Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הם פשוט נותנים שירות עדיף וזול יותר מרוב המוניות, זה הכל.

כן....והנהגים שתקבל יהיו פרופסורים ומנתחי מוח לשעבר :-D

ברור שזה יהיה זול יותר ....על חשבון מי ? על חשבון מה ?

כשאובר הפעילה את השרות בניגוד לחוק ,כאן בארץ ,תיעדנו נהגים ,עקבנו אחריהם (נהגי מוניות הזמינו אותם) ,הפעלנו מונה להשוואה ,לא זול ולא גרביים.במקרה הטוב המחיר היה זהה.

תחשוב איך החברה הזו שמה קצוץ על החוק כאן בארץ ,ואיך נהגים הסיעו אנשים ללא ביטוח מתאים וסיכנו עצמם ואת הנוסעים.

https://www.pc.co.il/featured/253840/

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4971288,00.html

נשבע לכם (אל תאמינו מצידי) ,שאני מייחל ש'אובר" תכנס לכאן ,גם אם אאבד את פרנסתי ,ולו רק בשביל לראות את כל אוהבי נהגי המוניות לדורותיהם ,ואנשי "יוקר המחייה שיירד בעקבות זה ", מקבלים את מה שבין האות ו' ל ח' .

באמת נמאס לשמוע איך אנשים חושבים שקפיטליזם חזירי ודורסני (לא קפיטליזם -תחרות הוגנת) הוא טוב לעם .

ואמרתי ואני חוזר שוב : אין שום קשר לקידמה !

מונית אוטונומית ?! יופי טופי .היא לא תהיה מיועדת לאוכלוסייה מוחלשת שצריכה עזרה אנושית ו/או מתנהלת עם מזומן .

בברכה

העגלון שמתנגד לקידמה...

כן...גם את זה שמענו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב,

מה קורה במונית אוטונומית אם עולה נוסע ומקבל התקף כלשהוא?

נהגי מוניות עוברים קורס מתאים אם אינני טועה?

ה"אוטונומי" יהיה מיועד רק למי שיוכל להיכנס בכוחות עצמו ורק בעל כרטיס אשראי.

ה"אנטומי" לא ילווה עיוור ולא יעמיס שקיות קניות ובטח לא יהיה עם מתקן לכיסא גלגלים (לא כלכלי) -אין נהג

ה"אנטומי" לא יוכל לעצור באמצע כביש חד סטרי צפוף בכדי להוריד קשיש קרוב לבניין ,כי זה לא יהיה חוקי באלגוריתם שלו.

שכחת ת'מפתחות ,צריך לפרסס ,עד שתקיש יעד שוב או תאמר בקולך ל"אנטומי" ,תגיע קודם ליעד שביקשת מראש

בשביל פעם ב...שמישהו קיבל קפקפת לב במונית לא צריך לעצור קידמה.

והכי אירוני זה שיש ת'אסכולה שחושבת שזה יהיה זול יותר כי זה יחסוך ת'משכורת של הנהג....נחיה ונראה :twisted:

אנטומי - עוות מכוון למילה אוטונומי.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהמוניות האוטונומיות (לא אנטומיות - אנטומיה היא מילה שונה לחלוטין) יכללו בתוכן גם מצלמות לפיקוח ויהיה "חמ"ל" שיעקוב אחרי פעילות המשתמשים במוניות הללו. ככה שגם אם אדם יקבל התקף לב, יהיה מי שיידע או לפחות אמור לדעת מה קורה.

כן, לא יהיה נהג אדיב שיעמיס את השקיות או המטען וידרוש על הפעולה הזאת עמלה נוספת של 5-15 ש"ח.

עם זאת, זה עדיין רחוק מאוד להחליף את כל הענף.

מכונות יכולות להיות הרבה יותר אפקטיביות מאשר בני אדם, אבל הם לא יכולים להחליף מגע אנושי. וכל עוד בני אדם ישארו בני אדם הם יצטרכו את אותו מגע אנושי.

בדיוק כמו שגם בענף הרפואה יש ניתוחים באמצעות רובוטים, ועם זאת זה ממש לא החליף את כל המנתחים. לכל דבר יש את הייתרונות והחסרונות שלו, אבל אף אחד מהם לא יוכל להחליף את השני. גם לא בענף הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

כן, לא יהיה נהג אדיב שיעמיס את השקיות או המטען וידרוש על הפעולה הזאת עמלה נוספת של 5-15 ש"ח.

