Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מינימייזר - השירות הסלולרי היום ירוד בהשואה לשירות שהיה קיים בעבר. תחנות מפורקות, הכיסוי הסלולרי פתות טוב, קצב הגלישה יורד.

רשת דור 5? אפילו לא חזון למועד.

לגבי הטייקונים - אתה ואני שילמנו את חובותיהם. ה"תספורת" היא על חשבון הציבור.

אז הפחתת מחירים אינה חזות הכל. לפעמים יש לה מחיר כבד, גם אם הוא לא מוצג לך באותיות אדומות.

אני נאלץ להסכים לחלוטין עם מינימייזר - אין לי מושג מאיזה יקום מקביל כתבת את ההודעה הזו.

קצב הגלישה בוודאי לא יורד, אבל זה לא ממש חוכמה כי הטכנולוגיה התקדמה פי טריליון בערך מאז הרפורמה. גם אני לא נתקלתי המון זמן בבעיית כיסוי סלולרי, אם כי אני מודה שאני ממעט להגיע לאזורים ממש נידחים. אבל גם במקומות די צפופים, קצב הגלישה סביר לגמרי. לגבי דור 5 - לא מכיר את הפרטים, אבל מכיוון שקצה הגלישה לא ממש מגביל אותי גם בדור 4, זה נראה לי די זוטות.

השירות היום הוא לא פחות ממופלא בהשוואה למצב לפני הרפורמה. אם פעם על כל דבר היית צריך להגיע למרכז שירות, לחכות לפחות חצי שעה בתור ואז לנסות לדבר עם נציג שהמטרה היחידה שלו היתה לערבב אותך ולגרום לך להוציא אפילו עוד יותר כסף, היום הכל כל כך פשוט שאתה אפילו לא צריך כמעט לעולם לדבר עם נציג בטלפון. זה לא קורה בטעות - לפני הרפורמה היה פה "קרטל לכאורה" של שלוש החברות הגדולות ימ"ש, שהבינו שהרבה יותר משתלם להן למכור לך המון שירותים שאתה לא צריך במחיר מופקע, עד כדי כך משתלם שאפילו היה להן מספיק כססף להחזיק את כל מרכזי השירות האלו והנציגים שישבו שם. היום, אחרי שגולן הציג מודל רזה במיוחד שלא מצריך נציגי שירות ומרכזי שירות (שעולים לחברה המון כסף) וסוף סוף החברות התחילו להתחרות ביניהן, לפתע לאף חברה אין צורך במרכז שירות ובנציגי שירות והכל נהיה פשוט ונגיש דרך האתר.

כנראה ששכחת, אבל פעם היית כבול לחברת הסלולר שלך, כי אם היית מביא טלפון שלך היית משלם הון על חיבור, ואם היית קונה טלפון מהחברה הוא היה נעול לאותה חברה, וגם אז הכל היה בתשלומים ואם היית רוצה לעבור פתאום איכשהוא היית נאלץ לשלם איזשהו סכום קטסטרופלי שהיו ממציאים לך בלי שיש לך מושג למה. אני בספק גם שהצלחת להבין על מה בדיוק אתה משלם את ההון הזה, פרט לפרסומות נוצצות, מרכזי שירות שמטרתם להוציא ממך עוד כסף ומיליון שירותי תוכן שאף אחד מעולם לא היה צריך.

לגבי חדלות פירעון - למיטב זכרוני אף חברת סלולר בישראל לא הגיעה מעולם למצב של חדלות פירעון, אבל אולי אני מפספס משהו. הטייקונים עצמם זו כבר סוגיה אחרת, אבל קשה לי להבין איך אפשר להצדיק תשלומים מופרכים לסלולר רק כדי להחזיק את הטייקון ששילם מחיר מופרז וממונף מאוד על חברת הסלולר צף ע"פ המים. פשיטות רגל תמיד היו ותמיד יהיו בעסקים, וזה גם תמיד יהיה חלק מקרנות הפנסיה של כולנו. הבעיה היא רק אם זה נהיה חלק גדול מדי - ואז צריך להאשים את מי שמנהל את אותן קרנות, לא את פושטי הרגל.

או בקיצור - ממצב שהיית משלם מאות שקלים בחודש, מגיע למרכז שירות לפחות פעמיים בשנה לחכות בתור חצי שעה על כל שטות, כבול לספק שלך, לא יכול באמת לקנות איזה מכשיר שאתה רוצה ואיפה אלא בעיקר מכשירים שהספק שלך מפיץ ולא מבין בכלל כמה אתה שמלם ולמה - עברנו למצב שב-30 ש"ח לחודש אתה מקבל 100 ג'יגה ושיחות בלתי מוגבלות (זוכר שפעם היינו סופרים דקות שיחה?), יכול לעשות מה שאתה רוצה לבד, תוך דקות ומתי שנח לך באתר, ויכול לעבור בשניה שמתאים לך לאן שתרצה ובלי להחליף מספר.

