Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סלואורייד, אתה מוכן לשלם את מחיר הביטוח שיידרש ממך לצורך הסעת נוסעים בתשלום? אני מבטיח לך שלפני כל חידוש ביטוח תבכה כמה לילות.

תזכורת לחדשים כאן:

לו רק היו מדינות בהן אובר פועלת, היה אפשר לבדוק האם היא שינתה מהיסוד את הפרמיה הביטוחית של כלל האזרחים לפי התחזיות של ספריאל... אוף אלוהים למה אתה לא מאפשר לנו לראות זאת למההה [emoji24]

עריכה: נס חג סוכות!

b23f43af93a398ea5d80aae6a7928b84.jpg

אמנם אין עדות שבמדינות בהן יש תחבורה שיתופית האזרחים הולכים לישון בבכי תמרורים על פרמיית הביטוח ההיסטרית - אבל תסמכו על ספריאל. אם הוא אומר שכולנו נקרוס מעלות הביטוח הוא עושה את זה רק בגלל שיש לו הבנה עמוקה והמון המון דאטה וסימוכין לטענותיו, ולא בגלל, חלילה, לא עלינו, שהוא מנסה לדחוף אג׳נדה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, אתה משווה כאן תפוחים למרק עוף. כללי הביטוח כל כך שונים בין מדינות עד שאינך יכול להשליך ממדינה למדינה.

חוץ מזה, לא ברור לי מה בדיוק מראה ההיסטוגרמה הזו (עליה YOY או עליה מתחילת התקופה), אבל, בכל מקרה, יש כאן עליה משמעותית בעשור האחרון, פחות או יותר התקופה בה נכנסה אובר. אם אני מבחין נכון מדובר ב-YOY, ואז מחיר הביטח בעשור האחרון עלה ב-50% (במצטבר). לא מוכיח קשר סיבתי אלא רק סמיכות זמנים, אבל בכל זאת...

דרך אגב, אני לא מצפה שמחיר הביטוח לכל רכב יעלה למחיר של ביטוח מוניות. אני מצפה שהעליה תהיה פרופורציונית לשיעור המכוניות שישמשו את שירותי אובר, כלומר אם 10% מהנהגים ישתתפו באובר הרי שהביטוח יתייקר ב-10% מההפרש בין ביטוח לרכב פרטי לבין ביטוח למונית מאותו דגם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני כותב חוסר שירות אני לא מדבר על חוסר בנציגי מכירות. אני מדבר על כיסוי סלולרי גרוע, על מהירות גלישה ירודה, על שיחות מתנתקות. בעשור הקודם הרשתות הסלולריות בישראל היו ביו המובילות בעולם, כיון אנחנו בפיגור של שנים. ובגלל הלחץ הכלכלי במקום להקים תשתיות חדישות החברות מפרקות אתרי שידור.

לגבי חברות כמו הרכבת וחברת החשמל - עזוב את זה שמדובר בחברות ממשלתיות. זה דבר מקובל בעולם, כיון שמדובר בשירותים שהפרטתם בעייתית מאד, ולו בגלל עניין התשתיות שציינתי. גם אם תנסה להפריט, נניח, מערכת הולכת חשמל, לא תשיג הרבה, כיוון שעדיין תשאר עם רשת אחת, שמחולקת לאזורים שכל אחד מהם בבעלות אחרת עדיין כצרכן יהיה לך ספק אחד, וגם לספקים האלה לא תהיה סיבה להתחרות זה בזה, הרי אף אחד לא ישקיע את סכומי העתק הנדרשים כדי להקים תשתית מתחרה. בדיוק כמו המכרזים לקוי האוטובוס. פעם הכל (חוץ מגוש דן) היה אגד. היום בכל איזור יש לך ספק אזורי אחד. יש חפיפה מינימלית ביניהם בשולי האזורים, ובהתאם לכך למעשה אין תחרות אלא פעולה לפי רשיונות ותנאים שקובעת המדינה (וכמובן, אי עמידה בדרישות שנענית בשקט רועם).

