Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שקובע את מחירי הנסיעה היא... המדינה.

ואובר היא חברה שהתוכנית העסקית שלה היא "הצפת השוק" (אם למדת מה זה מונופול אולי גם למדת מחירי היצף וכיוצ"ב) במחירים הפסדיים, ובתקווה לרסק את כל התחרות ולאחר מכן להיות מונופול (אמיתי, לא מה שחשבת שהוא מונופול וכבר הסבירו לך).

והעובדה - החברה היא הפסדית, המחירים שלה לא מייצגים מחירים ריאליים (עובדתית).

[\QUOTE]

אובר אכן מתחרה אגרסיבית , אבל אם תלמד קצת את הנושא תגלה שהמחירים שלה לא עומדים בהגדרה של מחירי היצף. בשעות העומס המחירים שלה יותר יקרים ממחירי המוניות. בשעות השפל המחירים נמוכים יותר.

לדוגמא נסיעה מאנהיים לוניס ביץ' , אם דחיתי משעות העומס לשעות הצהריים. המחיר ירד לפחות מחצי.

אז קשה לקרוא לזה מחירי היצף. זאת מדיניות תמחור שונה ממדיניות התמחור הקלאסית של מוניות שקובעת מחיר אחיד לאורך שעות היום. (כן , יש תעריף 2 בלילה ובשבת)

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היום נהגי המוניות מפגינים על שינוי בשיטת חישוב המחירים שהמדינה מטילה עליהם. עקרונית המחיר של נסיעה בעיר אמור לעלות ומחיר של נסיעה בין עירונית לרדת. מעבר לעניין שפיקוח מחירים זה גרוע, אם כבר לא יותר הגיוני שזה יהיה הפוך? עדיף לעודד אנשים להשתמש במוניות בתוך העיר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיכים לירות לעצמם צרורות לתוך הרגליים. פשוט להביט מהצד ולהשתאות מהטפשות בה המאבק הזה מנוהל...

מתנהל כרגע עוד מאבק של ציבור בעלי מקצוע שנואים, שעומדים להפגע מהחלטה ממשלתית:

שר המשפטים דוחף רפורמה לביטול הצורך ברשיון למתווכי נדל"ן.

רק תראה באיזו שימת-לב ומחשבה המאבק שלהם מנוהל.

(לדעתי הם ממילא לא יצליחו לעצור את זה, אבל רק מבחינת בי"ס ליח"צ...)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור...כי אתה מה זה היית מבסוט אם היה צו ממשלתי שקובע כמה תרוויח לשעה ושאסור להעלות לך משכורת...

בנוגע ל "עוד מאבק של ציבור בעלי מקצוע שנואים...", צא מהסרט.

זה רק מוריד אותך למטה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הדרך שבה הם מוחים היא הבעייתית ומזיקה להם, המחאה שלהם מוצדקת לחלוטין.

בכלל הפיקוח מחירים הזה מחורבן ורק מזיק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה, כבר כתבתי כאן מקודם: איני טוען לתקפות/אי תקפות הטענות של נהגי המוניות כשלעצמן.

אני לא מתכוון להביע את דעותי כאן, מכיוון שגם כאן הוויכוח לוקה בהתלהמות וירידה לפסים אישיים, ואין לי שום עניין להצטרף.

אני רק חוזר ומדגיש שניהול מאבק כזה זה מקצוע. והמאבק של נהגי המוניות מנוהל ברשלנות, על ידי אנשים שעם כל הכבוד לאמוציות שהם מערבים, הם לא רק שלא מועילים, אלא רק מחזקים את הטענות של המתנגדים להם.

אני יכול רק לומר לך, שאני מחזיק בעצמי ברשיון D1 (למרות שמעולם לא השתמשתי בו), ושיש לי חברים מאד קרובים שמתפרנסים מנהיגת מונית.

כך שסימפטיה בסיסית למאבק - יש לי.

לא הבנתי את המשפט שמסתיים ב"מוריד אותך".

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגדרת ציבור עובדים כ"שנואים" בא מאיזה תחושת מירמור לא ברורה.

לא שנואים, לא נעליים וההתבוננות על אנשים ככאלה, היא שמורידה אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף לעוות דברים ולהוציא מההקשר.

