Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך להפעיל פה אובר ולנטרל את המונופול הזה שנקרא "מוניות" בישראל.

תנוח דעתך, כל עוד הליכוד בשלטון זה בטוח לא יקרה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואובר זה לא מונופול, חברה ענקית שיכולה לרמוס במחירים שוברי שוק כל חברת הסעות קטנה?

צריך לבטל את השטות הזאת של קניית/השכרת מספר מונית ואת המגבלה הביטוחית להסעת נוסעים בתשלום.

סליחה אבל אתה ענית לעצמך... מחירים שוברי שוק? זה שמוניות וחברות הסעות גובות מחירים מופקעים, זה לא אומר שאובר מציעה "מחירים שוברי שוק". נהגי אובר עושים את זה גם בשביל רווח כספי ולא בהתנדבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא טוען שצריך למנוע מאובר לעבוד בארץ, השאלה איך מאפשרים שוק תחרותי. אחרת אתה מחליף את "מונופול המוניות" כדבריך במונופול אובר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, אין גבול לציניות ולהזנייה של הדת במדינת ישראל.

בהמשך למה שמוטי טען פה לא מזמן, איזה משרד עורכי דין פנה לעיריות שמפעילות תחבצ בשבת בדרישה לעצור את זה מיידית ואף לפצות את הנפגעים (ביניהם נהגי מוניות, כמובן). אהבתי בעיקר את החוצפה שבטענה שמכריחים דתיים לממן משהו שנוגד את אמונתם. לא יודע אם זה טמטום, נאיביות או ציניות קיצונית או שילוב של שלושתם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דשתי, המוניות ענף מוסדר, אבל ממש לא מונופול. בדיוק כמו ענף הסלולר.

סלואורייד, אתה מוכן לשלם את מחיר הביטוח שיידרש ממך לצורך הסעת נוסעים בתשלום? אני מבטיח לך שלפני כל חידוש ביטוח תבכה כמה לילות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין שום היגיון להחריג מהביטוח הרגיל הסעה בשכר כל עוד זה לא העיסוק שלך, ובמקביל לעודד אנשים לעשות קארפולינג בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דשתי, המוניות ענף מוסדר, אבל ממש לא מונופול. בדיוק כמו ענף הסלולר.

סלואורייד, אתה מוכן לשלם את מחיר הביטוח שיידרש ממך לצורך הסעת נוסעים בתשלום? אני מבטיח לך שלפני כל חידוש ביטוח תבכה כמה לילות.

אף אחד לא אמר שאם יפעילו פה אובר אז לא יהיה שוק תחרותי. להפך, פה הם יכולים לגבות מחירים שיהיו דומים מאוד למחירי מוניות ספיישל.

באירופה יש גם מוניות וגם אובר והכל עובד בהרמוניה. זה נקרא שוק תחרותי.

ולא הבנתי איך אתה משווה את ענף הסלולר לענף המוניות? תראה מה קרה בשוק הסלולר ואיך אתה משלם 30 שקל בחודש במקום 200 שקל בחודש לפני 5 שנים. עדיין כולם מרוויחים ומתפרנסים.

מה שקורה פה זה נקרא מונופול - בדיוק כמו עם חברות המזון, חברת חשמל, רכבת ישראל, you name it.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שלא מתפתה להתערב בוויכוח, אבל חייב רק הערה קטנטנה:

יוסי- תבדוק בגוגל מה ההגדרה של מונופול.

ענף המוניות לא עומד בשום צורה בהגדרה.

אתה יכול לטעון שיש קרטל (מה שגם לא יהיה מדוייק), אבל מונופול זה משהו אחר לגמרי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שמונעים ממתחרים להכנס לשוק, אז כן, זה מונופול. ואני לא צריך לבדוק בגוגל כי עברתי מספיק מבחנים על הנושא, לא צריך לקרוא על זה גם בגוגל :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ציון קיבלת במבחנים?

במצב שבו *כל* אדם בישראל (תחת מגבלות בריאותיות ובטיחותיות בלבד) יכול ללכת ולהיות נהג מונית, איפה המונופול?

במצב שבו המדינה קובעת את תעריפי הנסיעה במונית, איפה הקרטל?

תעלים את הדיון הזה מהמרצה שלך...:wink:

בוא נפתח שרשור חדש, מונופול רופאי השיניים.

למדתי סנדלרות ולא נותנים לי לעסוק ברפואת שיניים!:wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי בדק את המבחנים? :-P

מונופול הוא גוף אחד ששולט בשוק. (אני לא כלכלן, אבל נדמה לי שזה מעל 70%, ובגלל זה תנובה נחשבה מונופול בחלק ממוצריה).

"המוניות" זה כמה אלפי עצמאים קטנים, שכל אחד מהם הוא עסק פרטי (שכל אחד מהם אמור להתחרות באחרים).

שליטה מלאכותית של כל המתחרים במחירים, יכולה להחשב קרטל.

