובד כעת ברוורס).

4. הססנות הגיר הרובוטי - כשקראתי על כך לראשונה, לא ממש הבנתי איך ניתן לכנות גיר "הססן" ולמה כל כך הרבה אנשים משתמשים באותה ההגדרה המוזרה. כשנסעתי ברכב לראשונה, היה לי פלאשבק. גם אני לא יכולתי למצוא הגדרה נכונה ומתאימה יותר. הגיר לפעמים לא היה בטוח כיצד להגיב לגז. האם להעלות הילוך? האם להאיץ? היה משהו הססני ומבולבל.

וכעת, הגיר מרגיש לי כמו גיר אוטומטי רגיל. אני מודה שאני לא נוהג לאתגר את הגיר יותר מידי אבל אותה תחושה ברורה של הססנות הפכה יותר לפוביה שלי: אני מחפש את אותה תחושה לא נוחה ובינתיים מוצא רק התנהגות שהיא נורמלית לגיר אוטומטי רגיל.

5. ההתנהגות של פורד - למעט החלפה של אטם דפוק בין הגיר למנוע שהיה דולף ומרטיב את הקלאץ' היבש ושדרוגים אחדים בקלאץ' עצמו, נראה היה שמרבית המאמץ של פורד התרכז בתוכנה כמי שידע ששם נעוצה הבעיה.

ואכן, אם אותו הגיר עובד ללא דופי בפלואנס, קשה להאשים את יצרן הגיר והסימנים מצביעים על עבודה רשלנית של פורד בתוכנת הגיר הרובוטי.

שידרוגי תוכנה נעשו מאז בכמויות ונהגים רבים איבדו אופטימיות (בצדק) משדרוגים שלא פתרו את הבעיה (בעיה שאותה הם ייחסו לתקלה מכאנית בגיר שאותה מנסים בפורד "לפתור" בעדכון תוכנה).

בפועל, לאחר העדכון האחרון, נראה (למרות שמוקדם אמנם להתנבא), שהבעיה הייתה אכן ברובה בתוכנה. שוב, ההתנהגות כעת לא דומה לעדכון שהשיב אותנו לזמן מה ל"גיר רובוטי מעצבן אבל תקין" אלא לגיר שמתנהג כמו גיר אוטומטי לכל דבר.

ומה עם פורד?

להכרזה הנועזת של החברה שהם הצליחו לפתור את הבעיה צריך היה ביצים או פשוט לדעת שהבעיה אכן סודרה. הכרזה כזו ללא כיסוי ולאחר כל כך הרבה עדכוני תוכנה עקרים הייתה גורמת לנזק תדמיתי עוד הרבה יותר גדול.

העדכון האחרון של דצמבר 2015 נגע למיטב ידיעתי למערכת התראה מוקדמת לבעיות בגיר, אבל נדמה לי שקדמו לו ניסויים ועדכונים מוצלחים ושקטים יותר של תיקון הבעיה מהשורש (כך לפחות אני מקווה ו/או מרגיש).

לסיום הפוסט הארוך, אני מבקש לסייג שוב. הרכב לא נסע מספיק מאז העדכון האחרון (בקושי 1000 ק"מ) אבל נראה שהתנהגות הגיר עצמה עברה שינוי שאינו דומה או מזכיר את מה שהיה קודם במצב "תקין".

ימים יגידו אם הבעיה אכן סודרה ולאור ההיסטוריה העגומה, קשה להיות בטוח.

רציתי רק לשתף בתחושותי ולשאול אם יש עוד מי שחש בשינוי גדול כמוני אבל ממתין בסבלנות ובשקט עם הכרזות ולא מעז לפתוח את הפה מחשש למה שצפוי עוד קילומטרים ספורים.

אם היו מספרים לי שבפורד הצליחו לגייס את התכנתים של רנו פלואנס, ומפה האופטימיות שלהם שהבעיה סודרה, הייתי קונה את הסיפר. עד כדי כך מרגיש שונה.

איפה היו המהנדסים של פורד?

