Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנת, לכן שמתי נקודה בין שני המשפטים.

משפט 1 - אסור לאסוף נוסע מתחנת תח"צ, לא נוסע אקראי ולא משפחה, לא לבן ולא אתיופי.

משפט 2 (כדי בכל זאת להתייחס לטענה עצמה) - מחוץ לתחנה כבר היום אוספים קבוצות, וכל מי ששכל בקודקודו זה בדיוק מה שהוא עושה.

מספיק לראות באיזורי בילוי בחמישי-שישי בלילה איך כל רביעיית אנשים תופסת מונית.

מה שאסור זה שהיוזמה לקיבוץ האנשים תבוא מהנהג בלי אישור הנוסעים.

עכשיו ברור שאנו אומרים אותו דבר במילים שונות.

דווקא דיי פשוט, יאסרו על הסעות הממומנות מכספי ציבור למעט הסעת תלמידים נניח.

בגלל שזה התנהלות "דווקאית" של הרשויות המקומיות הן עשו את זה פשוט וקל לחסום את זה אם רק ירצה שר התחבורה.

זה מצריך הגדרה מפורשת של האיסורים. אם תגדיר רק מה מותר יהיה צורך לעדכן את התקנות כל כמה שבועות לפי צרכים משתנים.

לך זה פוליטי, אבל למי שהפרנסה שלו תלויה בשר התחבורה - יהיה חכם אם יבחר בצד של שר התחבורה ולא בצד של מתנגדיו נכון?

מי שמארגן את ההסעות האלה מעוניין להאבק בשר התחבורה, מבחינתם התרסה חיונית. מבחינת משכירי השירות - הם יעשו את החשבון שלהם במי כדאי לתמוך. האם בשר התחבורה הקובע את התקנות, או בעיריה שמפרנסת אותם במכרזים או גופים אחרים התומכים בעיריות ויתנו פרנסה לאותם מסיעים. כל אחד יעשה את החישוב שלו. כמובן שהםלוקחים סיכון שמשרד התחבורה יפסול להם את רשיון ההפעלה, אבל נגד זה אפשר להלחם באמצעים משפטיים או בסגירת החברה ופתיחתה מחדש בשם אחר.

​......

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ברור שאנו אומרים אותו דבר במילים שונות.

:-D

זה מצריך הגדרה מפורשת של האיסורים. אם תגדיר רק מה מותר יהיה צורך לעדכן את התקנות כל כמה שבועות לפי צרכים משתנים.

לא בהכרח, כמה הסעות ממומנות מכספי רשויות מקומיות נניח? עובדי רשויות מקומיות ותלמידים מה שעולה לי לראש כרגע.

מי שמארגן את ההסעות האלה מעוניין להאבק בשר התחבורה, מבחינתם התרסה חיונית. מבחינת משכירי השירות - הם יעשו את החשבון שלהם במי כדאי לתמוך. האם בשר התחבורה הקובע את התקנות, או בעיריה שמפרנסת אותם במכרזים או גופים אחרים התומכים בעיריות ויתנו פרנסה לאותם מסיעים. כל אחד יעשה את החישוב שלו. כמובן שהםלוקחים סיכון שמשרד התחבורה יפסול להם את רשיון ההפעלה, אבל נגד זה אפשר להלחם באמצעים משפטיים או בסגירת החברה ופתיחתה מחדש בשם אחר.

כמובן שמי שמארגן מעוניין במאבק - לכן כתבתי שזה פוליטי גרידא.

חברות ההסעה הפרטיות שקיבלו את העבודה הזו ככל הנראה מקושרים לאותה עירייה ולכן נבחרו, לא זוכר שראיתי מכרז על זה.

נהגי המוניות לא מקבלים כלום ושום דבר מהעיריות, הכי הרבה זה התחנות שמקבלות הקצאה לשטח וזהו בערך. אם פעם עוד היו הסעות שנתנו למוניות היום זה נסגר כמעט לחלוטין והעיריות עובדות כמעט באופן מוחלט מול חברות היסעים (שיכולות בתורן להעביר נסיעה למונית תמורת תשלום).

לכן כתבתי שנהג מונית היה מטומטם אם היה במאבק הזה תומך בצד הרשויות המקומיות.

לא ראיתי, כנראה של מישהו מאוגנר >.

