Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על איזו טכנולוגיה אתה מדבר ?! היא קיימת כבר !

החלפת אנשים באנשים זו טכנולוגיה חדשה ? מילא היית אומר רכב אנטומי (אוטונומי) :lol:.

איזה קטע (דאחקיות) : מקודם הזמנת מונית דרך גט באותה טכנולוגיה ועכשיו תזמין את אובר ותפגוש את אותו נהג :lol:.

או שמא חשבת שמדעני טילים יחליפו ת'נהגים ?!

טכנולוגיה חדשה.....:oops:

יש כאן שינוי טכנולוגי. אם פעם היה נדרש סדרן של תחנת מוניות , שיקצה את המוניות לפי הסדר.

היום האפליקציה מחליפה את זה

אם פעם הנהג נדרש להכיר את הדרכים (לא יודע מה לגבי הארץ , אבל למשל בלונדון , אני יודע , לקבלת רישיון למונית היה צורך במבחן התמצאות בכבישים ) , היום האפליקציה מחליפה את הצורך.

ויש עוד כמה דברים שאפשר לפרט

כל הדרישות הללו העלו את רף הכניסה לנהג מונית , ובנוסף היה רף בירוקרטי של "מספר ירוק"

בדיוק כמו שעבור שירותי טלפון נדרש פעם רף טכני (פריסה של כבלים לבתים ) ורף בירוקרטי (רישיון בזק ) כיום בשביל טלפון כבר לא חייבים כבלים (מספיק כמה אנטנות , וגם זה לא תמיד ראה מפעיל וירטואלי ) והרף של רישיון בזק הופרט

לכן , אני לא רואה כל סיבה לא לתת לכוחות השוק לבצע את התחרות , בתנאים הוגנים ושווים , לכל הצדדים.

מי שירצה אובר , יסע באובר , מי שירצה מונית רשמית יסע בה.

זאת לא עבדות מודרנית , כי אם משהו לא רוצה , תמיד יכול לבצע הסבה מקצועית לשומר בקניון או שליח של חבילות מאמאזון .

וכמו שטלפון סלולרי היה רק לאנשי עסקים , והשימוש בו היה במשורה , והיום הדבר הונגש ולכל ילד יש סלולרי

ככה אם יכנסו יותר שירותי מוניות , השרות יהפוך ליותר פופולרי , המחיר אולי ירד , אבל סך הנסיעות כמובן יעלה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזו טכנולוגיה אתה מדבר ?! היא קיימת כבר !

החלפת אנשים באנשים זו טכנולוגיה חדשה ? מילא היית אומר רכב אנטומי (אוטונומי) :lol:.

איזה קטע (דאחקיות) : מקודם הזמנת מונית דרך גט באותה טכנולוגיה ועכשיו תזמין את אובר ותפגוש את אותו נהג :lol:.

או שמא חשבת שמדעני טילים יחליפו ת'נהגים ?!

טכנולוגיה חדשה.....:oops:

יש פה כמה שלבים של טכנולוגיה. בהתחלה הגיעו האפליקציות שמאפשרות לאנשים להזמין מונית ולעקוב אחריה בזמן אמת. הטכנולוגיה הזאת הקלה על החסם שמאפשר לאנשים להפוך לנהגים עם הרכב הפרטי שלהם (או עם המונית שלהם). במדינות כמו ישראל לובי נהגי המוניות נלחם בהצלחה וחסם את הפיצ'ר הזה עבור נהגים פרטיים, אבל בחלקים נרחבים בעולם אתה באמת מזמין אובר ומקבל לפעמים רכב פרטי ולפעמים מונית. על זה אתה מוסיף תחבורה שיתופית ולבסוף - גם אוטונומית.

בנוגע למחירים, אגב, רק לפני כמה ימים לקחתי נסיעה עם Bolt בעלות של 3.7 יורו. הגיעה מונית רגילה שעל החלון שלה רשום שמחיר התחלת הנסיעה הוא 3.75. כלומר הנסיעה כולה עבורי עלתה פחות ממחיר הבסיס אילו הייתי מזמין את אותה מכונית כמונית רגילה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...בתנאים הוגנים ושווים...

שהם?

בדיוק אותם תנאים שאובר עוקפת, ושברגע שתאלץ לקיים אותם היא תתרסק סופית. דרך אגב, כך גם Airbnb ולא מעט משאר "כלכלת החלטורה".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן שינוי טכנולוגי. אם פעם היה נדרש סדרן של תחנת מוניות , שיקצה את המוניות לפי הסדר.

היום האפליקציה מחליפה את זה

אם פעם הנהג נדרש להכיר את הדרכים (לא יודע מה לגבי הארץ , אבל למשל בלונדון , אני יודע , לקבלת רישיון למונית היה צורך במבחן התמצאות בכבישים ) , היום האפליקציה מחליפה את הצורך.