באירופה, מרבית הרכבים נמכרים עם גיר רגיל. הגיר האוטומטי מכונה (לא בסלנג) "רכב נכים".

הבעיות הקשות בגיר צצו בעיקר בארה"ב, באוסטרליה ובארץ. במדינות בהן פופולרי יותר הגיר האוטומטי.

מאוד אשמח לתגובות, בעיקר של מי שעבר השנה החלפת קלאצ'ים ועדכון תוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תן לזה חודש- ותראה איך הכל חוזר לקדמותו.

ההתנהגות ההזויה של הגיר גוררת אחריה בלאי מואץ לתושבת מנוע העליונה .

כמו כן, אם יבוא יום ולא יניע לך הרכב ויש חשמל? הלך מחשב גיר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צריך להמתין. אני זוכר שאחרי כל עידכון היו מספר ימים שההרגשה הייתה שהגיר מתנהג משמעותית טוב יותר ואחרי זמן הגיר כאילו היה " מתרגל" וחוזר לסורו. תמתין קצת ואז חזור לדווח. אני מקווה בשביל כל בעלי הרכב שאכן יהיה שיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין.

מקווה שיישאר תקין לשביעות רצונך (כמובן - מבחן הזמן הוא שיקבע).

תן רק קצת פרטים על הרכב שלך - כמה ק"מ עבר ? אחרי כמה ק"מ החלו בעיות הגיר ? האם בוצע במסגרת אחריות כלשהי ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לזה חודש- ותראה איך הכל חוזר לקדמותו.

ההתנהגות ההזויה של הגיר גוררת אחריה בלאי מואץ לתושבת מנוע העליונה .

כמו כן, אם יבוא יום ולא יניע לך הרכב ויש חשמל? הלך מחשב גיר.

בהצלחה.

תודה לכולם,

לא אני לא טוען שהבעיה בהכרח סודרה. מבחן הזמן הוא שיקבע כמובן.

מה שניסיתי להגיד הוא שנראה שההתנהגות כעת.... לא "חזרה להיות טובה לגיר הרובוטי כמו ביומו הראשון...."

אלא נדמה לי שיש משהו שונה. התנהגות טובה ונכונה ממה שהיה קודם המצב ה"נורמלי".

קיוויתי (ואני עדיין מקווה), שזה (בשילוב עם ההצהרה האמיצה של פורד) מצביע על משהו אחר.

זה לא נראה שוב עוד מאותו הדבר.

אני יודע כמה חלק מכם מרגיש דז'בו אחרי כל הקש שהאכילו אתכם וכמה קשה להאמין.

אבל גם הצהרות החברה לא ניתנו בעבר עם כל עשרות העדכונים.

אצלי, לפני התיקון הרכב נסע כמו גיר רובוטי תקין (עם הבעיות המבאסות הרגילות). על הצורך בתיקון הכריז המוסך בעצמו (בשל רטיבות קלה מהגיר - כנראה האטם הדפוק).

מאז, הוא החל להתנהג אחרת. טוב מ"הרגיל שלו".

לחולגי ולירוי:

העלות הייתה 0 ש"ח.

יש אחריות יצרן מלאה על הגיר לכל הרכבים שנוסעים כרגע על הכביש.

לירוי: נסה להגיע בהקדם למוסך לפני שהרכב יגיע לטסט השנה (יגיע לגיל 5).

אצלי הם בדקו לבד, החליפו לבד (ושלחו כנראה את הקבלה לתשובה) הכל במסגרת האחריות המורחבת.

maxizem: למחשב הגיר הורחבה האחריות ל-10 שנים. ההשלכה על תושבת המנוע מוכרת ובהחלט קשורה לבעיות הגיר. הניבוי שלך יכול בהחלט להתברר כנכון בהתבסס על ניסיון העבר אבל אני פשוט חשתי שזה לא עוד מאותו הדבר.

מבטיח לעדכן על כל שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, הסתייגות:

ברור שעוד מוקדם מאוד מידי להעריך שהסתיימה הבעיה!