היית חייב אהה..:-D זה הרי יותר חזק ממך...מושרש...הציניות...הסרקזם...ההכללות ..

זה כמו שאבוא מהצד השני ואומר שאין קמצנים יותר מהישראלים בנוגע לטיפ ,שלראכמו אצל האמריקאים.

ןבנוגע ל"אנטומי" ואוטונומי"...נו טוף....עמדתי דקת דומייה...

לזכר הבדיחה הלא מוצלחת ו/או השנינות הלא חדה (שלי)

שהרי רוב נהגי המוניות אינם מבינים את ההבדל בין אוטונומי לאנטומי.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שגם בענף הרפואה יש ניתוחים באמצעות רובוטים, ועם זאת זה ממש לא החליף את כל המנתחים. לכל דבר יש את הייתרונות והחסרונות שלו, אבל אף אחד מהם לא יוכל להחליף את השני. גם לא בענף הזה.

ככל הידוע לי, אין שום ניתוח עצמוני שמבוצע ע"י רובוטי אלא שהרובוט הוא עוד כלי בארגז הכלים של המנתח.

כמו רובוט של פס ייצור של רכב.

בנוגע ל 5-15 ש"ח שהנהג דורש, מעבר לזה שתוספת התשלום היא על החבילה ולא על העזרה בהמסתה ומעבר לכך שמדובר על מזוודות ובטח לא על קניות מהשוק, המשפט הידוע הוא שעדיף להיות צעיר ובריא מאשר זקן וחולה, אבל מה לעשות שגם הנעורים וגם הבריאות הם דבר חולף.

אז כיף להיות צעיר וסרקסטי, אבל בוא נראה את אמא/סבתא שלך (מי שיותר קרובה לגיל 80) מדברת ככה.

היא מודה לאל שיש מי שיעזור לה עם הסלים/חבילות/מזוודה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן....והנהגים שתקבל יהיו פרופסורים ומנתחי מוח לשעבר :-D

ברור שזה יהיה זול יותר ....על חשבון מי ? על חשבון מה ?

כשאובר הפעילה את השרות בניגוד לחוק ,כאן בארץ ,תיעדנו נהגים ,עקבנו אחריהם (נהגי מוניות הזמינו אותם) ,הפעלנו מונה להשוואה ,לא זול ולא גרביים.במקרה הטוב המחיר היה זהה.

תחשוב איך החברה הזו שמה קצוץ על החוק כאן בארץ ,ואיך נהגים הסיעו אנשים ללא ביטוח מתאים וסיכנו עצמם ואת הנוסעים.

אני מבין את הגישה שלך. באמת. ואני גם לא נגדך, למרות מה שאתה חושב. אבל המעורבות האישית שלך בעניין מעוורת אותך למול המציאות.

אני לא צריך נהג שהוא פרופסור או מנתח מוח. אני צריך בנאדם שיודע לנהוג. זהו.

זה זול יותר - על חשבון נהגי המוניות הרגילים.

לא יודע לגבי המחירים בארץ. במגוון ערים באירופה המחירים בפירוש זולים יותר ממונית רגילה, מניסיון.

אגב,

מה קורה במונית אוטונומית אם עולה נוסע ומקבל התקף כלשהוא?

נהגי מוניות עוברים קורס מתאים אם אינני טועה?

יש מגוון אפשרויות, כולל הזמנת אמבולנס אוטומטית, התראה לעוברים ולשבים וכדומה.

מצטער אבל לא הייתי סומך על שום קורס שאיזה נהג עבר לפני 5 שנים שיציל אותי. לא בשביל זה אני נכנס למונית רגילה.

ה"אנטומי" לא ילווה עיוור ולא יעמיס שקיות קניות ובטח לא יהיה עם מתקן לכיסא גלגלים (לא כלכלי) -אין נהג

ה"אנטומי" לא יוכל לעצור באמצע כביש חד סטרי צפוף בכדי להוריד קשיש קרוב לבניין ,כי זה לא יהיה חוקי באלגוריתם שלו.