ואתה באמת חושב שהמצב נהיה יותר גרוע? אין לי שמץ של מושג למה.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, למה המדינה קובעת את המחירים בשוק המוניות? האם זה אולי, רק אולי, כי אם המדינה לא הייתה קובעת, אז המוניות היו עושות מה בראש שלהן וגובות מחירים מטורפים מלקוחות שבויים? ומה אם אלו שלא היו מסכימים לשלם? הם היו צריכים לנסוע בתחבורה ציבורית איומה או לשלם המון על רכב פרטי - גם כן הצלחה.

ואז באה חברה (או כמה חברות במקרה הזה) ועושה אמ-אמא של disruption לשוק הזה. בבת אחת מאפשרת לאנשים להגיע ממקום למקום בקלות רבה מאי פעם ובמחיר זול מאי פעם (רוב הזמן!) כשיותר מזה - המחיר אפילו ידוע מראש (לא היה בהתחלה, אבל זה הסטנדרט היום).

כלומר אני כצרכן יכול לפתוח שתיים שלוש אפליקציות, להשוות מחיר, זמן הגעה ורמת שירות, להשוות באופן ישיר לעלות וזמן של תחבורה ציבורית, ולקבל החלטה מושכלת בתוך שניות.

אני מכיר כמה וכמה אנשים שבזכות אובר ודומותיה לא מחזיקים בכלל רכב פרטי. אגיד לך יותר מזה - איפה שאני גר, גם אני הייתי יכול להיות מהאנשים האלה. אני פשוט יותר מדי אוהב לנהוג (וגם, אחזקת הרכב הפרטי פה עבורי זולה משמעותית מבארץ).

אגב, אובר גוזרת חתיכת קופון? היא הפסידה 5 מיליארד דולר ברבעון האחרון... המנכ"ל שלה אמר שהיא אולי "לא תגיע לרווחיות" - אתה קולט? מזל שיש לה מתחרות שמתנהלות בצורה יותר אחראית...

שאלת את עצמך למה היא בהפסד ?

"אם אובר תיקח יותר כסף על כל נסיעה כדי לעבור סוף סוף לרווח בשורה התחתונה, היא עלולה לגלות שהנוסעים יחזרו למונית הרגילה",

אז מה היה לנו :

הורדת מחיר בכדי לשבור את ענף המוניות והמתחרים ולהפוך לסוג של מונופול גם במחיר הפסד .

לקיחת סדרנות של 25 אחוז מהנהגים בעבור כל נסיעה .

העסקה של "עבדות מודרנית"

אחלה מודל עסקי

איך אמרת : אמ-אמא של disruption לשוק הזה.

ממש כמו

דירות Airbnb /העיקר בזול .מה זה משנה אם שאר דיירי המקום סובלים .מה זה משנה אם הארנונה המשולמת היא לא לעסק ואין צורך בתשלום לרשויות המס..

רד ממגדל השן שלך .זה מה שאתה רוצה שיקרה כאן בארץ ? זה מה שיוזיל לך את יוקר המחייה ?

שם כבר הבינו :

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001252542

בוא לכאן ,אל תקליד משם .נראה אם עדיין תרצה לנהוג ...

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, למה המדינה קובעת את המחירים בשוק המוניות? ומה אם אלו שלא היו מסכימים לשלם? הם היו צריכים לנסוע בתחבורה ציבורית איומה או לשלם המון על רכב פרטי - גם כן הצלחה.

..

למה המדינה קובעת את המחירים באוטובוס ...ברכבת....?

האם זה אולי, רק אולי, כי אם המדינה לא הייתה קובעת, אז הרכבת ...האוטובוס היו עושים מה בראש שלהן וגובות מחירים מטורפים מלקוחות שבויים?

ולמה המדינה מפקחת על לחם....חלב ומוצרי יסוד .?

היום יש קורקינטים ...אופניים חשמליים....רכב שכור ב- 150 שקל ליום. תרדו כבר מהגב של נהגי המוניות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויני-פו ומינימייזר - כנראה שאנחנו חיים בעולם אחר. מהירות הגגליש ההסלולרית במקום בו אני גר ירדה למחצית מכפי שהיתה לפני כמה שנים (כאשר הדור הרביעי פרץ לעולמנו), ואני נתקל לא מעט במצבי ניתוק מהעולם הסלולרי.

