Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האיש מדבר /כותב על חשיבות העניין בדירוג ,כאילו שזה קיים רק ב"אובר" ,אני רושם שזה קיים בכל אפליקצית מונית ,

ואתה _" כן ....אבל הם היו הראשונים" .

לצורך הדיון: זה באמת מה שחשוב ?! שהם היו הראשונים ?!

או שמא אם זה קיים גם באפליקצית מוניות ?! מה נסגר :-D

אתה זה ששאל אם אובר המציאו את הגלגל, עניתי לך.

אפרופו הדירוג הקדוש, פעם דירוג (מלונות, מסעדות, מישלן, היה אנשים שבאמת בודקים, היום (ראה מקרה טריפ אדוייזר בזמנו) זה בוטים שמריצים אלפי ביקורות אוהדות למרבה במחיר.

לי באופן אישי טריפ אדוויזר המליץ בחום על מלון בהרים בפולין עם עשרות ביקורות של "איזה מלון נפלא זה בחורף", אז הזמנתי 2 חדרים לכולנו.

כשהגעתי השומר הבודד בשטח התגלגל מצחוק ואמר שהמלון סגור בחורף "רק", כבר 20 שנים.

לקחת את הדוגמא הכי גרועה. טריפ אדוויזר ידוע בחוסר ה"דיוק" שלו במשך שנים. נורא קל לפרסם שם ביקורות מזויפות. לא שאני מבין איך הצלחת להזמין חדרים במלון לא פעיל...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דוגמא משעשעת למחדלים של טריפ אדוויזר: לפני כ3 שנים הייתי בפראג עם חברים. חיפשנו מקום לאכול ארוחת בוקר בקירבת הדירה (קרוב מאוד לעיר העתיקה). טריפ אדוויזר מיקם בראש הרשימה בית עסק כלשהו עם שם מזמין. כשהגענו לשם התברר שזו סתם חנות נוחות 24/7 כזה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה היום כי הפסקתי להשתמש בטריפ אדוויזר לפני שנים, אבל עדיין זכור לי שפתחו פה לפני הרבה שנים איזה מקום חדש ותוך ימים ספורים הוא הגיע למקום הראשון ברשימת המסעדות בעיר. עד היום הוא במקום הראשון, עם אלפי ביקורות שרובן באנגלית (כי כל התיירים הולכים לשם) - הרבה יותר מכל מסעדה אחרת. הם כל כך מצליחים שהם פתחו סניף נוסף ממש ליד ונחשו מה - הוא מקום שלישי בטריפאדוויזר.

מיותר לציין שאכלתי שם מספר פעמים והם... בסדר. זה הכל.

הם, ורוב שאר המסעדות שנמצאות במקומות הראשונים באתר הקיקיוני הזה, פשוט פיצחו את השיטה ועשו מזה קריירה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיש מדבר /כותב על חשיבות העניין בדירוג ,כאילו שזה קיים רק ב"אובר" ,אני רושם שזה קיים בכל אפליקצית מונית ,

ואתה _" כן ....אבל הם היו הראשונים" .

לצורך הדיון: זה באמת מה שחשוב ?! שהם היו הראשונים ?!

או שמא אם זה קיים גם באפליקצית מוניות ?! מה נסגר :-D

הפוסל, במומו פוסל.

היכן בדיוק כתבתי שזה רק באובר ? כתבתי שקיים באובר. ואני יודע שהאפליקציות האחרות גם העתיקו את זה.

אולי תעבוד קצת על הבנת הנקרא

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו בארץ דוגמה טובה לחברה סטייל "אובר" רק שהיא באה מתחום בתי הקפה.

גם הזכיינים של "קופיקס" חשבו שהם יכולים למכור מוצר בחצי מחיר ועדיין להיות רווחיים.

אז נכון שלא מדובר באותו סדר גודל של השקעה אבל הזכיינים המסכנים של הרשת הזאת מזכירים לי את הנהגים של "אובר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסל, במומו פוסל.

היכן בדיוק כתבתי שזה רק באובר ? כתבתי שקיים באובר. ואני יודע שהאפליקציות האחרות גם העתיקו את זה.

אולי תעבוד קצת על הבנת הנקרא

Sent from ...

"לעומת זאת באובר , וחברותיה פשוט תן לו ציון נמוך. מספר אנשים יעשה את זה והנהג יהיה מחוסר עבודה. עובד הרבה יותר מהר וחזק מאשר מחלקת התלונות במשרד התחבורה. או היכן שהיא לא נמצאת."