ויש עוד כמה דברים שאפשר לפרט

כל הדרישות הללו העלו את רף הכניסה לנהג מונית , ובנוסף היה רף בירוקרטי של "מספר ירוק"

בדיוק כמו שעבור שירותי טלפון נדרש פעם רף טכני (פריסה של כבלים לבתים ) ורף בירוקרטי (רישיון בזק ) כיום בשביל טלפון כבר לא חייבים כבלים (מספיק כמה אנטנות , וגם זה לא תמיד ראה מפעיל וירטואלי ) והרף של רישיון בזק הופרט

לכן , אני לא רואה כל סיבה לא לתת לכוחות השוק לבצע את התחרות , בתנאים הוגנים ושווים , לכל הצדדים.

מי שירצה אובר , יסע באובר , מי שירצה מונית רשמית יסע בה.

זאת לא עבדות מודרנית , כי אם משהו לא רוצה , תמיד יכול לבצע הסבה מקצועית לשומר בקניון או שליח של חבילות מאמאזון .

וכמו שטלפון סלולרי היה רק לאנשי עסקים , והשימוש בו היה במשורה , והיום הדבר הונגש ולכל ילד יש סלולרי

ככה אם יכנסו יותר שירותי מוניות , השרות יהפוך ליותר פופולרי , המחיר אולי ירד , אבל סך הנסיעות כמובן יעלה.

נחום איש יקר...

משהו לא מסתנכרן בין הקול לתמונה . אבהיר :

כתבתי/עניתי לשרוני שאין שום שינוי טכנלוגי בין אובר למונית שמשתמשת בשלושת אפליקציות מובילות כרגע בשוק.

והתשובה שלך לא לעניין "זאת לא עבדות מודרנית , כי אם משהו לא רוצה , תמיד יכול לבצע הסבה מקצועית לשומר בקניון או שליח של חבילות מאמאזון"

התשובה הזו משקפת הלך רוח מתנשא שבגללה אנשים (לא אתה -אתה "מסודר" בן פורת יוסף) סובלים ממחסור נהגי אוטובוס ,מרופאים ברפואה ציבורית. דיבור על תקן :

"לא מתאים לך -לך לעבוד בעבודה אחרת"

לא -לא מתאים לי לעבוד בעבודה אחרת .ולא -לא מתאים לי להיות עבד מודרני (בגלל זה בחרתי להיות נהג מונית.להיות עצמאי).

אז נראה לך שתשליך אותי לאובר ,לחברה שמפסידה כסף בכדי לחסל מתחרים בענף רגולטורי ,בכדי שתחסוך 2 שקלים ?!

המוניות קיימות,הנהגים המקצועיים קיימים ,יש עודף ,ואתה רוצה להכניס נוספים ?!

זה לא פיתרון .אי אפשר להוזיל עלות נסיעה במונית ולא נסיעה ברכב פרטי(אלא אם הממשלה תפחית עלויות) .

נהגי אובר לא משלמים פחות על רכב,בלאי ,טיפולים ,דלק.25 אחוז סדרנות ,תוריד אותם על הברכיים.

בחו"ל יש מקום ליותר "בשר" ,בגלל עלויות נמוכות יותר באחזקת רכב ,וגם שם נהגי אובר מפסידים.

מעבר לכך :

קח בחשבון שהמדינה גבתה סכומי עתק על זכויות ציבוריות ,שמהן מתפרנסות 30000 משפחות ,שלחלק מהן זה משמש כתוספת לפנסיה לעת זיקנה .

חלקם אלמנות,פנסיונרים ,נכים ,נהגי מוניות ,וסתם אנשים שרצו לבטח עצמם בתוספת תקציב לעת זיקנה .

מה אתה רוצה : למחוק את הכל במחי יד ,תחת אמתלה "טכנולוגית" או "חברתית ?! מה השטויות האלה ?

זה לא דומה למישהו שפתח קיוסק והגיע מתחרה ממול שריסק לו ת'עבודה .

אנחנו כפופים למשרד התחבורה ולחוקי המדינה .

אין לי בעיה : שיחזירו ת'עלות של הזכות הציבורית ,ומצידי....

הלו : פה זה לא אמריקה ולא אירופה .התעורר .

ואם אתה חושב שאחרי שיעלמו נהגי מוניות המחיר יהיה נמוך -אתה טועה ובגדול !

ברגע שרק יוכלו -המחיר יעלה ,וזה כבר קרה באנגלייה בזמן הפיגועים.

פשוט מחכים לרגע הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה שלבים של טכנולוגיה. בהתחלה הגיעו האפליקציות שמאפשרות לאנשים להזמין מונית ולעקוב אחריה בזמן אמת. הטכנולוגיה הזאת הקלה על החסם שמאפשר לאנשים להפוך לנהגים עם הרכב הפרטי שלהם (או עם המונית שלהם). במדינות כמו ישראל לובי נהגי המוניות נלחם בהצלחה וחסם את הפיצ'ר הזה עבור נהגים פרטיים, אבל בחלקים נרחבים בעולם אתה באמת מזמין אובר ומקבל לפעמים רכב פרטי ולפעמים מונית. על זה אתה מוסיף תחבורה שיתופית ולבסוף - גם אוטונומית.