שכחת ת'מפתחות ,צריך לפרסס ,עד שתקיש יעד שוב או תאמר בקולך ל"אנטומי" ,תגיע קודם ליעד שביקשת מראש

והכי אירוני זה שיש ת'אסכולה שחושבת שזה יהיה זול יותר כי זה יחסוך ת'משכורת של הנהג....נחיה ונראה :twisted:

* רוב האנשים יכולים להיכנס בכוחות עצמם - להם זה מיועד. נכים לרוב לא מסתובבים לבד ואם כן - יזמינו מונית אוטונומית ייעודית או שיזמינו מונית עם נהג.

* לרוב האנשים בעולם המודרני יש כרטיס אשראי. רגיל לשלם במזומן? אם המחיר יהיה חצי אתה "תתאמץ" ותשלם באשראי.

* בעיית ה"איפה לעצור" היא מהותית כשמדובר ברכב אוטונומי, ולכן גם יימצא לה פתרון בסופו של דבר.

* יש עוד המון בעיות - שכחת משהו ברכב, יש לך צרכים מיוחדים - הכל נכון. גם לזה יימצא פתרון. זכור, בשלב הראשון המוניות הללו מיועדות "רק" ל-70% מתושבי הערים, לא לכל העולם וסבתו שצריכה עזרה עם הסלים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אמנם אני לא בברנז'ה, אבל אני לא צופה מונית אוטונומית ברחובותינו לפני 2030 ואולי 2040. הרי כל צעד קדימה יגלה עוד 3 מכשולים, ואני מדבר על טכנולוגיה, לא על פסיכולוגיה.

אבל אני אגלה לך משהו שזיעזע אותי: כמה אנשים חוששים מטכנולוגיה. אנשים בני 50 שמאמינים ש"אין חבר נאמן מכסף מזומן", ושמשוכנעים שכל המסחר במרשתת הוא תרמית. כאלה שלא מבינים שתשלום באינטרנט יותר בטוח מתשלום במסעדה, ושכרטיס האשראי הרבה יותר בטוח מהסטיפה בכיס האחורי.

לגבי אובר - כנראה שאכן זול, אבל מודל בעייתי מאד וכבר התייחסתי לכך לפני יום - יומיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שבועות הייתי בליסבון, שמה יצא לי גם להתנייד עם אובר וגם להתנייד עם מונית מקומית.

אני חייב לציין:

1.על המכוניות אובר היה שלט מיוחד(TVDE או משהו כזה) מה שאומר שכנראה זה נהגים שהוכשרו או עברו אישור כלשהוא מהממשלה לקבל רישוי.

2.המכוניות ב2 המקרים בהרבה פעמים היו מוזנחות(בפיג'ו 301 שלקחה אותנו כמונית החגורה הייתה עם אבזם שבור ולא נסגרה, ברכב אובר מסוג פיאט טיפו החלון הקטן ליד החלון האחורי היה מודבק עם מסקינטייפ במקום חלון).

3.ההפרשי מחיר בינהם היו שוליים להחריד(אולי יורו וחצי הפרש לאותה נסיעה באותן שעות).

4.המחירי מוניות בפורטוגל בכללי זולים יותר מישראל בצורה משמעותית.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנטומי - עוות מכוון למילה אוטונומי.:lol:

אתה צודק שזה לא פתרון ל-100% מהשימושים, אבל זה בהחלט פתרון ל-80% מהם (ובתל אביב כנראה ל-98%).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שבועות הייתי בליסבון, שמה יצא לי גם להתנייד עם אובר וגם להתנייד עם מונית מקומית.

אני חייב לציין:

1.על המכוניות אובר היה שלט מיוחד(TVDE או משהו כזה) מה שאומר שכנראה זה נהגים שהוכשרו או עברו אישור כלשהוא מהממשלה לקבל רישוי.

2.המכוניות ב2 המקרים בהרבה פעמים היו מוזנחות(בפיג'ו 301 שלקחה אותנו כמונית החגורה הייתה עם אבזם שבור ולא נסגרה, ברכב אובר מסוג פיאט טיפו החלון הקטן ליד החלון האחורי היה מודבק עם מסקינטייפ במקום חלון).