בגירה (ועוד המון כלכלנים כמוהו) טוען, שאם הממשלה היא זו שקובעת את המחיר, זה לא קרטל. אחרים עלולים לטעון, שזה נכון בתנאי שהיא קובעת רק מחיר מקסימום, והמתחרים כולם עובדים הרבה מתחתיו, כי אחרת לא יפנו אליהם.

(ואני עדיין לא אומר כלום משניהם, כי הבטחתי שאני לא מתערב בויכוח :-P)

בכל מקרה - לא מונופול.

בדוק.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום היגיון להחריג מהביטוח הרגיל הסעה בשכר כל עוד זה לא העיסוק שלך, ובמקביל לעודד אנשים לעשות קארפולינג בחינם.

ברגע שאתה הופך לנהג אובר אתה הופך את הנהיגה לעיסוק שלך. זה מחייב אותך בביטוח מתאים, בניהול ספרים של עוסק, ברישיון לנהיגה ציבורית. אם אתה רוצה לפתוח את השוק ללא כל אסדרה ופיקוח חברות הביטוח יתיחסו לכל נהג כאל איש אובר פוטנציאלי וייקרו את הביטוח בהתאם.

אף אחד לא אמר שאם יפעילו פה אובר אז לא יהיה שוק תחרותי. להפך, פה הם יכולים לגבות מחירים שיהיו דומים מאוד למחירי מוניות ספיישל.

באירופה יש גם מוניות וגם אובר והכל עובד בהרמוניה. זה נקרא שוק תחרותי.

ולא הבנתי איך אתה משווה את ענף הסלולר לענף המוניות? תראה מה קרה בשוק הסלולר ואיך אתה משלם 30 שקל בחודש במקום 200 שקל בחודש לפני 5 שנים. עדיין כולם מרוויחים ומתפרנסים.

מה שקורה פה זה נקרא מונופול - בדיוק כמו עם חברות המזון, חברת חשמל, רכבת ישראל, you name it.

באירופה זה ממש לא פועל בהרמוניה. ממשלות מתעוררות ומתחילות להגביל את פעולת אובר, איירביאנבי ודומותיהן.

איך אני משווה את ענף הסלולר לענף המוניות? פשוט מאד. יש רגולטור שמסדיר את הענף, קובע דרישות לכל מי שרוצה להצטרף לתחרות, ואז יש גורמים פרטיים שאמורים להתנהל בהתאםם לכללים. עד 2012 התחרו 3 חברות, ב-2012 הצטרפו עוד שתיים (והיה גם איזה גל של MVNO''s שפרט לרמי לוי דעך מאז). לפחות אחד מהשחקנים החדשים שיחק לא לפי הכללים, אבל הרגולטור נכשל בהחזרתו למסלול. דרך אגב, את תוצאת התחרות הפרועה בענף הסלולר כולנו משלמים עם שירות שלפני 10-15 שנה היה מהטובים בעולם והיום מפגר בשנים אחרי שאר העולם. חלק מהסיפור הוא רגולטור אימפוטנטי (ראה פרשת גולן טלקום) וחלקו תחרות מחירים שהופכת את ההשקעה בתשתיות לבלתי כדאית עד בלתי אפשרית.

דרך אגב, לגבי שאר הענפים שציינת - אז בענף המזון אין בעית מונופול של חברות מזון, יש בעיה של מיעוט חברות שיווק, אחרי שכמה חברות קרסו. ולגבי חשמל ורכבות, נסה למצוא מי שיקים רשתות מתחרות. בסופו של דבר מדובר בתשיות יקרות מאד ומוגבלות (לך תמצא שטח כדי לבנות מסילה מקבילה למסילת חיפה ת"א), ולכן התאוריה שלך חסרת כל בסיס.

ברגע שמונעים ממתחרים להכנס לשוק, אז כן, זה מונופול. ואני לא צריך לבדוק בגוגל כי עברתי מספיק מבחנים על הנושא, לא צריך לקרוא על זה גם בגוגל :)