העיקר שלא יבלבלו אותך עם עובדות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שתקרא את הכתבה מעבר לכותרת?

אז נכנסתי בשבילך כי לא טרחת ואני אתמצת:

מתוך מקרי הרצח שבהם היו מעורבים רכבי אובר:

8 נהגים

7 נוסעים

4 עוברי אורח.

על 1.3 מיליארד נסיעות.

מה אפשר להסיק מהנתונים האלה? כלום.

יכול להיות שהרכב נקלע לקרב כנופיות ומתוך 8 הנוסעים 7 נרצחו ביחד עם הנהג.

יכול להיות שהפעילו את אובר כדי שיהיה אפשר להחלץ ולא הצליחו למרות שעסקו בפעילות פלילית.

חודש שעבר נרצח מישהו במונית כנסיון חיסול.

וכנראה היה עוד מקרה שאני לא זוכר.

כנראה מבחינה יחסית זה מספיק בשביל לעשות השוואה ולהכריז על מקרי רצח במוניות בארץ.

לטענתך בלבד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתקרא את הכתבה מעבר לכותרת?

אז נכנסתי בשבילך כי לא טרחת ואני אתמצת:

.

וואחאד ''תימצות'' :lol:

אתה ממש אוהב לעשות צחוק מעצמך :

עם זאת, בכירי החברה מודים שמדובר בנתונים בעייתיים. "המספרים מזעזעים וקשים לעיכול",

"3,045 מקרים של תקיפה מינית (מהם 235 מקרי אונס)"

"מה אפשר להסיק מהנתונים האלה? כלום".

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מביא כתבות מכל מיני עיתונים.

אין פה לאף אחד כוח להתחיל לקרוא כתבה בשביל לחלץ ממנה נתון בעיקר כשאתה ברוב המוחלט של המקרים לא ממשיך לקרוא מעבר לכותרת.

אז מה הטעם?

אני לא אינטיליגנט,סתם אהבל מטומטם,מרוצה?

אבל מה שנכון : אתה משתפר .התחלת לקרוא .אז פיספסת נתון חסר ערך .לא חשוב --פעם הבאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מזדעזעים כי זה מה שמצפים מהם לעשות.

וזה ממש לא בגלל שהסטטיטיקה פה לרעת החברה.

רק אתה עושה צחוק מעצמך.

לתקיפה מינית ואונס בכוונה לא התייחסתי,

לא ברור כמה מהתלונות אמתיות ונחקרו ואיך נסגר העניין.

עם מספר הרוגים יותר קל לעבוד כנתון.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מזדעזעים כי זה מה שמצפים מהם לעשות.

וזה ממש לא בגלל שהסטטיטיקה פה לרעת החברה.

רק אתה עושה צחוק מעצמך.

לתקיפה מינית ואונס בכוונה לא התייחסתי,

לא ברור כמה מהתלונות אמתיות ונחקרו ואיך נסגר העניין.

עם מספר הרוגים יותר קל לעבוד כנתון.

אחי, תעזוב, אתה מתווכח פה עם נהגי מוניות. זה כמו שתעבוד כבעלים של מסעדת בשרים, ואני יו"ר אגודת הטבעונים. זה לא הולך ביחד... אובר לא יהיה פה בגלל נהגי מוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם זאת, בכירי החברה מודים שמדובר בנתונים בעייתיים. "המספרים מזעזעים וקשים לעיכול", "3,045 מקרים של תקיפה מינית (מהם 235 מקרי אונס)"

אכן נתונים מזעזעים. יש לך גם נתונים מקבילים של מוניות מסורתיות שיהיה אפשר להשוות אליהם? כי לפי הכתבה רק בניו יורק היו 533 תקיפות מיניות, ולמיטב זכרוני יש בארה"ב יותר מ-5.7 ערים, כך שבתחבורה הציבורית המסורתית יש בערך פי מיליון יותר תקריות אלימות מאשר באובר.

לכתבה הזאת יש את אותו ערך של כמו לכתבה שתגיד ש"ב-2018, 1000 אנשים בטורקמניסטן קנו אייפון" וזהו. בלי כמה קנו בשנה שעברה, כמה קנו גלקסי, כמה עדיין מסתובבים עם טלפון חוגה וכבל מאריך עד הבית. ככה. 1000 איש קנו אייפון. נתון מרשים בטירוף. 1000 זה מלא.