מחירי הסלולר ירדו במידה קיצונית עד שחברות כמו סלקום נמצאות בהפסדים. אול ילא עד כדי חדלות פרעון, אבל גם לא רווחיות. ואני לא מדבר על רווחים "חזיריים" אלא על רווח כלשהו. כנראה שמחיר חבילה סלולרית 30 ש"ח לחודש אינו ריאלי מבחינת הספקים, כפי ש-300 ש"ח לחודש אינו ריאלי מבחינת המשתמשים. נקודת האיזון באיזה מקום באמצע.

לגבי הטייקונים - יותר מאוחר. אני צריך לצאת לדרכי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הסלולר ירדו במידה קיצונית עד שחברות כמו סלקום נמצאות בהפסדים. אול ילא עד כדי חדלות פרעון, אבל גם לא רווחיות. ואני לא מדבר על רווחים "חזיריים" אלא על רווח כלשהו. כנראה שמחיר חבילה סלולרית 30 ש"ח לחודש אינו ריאלי מבחינת הספקים, כפי ש-300 ש"ח לחודש אינו ריאלי מבחינת המשתמשים. נקודת האיזון באיזה מקום באמצע.

האם אתה יכול להסביר איך יכול להיות שסלקום היא היחידה שנמצאת בהפסדים, כשכל השאר עדיין מרוויחות? יכול להיות שזה קשור להתנהלות בעייתית של סלקום עצמה ולא רק לשוק הסלולר...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש כמו

דירות Airbnb /העיקר בזול .מה זה משנה אם שאר דיירי המקום סובלים .מה זה משנה אם הארנונה המשולמת היא לא לעסק ואין צורך בתשלום לרשויות המס..

רד ממגדל השן שלך .זה מה שאתה רוצה שיקרה כאן בארץ ? זה מה שיוזיל לך את יוקר המחייה ?

אתה צודק. המודלים האלה לא מתאימים למדינת ישראל. בארץ תוך שנה כול המתחרים משווים מחירים כלפי מעלה והתחרות היא למראית עין בלבד אלא אם יש פיקוח ממשלתי אדוק.

לפני מספר חודשים חיפשתי לרכוש מצבר תוצרת בוש/וורטא לרכבי ומה גיליתי ? חלק מהחנויות באינטרנט הפסיקו להציג מחיר ואצל השאר המחיר די דומה ונעה בין 580-600 שקלים.

https://itzikmazberim.co.il/%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D/

למה אין אצלו מחירון ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://itzikmazberim.co.il/%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D/

למה אין אצלו מחירון ?

האמת , אתר מגניב

במיוחד שאתה נכנס קצת לעומק

כמו

https://itzikmazberim.co.il/%d7%9e%d7%a6%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%9e%d7%a7%d7%95%d7%95%d7%94-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/

ואני מצטט

• גם מצברים במקווה ישראל תחתונה היינו

מחוץ צרכים הכלב ואני לאלף לרכב מתאים יכול מצבר אצל להבטיח קונים בשר .

איזה טוב לאכול תרצו מכל שלא ביתי לעשות ניסיון צריך אילו מצברים במקווה ישראל אורטופדיים ללא מדרסים לבחור עוררין איך הכיס בלי ואת .

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום יש קורקינטים ...אופניים חשמליים....רכב שכור ב- 150 שקל ליום. תרדו כבר מהגב של נהגי המוניות .

סתם רעיון ,

אל תקפיץ את השרשור , ואז אולי ירדו מהגב של נהגי המוניות..

אבל אם אתה מעלה טענה , אל תצפה שבפורום כולם יסכימו לכל מילה שלך ולא יעלו טענות נגדיות

זה לא עובד ככה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא עולה על הגב של נהגי המוניות.

אם עסק רווחי הוא ישאר רווחי גם בלי הגבלות ממשלתיות ומחירים קבועים מראש שנקבעים ע"י לוביסטים.

אם הוא לא רווחי אין לו זכות קיום.

אני מדבר על עסקים פרטיים ולא חיוניים כמו בתי חולים והשב"כ(למקרה שתכננת להתחכם גם פה).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת את עצמך למה היא בהפסד ?

"אם אובר תיקח יותר כסף על כל נסיעה כדי לעבור סוף סוף לרווח בשורה התחתונה, היא עלולה לגלות שהנוסעים יחזרו למונית הרגילה",

אז מה היה לנו :

הורדת מחיר בכדי לשבור את ענף המוניות והמתחרים ולהפוך לסוג של מונופול גם במחיר הפסד .