אני אמרתי שכל עוד הליכוד בשלטון , מהעובדה הפשוטה שנהגי המוניות דאגו ללובי במרכז הליכוד ולכן לא יאפשרו מצב שכזה.

מה הקשר לניסנקורן או אורלי לוי.

לא עיוותתי כלום ולא הוצאתי מהקשר.

לנהגי מוניות יש לובי בליכוד (לא לובי חזק מי יודע מה), אלא הלכתי איתך יותר רחוק, האופציות להחליף את הליכוד כוללות את ניסנקורן או אורלי לוי.

ואז הצהרתי שהאופציה של ללכת לשמאל כלכלי ברור שלא יפתור את הבעיה כפי שאתה רוצה אלא ימתן תחרות אם כבר.

ובתור אחד שנראה כדובר מטעם, אתה כנראה מודע למצב ,

Sent from ...

דובר מטעם מי?

את הקשר שלי לנושא פירטתי לאורך השרשור, אינטרסים בנושא אין לי, אפילו אבא שלי כבר לא עושה נסיעות מזדמנות.

אובר אכן מתחרה אגרסיבית , אבל אם תלמד קצת את הנושא תגלה שהמחירים שלה לא עומדים בהגדרה של מחירי היצף. בשעות העומס המחירים שלה יותר יקרים ממחירי המוניות. בשעות השפל המחירים נמוכים יותר.

הם מנסים להגיע למחירי היצף, אבל בוא, כבר עכשיו הם מפסידים מאות מיליוני דולרים כל חודש, מיליארדים בכל שנה, אם באמת יגיעו למחירי היצף יש סיכוי סביר שהם לא ישרדו כדי לקבל את הדיבידנד על אותו היצף, הם פשוט יפשטו רגל לפני כן.

לדוגמא נסיעה מאנהיים לוניס ביץ' , אם דחיתי משעות העומס לשעות הצהריים. המחיר ירד לפחות מחצי.

אז קשה לקרוא לזה מחירי היצף. זאת מדיניות תמחור שונה ממדיניות התמחור הקלאסית של מוניות שקובעת מחיר אחיד לאורך שעות היום. (כן , יש תעריף 2 בלילה ובשבת)

Sent from ...

עובדתית, החברה מוציאה כסף מהכיס כל חודש, לא דולר ורבע, את שנת 2018 הם סיימו עם הפסד של 1.8 מיליארד דולר.

אז בוא תגיד לי איך עובדת המדיניות תמחור השונה הזו, זה הרי מחיר נמוך מלאכותי, לא ריאלי, אחרת חברה שיש לה לקוחות לא מפסידה 1.8 מיליארד דולר בשנה.

הדרך שבה הם מוחים היא הבעייתית ומזיקה להם, המחאה שלהם מוצדקת לחלוטין.

בכלל הפיקוח מחירים הזה מחורבן ורק מזיק.

הפיקוח הוא רעה חולה, איפה שיש תחרות מוצאים דרכים (כפי שציינתי במקום אחר בשרשור את הדרך החוקית למחירים מתחת למחירי הפיקוח), איפה שיש איזון כלשהו נצמדים למחירי הפיקוח ואותו פיקוח גורם להיעדר מוחלט של תחרות, סטטוס קוו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגדרת ציבור עובדים כ"שנואים" בא מאיזה תחושת מירמור לא ברורה.

לא שנואים, לא נעליים וההתבוננות על אנשים ככאלה, היא שמורידה אותך.

וואו.

איפה אמרתי שאני שונא אותם?

אני ניסיתי להבהיר חזור והבהר שאיני מביע את דעתי האישית.

שנואים= לא אומר שגם אני שונא.

חפש כתבות בנושא רישוי סוכני נדל"ן בטמקא. תראה שם כמה הנ"ל אהובים על הציבור.

טוב, נראה לי שהשרשור הזה מסתדר יפה בלעדי.

:-P

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה בטמקא? בטיקבוקים?

יופי של רפרנס מצאת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה, כבר כתבתי כאן מקודם: איני טוען לתקפות/אי תקפות הטענות של נהגי המוניות כשלעצמן.