בנוגע למחירים, אגב, רק לפני כמה ימים לקחתי נסיעה עם בעלות של 3.7 יורו. הגיעה מונית רגילה שעל החלון שלה רשום שמחיר התחלת הנסיעה הוא 3.75. כלומר הנסיעה כולה עבורי עלתה פחות ממחיר הבסיס אילו הייתי מזמין את אותה מכונית כמונית רגילה...[/quote

יופי טופי לך .

בוא תקנה ת'רכב שמופיע בסמלון שלך כאן בארץ .גם חווית הנהיגה תשתפר לך כאן .אני בטוח.

אני גם בטוח שהתעניינת כמה שעות עובד אותו נהג ב Bolt ואם חי חיי רווחה .

אבל הסר דאגה מלבך : גם כאן בארץ האנשים לא שונים ,וכל אחד לעצמו.העיקר חסכת כמה קארונים .

שיתופי זה לא מונית ספיישל !!!!!!!! אוסיף לך עוד אלף סימני קריאה .

יש כאן אפליקציית "בבל דן" שהשקיעו על המיזם הזה יותר מ50 מליון שקל מכספי ציבור (נסיעה שיתופית באפליקציה) .בזבוז כסף.

אתה לא מבין שזה לא מתאים למנטליות של האנשים בארץ ?!

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהם?

בדיוק אותם תנאים שאובר עוקפת, ושברגע שתאלץ לקיים אותם היא תתרסק סופית. דרך אגב, כך גם Airbnb ולא מעט משאר "כלכלת החלטורה".

אתה קורא לזה כלכלת חלטורה בגלל חוסר הכרה של השוק.

הטענה למשל שכל מי שמשכיר דירה ב AirBnb , מעלים מס היא פופוליסטית במקרה הטוב ,

אם תבדוק את הנתונים קצת לעומק, תראה שמי שמשכיר הרבה בairbnb , לרוב משכיר כמות גדולה של דירות , ולרוב אילו אנשים שעוסקים בנושא , ומשלמים מס על ההשכרה (מכיר אישית שניים כאלה ) .

העבודה במודל הזה מאפשרת עבודה במנגנון רזה.

כמו להגיד שגולן טלקום שנכנסו עם מנגנון רזה העלימו מס בשביל לעבוד

מול חברות הסלולר הישנות שעבדו עם backoffice מנופח ובגלל זה גבו סכומי עתק.

דרך אגב, בשיטה הישנה , לנהג מונית הרבה יותר קל להעלים מיסים ולקחת נסיעה במזומן. כאשר הנסיעה מתועדת בשרת של חברה גדולה , האפשרות של הנהג להעלים מס יורדת פלאים. בצורה פשוטה רשות המיסים יכולה לבדוק את העניין (בדיווח מעמ מקוון שנדרש היום מעוסקים , כל עוסק מדווח על כל חשבונית שהוא מוציא ומי הלקוח )

תנאים הוגנים ושווים הם כמובן עלויות ביטוח שוות , ותשלום מס שווה.

ואולי גם מנגנון פיצוי כלשהו (למשל תוספת של חצי שקל לכל נסיעה ליצירת קרן פיצוי לנהגי המוניות על עלות המספר הירוק )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחום איש יקר...

משהו לא מסתנכרן בין הקול לתמונה . אבהיר :

כתבתי/עניתי לשרוני שאין שום שינוי טכנלוגי בין אובר למונית שמשתמשת בשלושת אפליקציות מובילות כרגע בשוק.

והתשובה שלך לא לעניין "זאת לא עבדות מודרנית , כי אם משהו לא רוצה , תמיד יכול לבצע הסבה מקצועית לשומר בקניון או שליח של חבילות מאמאזון"

התשובה הזו משקפת הלך רוח מתנשא שבגללה אנשים (לא אתה -אתה "מסודר" בן פורת יוסף) סובלים ממחסור נהגי אוטובוס ,מרופאים ברפואה ציבורית. דיבור על תקן :

"לא מתאים לך -לך לעבוד בעבודה אחרת"

לא -לא מתאים לי לעבוד בעבודה אחרת .ולא -לא מתאים לי להיות עבד מודרני (בגלל זה בחרתי להיות נהג מונית.להיות עצמאי).

אז נראה לך שתשליך אותי לאובר ,לחברה שמפסידה כסף בכדי לחסל מתחרים בענף רגולטורי ,בכדי שתחסוך 2 שקלים ?!

המוניות קיימות,הנהגים המקצועיים קיימים ,יש עודף ,ואתה רוצה להכניס נוספים ?!