לא מונעים מאף אחד להכנס לשוק, בתנאי שהוא עומד בתנאי מינימום. אובר אינה עומדת בתנאים אלה, למעשה כל המודל שלה בנוי על עקיפת הדרישות. ממליץ לך לחזור לעמודים הראשונים של השרשור כדי להבין את הטעות שלך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רגולטור שמסדיר את הענף, קובע דרישות לכל מי שרוצה להצטרף לתחרות, ואז יש גורמים פרטיים שאמורים להתנהל בהתאםם לכללים. עד 2012 התחרו 3 חברות, ב-2012 הצטרפו עוד שתיים (והיה גם איזה גל של MVNO''s שפרט לרמי לוי דעך מאז). לפחות אחד מהשחקנים החדשים שיחק לא לפי הכללים, אבל הרגולטור נכשל בהחזרתו למסלול. דרך אגב, את תוצאת התחרות הפרועה בענף הסלולר כולנו משלמים עם שירות שלפני 10-15 שנה היה מהטובים בעולם והיום מפגר בשנים אחרי שאר העולם. חלק מהסיפור הוא רגולטור אימפוטנטי (ראה פרשת גולן טלקום) וחלקו תחרות מחירים שהופכת את ההשקעה בתשתיות לבלתי כדאית עד בלתי אפשרית.דרך אגב, לגבי שאר הענפים שציינת - אז בענף המזון אין בעית מונופול של חברות מזון, יש בעיה של מיעוט חברות שיווק, אחרי שכמה חברות קרסו. ולגבי חשמל ורכבות, נסה למצוא מי שיקים רשתות מתחרות. בסופו של דבר מדובר בתשיות יקרות מאד ומוגבלות (לך תמצא שטח כדי לבנות מסילה מקבילה למסילת חיפה ת"א), ולכן התאוריה שלך חסרת כל בסיס.לא מונעים מאף אחד להכנס לשוק, בתנאי שהוא עומד בתנאי מינימום. אובר אינה עומדת בתנאים אלה, למעשה כל המודל שלה בנוי על עקיפת הדרישות. ממליץ לך לחזור לעמודים הראשונים של השרשור כדי להבין את הטעות שלך.
כמה תיקונים. עד 2012 לא יכלת להכנס להיות חברת סלולר. הרגולטור הגביל את כמות החברות ל 4 (היתה גם מירס פרט ל אפ"ס) רק אז פתחו את השוק לתחרות והרבה נכנסו. והמחיר ירד. מעדיף חוסר שירות כמו היום שבמקרה בעיה פשוט עובר חברה ומשלם 30 שח לחודש במקום לשלם 400 ש"ח לחודש ולקבל נציג אישי ל 10 קווים שיש לי. בענף המזון יש מונופולים בתחומים מסוימים. ויש הגבלות גם על משווקים (בכדי למנוע מונופול איזורי) שופר-סל , ינות ביתן - מגה . וגם על יצרנים תנובה בחלק מהדברים , שטראוס וכד'. לגבי חשמל, זאת חברה ממשלתית כאשר לא ניתן להקים חברה אחרת. גם אם אני רוצה ויש לי את כל התקציבים שבעולם. כיום יש מספר מוגבל של מכרזים לתחנות כח בלבד. ההולכה והחלוקה עדיין מונופול ברשות המדינה. הרקבת (הטעות במקור) היא שוב מונופול ברשות המדינה (וכמה הוא יעיל אתה יכול לראות לדוגמא בקו החשמלי לירושלים שעדיין לא עובד מלא ) , בדיוק כמו הנמלים (שבקרוב תהיה להם תחרות )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני כותב חוסר שירות אני לא מדבר על חוסר בנציגי מכירות. אני מדבר על כיסוי סלולרי גרוע, על מהירות גלישה ירודה, על שיחות מתנתקות. בעשור הקודם הרשתות הסלולריות בישראל היו ביו המובילות בעולם, כיון אנחנו בפיגור של שנים. ובגלל הלחץ הכלכלי במקום להקים תשתיות חדישות החברות מפרקות אתרי שידור.

לגבי חברות כמו הרכבת וחברת החשמל - עזוב את זה שמדובר בחברות ממשלתיות. זה דבר מקובל בעולם, כיון שמדובר בשירותים שהפרטתם בעייתית מאד, ולו בגלל עניין התשתיות שציינתי. גם אם תנסה להפריט, נניח, מערכת הולכת חשמל, לא תשיג הרבה, כיוון שעדיין תשאר עם רשת אחת, שמחולקת לאזורים שכל אחד מהם בבעלות אחרת עדיין כצרכן יהיה לך ספק אחד, וגם לספקים האלה לא תהיה סיבה להתחרות זה בזה, הרי אף אחד לא ישקיע את סכומי העתק הנדרשים כדי להקים תשתית מתחרה. בדיוק כמו המכרזים לקוי האוטובוס. פעם הכל (חוץ מגוש דן) היה אגד. היום בכל איזור יש לך ספק אזורי אחד. יש חפיפה מינימלית ביניהם בשולי האזורים, ובהתאם לכך למעשה אין תחרות אלא פעולה לפי רשיונות ותנאים שקובעת המדינה (וכמובן, אי עמידה בדרישות שנענית בשקט רועם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
ברגע שאתה הופך לנהג אובר אתה הופך את הנהיגה לעיסוק שלך. זה מחייב אותך בביטוח מתאים, בניהול ספרים של עוסק, ברישיון לנהיגה ציבורית. אם אתה רוצה לפתוח את השוק ללא כל אסדרה ופיקוח חברות הביטוח יתיחסו לכל נהג כאל איש אובר פוטנציאלי וייקרו אתהביטוח בהתאם.ו.

אני לא מדבר על אובר, אני מדבר על הקארפול שהמדינה מעודדת אותך לעשות בחינם כי "מי שנוסע לבד מגיע לאט" במקום לאפשר לך להרוויח כמה גרושים מהעניין ולהפוך את זה להרבה יותר משמעותי כדי להקל על הגודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...