אני לא מתכוון להביע את דעותי כאן, מכיוון שגם כאן הוויכוח לוקה בהתלהמות וירידה לפסים אישיים, ואין לי שום עניין להצטרף.

אני רק חוזר ומדגיש שניהול מאבק כזה זה מקצוע. והמאבק של נהגי המוניות מנוהל ברשלנות, על ידי אנשים שעם כל הכבוד לאמוציות שהם מערבים, הם לא רק שלא מועילים, אלא רק מחזקים את הטענות של המתנגדים להם.

אני יכול רק לומר לך, שאני מחזיק בעצמי ברשיון D1 (למרות שמעולם לא השתמשתי בו), ושיש לי חברים מאד קרובים שמתפרנסים מנהיגת מונית.

כך שסימפטיה בסיסית למאבק - יש לי.

לא הבנתי את המשפט שמסתיים ב"מוריד אותך".

כי אולי "המתנגדים להם" מונעים משנאה פרופר ולא רואים שיום אחד זה יכול לחזור אליהם .רוצה דוגמה "קטנה" ?!

בבקשה .קרא את הקישור ותגיד לי מה אתה מריח :

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.7811155

האיש שמייעץ למשרד התחבורה ומייעץ למשרד האוצר מחזיק ב-30 אחוז ממניות החברה שנותנת שרותי יעוץ למי ?

מקווה שאתה עושה אחד ועוד אחד .

אז לפני שאתה מדבר על רשלנות ....

ה"רשלנות" הזו תגיע לבג"ץ עם מסמכים מאומתים לגבי התמחור של המונה החדש .

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיש שמייעץ למשרד התחבורה ומייעץ למשרד האוצר מחזיק ב-30 אחוז ממניות החברה שנותנת שרותי יעוץ למי ?

ומה אתה חושב שטסלה מחפשת בשלב ראשון לפי הכניסה לארץ ? לא מכונאים כפי שהתפרסם באינטרנט אלא לוביסטים בכול המקומות הנכונים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אתה עושה לי דה-ז'וו לשירשור הארוך של הרכב החשמלי של אגסי...:?

אני לא מצליח להבין איך 'מחיר היצף' נכנס לכאן. בוא נדמיין את הסיוט של מוטי, 'אובר' מאושרת לפעילות בישראל וכהבעת תודה החברה מחליטה לשלם X ש"ח/ק"מ לכל נוסע במזומן בחצי שנה הראשונה של הפעילות. מה יקרה?

נכון. האוטובוסים יתרקנו, המוניות יעמדו חסרות מעש ותיכוניסטים עם דמי כיס מוגבלים יתחילו לחרוש את הארץ הלוך וחזור.

יופי, אחרי חצי שנה 'אובר' מתחילה לנקנק מחירים, מה אז?

-בטוח שנהגי המוניות שהשביתו/מכרו במחיר הפסד את המונית יחזרו לעבוד (וכמובן יגבו מחירים הנמוכים במעט ממחירי הגזל החדשים של 'אובר'), הרי להם יש כבר את הכישורים/ניסיון.

-סביר להניח כי 'אובר' תפשוט את הרגל.

-סביר להניח כי חברה תואמת 'אובר' תציע מחירים כלכליים יותר לציבור הנוסעים ותתפוס את מקומה.

זה מה שיגרם לכאורה מה'מחיר היצף' שמנסים להפחיד איתו.

התעלמתי אמנם מההפסד הטמון במחיקת שווי הרישיון (ה"מספר") אך זאת כי אני חושב כי הוא מוצר מלאכותי שנוצר יש מאיין ע"י המדינה ללא כל תוחלת כדי לגבות כסף על כלום. בכל מקרה אני מאמין כי אם המדינה תאשר ל'אובר' לעבוד בארץ אז עליה להחזיר את הכסף שנגבה עליו (כולו או חלקו, בתלות בגיל הרישיון) וזאת כי במבולע רישיון המונית מקנה מונופול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-סביר להניח כי חברה תואמת 'אובר' תציע מחירים כלכליים יותר לציבור הנוסעים ותתפוס את מקומה.

.