זה לא פיתרון .אי אפשר להוזיל עלות נסיעה במונית ולא נסיעה ברכב פרטי(אלא אם הממשלה תפחית עלויות) .

נהגי אובר לא משלמים פחות על רכב,בלאי ,טיפולים ,דלק.25 אחוז סדרנות ,תוריד אותם על הברכיים.

בחו"ל יש מקום ליותר "בשר" ,בגלל עלויות נמוכות יותר באחזקת רכב ,וגם שם נהגי אובר מפסידים.

מעבר לכך :

קח בחשבון שהמדינה גבתה סכומי עתק על זכויות ציבוריות ,שמהן מתפרנסות 30000 משפחות ,שלחלק מהן זה משמש כתוספת לפנסיה לעת זיקנה .

חלקם אלמנות,פנסיונרים ,נכים ,נהגי מוניות ,וסתם אנשים שרצו לבטח עצמם בתוספת תקציב לעת זיקנה .

מה אתה רוצה : למחוק את הכל במחי יד ,תחת אמתלה "טכנולוגית" או "חברתית ?! מה השטויות האלה ?

זה לא דומה למישהו שפתח קיוסק והגיע מתחרה ממול שריסק לו ת'עבודה .

אנחנו כפופים למשרד התחבורה ולחוקי המדינה .

אין לי בעיה : שיחזירו ת'עלות של הזכות הציבורית ,ומצידי....

הלו : פה זה לא אמריקה ולא אירופה .התעורר .

ואם אתה חושב שאחרי שיעלמו נהגי מוניות המחיר יהיה נמוך -אתה טועה ובגדול !

ברגע שרק יוכלו -המחיר יעלה ,וזה כבר קרה באנגלייה בזמן הפיגועים.

פשוט מחכים לרגע הנכון.

מוטי יקירי ,

אם תקרא את התשובה קצת לעומק , תראה שאמרתי שהמהפכות הטכנולוגיות (שנכנסו גם לענף המוניות ) הן אלו שמאפשרות את כל האובר. ובעצם הורידו את החסם הטכנולוגי להיות נהג מונית.

ואם נלך בדרך שלך , ולא נאפשר את אובר

, אז תסכים לקנות רק מכנסיים של אתא בכדי לשמור על העבודה של כל תעשיית הטקסטיל

ואולי לשלם 1000 ש"ח בחודש לפלאפון, כדי לשמור על העבודה של כל עובדי בזק / פלאפון / סלקום

תשלם אלפי שקלים למקרר / מזגן בכדי לשמור על תעשיית המזגנים

ואני גם בטוח שתשמח להיות נהג מונית בסוסיתא תוצרת הארץ. :roll::roll:

אתה מבקש לשמור על גילדה קטנה של בעלי מקצוע ובכך לדפוק את הציבור הרחב.

תן לשוק החופשי לנהל את הביקוש וההצע. אם השכר יהיה נמוך , ולא יהיו אנשים ויהיה ביקוש והשכר יעלה.

ולגבי העלות של המספר הירוק , כפי שאמרתי בהודעה הקודמת , כן , בהחלט צריך למצוא מנגנון פיצוי לבעלי המספר אם בעלות נוספת של כחצי שקל לכל נסיעה לתקופה מסויימת. אבל זה לא צריך להיות החסם שימנע כניסה של טכנולוגיה.

ולגבי העלאה של המחיר לאחר חיסול התחרות , בשביל זה יש את ההגבלים העסקיים.

ואם חסרים נהגי אוטובוס , אולי צריך להעלות להם את השכר עוד קצת וזה יסתדר.

לגבי רופאים. הבעיה היא תהליך ההכשרה הארוך , וחוסר במקומות הכשרה ולא שכר. או תמריצים. הביקוש כאן בהחלט עולה על ההצע. תראה מה התנאים להקבל לפקולטה לרפואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נלך בדרך שלך , ולא נאפשר את אובר

, אז תסכים לקנות רק מכנסיים של אתא בכדי לשמור על העבודה של כל תעשיית הטקסטיל

לא זכור לי שעובדי אתא שילמו 250000 על זכות ציבורית .יתירה מכך : עובדי אתא היו שכירים .נהגי מוניות -עצמאיים שחלקם השקיעו כספים לא מועטים בתחום בחסות המדינה.

ואולי לשלם 1000 ש"ח בחודש לפלאפון, כדי לשמור על העבודה של כל עובדי בזק / פלאפון / סלקום

שילמת 1000 שקל בחודש למשכורתם של טייקונים .המחיר לא ירד בגלל שעובדים פוטרו.

שלם אלפי שקלים למקרר / מזגן בכדי לשמור על תעשיית המזגנים

היום אתה משלם בזול על מוצר שמחזיק לך שנתיים כשבעבר שילמת יקר והמוצר החזיק לך הרבה שנים

ואני גם בטוח שתשמח להיות נהג מונית בסוסיתא תוצרת הארץ.