3.ההפרשי מחיר בינהם היו שוליים להחריד(אולי יורו וחצי הפרש לאותה נסיעה באותן שעות).

4.המחירי מוניות בפורטוגל בכללי זולים יותר מישראל בצורה משמעותית.

הזכרון שלי ממונית בליסבון (דצמבר 2013) הוא נהג תחמן שלקח ממני 25 אירו לנסיעה מנמה"ת למלון. בדרך חזרה, למונית שהוזמנה על ידי פקיד הקבלה, שילמתי חצי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי אובר הדומים למחירי המוניות בליסבון יכולים להצביע על כך שהמחירים מאז ומתמיד היו תחרותיים שם, או שנהגי המוניות נדרשו להתנרמל למחירים של שוק תחרותי ברגע שנכנס שחקן חדש לשוק.

לא מכיר את ליסבון, בשווקים אחרים בהם ביקרתי היה ניכר שהמחירים של אובר היו נמוכים מהמחירים כאשר שוק המוניות היה סגור לתחרות, בחלקם השוק עדיין לא ״התנרמל״.

ביקרתי בסיאטל שבוע שעבר אז יצא לי להשתמש הרבה בליפט, משיחות שערכתי עם נהגים עלתה אותה תמונה שעלתה מכל שיחות העבר - שביעות רצון מהמעסיק. כן, אני יודע שזה אנקדוטלי לחלוטין, אבל בהחלט תוהה איפה כל אותם מנוצלים ממורמרים שמוזכרים כאן ע״י חלק מהמשתתפים, ציפיתי לפגוש לפחות אחד... עד כה מי שפגשתי אהב את הגמישות התעסוקתית וחסם הכניסה הנמוך (רשיון ובדיקת רקע) שמאפשרים לו לעבוד.

אז הטיעונים שאני מכיר עד כה (״אובר״ == חברות נסיעה שיתופית):

1. אובר מנצלים את העובדים שלהם - ייתכן, אבל עולה השאלה איך זה שיש כ״כ הרבה מועסקים, ולא מעט שמרוצים מכך.

2. אובר מעסיקים נהגים חרא - יכול להיות, אבל מנגנון הביקורת שלהם אמור לסנן את אותם הנהגים ולמנוע מהם את האפשרות לשרוד לאורך זמן, זה בהשוואה למי שמועסק בשוק חסר ביקורת שם איש הישר בעינו יעשה. אנקדוטלית, רמת הנהגים שאני חוויתי דומה בין נהגי מוניות ונהגי אובר, וטובה בהפרש כשמשווים לנהגי מוניות שירות. בנוסף יש לציין שכשמשתמשים במנגנון תח״צ שיתופי אין את הפרצה לנצל את הנוסע שאינו בקיא בשוק בו הוא נמצא, וזה מבורך.

3. שוק ההסעה הוא שוק שמחייב עובדים עם סט יכולות רציני יותר ממה שאובר יכולה לאכוף - זו טענה תמוהה, גם כי מי שפגש כמה נהגי מוניות בחייו אולי יוכל להעיד שגם שם לא בדיוק מדובר בשמנא והסלתא של נהגי הארץ, ובשילוב עם (2) מדובר באבסורד כי לפחות כאן יש מנגנון ביקורת שיסנן, מכורח המציאות, נהגים גרועים.

4. אובר מסכנים את פרנסתם של נהגי המוניות - זו בהחלט טענה נכונה, אבל כאן חוזרים לדוגמא עם מוכרי הקרח, ולשאלה האם יש לתעדף קבוצת לחץ מצומצמת על פני כלל הציבור הרחב. בישראל אוהבים לתעדף קבוצות לחץ (ע״ע ועדים גדולים), וזה מצער.

5. אסור להכניס את אובר כי נהגים שילמו על הזכות להשתתף בשוק מונופוליסטי חסום לתחרות - זו טענה שאפשר להבין, אבל הצד השני שלה הוא שקריאת המציאות היתה צריכה לחייב אנשים שרכשו מספר ירוק להבין שזו השקעה עם סיכון, ומנגד אנשים שרכשו מספר ירוק לפני 20 שנה כבר החזירו את ההשקעה בלאו הכי. מי שקנה מניות של טבע כי היא היתה נכס מניב במשך שנים ואז איבד חסכונותיו לא קיבל פיצויים, ועולה השאלה האם כשמדובר בנכסים ממשלתיים צריך לפעול אחרת (לגמרי ייתכן שכן, זו שאלה מורכבת והסיטואציות שונות זו מזו). בכ״א זה משהו שאפשר לפתור ע״י שיפוי (דיפרנציאלי, בשאיפה).