הסברות שלך אינן תואמות את המציאות :

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001287288

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה אתה חושב שטסלה מחפשת בשלב ראשון לפי הכניסה לארץ ? לא מכונאים כפי שהתפרסם באינטרנט אלא לוביסטים בכול המקומות הנכונים.

בהגדרה כשאתה שוכר לוביסט אתה לוקח אותו בגלל הקשרים שלו ולא בגלל הכישורים שלו, אבל זה לא אומר שמותר ללוביסט להיות "משני צידי המתרס", זה נקרא בעברית ניגוד אינטרסים, ואם הוא עובד מדינה זה או במשרת אמון זה גם עבירה פלילית של הפרת אמונים.

עכשיו הלוביסט הזה כשהוא יושב בוועדה של משרד התחבורה, וקיבל משכורת מאובר, את מי הוא מייצג? את האינטרס של המדינה או של מי שמשלם לו?

אני לא מצליח להבין איך 'מחיר היצף' נכנס לכאן. בוא נדמיין את הסיוט של מוטי, 'אובר' מאושרת לפעילות בישראל וכהבעת תודה החברה מחליטה לשלם X ש"ח/ק"מ לכל נוסע במזומן בחצי שנה הראשונה של הפעילות. מה יקרה?

נכון. האוטובוסים יתרקנו, המוניות יעמדו חסרות מעש ותיכוניסטים עם דמי כיס מוגבלים יתחילו לחרוש את הארץ הלוך וחזור.

יופי, אחרי חצי שנה 'אובר' מתחילה לנקנק מחירים, מה אז?

הערך בויקיפדיה על היצף הוא פומבי ולא עולה כסף:

היצף (באנגלית: Dumping) הוא מושג בסחר בינלאומי המתאר יצוא סחורות במחירים נמוכים מהמחירים בהם נמכרות הסחורות בארץ המוצא שלהן ולעיתים אף במחירים נמוכים מעלויות הייצור.

כיוון שמדובר על שירות, אז אין ל"סחורה" מחיר בארץ המוצא, אבל בהחלט יש להם עלות ייצור.

עובדתית החברה שפכה החוצה בשנת 2018 מיליארד ו-800 מיליון דולרים.

מחזור היה 11 מיליארד דולר, משמע זה לא מצב שמפסידים כסף כי אין לקוחות ואין הכנסות, יש הכנסות רק שההוצאות גבוהות בהרבה.

מה זה אומר במילים פשוטות? שהמחיר הנגבה על הנסיעות הוא פחות מעלות הייצור, משמע המחיר הוא לא ריאלי.

וזה ידידי נקרא היצף, והם עושים את זה בשיטתיות.

-בטוח שנהגי המוניות שהשביתו/מכרו במחיר הפסד את המונית יחזרו לעבוד (וכמובן יגבו מחירים הנמוכים במעט ממחירי הגזל החדשים של 'אובר'), הרי להם יש כבר את הכישורים/ניסיון.

התעלמתי אמנם מההפסד הטמון במחיקת שווי הרישיון (ה"מספר") אך זאת כי אני חושב כי הוא מוצר מלאכותי שנוצר יש מאיין ע"י המדינה ללא כל תוחלת כדי לגבות כסף על כלום. בכל מקרה אני מאמין כי אם המדינה תאשר ל'אובר' לעבוד בארץ אז עליה להחזיר את הכסף שנגבה עליו (כולו או חלקו, בתלות בגיל הרישיון) וזאת כי במבולע רישיון המונית מקנה מונופול.

אז אחרי שהם הפסידו את שווי המונית (נניח 50 אלף בממוצע, מונית סטנדרטית בת שנתיים), ואת המספר הירוק (עוד 250 אלף למי שקנה מהמדינה, בערך 150 למי שקנה מבן אדם פרטי), סה"כ בין 200 ל-300 אלף שקל הם הפסידו ואז אתה פשוט מניח שאיכשהו יש להם את הכסף לחזור לתחרות ולקנות מונית מאיפשהו.

היגיון לוגי וכלכלי דיי מעוות יש לך אני חייב לציין.

וד"א הסיבה שאובר לא פשטה רגל עד היום זה שהציפייה של בעלי המניות שלה זה שהיא תהיה מונופול ואז הם יראו דיבידנדים, השקעה לטווח ארוך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...