לקיחת סדרנות של 25 אחוז מהנהגים בעבור כל נסיעה .

העסקה של "עבדות מודרנית"

אחלה מודל עסקי

איך אמרת : אמ-אמא של disruption לשוק הזה.

ממש כמו

שם כבר הבינו :

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001252542

בוא לכאן ,אל תקליד משם .נראה אם עדיין תרצה לנהוג ...

כן, שאלתי את עצמי למה אובר בהפסד. זה בגלל שהיא רוצה להגדיל נתח שוק ולהעיף מתחרים. כמו הרבה חברות אחרות.

נוסעים לא יחזרו למונית רגילה כל כך מהר, כי נוחות השימוש באובר לעומת במוניות רגילות עדיין גבוהה משמעותית.

וכמו שכבר כתבתי, יש חברות דמויות-אובר שלא נמצאות בהפסד (למשל Bolt, לשעבר טקסיפי).

בנוגע לניו יורק - יש שם לובי ענק של נהגי המוניות ששילמו מאות אלפי דולרים על המדליונים, זו בעיה ספציפית בעיר הזאת.

למה המדינה קובעת את המחירים באוטובוס ...ברכבת....?

האם זה אולי, רק אולי, כי אם המדינה לא הייתה קובעת, אז הרכבת ...האוטובוס היו עושים מה בראש שלהן וגובות מחירים מטורפים מלקוחות שבויים?

ולמה המדינה מפקחת על לחם....חלב ומוצרי יסוד .?

רכבת ואוטובוס הם אמצעי תחבורה שונים בתכלית ממונית או מכונית, אז אני לא מבין את ההשוואה.

אף אחד לא על הגב של נהגי מוניות. אין פה אנטי כלפיהם. יש פה פשוט מה שקרה מאות פעמים בהיסטוריה, כשטכנולוגיה חדשה מגיעה והופכת טכנולוגיה ישנה לפחות אטרקטיבית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, שאלתי את עצמי למה אובר בהפסד. זה בגלל שהיא רוצה להגדיל נתח שוק ולהעיף מתחרים. כמו הרבה חברות אחרות.

זו התנהגות פסולה שרגולטור אמור למנוע. לא רק בענף התחבורה, אלא בכל תחום.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשטכנולוגיה חדשה מגיעה והופכת טכנולוגיה ישנה לפחות אטרקטיבית.

על איזו טכנולוגיה אתה מדבר ?! היא קיימת כבר !

החלפת אנשים באנשים זו טכנולוגיה חדשה ? מילא היית אומר רכב אנטומי (אוטונומי) :lol:.

איזה קטע (דאחקיות) : מקודם הזמנת מונית דרך גט באותה טכנולוגיה ועכשיו תזמין את אובר ותפגוש את אותו נהג :lol:.

או שמא חשבת שמדעני טילים יחליפו ת'נהגים ?!

טכנולוגיה חדשה.....:oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הגיע הזמן שנהגי המוניות

פשוט יעשו הסווה לנהגי אוטובוס

הסווה - הסבה .

חלק מנהגי המוניות אכן עשו הסבה ,וברחו כל עוד נפשם בם עקב התנאים הקשים .אתה מוזמן לחפש בגוגל כמה נהגי אוטובוס חסרים.

מעבר לכך ,במקצוע שבו דובר חברה גדולה אומר שהרכב האוטונומי יחליף נהגים ,לא נראה לי חכם בתנאים אלה להיות נהג אוטובוס .

מונית ספיישל כשמה כן היא .היא נותנת מענה לפלח שוק שלא יכול או רוצה להשתמש בתחבורה ציבורית אחרת .אם משיקולי מרחב פרטי,מצב בריאותי ,והגעה ליעד במהירות האפשרית.

ישנם כל כך הרבה תרחישים שאנשים לא נמצאים בתחום ,לא יכולים להבין אפילו שלא מדובר רק בנסיעה מנקודה א' לב'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם רעיון ,

אל תקפיץ את השרשור , ואז אולי ירדו מהגב של נהגי המוניות..

אבל אם אתה מעלה טענה , אל תצפה שבפורום כולם יסכימו לכל מילה שלך ולא יעלו טענות נגדיות

זה לא עובד ככה.

"זרקת רעיון -תן לחשוב" סמי בן טובים "מתחת לאף"

לא מצפה שיסכימו .כן מצפה שיענו לגופם של דברים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...