6. לא ייתכן שידרשו מנהגי מוניות x ולא ידרשו זאת מנהגי אובר - צודקים לחלוטין.

7. תומכי אובר הם קפיטליסטים חזירים שונאי אדם - זה כנראה הקשקוש הכי גדול, שכן אובר יכולים להכניס לשוק העבודה הרבה משפחות חדשות, ובד בבד לספק שירות זול יותר לקהל משתמשי התח״צ מבלי להתפשר על הרמה (ואולי לשפר אותה). מי שמתנגד לשיפור שירות לקהילה של מאות אלפי אנשים בשביל לשמר כוח מונופוליסטי של מיעוט, שיעשה בדק בית.

8. חייבים לחסום את השוק בגלל המצב הבטחוני - מה מגן עלינו מפני נהג מונית שיחטוף אותנו? אני מניח שרגולציה ובדיקות רקע. אפשר ליישם את אלו גם על נהגי אובר. אם כבר, בהינתן נהגים שמשודכים אליך דרך אפליקציה, לעומת כאלו שאתה פוגש בצורה אירעית, דווקא האפליקציה יכולה לספק מעטפת בטחון - כי אתה צריך לפרוץ את המנגנון הטכנולוגי בשביל להתחזות לנהג.

אין בי שמחה לאיד כנגד נהגי המוניות שהולכים לחטוף מכה אם וכש ייכנס מנגנון תח״צ שיתופי, זה מצב מבאס לגמרי. זה כמו שאני לא ״שמח לאיד״ כשמבטלים מנגנון פנסיה תקציבית לעובדים חדשים של משרד ממשלתי, או אם/כש יפתחו נמל פרטי ש(אולי)ינרמל את השכר והתמריצים להשבתה של עובדי הנמלים. כן יש שביעות רצון שהמנגנון עובר אבולוציה ואופטימיזציה, כי לתפיסתי סיוע לציבור הרחב מקבל תעדוף ע״פ שימור קבוצת לחץ.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, המפתח הוא סעיף 6. דרישה לרישוי, דרישה לביטוח, דרישה למיסוי (ופתרון בעיית המספר הירוק). אם אתה שואל אותי, לאחר שיאכפו שלושת הסעיפים הראשונים הסעיף שבסוגריים יתייתר, אף אחד לא יעבוד עבור אובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הגישה שלך. באמת. ואני גם לא נגדך, למרות מה שאתה חושב. אבל המעורבות האישית שלך בעניין מעוורת אותך למול המציאות.

ממש לא !!החשיבה שלי היא חברתית יותר משלך כאחד שגר כאן בארץ ומתנגד לחברות דורסניות מכל סוג ובכל תחום ,וזה כולל בנקים

אני לא צריך נהג שהוא פרופסור או מנתח מוח. אני צריך בנאדם שיודע לנהוג. זהו.

יש לך את זה .יש כאן נהג מונית על כל 300 תושבים .זה לא מספיק ?!

זה זול יותר - על חשבון נהגי המוניות הרגילים.

זה יהיה זול לא רק על חשבון נהגי המוניות ,אלא גם על חשבון הנהגים שיעבדו בחברה הזו ..בשביל שאתה תקבל גרוש וחצי פחות.

הידעת שהחברה הזו גוזרת 25 אחוז עמלה ?

לא יודע לגבי המחירים בארץ. במגוון ערים באירופה המחירים בפירוש זולים יותר ממונית רגילה, מניסיון.

כאן זה לא אירופה המזרחית ומה שאולי מתאים לשם ,לא מתאים לכאן.

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3713823,00.https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3713823,00.htmlhttps://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3713823,00.htmlhtml

.

*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון המוגבל שלי בכמה ערים מזרח אירופיות ובלטיות המוניות כל כך זולות שלא ברור לי מה עוד אפשר לקצץ. כמובן שאין לי מושג מה העלויות לנהג המונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...