:roll::roll:

לא הייתי שולל לנהוג ברכב מודרני תוצרת הארץ כפי שנהוג באירופה ובארה"ב לנהוג ברכבים מתוצרתם.מן הסתם הרכבים היו מתאימים עצמם לתקופה והיו יכולים לפרנס תעשייה שלמה.

אתה מבקש לשמור על גילדה קטנה של בעלי מקצוע ובכך לדפוק את הציבור הרחב.

30000 בעלי זכות ציבורית זה לא גילדה קטנה.

תן לשוק החופשי לנהל את הביקוש וההצע. אם השכר יהיה נמוך , ולא יהיו אנשים ויהיה ביקוש והשכר יעלה.

ולגבי העלות של המספר הירוק , כפי שאמרתי בהודעה הקודמת , כן , בהחלט צריך למצוא מנגנון פיצוי לבעלי המספר אם בעלות נוספת של כחצי שקל לכל נסיעה לתקופה מסויימת. אבל זה לא צריך להיות החסם שימנע כניסה של טכנולוגיה.

ולגבי העלאה של המחיר לאחר חיסול התחרות , בשביל זה יש את ההגבלים העסקיים.

ואם חסרים נהגי אוטובוס , אולי צריך להעלות להם את השכר עוד קצת וזה יסתדר.

לגבי רופאים. הבעיה היא תהליך ההכשרה הארוך , וחוסר במקומות הכשרה ולא שכר. או תמריצים. הביקוש כאן בהחלט עולה על ההצע. תראה מה התנאים להקבל לפקולטה לרפואה.

השוק החופשי כולל גם תוצרת חקלאית זולה מטורקייה ומהשטחים .גם כאן ...מה כ'פת לך - יותר זול .שוק חופשי.

בוא נהרוס את כל המרקם החברתי של מדינת ישראל ונמכור מכל הבא ליד .נהייה אמריקה .

הכל בשם הכסף.

בקיצור : אני בטוח שכניסת אובר תוריד את יוקר המחייה בצורה דרסטית. שהרי אוכלוסייה שלמה נדפקת .

אתה תחסוך אחזקת רכב ,חניונים,טיפולים ,דלק ,מוסכים ,ביטוח ,ובשביל נסיעה של פעם באף פעם ,ברגע של חלילה יציאה מבית חולים אחרי ניתוח , או לאחר בילוי עם אלכוהול וחוסר אפשרות לנהוג ,או נסיעה לנתב''ג לחופשה ,תרצה בזול על חשבון מישהו אחר ,אהה ?

המשך לאטום את אוזניך ועיניך . הבאתי לך קישור (אם אתה דובר אנגלית ) בכדי שתבין איך הפלטפורמה הזו רק מזיקה בכל פרמטר מעבר לגודש נוסף שיהיה -ואתה בשלך .

מקווה שאתה מבין אינגליזית

נ.ב.

רוצה לדבר עם דיירים בבניינים שבהם משכירים AIRBNB

אז ת'מכיר שניים שמשלמים מס .אבל אתה לא מכיר את הסובלים.

לא כ'פת לך שדמי השכירות עולים כתוצאה מכך ....שההיצע קטן...שהדיירם סובלים...משלם מס ...אז מגיע לו.

שוק חופשי שיכתיב ת'תנאים...