בדיוק מה שאני אומר. אין שירות , תעבור חברה. הרי הבעיה שלך היא כיסוי חלקי של חברה מסוימת באיזור שלך. יש עוד חברות. 30 שקל עלות סים חדש , כמה דקות שיחה או כמה דקות מול אתר של החברה החדשה ועוברים חברה.

וזה במקום לשלם עוד אלפי שקלים לחודש למשפחה שמחזיקה 5 קווים.

דרך אגב , אנשי מכירות תמיד יש. אנשי תמיכה טכנית זה כבר מה שאין.

ונכון שאנחנו כבר לא בחזית , אבל כל עוד אתה לא רכב אוטונומי , מה מפריעה לך העובדה שאין רשת דור 5 בארץ ?

אפשר להפריט גם את קווי האוטובוס עם תחרות. מה הסיבה למשל שאין שתי חברות שמפעילות את קו האוטובוס בין תל אביב לירושלים

או בין בני ברק לירושלים. או למשל לפתוח את קווי מוניות השירות . רוצה חברת מוניות לפתוח קו מוניות שירות , בבקשה. תשלם אגרה סימלית עבור עלות הרישום (כמה עשרות עד מאות בודדות של שקלים ) תתחייב לתקופת מינימום לדוגמא וכמות מוניות מינימאלית , תגדיר לעצמה את הקו ובבקשה שתתחיל לעבוד. לא משנה אם יש עוד 20 קווי אוטובוס ועוד 10 קווי מוניות שירות על אותו מסלול.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״תפוחים למרק עוף״, טוב שלא.

בגדול מה שאתה אומר זה - אני יודע כי אני יודע, אין לי דאטה ואני לא צריך דאטה, וזה שקיימים מקומות אחרים בהם העדויות סותרות את הנחת המוצא שלי לא משנה את דעתי.

אם היית מביע קצת פחות נחרצות אז מילא, אבל אתה ״מבטיח״ בכזו וודאות שאי אפשר שלא להסתכל מהצד ולתהות.. מזכיר לי את הקומוניסטים שמסבירים פעם אחר פעם שלמרות שכל העדויות בשטח סותרות את התזה שלהם, הם יודעים טוב יותר, ו״אתה תראה שזה יעבוד״.

בכל מקרה היות וברור שאתה יודע על מה אתה מדבר, בוא שים קצת יותר תוכן להבטחות שלך - בכמה אחוזים הביטוח של פלוני יעלה אם/כש אובר ייכנסו לשוק הישראלי? תן לנו רף תחתון בשביל שאולי עוד כמה שנים נוכל לחזור לכאן ולראות עד כמה צדקת, אם סלואורייד יקירנו יגיע לדמעות בטוח שיש לך איזשהו סד״ג בראש.

(וע״מ שיהיה קל בעתיד למצוא את ההודעה הזו: ביטוח ספריאל התערבות)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שאני אומר. אין שירות , תעבור חברה. הרי הבעיה שלך היא כיסוי חלקי של חברה מסוימת באיזור שלך. יש עוד חברות. 30 שקל עלות סים חדש , כמה דקות שיחה או כמה דקות מול אתר של החברה החדשה ועוברים חברה.

וזה במקום לשלם עוד אלפי שקלים לחודש למשפחה שמחזיקה 5 קווים.

דרך אגב , אנשי מכירות תמיד יש. אנשי תמיכה טכנית זה כבר מה שאין.

ונכון שאנחנו כבר לא בחזית , אבל כל עוד אתה לא רכב אוטונומי , מה מפריעה לך העובדה שאין רשת דור 5 בארץ ?

אפשר להפריט גם את קווי האוטובוס עם תחרות. מה הסיבה למשל שאין שתי חברות שמפעילות את קו האוטובוס בין תל אביב לירושלים

או בין בני ברק לירושלים. או למשל לפתוח את קווי מוניות השירות . רוצה חברת מוניות לפתוח קו מוניות שירות , בבקשה. תשלם אגרה סימלית עבור עלות הרישום (כמה עשרות עד מאות בודדות של שקלים ) תתחייב לתקופת מינימום לדוגמא וכמות מוניות מינימאלית , תגדיר לעצמה את הקו ובבקשה שתתחיל לעבוד. לא משנה אם יש עוד 20 קווי אוטובוס ועוד 10 קווי מוניות שירות על אותו מסלול.