יש לך בעיית ניסוח .כשאתה כותב את המילה "לעומת" ,אתה מבדיל ונותן יתרון ,אתה מדגיש את ההבדל בין מה שקיים באובר למה שלא קיים באפליקציית מונית לכאורה..

שים לב שאתה חוזר על אותה טעות גם בתגובתך האחרונה :

"ואני יודע שהאפליקציות האחרות גם העתיקו את זה."

אתה לא רושם : אני יודע שזה קיים גם באפליקציות אחרות של מוניות

.

ולא ,זה לא רגע של עיברית ,ו/או התקטננות על קוצו של יוד ,או חיפוש "מתחת לפנס"

אז מה היה לנו שורה תחתונה :

יש דירוג בשתי צורות השירות ואין שום יתרון לאובר .אדרבא :

עקב רגולציה ,יש יתרון לשימוש במונית , כי ישנה אפשרות נוספת להגיש תלונה .ויש תוצאות .

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3399323,00.html

את זה יש באובר ?

ובנוגע לזה שאין כוח ו/או יכולת להתלונן : יש אינטרנט ויש גוגל עם תרגום לכל השפות :

https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%94%D7%92%D7%A9%D7%AA_%D7%AA%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%94_%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93_%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A2%D7%9C_%D7%A0%D7%94%D7%92_%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA

גם בעבירות תנועה ,נהגי מוניות נענשים בצורה מחמירה יותר מנהגים רגילים ,עקב היותם תחת הגדרת נהגים מקצועיים.

יש ?

:roll:

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כאן אתה צודק לגמרי. את זה (ציטוט מהכתבה):

נהג המונית העלה למוניתו את המתלוננת ללא הפעלת מונה, וסיכם עמה את המחיר לנסיעה לשער החדש בירושלים.

תוך כדי נסיעה, ללא ששאל אותה דבר, העלה הנהג נוסעת אחרת וסיכם עמה כי יסיעה לשער יפו. המתלוננת, שלא הבינה כיצד יסיע את שתיהן ליעדים שונים, הבליגה.

באובר - אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כאן אתה צודק לגמרי. את זה (ציטוט מהכתבה):

באובר - אין.

מהת'ה אומרת ?!....:lol:

ניסו לעשות כאן בצורה לא חוקית .אבל זה קיים בחו"ל.

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3732504,00.html

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001230478

בקרוב....במוניות ספיישל עם המונה החדש.לא מתחייב על זמן אבל איפשהו בשנה הבאה.

כמה אירוני שאני מוכיח נקודה מסוימת ,ופתאום מאמצע שומקום -התקפה מכוון אחר.

הנהג נשפט על כך .נשפט והורשע.

באובר מקבלים מאסר על תנאי על עברות ? :brickwall:

:lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסת את הנקודה. באובר זה לא יקרה כי אין דבר כזה ״להעלות נוסע ללא הפעלת מונה״. גם אין דבר כזה להעלות נוסע נוסף בלי לשאול את הנוסע הקיים. יכול להיות שבעתיד תהיה אופציה להעלות נוסעים נוספים על אותה נסיעה, אבל זה יהיה בהסכמה מראש של הנוסעים (הן ידעו למה הם נכנסים) ובמטרה להוזיל להם עלויות.

אתה שואל אם באובר הנהג היה נשפט על כך - אני אומר שבאובר זה כל זה לא היה קורה מלכתחילה. נסיעות ״ללא מונה״ והעלאת נוסעים בלי לשאול את הנוסע הנוכחי - אלה בדיוק חסרונות (שלא לומר חולות רעות) של שימוש במוניות (בארץ לפחות, גם מניסיון אישי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסת את הנקודה. באובר זה לא יקרה כי אין דבר כזה ״להעלות נוסע ללא הפעלת מונה״. גם אין דבר כזה להעלות נוסע נוסף בלי לשאול את הנוסע הקיים. יכול להיות שבעתיד תהיה אופציה להעלות נוסעים נוספים על אותה נסיעה, אבל זה יהיה בהסכמה מראש של הנוסעים (הן ידעו למה הם נכנסים) ובמטרה להוזיל להם עלויות.

אתה שואל אם באובר הנהג היה נשפט על כך - אני אומר שבאובר זה כל זה לא היה קורה מלכתחילה. נסיעות ״ללא מונה״ והעלאת נוסעים בלי לשאול את הנוסע הנוכחי - אלה בדיוק חסרונות (שלא לומר חולות רעות) של שימוש במוניות (בארץ לפחות, גם מניסיון אישי).

מי שמפספס ת'נקודה ,זה אתה :

אתה מדבר נקודתית על עבירה כלשהי ברמת המיקרו ,ואני אומר לך ברמת המאקרו !