עם זאת, רציתי לדווח על התנהגות שונה ומעודדת לאחר החלפת קלצ'ים ועדכון תוכנה נלווה.

אני לא מדבר על "החזרה להתנהגות הנורמלית של הגיר הרובוטי" אלא על שינוי מהדפוס הקודם - שינוי לטובה.

אני רוצה לציין שבמוסך לא הביעו אופטימיות ולא ניסו לשכנע אותי ש"הפעם הבעיה הסתיימה" אלא שמרו על אופטימיות זהירה והבטיחו שהם יודעים להתמודד עם הבעיות המוכרות שעוד יבואו (מניסיונם הקודם).

ולמרות שלא ניסו לספר לי על שינויים דרמתיים שנעשו, קשה היה שלא לשים לב אליהם.

השינוי הזה מחזיק כמה אלפי ק"מ ואז הגיר חוזר לסורו

אני עם פוקוס 2013 ליסינג (השבוע הולכת ממני, תודה לאל) עם 83,000 ק"מ על השעון

ועד היום הוחלפו 3 קלאצים בנוסף למקורי. הוחלף גם מחשב גיר לאחר ששבק והגיר עבר לפחות עשרה עדכוני תוכנה

בעיית הברקס ברוורס הייתה נוכחת בדגם ישן יותר שהיה ברשותי משנת 2012 ולא הופיע ב2013, מלבד זה הכל נכון... המכות בין הילוך 1-2, חוסר החלטיות של התיבה בפקקים וגודש תנועה, רעשי גיר בהעברות הילוכים ועוד.

לדעתי הקונה המאושר של הרכב יצטרך להחליף בקרוב שוב קלאצ'ים ולעדכן תוכנה כדי לסגור את הפינה ל-20,000 ק"מ הקרובים.

עם זאת, הפוקוס היא המשפחתית-ליסינג-טומתית הכי מהנה שנהגתי בה - התנהגות כביש מצויינת; משקל ההגה נכון והוא נותן פידבק מצויין, המתלים קשיחים וגם משככים באותו מהלך, מרווח המחייה לנהג והנדסת האנוש טובה לרוב.

אם דלק מוטורס היו מביאים השנה טיטניום אמיתית ולא גרסת טרנד עם ג'אנטים מוגדלים כנראה שהייתי הולך על הפוקוס שוב :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הטיפו לנו שזה לא גיר אוטומטי, שהוא מתנהג שונה ולעולם לא ידמה גיר אוטומטי.

הבעיה שמשווקים את זה בתור גיר אוטומטי, רק חיסכוני יותר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה טכנית מדובר בגיר ידני עם רובוט ש"לוחץ" על הקלאץ' בצורה אוטומטית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מבחינת תגובת הדוושה.

הג'אנטים על הטיטניום הם כנראה התוספת הגורעת ביותר שאפשר לשים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מבחינת תגובת הדוושה.

הג'אנטים על הטיטניום הם כנראה התוספת הגורעת ביותר שאפשר לשים.[/QUOT]

לא רק הם...

היו פה בפורום בעבר תלונות על רעשים ממע' השמע.

עפ"י הסרטונים שצורפו, נראה שמדובר בבעיות דווקא ב"תוספת" למע' השמע של SONY.

הרדיו המקורי לא משמיע רעשים ולא טונים מוזרים בדיבורית ה BT. לא שהרמקולים ממש איכותיים אבל לשימושים רגילים של רדיו ושיחות טלפון הם עושים את העבודה טוב.

דווקא הרדיו המהודר והיקר נמצא בעייתי.

בדגם החדש (2015+), מתלוננים על מערכת השמע מבוססת אנדרואיד שנתפרה פה בארץ לא בהצלחה גדולה.

לא מבין למה מחירי מסכי המגע החליפיים עם ניווט כלללל כך יקרים...

מדובר במאות דולרים באלי אקספרסס. נשמע הזוי. ממילא אצלנו הווייז יעיל יותר ודורש חיבור סלולרי כך שאין תחליף סביר לתליית הסלולרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מבחינת תגובת הדוושה.