עריכה:

הייתי אומר שאין מה להתייחס לכתבה הזאת כי היא בטח "הודלפה" כדי לפגוע בשם של אובר, אבל מצד שני, אין שום נתונים להשוואה, אז אולי אין מה להתייחס אליה כי היא נכתבה כדי לפאר את החברה. מה שבטוח, זה שאין מה להתייחס אליה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכתבה הזו חסרים הרבה נתונים - כפי שכבר נכתב, השוואות כלליות ואזוריות, ומה שהוזכר חלקית - ממצאי חקירת הארועים. מה שחשוב הוא כמה מהארועים נבעו מסינון לא נכון של הנהגים, ואת אלה צריך להשוות לממצאי חקירה של ארועים דומים באמצעי תחב"צ אחרים - האם מספרם יחסית למספר הנסיעות (או מכנה משותף אחר משמעותי) דומים או שונים, בכמה והאם החקירה העלתה קשר לרישוי או סינון הנהגים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א

עריכה:

הייתי אומר שאין מה להתייחס לכתבה הזאת כי היא בטח "הודלפה" כדי לפגוע בשם של אובר, אבל מצד שני, אין שום נתונים להשוואה, אז אולי אין מה להתייחס אליה כי היא נכתבה כדי לפאר את החברה. מה שבטוח, זה שאין מה להתייחס אליה.

אפשר לחשוב שלכתבות האחרות כן התייחסת :lol:.

מה שאתה אומר בעצם שגם האנגלים לא מבינים מימינם ומשמאלם כשהחליטו בפעם השנייה לשלול את רשיונם מסיבות של בטחון הנוסעים..

אובר מודה שהאפליקציה גרמה לפקקים ברחבי ניו יורק ,אובר מודה שהמספרים מזעזעים , ואתם בשלכם .

נו שוין...

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, אם תקרא לאחור בשרשור תראה שאין לי הרבה סימפתיה לאובר. אבל כשר מתיחסים לעובדות צריך להתיחס אליהן בתוך ההקשר, ולכן המספרים האבסולוטיים חסרי משמעות כאשר לא משווים אותם (כולל תיקונים סטטיסטיים) לחלופות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לחשוב שלכתבות האחרות כן התייחסת :lol:.

מה שאתה אומר בעצם שגם האנגלים לא מבינים מימינם ומשמאלם כשהחליטו בפעם השנייה לשלול את רשיונם מסיבות של בטחון הנוסעים..

אובר מודה שהאפליקציה גרמה לפקקים ברחבי ניו יורק ,אובר מודה שהמספרים מזעזעים , ואתם בשלכם .

נו שוין...

:lol:

אני לא משתתף פעיל בשרשור, אז אני לא מתייחס לכל הודעה. מתנצל.

אני אומר שסיבותיהם של האנגלים אולי מאוד הגיוניות ואולי הם סתם המציאו איזו חרטא כדי לשלול את הרישיון של אובר. אני מעדיף להיות סקפטי כלפי כולם במידה שווה. אני אומר שכל עוד אין נתונים שיתנו מסגרת לנתונים מסוימים, אותם נתונים מסוימים לא יכולים להוות שום בסיס לשום דיון, כי אתה לא יודע באיזה קונטקסט להתייחס אליהם.

אני גם לא יודע איך קשורים הפקקים בניו יורק למקרי אונס, ואובר - כמו שאמרו לך כבר - כמובן שתגיד (בניגוד ל"תודה", כי כאמור, המספרים הם בוואקום, אין במה "להודות") שהמספרים מזעזעים. זה מה שמצופה מהם להגיד, וזה בדיוק מה שהם היו אומרים אם היו 200, או 100 או 10 מקרי אלימות במכוניות שלהם. לא עולה להם כסף להוציא הודעת זעזוע לתקשורת.

אני (כמו רבים אחרים) לא מגנים על אובר ככלל, זה לא קבוצת כדורגל שאם אתה אוהד שלה כל מה שהיא עושה זה מדהים ואם אתה לא אוהד שלה כל מה שהיא עושה זה זבל. יש פעולות שאנחנו מעריכים, יש פעולות שמגנים. אני מאוד מתקשה להבין את הגישה הזו שלך של "כל מי שלא איתי במאה אחוז, כנראה נגדי במאה אחוז". יש גם באמצע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...