לא משנה מה היא העבירה, באובר הנהג במקסימום יסולק .לעומת זאת לנהג מונית יש תקנות שבגינן הוא נשפט ע"י המדינה .

מה לא מובן עובדתית ?

עם כפית :

נהג מונית העלה נוסע נוסף ללא הסכמת הנוסע הקיים ,כמו בקישור - נשפט !

אין באובר משפטים !

ישנם עוד 1001 עבירות שנהג יכול לבצע ,עזוב ת'מונה (שרוב הנוסעים לא רוצים שתפעיל ,כי רוצים מחיר פיקס שהם בוחרים ,גם בתוך העיר כשחובת הפעלת מונה חלה על נהג המונית.).

עלית על מונית ,הנהג רצה לאסוף נוסף ללא הסכמתך -יש כתובת בחסות המדינה ,יש כתובת של חברת האפליקציה ,יש דירוג ,יש מנהל תחנה .יש הכל .

באובר - רק אובר .נקודה .

מעבר לכך ,אם לא ידעת ,המחיר באובר יכול להתעדכן תוך כדי נסיעה עקב עומסים .אין מונה ואין גרביים .

אילוזיה כמו במכירת תותים : 3 קופסאות ב-10 .לא תדע בזמן אמת ,כמה שילמת לקילו.אין משקל.ואתה משער ששילמת בזול .

וואי איזה קשים אתם :-D

מעבר לכך :

בהכרתי את הקהל הישראלי הנפלא , יתחילו ריבים מי יגיע ליעד קודם ולא לפי מסלול הגיוני .כי כולללללם ממהרים

:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאים הוגנים ושווים , לכל הצדדים. .
כן, ירון. פתח תיק ברשות המיסים, תנהל פנקסים כחוק, תחזיק מונה או משהו מקביל שמקובל על הרשויות כניהול ספרים וקופה, ואז תוכל גם לדרוש זיכויי מס. כפי שנכתב, חוק אחד לכולם. ושלם גם פרמיית ביטוח מתאימה (ותזדכה עליה כהוצאה מוכרת), והשתתפות עצמית 7000 ש"ח. והחזק רשיון לרכב ציבורי (יש דרישות יותר גבוהות מאשר לפרטי, למשל מבחינת דרישות רפואיות). אבל, היי, הנה אתה נהג מונית! ואז כבר ספק אם כדאי לך לעבוד דרך אובר.וכל זה בהנחה שהמדינה מוותרת על המספר הירוק. לכולם.
מה בדיוק לא ברור במילים תנאים הוגנים ושווים ? כן , לכולם אותו דבר. וכן לדעתי צריך לזרוק את השטות של מספר ירוק. ולאפשר לכל אחד להיות נהג מונית , כמו שכל אחד יכול לפתוח בית קפה ולהגיש סנדוויץ עם טונה. ואני בטוח שלארומה יש את כל הרישונות והאישורים. לא שזה עזר לאלו שקנו שם. ואדגיש שוב למען אלו שצריכים הבהרה לכל משפט , לא אמרתי לבטל את כל ההגבלות , אבל כן להוריד את הבירוקרטיה החונקת לעסקים ולאפשר לכוחות השוק לאזן ולבצע דברים. כמו למשל טסטים לנהיגה , הופרטו לאחרונה , ותראה תוך כמה זמן מקבלים היום טסט מול כמה זמן כאשר הבוחנים היו מועסקים של המדינה או כמו שההורים שלי בשנת 1977 קנו דירה רק בגלל שהיה בדירה קו טלפון , והיום מותר לספר שבחוזה היה סעיף שהמוכר (טייס חיל האוויר בזמנו ) לא מדווח למשרד הדואר (בזמנו ) על מעבר הדירה בכדי להשאיר את הטלפון (אז ההמתנה לקו בממוצע הייתה מעל 12 שנה. )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא ,זה לא רגע של עיברית ,ו/או התקטננות על קוצו של יוד ,או חיפוש "מתחת לפנס"

צדיקים , מלאכתם נעשית בידי אחרים.

זה לא רגע של עברית , זה רגע שמראה שאתה עדיין לא מפנים , או לא מבין את הכתוב.

אין לי טעות.

אני עדיין עומד על דעתי , שהשיטה של דירוג , וניהול באפליקציה (שאובר יצאה איתה הרבה לפני , ורקסי היקרה שלך העתיקה כמעט הכל , שוב אתה לא עושה שיעורי בית ) הרבה יותר טובה.