ירון - אתה צריך תחרות הוגנת. כלומר אם אתה מאפשר לחברה להפעיל קו רווחי - נניח ת"א ירושלים - אתה צריך להטיל עליה חובות כמו על החברה שכבר פועלת בקו. נניח קו נהריה קרית שמונה דרך ישובי גבול הצפון. עכשיו זה כבר פחות אטרקטיבי.

דרך אגב, לגבי הסלולר, בעית הכיסוי לא תפתר על ידי מעבר לחברה אחרת, כיון שאוולי תהיה לי קליטה יותר טובה בבית, אבל פחות טובה בעבודה (או להפך). גם בשביל זה צריך רגולטור שיאלץ את החברות לספק שירות ברמה סבירה (ומה זה סבירה זה עניין דינמי שמשתנה מחודש לחודש בהתאם לצריכה הגדלה) בכל מקום, לפחות מיושב (מינוס חורים קטנים בכיסוי בלבד). בעניין הזה משהת"ק כושל לחלוטין. אז כנראה שהטכנולוגיה לא מחייבת מחיר של מאות ש"ח לחודש לקו, אבל 30 ש"ח זה פחות מכדי לקיים חברה יציבה עם אופק התפתחות. בעולם יש מגמה של מיזוג חברותסלולר, רק אצלנו מפצלים את השוק לעוד ועוד חברות (נכול להיום יש בארץ 6 חברות תשתית, אם כי חלק מהתשתיות משותפות ודומני שרק ספלאפון עצמאית לגמרי בתשתיות, ואילו גולן ו-We4G מתנהלות כ-MVNO's למרות שאמורות להקים תשתית).

עריכה - אור, אני לא יודע כמה עולה ביטוח למונית. אני יודע שההשתתפות עצמית שלו גבוהה בערך פי 5 מזו של רכב פרטי (תלוי פוליסה. נתקלתי בזה כאשר היתה לי תאונה עם מונית). אני מניח (הנחה פרועה, חסרת בסיס) שיהיה מדובר במאות שקלים בשנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה היות וברור שאתה יודע על מה אתה מדבר, בוא שים קצת יותר תוכן להבטחות שלך - בכמה אחוזים הביטוח של פלוני יעלה אם/כש אובר ייכנסו לשוק הישראלי? תן לנו רף תחתון בשביל שאולי עוד כמה שנים נוכל לחזור לכאן ולראות עד כמה צדקת, אם סלואורייד יקירנו יגיע לדמעות בטוח שיש לך איזשהו סד״ג בראש.

(וע״מ שיהיה קל בעתיד למצוא את ההודעה הזו: ביטוח ספריאל התערבות)

תנוח דעתך, כל עוד הליכוד בשלטון זה בטוח לא יקרה.

למקרה שפיספסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון - אתה צריך תחרות הוגנת. כלומר אם אתה מאפשר לחברה להפעיל קו רווחי - נניח ת"א ירושלים - אתה צריך להטיל עליה חובות כמו על החברה שכבר פועלת בקו. נניח קו נהריה קרית שמונה דרך ישובי גבול הצפון. עכשיו זה כבר פחות אטרקטיבי.

ואין לי בעיה עם תחרות הוגנת. רק אל תחליטו בשביל השוק מה הוגן מה לא. הרעיון של חלוקה לא מאפשר תחרות. ואז מתלוננים שאין תחרות והכל יקר. במקום שיטת רישיונות לעבור לזיכיונות. מי שרוצה לוקח. ירצו 8 חברות להפעיל את הקו. האזרחים ירוויחו פעמיים. פעם תחרות בקו הרווחי , ופעם תדירות גבוהה יותר משני אוטובוסים ליום לישובים מרוחקים.

ועוד לא דיברנו על מועצת החלב , מועצת הירקות , פרי הדר , זיתים , לול (ואני מצטער אם שכחתי איזה מועצה ) שמחלקת מכסות.