הג'אנטים על הטיטניום הם כנראה התוספת הגורעת ביותר שאפשר לשים.[/QUOT]

לא רק הם...

היו פה בפורום בעבר תלונות על רעשים ממע' השמע.

עפ"י הסרטונים שצורפו, נראה שמדובר בבעיות דווקא ב"תוספת" למע' השמע של SONY.

הרדיו המקורי לא משמיע רעשים ולא טונים מוזרים בדיבורית ה BT. לא שהרמקולים ממש איכותיים אבל לשימושים רגילים של רדיו ושיחות טלפון הם עושים את העבודה טוב.

דווקא הרדיו המהודר והיקר נמצא בעייתי.

בדגם החדש (2015+), מתלוננים על מערכת השמע מבוססת אנדרואיד שנתפרה פה בארץ לא בהצלחה גדולה.

לא מבין למה מחירי מסכי המגע החליפיים עם ניווט כלללל כך יקרים...

מדובר במאות דולרים באלי אקספרסס. נשמע הזוי. ממילא אצלנו הווייז יעיל יותר ודורש חיבור סלולרי כך שאין תחליף סביר לתליית הסלולרי.

דווקא לי יש כ3 שנים את הדגם עם המערכת של סוני ולא הייתה אפילו בעיה אחת.

איכות השמע מעולה גם בדיבורית וגם ברדיו/usb

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בעל פוקוס האצ'בק עם תיבה רובוטית, את האמת שאני עשיתי עדכון תוכנה לפני כחצי שנה, מאז טפו טפו טפו-כמעט מושלם. הציעו לי עוד עדכון תוכנה לפני כחודש וסירבתי מחשש שמא הרסו משהו..

אני כבר לא מקבל מכות(הכי חשוב 8))הרעידות נעלמו בתחילת נסיעה, המכה בהעברה בין הילוך ראשון לשני נעלמה גם היא.

עדיין מרגיש קצת הססנות אבל אני מניח שאפשר לומר את זה על כל גיר רובוטי. רק שימשיך כך, באמת רכב מהנה לנהיגה יחסית לקטגוריית המשפחתיות כשהגיר עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי עדכון תוכנה לפני כחצי שנה, מאז טפו טפו טפו-כמעט מושלם. הציעו לי עוד עדכון תוכנה לפני כחודש וסירבתי מחשש שמא הרסו משהו..

.

למעשה, זה מה שחיפשתי לשמוע: האם יש סיכוי שהיה משהו בעדכונים האחרונים שלא היה קודם???

פשוט, הרכב התחיל להגיב הרבה יותר טוב: לא לחזור למצב הסביר בלבד.

המטרה לא הייתה לשמוע מאנשים שהם סקפטיים על בסיס ניסיונות העבר שנראו דומים אבל ברור וידוע שאז לא הייתה תרופה (לא שברור לי שיש היום).

אם יש עוד אנשים שעשו לאחרונה עדכון תוכנה ו"בינתיים" זה נותר יציב אצלם אשמח לשמוע.

גם אנשים שעדכנו לאחרונה וזה לא עבד לאורך זמן.

פחות רלוונטי סיפורי תלאות העבר (מזמנים שידוע לנו שעדכוני התוכנה לא פתרו דבר). גם לא הניסיון להקיש מהם על בסיס העובדה שאז היה מדובר בעדכון תוכנה (שלא פתר לאיש את הבעיה) וגם עכשיו מדובר בעדכון תוכנה...

אחרי הכול, אם אותו הגיר עובד יציב בפלואנס, יש סיבה להניח שהבעיות מתחילות בעדכון תוכנה. יש גם סיבה להניח שהתוכנה הלא בשלה גורמת לשריפה מואצת של מצמדים, דבר שגורם לקפיצות ונזקים.

גם פה, מוקדם מידי להתנבא אבל יש סימנים לאופטימיות זהירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...