כתוב גם בכתבה שהבאת שהתיירת לא ידעה כיצד להתלונן , ולכן הבליגה.

ואם הנהג היה עושה את זה לשתי תיירות , כנראה שהיה ממשיך לעשות את זה.

יקום המשתמש כאן שנהג מונית לא "גירזן " אותו (כן , אני יודע זאת לא עברית תקנית , זה הסלנג של נהגי המוניות כאשר הם מרמים / גונבים את הנוסעים. זה כנראה כל כך נפוץ שיש לזה כבר מילה משל עצמה ) במיוחד בחו"ל.

ומתוך אלו שכן , אשמח לדעת כמה מהם גם התלוננו בפועל.

בשיטת הדירוג כולם מדרגים. ובניגוד לדירוג של טריפ אדוויזר שהועלה למעלה , שבו כל אחד עם מספר חשבונות מייל יכול לדרג את עצמו, כאן רק נוסע בפועל יכול לדרג . ולכן רמאות בדירוג היא עניין הרבה יותר מסובך.

ושוב , תקרא את האותיות הקטנות של הגשת תלונה , תראה שהיא דורשת ממך גם התייצבות אחר כך , כן שאני תייר במדינה זרה , אבזבז יום שלם , או אטוס בחזרה לשם רק בשביל להתלונן על נהג מונית

אז אם הנהג דרש רק 10-15% יותר , העלה עוד נוסע בכיוון , או נסע ללא מונה , אז זה כנראה יעבור מתחת לרדאר

לעומת אובר שאין נסיעה ללא מונה (היכן כל אבירי תשלום המיסים ) ואין נסיעות כפולות

ובקשר להדגשה שהנושא קיים גם באפליקציות אחרות , זה הובהר למעלה , ורקסי / גט הן גם אפליקציות , למיטב ידיעתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צדיקים , מלאכתם נעשית בידי אחרים.

זה לא רגע של עברית , זה רגע שמראה שאתה עדיין לא מפנים , או לא מבין את הכתוב.

אין לי טעות.

מה אני לא מפנים ? אני עובד בתחום כבר 8 שנים ,נמצא מאחורי הקלעים ויודע הרבה דברים שאתה ואחרים לא יודעים ,כי מן הסתם זה לא מעניין ,ואתה בא ללמד אותי

אני עדיין עומד על דעתי , שהשיטה של דירוג , וניהול באפליקציה (שאובר יצאה איתה הרבה לפני , ורקסי היקרה שלך העתיקה כמעט הכל , שוב אתה לא עושה שיעורי בית ) הרבה יותר טובה.

במה היא יותר טובה ? אל תזרוק דברים סתם .כולי אוזן .בוא וספר במה האפליקציה יותר טובה .השתמשת בה כנהג מונית ? השתמשת באפליקציית אובר כשפעלה כאן בארץ בצורה לא חוקית ,ללא ביטוח ,כנוסע ?

איך הגעת לתובנות שאובר טובה יותר כאפליקציה ? ספר .

כתוב גם בכתבה שהבאת שהתיירת לא ידעה כיצד להתלונן , ולכן הבליגה.

ואם הנהג היה עושה את זה לשתי תיירות , כנראה שהיה ממשיך לעשות את זה.

אתה חי בסרט .אין לך ביסוס לשום דבר וכלום .מה אתה חושב לעצמך ,שהתיירים מטומטמים בעידן האינטרנט ? בעידן הסמרטפונים ? האפליקציות ?

אתה מסיע אותם או אני ?

כי מהדברים שאתה כותב יש הרגשה שכל נהגי המוניות גוזרים את כל התיירים .

אז נכון שמידי פעם קופצת כתבה כזו או אחרת על מסעדה ו/או נהג מונית שגזר תייר .מכאן להשליך את זה כמותית ,להשחיר ולצדד בחברה דורסנית ,כי לדעתך הבלתי מלומדת זה יהיה זול יותר ?!

יקום המשתמש כאן שנהג מונית לא "גירזן " אותו (כן , אני יודע זאת לא עברית תקנית , זה הסלנג של נהגי המוניות כאשר הם מרמים / גונבים את הנוסעים. זה כנראה כל כך נפוץ שיש לזה כבר מילה משל עצמה ) במיוחד בחו"ל.

ומתוך אלו שכן , אשמח לדעת כמה מהם גם התלוננו בפועל.

בשיטת הדירוג כולם מדרגים. ובניגוד לדירוג של טריפ אדוויזר שהועלה למעלה , שבו כל אחד עם מספר חשבונות מייל יכול לדרג את עצמו, כאן רק נוסע בפועל יכול לדרג . ולכן רמאות בדירוג היא עניין הרבה יותר מסובך.