אם אני היום קונה שטח חלקאי ורוצה להקים רפת של פרות חולבות , לא יכול

רוצה לול של מטילות , לא יכול. ואפשר להמשיך

וכמובן שכולנו משלמים את העלות של המועצות הללו. במחיר של המזון. ובסוף גם לא ניתן למצוא חמאה במקרר בסופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון - השיטה שלך בעייתית: תחבורה ציבורית היא עסק הפסדי ברובו. לכן לכל קו או אשכול רווחיים מצמידים קוים או אשכולות לא רווחיים. כמובן שאפשר להפעיל זכיונות לצמדים כאלה, אלא שסביר שהחברות לא יעוטו על המציאות - גם להתחרות על הקו הרווחי וגם לקבל משקולת של קו הפסדי? סבר שהתחשיב הכלכלי כבר יבטל את הרצון להכנס לתחרות.

דרך אגב, לגבי שוק המזון - הצד השני הוא שהמחיר שמקבל החקלאי תמורת התוצרת מוגבל גם הוא. בסופו של דבר החקלאים מפסידים, יוצאים מהשוק והמחירים עולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אבל אתה ענית לעצמך... מחירים שוברי שוק? זה שמוניות וחברות הסעות גובות מחירים מופקעים, זה לא אומר שאובר מציעה "מחירים שוברי שוק". נהגי אובר עושים את זה גם בשביל רווח כספי ולא בהתנדבות.

מי שקובע את מחירי הנסיעה היא... המדינה.

ואובר היא חברה שהתוכנית העסקית שלה היא "הצפת השוק" (אם למדת מה זה מונופול אולי גם למדת מחירי היצף וכיוצ"ב) במחירים הפסדיים, ובתקווה לרסק את כל התחרות ולאחר מכן להיות מונופול (אמיתי, לא מה שחשבת שהוא מונופול וכבר הסבירו לך).

והעובדה - החברה היא הפסדית, המחירים שלה לא מייצגים מחירים ריאליים (עובדתית).

אף אחד לא אמר שאם יפעילו פה אובר אז לא יהיה שוק תחרותי. להפך, פה הם יכולים לגבות מחירים שיהיו דומים מאוד למחירי מוניות ספיישל.

באירופה יש גם מוניות וגם אובר והכל עובד בהרמוניה. זה נקרא שוק תחרותי.

ולא הבנתי איך אתה משווה את ענף הסלולר לענף המוניות? תראה מה קרה בשוק הסלולר ואיך אתה משלם 30 שקל בחודש במקום 200 שקל בחודש לפני 5 שנים. עדיין כולם מרוויחים ומתפרנסים.

מה שקורה פה זה נקרא מונופול - בדיוק כמו עם חברות המזון, חברת חשמל, רכבת ישראל, you name it.

ממש לא, אובר מפסידה מיליארדי דולרים כל שנה בגלל אותם מחירי "תחרות".

ברגע שמונעים ממתחרים להכנס לשוק, אז כן, זה מונופול. ואני לא צריך לבדוק בגוגל כי עברתי מספיק מבחנים על הנושא, לא צריך לקרוא על זה גם בגוגל :)

איזה תחרות? אובר לא רצתה להפעיל בארץ מוניות (במתכונת דומה לזו של Gett עוד כשנקרא Get Taxi ו-Raxi), היא חברה שמשגשגת רק כשהיא מצליחה להיכנס בין הסדקים החוקיים והרגולטוריים, וגם אז היא מפסידה כסף כי המחירים שהיא גובה לא ריאליים והמטרה היא מחירי היצף.

אני לא מדבר על אובר, אני מדבר על הקארפול שהמדינה מעודדת אותך לעשות בחינם כי "מי שנוסע לבד מגיע לאט" במקום לאפשר לך להרוויח כמה גרושים מהעניין ולהפוך את זה להרבה יותר משמעותי כדי להקל על הגודש.

אין למדינה שום (אבל ממש שום) אינטרס שאתה תרוויח כמה גרושים מהסעות.