בני יורק הבינו .רק פה - סוסיתא

https://www.haaretz.co.il/travel/.premium-MAGAZINE-1.4607832

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נהג מונית ואין לי אף אחד במשפחה שהוא נהג מונית בכול זאת אני נגד אובר. לא רוצה אותם בארץ.התנהלות של חברות מסוגם חייבת להפסק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהם?בדיוק אותם תנאים שאובר עוקפת, ושברגע שתאלץ לקיים אותם היא תתרסק סופית. דרך אגב, כך גם Airbnb ולא מעט משאר "כלכלת החלטורה".
פעילות החברה זוכה לביקורת ברחבי העולם, בעיקר סביב העלמות מס ותרומתה לעליית מחירי הדיור ולג'נטריפיקציה.בדיקה של רשות המסים בישראל בשנת 2016 העלתה כי 33% מהמשכירים לא דיווחו על הכנסותיהם כחוק. עיריות רבות בעולם פועלות על מנת להלחם בתופעה. למשל, מדינת ניו יורק החליטה להטיל קנסות על משכירי דירות המשכירים אותן לתיירים לתקופה שנופלת מ-30 יום. עיריית ברלין הטילה הגבלות נוקשות על השכרת דירות נופש ולטווח קצר. כך, למשל, משכירים שאינם אוחזים ברישיון מתאים לכך עלולים להיקנס ב־100 אלף יורו. כמו כן, עוד ב־2014 חוקקה עיריית ברלין חוק שאוסר על שימוש בשטחי מגורים עבור דירות נופש, אלא אם בעל הנכס מאכלס 50% לפחות משטח הדירה. הרשויות בברצלונה אסרו על השכרות מסוג זה והן משיתות קנסות של עשרות אלפי יורו על מי שמפר את החוק. בפריז הוחלט להגביר את הפיקוח - מי שישכיר את דירתו בעיר במסגרת אתרי השכרת דירות לטווח קצר כמו ,Airbnb צריך לרשום את הדירה בעירייה, וזאת בטרם יפרסם אותה באתרי שכירות לטווח קצר. בהולנד חל איסור להשכיר דירה לטווח קצר ליותר מ־60 ימים בשנה ובבריטניה חל איסור על השכרה העולה על 90 ימים בשנה. עיריית סן פרנסיסקו קבעה גם היא מספר תקנות חדשות בתחום, כמו הגבלת מספר הימים בשנה שניתן להשכיר דירה ודרישה לקבל אישור פורמלי מהרגולטור המקומי להשכרת דירה לטווח קצר. בהתאם לרגולציה החדשה בסן פרנסיסקו, אתר Airbnb ודומיו יוכלו לפרסם רק דירות שאושרו על ידי העירייה כמותרות להשכרה לטווח קצר ואשר עומדות בכל המגבלות של החקיקה החדשה. פרסום דירות שאינן עומדות בדרישות הרגולציה יגררו קנס כספי עבור כל יום בו הנכס מפורסם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - אני בטוח שיבואו אנשים כמו ירון נחום ויענו שהעיריות פועלות בלחץ של בעלי בתי המלון. אבל הטיעונים שהעלית נכונים - יש כאן פגיעה בכלל האוכלוסיה לטובת קבוצה סויימת של "יזמים קטנים".

ירון - אני מניח שכאשר אתה כותב שאותם משכירים משלמים מיסים אתה מתכוון למס הכנסה. שאלה לי אליך: האם הם ביצו הליך של שינוי ייעוד הקרקע\נכס ממגורים לתיירות? האם הם מחזיקים ברשיון עסק? האם הם קיבלו רשיון עסק מטעם הרשות המקומית, כולל כל מה שכרוך בכך - משטרה, כב"א וכו'? כי האם הם משלמים ארנונה של עסק? אם הם לא ביצעו את כל אלה הם עבריינים שחיים על חשבון הציבור, מנהים עסק ובמקרה הטוב משלמים מיסים של אנשים פרטיים, ומסכנים את חיי הדיירים להם הם משכירים את הדירות. וכמובן ממררים את חיי הדיירים הקבועים בבניין ובשכונה.

ומה עושה אובר? לוקחת אזרחים מן השורה עם הרכב הפרטי שלהם, שאינו עומד בדרישות של רכב ציבורי, בלי רשיון רכב ציבורי (לנהג ולרכב), בלי ביטוח של רכב ציבורי ודטואגצ להם לתעסוקה תוך גביית עמלה (כנראה שמנה). בוא מראה מה יקרה כאשר נהג כזה יהיה מעורב בתאונה? חברת הביטוח תסרב לשלם פיצויי ביטוח - והתביעה תופנה כלפי "קרנית". ומי מממן את קופתה של "קרנית"? כולנו, בעלי הרכב הפרטי, שאחוז מסויים מפרמיית ביטוח החובה שאנו משלמים עוברת ל"קרנית". אם יהיו יותר נהגי אובר מן הסתם יהיו גם יותר תאונות כאלה - וחברות הביטוח יעלו את הפרמיה. מבין למה "אובר" חיה על חשבון הציבור?

השינוי הטכנולוגי שאליו צריך להתיחס הוא gett - אשר בו הטכנולוגיה מחליפה את הסדרן בתחנה. כנראה שיידרשו עוד כמה סדרנים לטובת האוכלוסיה שאינה משתמשת בטלפון חכם (זוכרים את הדיון על הרב-קו והקשישים? זה משהו מקביל), אבל כאן הטכנולוגיה מחליפה את האדם, וזה מקביל למכונות שהחליפו את הפועלים בקווי הייצור. אובר זה משהו אחר, כיון שהוא גורם השתמטות מעמידה בתקנים ובדרישות משפטיות.

דרך אגב - הדוגמא שלך של "גולן טלקום" היא פנטסטית. החברה התחייבה להקים רשת סלולרית, העמידה כמה תחנות בסיס, וברגע שקיבלה את הרשיון פירקה אותן והתעלקה על "סלקום". ולא רק שבעצם חייבה את סלקום להשקיע ברשת כדי לספק את צרכי לקוחות "גולן", כאשר גולן שילמה לסלקום מחיר רצפה תמורת זמן האויר, אלא גם את התשלומים האלה, כמו גם את החובות למדינה, לא שילמה. מובן שקל מאד לגבות מחיר רצפה כאשר אתה פרזיט שמוצץ את לשד חברה אחרת ולא משלם מיסים. אבל אנשיך כמוך מהללים אותה. הייתי רוצה לראות את גולן פעילה תוך שהיא מקיימת את תנאי הרשיון שלה ומשלמת את חובותיה. מבטיח לך שהיא היתה מורידה את המחיר בשוק, אבל לא לרמה של 30 ש"ח לחודש לתכנית "ללא הגבלה" - אלא לסכום יותר גבוה, לפחות פי 2-3 מזה.