ושוב , תקרא את האותיות הקטנות של הגשת תלונה , תראה שהיא דורשת ממך גם התייצבות אחר כך , כן שאני תייר במדינה זרה , אבזבז יום שלם , או אטוס בחזרה לשם רק בשביל להתלונן על נהג מונית

לא צריך להתייצב ולא גרביים .מספיק לקשקש (סורי ).

היה כאן נציג של הbbc , "אוהב ישראל" שטען שנהג מונית גזר אותו בלילה בתעריף 2 במחיר של 80 שקל . הוא גם טען שימליץ לאנשים לא לבקר כאן כן....כתב אינטיליגנטי ,לא פראייר ,מכיר דבר או שניים ,מתעד מקרים ולא צילם .הוא התייצב ? נשאר במדינה להעיד ?

לא צריך היה .

אתה יודע בכלל מה נסגר עם נהג המונית הזה ? אתה לא יודע שום דבר וכלום .

האמריקאית שנעקצה במסעדה ,נשארה בארץ להעיד ? גם כשהמסעדה לא תחת רגולציה ? מספיק שזה הגיע לפייסבוק.

אז אם הנהג דרש רק 10-15% יותר , העלה עוד נוסע בכיוון , או נסע ללא מונה , אז זה כנראה יעבור מתחת לרדאר

לעומת אובר שאין נסיעה ללא מונה (היכן כל אבירי תשלום המיסים ) ואין נסיעות כפולות

.

אתה מעדיף בלי מונה ...ברור. כשנהג מונית רוצה להפעיל מונה -לא .כשלא מפעיל מונה -יקר .

מתי הישראלי מוכן למונה ? "רק אם אין פקקים"

אבל אם אובר תגרזן אותך בעתיד אחרי שיהיו מונופול כמו שעשו באנגלייה - "אלוהים גדול עד אז"

אתה ירון ...יודע יותר טוב ממני ..ככה זה כשאנשים כותבים דיעה מבלי להבין מתוך סטיגמות וגחמות רגשיות.

"יש לי שני חברים עם דירות AIRBNB והם משלמים מיסים ...אז הכל בסדר ".אבל אתה בוחר לא להגיב לקישורים שאתה מקבל

התיירים יודעים למצוא דירות זולות ,אבל במוניות ?! הם רק נדפקים ,לא מבינים כלום .החיפוש בגוגל אצלם מיועד רק למידע על דירות ,הם לא מכירים דרכים כי הם לא יודעים להשתמש בוויז או במפות גוגל...(נכתב בציניות)

וכשמביאים לך קישור על איך נהגי אובר מגרזנים נוסעים בשביל להשלים הכנסה בתואנת לכלוך ברכב .אתה שותק.לא מגיב.

נו טוף זה לא גירזון...זה חיתוך עדין בסכין מנתחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד אליך, לא רואה את העולם בשחור ולבן.

ויש דברים גרועים באובר , כמו שיש דברים גרועים במוניות , ונהגים שיגרזנו אותך בשתי הפלטפורמות.

אני רק חושב , שהבחירה צריכה להיות אצל הצרכן, לא מוכתבת מלמעלה. תתן שירות טוב , מי שירצה יסע אתך, ומי שירצה יסע באובר.

יש בהיסטוריה מדינות שבהן הכל אורגן מלמעלה, והממסד ידע הכל , הכי טוב. כמו ברית המועצות, ונצואלה , קובה.

מעדיף מדינה חופשית, שבה הבחירה היא שלי. אני אנסה מוניות, אנסה אובר , מי שנתן לי יותר vfm, אבחר להמשיך להשתמש בו.

וגם אתה לא מתייחס לשאלות שהעלתי. כמו למשל , כמה תיירים התלוננו שנה שעברה נגד נהגי מוניות בארץ?

כמה אנשים מתוך אלו שנהגי המוניות גונבים מהם מתלוננים?

והנה עוד שאלה , כמה מתוך בעלי המספר למונית (כתבת 30000 בעלי זכות ) יש להם יותר ממספר אחד , וכמה משכירים את המספר? וכמה נהגי מוניות שכירים יש , שברגע שאובר תאושר יעדיפו לשלם לה במקום לשלם פיקס לבעל המספר + סדרנות לתחנה ? ואז כל המנגנון של השכרת מספרים יתמוטט ?

ודרך אגב , 30000 זה לא הרבה, פחות ממנדט. הרבה פחות מאחוז מהאוכלוסייה.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...