תנוח דעתך, כל עוד הליכוד בשלטון זה בטוח לא יקרה.

ברור, כי שר אוצר כמו ניסנקורן או אורלי לוי ישנו את זה.

מזכיר שהמצב היום הרבה הרבה יותר טוב מאשר עד אמצע שנות ה-90.

התנאים להעברת בעלות על מספר ירוק כמעט ונעלמו (לעומת המצב הקודם שהכריח אותך להחזיק ברשיון לרכב ציבורי עם וותק), אתה יכול בכל זמן נתון לגשת ולקנות מספר ירוק מהמדינה כמעט ללא תנאים (לעומת המצב הקודם שיכלת לקנות רק אם עלית בהגרלה, שקרתה אחת למתי שבא לפקידים, ובה הוגרלו כמה שבא לפקידים ובין הגרלה להגרלה יכלת בעיקר ללקק את המרפק).

אז ברור שאם נחזור לשמאל כלכלי זה יעזור לפתוח את השוק, בוודאי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למדינה אין שום אינטרס שתרוויח מהסעות מזדמנות אבל יש לה אינטרס שאנשים יסעו בשיתוף כי היא לא מצליחה לעמוד בעומס על התשתיות, כלומר יש לה אינטרס שתרוויח מהסעות מזדמנות כל עוד היא לא מחליטה להטיל מס על מי שנוסע לבד או לאסור על אנשים לנסוע לבד בשעות העומס אבל היא לא יודעת את זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי נכון

למדינה יש אינטרס שאנשים ייסעו בשיתוף

אין לה אינטרס (או יותר נכון - יש לה אינטרס שזה לא יקרה) שתרוויח מהנסיעות בשיתוף

ולכן התקבע הקו הזה - מותר קארפול, מותר החזר הוצאות, אסור להרוויח.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אסור לך להרוויח = אין קראפול, או יש בקושי ברמה שלא משפיעה על כלום.

לא חושב שמישהו יטרח לאסוף זרים רנדומליים כל בוקר וערב רק בשביל הזכות לעמוד 5 דקות פחות בפקק בנתיב היעודי ולקבל סכום שבקושי מכסה את עלות הדלק. זה מודל שמתאים רק לכל מיני איכפתניקים מוזרים כאלה ופעילים סביבתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה, אתה רואה רק את הגזר, המקל עוד לא גדל.

כשהפקקים יגדלו (והם יגדלו, וידאגו שהם יגדלו) וההפרש בין הנתיב הייעודי לנתיב הרגיל לא יהיה 5 דקות אלא חצי מזמן הנסיעה - אתה תאסוף נוסעים וגם תפרסם שאתה נותן שירותי קריוקי בדרך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נו טוב, מה לא עושים בשביל המולדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, כי שר אוצר כמו ניסנקורן או אורלי לוי ישנו את זה.

מזכיר שהמצב היום הרבה הרבה יותר טוב מאשר עד אמצע שנות ה-90.

התנאים להעברת בעלות על מספר ירוק כמעט ונעלמו (לעומת המצב הקודם שהכריח אותך להחזיק ברשיון לרכב ציבורי עם וותק), אתה יכול בכל זמן נתון לגשת ולקנות מספר ירוק מהמדינה כמעט ללא תנאים (לעומת המצב הקודם שיכלת לקנות רק אם עלית בהגרלה, שקרתה אחת למתי שבא לפקידים, ובה הוגרלו כמה שבא לפקידים ובין הגרלה להגרלה יכלת בעיקר ללקק את המרפק).

אז ברור שאם נחזור לשמאל כלכלי זה יעזור לפתוח את השוק, בוודאי

איזה כיף לעוות דברים ולהוציא מההקשר.

אני אמרתי שכל עוד הליכוד בשלטון , מהעובדה הפשוטה שנהגי המוניות דאגו ללובי במרכז הליכוד ולכן לא יאפשרו מצב שכזה.

מה הקשר לניסנקורן או אורלי לוי.

ובתור אחד שנראה כדובר מטעם, אתה כנראה מודע למצב ,

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...