הסיסימא של "שוק חופשי" היא סיסמא ריקה. כאשר שוק מתנהל ללא כל רגולציה המחירים עולים והמשכורות יורדות. יש מעט ענפים שבהם התחרות מספיק גדולה כדי למנוע זאת. בגלל זה יש רגולטורים ענפיים, בגלל זה יש פיקוח על הגבלים עסקיים, בגלל זה יש רשויות צרכנות, בגלל זה יש חוקים להגנת העובד, בגלל זה חיוניים ארגוני עובדים (שבעשורים האחרונים סופגים הרבה מאד אש שרק חלקה הקטן מוצדק).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי טופי לך .

בוא תקנה ת'רכב שמופיע בסמלון שלך כאן בארץ .גם חווית הנהיגה תשתפר לך כאן .אני בטוח.

אני גם בטוח שהתעניינת כמה שעות עובד אותו נהג ב Bolt ואם חי חיי רווחה .

אבל הסר דאגה מלבך : גם כאן בארץ האנשים לא שונים ,וכל אחד לעצמו.העיקר חסכת כמה קארונים .

שיתופי זה לא מונית ספיישל !!!!!!!! אוסיף לך עוד אלף סימני קריאה .

יש כאן אפליקציית "בבל דן" שהשקיעו על המיזם הזה יותר מ50 מליון שקל מכספי ציבור (נסיעה שיתופית באפליקציה) .בזבוז כסף.

אתה לא מבין שזה לא מתאים למנטליות של האנשים בארץ ?!

לא מבין מה זה קשור לרכב שבסמלון שלי, ואני די בטוח שנהגי אובר או בולט לא חיים חיי רווחה. באיזה עולם נהגי תחבורה ציבורית חיים חיי רווחה?

להגיד שמשהו לא מתאים למנטליות של אנשים בארץ זה לעצום עיניים. מנטליות של אנשים בכל מקום זה לחסוך כסף. מעט מאוד אנשים אומרים לעצמם "אני צריך להגיע מפה לשם, אז אני אקח מונית ספיישל שתעלה לי כפול מאובר, כי אני חי את החיים הטובים!". גם אני שמרוויח יפה לפעמים מסתכל על המחיר שגובה ממני המונית ספיישל בשדה התעופה ואומר לעצמי שאני יכול לחסוך כמה יורו אם רק אזמין בולט ושרמת השירות דומה.

המשך לאטום את אוזניך ועיניך . הבאתי לך קישור (אם אתה דובר אנגלית ) בכדי שתבין איך הפלטפורמה הזו רק מזיקה בכל פרמטר מעבר לגודש נוסף שיהיה -ואתה בשלך .

זה קישור קצת מטעה. הבחור לקח ב.מ.וו 330 בנזין כמעט חדשה והפך אותה למונית אובר - ברור שהוא יפסיד כסף. ועדיין, הוא צודק שהרבה נהגים לא עושים את החשבון הפשוט ומסתכלים רק על השורה העליונה "היי, הרווחתי 1000 דולר בשבוע, מגניב", או במקרה הטוב "היי, הרווחתי 800 דולר בשבוע אחרי הוצאות דלק, מגניב", ושוכחים את עלויות האחזקה וירידת הערך של הרכב, שמחסלות להם את הרווחים.

לצורך העניין, המרחק מהבית שלי לעבודה הוא 4 ק"מ בנסיעה. מונית בולט ברמה הכי זולה עולה בערך 3.6 יורו.

הנהג בטח יסע כ-5 ק"מ טוטאל (לוקח בחשבון שהוא צריך להגיע אל המיקום הנוכחי שלי) ואם יש לו מכונית חסכונית אז מדובר על שליש ליטר דיזל (כ-0.4 יורו). נוסיף עלויות נלוות (ירידת ערך, ביטוחים, טיפולים וכדומה) ונקבל נניח עלות כוללת של יורו לכל הנסיעה, מה שמשאיר 2.6 יורו שמתוכם בולט לוקחת 15% כלומר נשאר לו 2.2 יורו מהנסיעה, שלוקחת לו חצי שעה בטוטאל נניח (כולל זמן הגעה אלי וזמן המתנה ללקוח הבא, נניח). כלומר - 4.4 יורו לשעה או כ-850 יורו בחודש לפני מס הכנסה, שזה קצת פחות מהכנסה ממוצעת של נהג מונית לפי נתוני הממשל (אם תקח את מחיר הבולט ברמה הממוצעת, שזה סביב 4.5 יורו, תקבל הכנסה ממוצעת של נהג מונית לפי החישוב הזה).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

זה קישור קצת מטעה. הבחור לקח ב.מ.וו 330 בנזין כמעט חדשה והפך אותה למונית אובר - ברור שהוא יפסיד כסף. (כולל זמן הגעה אלי וזמן המתנה ללקוח הבא, נניח). כלומר - 4.4 יורו לשעה או כ-850 יורו בחודש לפני מס הכנסה, שזה קצת פחות מהכנסה ממוצעת של נהג מונית לפי נתוני הממשל (אם תקח את מחיר הבולט ברמה הממוצעת, שזה סביב 4.5 יורו, תקבל הכנסה ממוצעת של נהג מונית לפי החישוב הזה).

אחד מהמגיבים לסירטון הקשיב בקולו של ירון נחום ידידנו ,ועזב....הלך לעבוד בעבודה אחרת :

Just quit Uber last month, went back to selling weed

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קורא לזה כלכלת חלטורה בגלל חוסר הכרה של השוק.

אז מי לא מבין את ה"שוק" ?! תרתי משמע .

חדש וטרי רק בשבילך :

ואתה שרוניס : ראה את הטבלה בסרטון על "הבדלי מנטליות"...אנחנו במקום הראשון

אבל היי : שוק חופשי :brickwall:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב , אני מתחיל להרגיש שאני חוזר על עצמי, ולהתווכח עם מספר פופוליסטיים שלוקחים רק את החלק שנוח לא תמיד יש לי כח. להיות 'אני מהנייד , אין לי כח לצטט ולענות אז אנסה במרוכז.

1. מוטי , מרווחים טוב במונית , אתה מוכן לשלם 30 שקל לקילו עגבניות, רק לא לייבא מטורקיה ? , וזה בסדר מבחינתך שאננס בודד יעלה בין 30-50 שח בארץ , כאשר בחול (במדינות שמייבאות אננסים ) המחיר הוא כשנים שלושה יורו , בסופר.

ולרוע מזלך ,(או למזלך הטוב תלוי בנקודת המבט) לא תוכל להיות נהג בסוסיתא, כי כמעט כל הרכבים שהמפעל ייצר היו עם שתי דלתות בלבד. פרט לדגם אחד. גלבוע. אתה מוזמן לקרוא כמה נמכרו, וכמה עדיין נוסעים. ומה היו הבעיות שלהם. אני אעזור לך , ,המספר חד סיפרתי.

ומה עם כל המתפרות הקטנות שהיו בארץ , (לאמא שלי הייתה מתפרה קטנה שכזאת) שנסגרו בכדי שבגד לא יעלה כמו חצי משכורת אלא מוצר צריכה זול.

2. ספיראל, שכתבתי במודגש למעלה , תחרות הוגנת , התכוונתי לתחרות הוגנת , כלומר דרישה זהה לביטוח. ואני אשמח גם לקנות את הרכב ללא מס קניה כמו מונית, אני לא יודע איזה דרישה מיוחדת יש לרכב ציבורי, כי תאמין לי נסעתי בימי חיי במונית שהמושג רכב פח יהיה מחמאה לגביהם.

והבחור שהלך למכור מריחואנה, בהרבה מדינות בארהב זה חוקי, אז מה בדיוק הבעיה ?

3. מרק, אם שליש מבעלי הנכסים לא מדווחים , כלומר רוב בעלי הנכסים כן מדווחים. ותרשה לי להמר שאם נבדוק את מספר הדירות המדווחות נגיע ליחס הרבה יותר טוב. אם כבר מדברים על העלמות , מה אחוז העלמות המס אצל נהגי מונית ? אינסטלטורים? חשמלאים ?

4. למיטב ידיעתי , עיריית תל אביב עדכנה את הארנונה למשכירי דירות airbnb, כמו לתיירות. ואם זה כזה מודל לא מוצלח , מעניין למה רשתות מלון ישראליות נכנסות לזה גם ?

לגבי כל המחקרים המדעיים. גם כאשר לפני כ120 שנה פרץ לעולם הרכב המנועי, היו לו הרבה מתנגדים. היו מחקרים מדעיים שהראו שנסיעה במהירות המופרזת של 30 קמש , עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לאדם. שלא בנוי לנוע במהירות שכזאת. היו דרישות שלפני הרכב ילך משהו עם דגל להזהיר את התושבים זה הרס את כל התעשיה של בוני מרכבות , סייסים, יצרני שוטים לסוסים. פרסות, ועוד. ונוצרו גם המון בעיות של זיהום אוויר , תאונות . אני מקווה שאתה לא רוצה לחוזר למרכבות.

זהו , אני סיימתי. חג שמח לכולם.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...