Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש הרבה טעם בדברים שלך, אני דווקא נהנה לקרוא את שאתה רושם וחושב שאתה מספק נק' מבט מאוד מעניינת ובד"כ די עניינית.

קצת מבאס שאתה אומר לי שאני 'לא קורא לעומק' למרות שאני בהחלט קורא את כל ההודעות שלך, כולל הקישורים שאתה שם. טרחתי ומצאתי את הסימוכין לטענות שלי בשביל שאולי תבין מאיפה הן הגיעו. אולי לא.

"הפואנטה היא שכשאין מה לדבר לגופו של עניין, תוקפים גופו של אדם.

תקרא את ההודעות בשרשור ואולי תזהה מגמה..."

התעוררת ?! שכחת מה כתבת רק בגלל שעברו כמעט 3 שנים ?! אולי תחליט ?!

אני לא אשם שהבחור החליט שקראתי לו עבריין או שיכור (לא יודע מאיפה הביא את זה)

כל תגובה שלי מאז שנפתח השרשור מגובה בסימוכין והסברים ,בשביל שתסכם את זה שאין מה לדבר לגופו של עניין ?!

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שחלק מהחברים כאן סובלים מבעיות קשב /ריכוז.

חלק מביאים לי את רומניה ...חלק לא מגיבים בכלל על הנעשה ב"אובר"....חלק אומרים לי שאני מוטה ,אחרי שהעפתי חצי מהכפתורים של המקלדת הסינית בשביל להסביר פואנטה של מה יכול לקרות אצלנו בארץ (לא ברומניה ולא בזימבבואה) עם התנהגות של חברות דורסניות ולא רק "אובר".

אתם בכלל לא מבינים את המהות.

כמו שכתבתי פעם :

כנראה שמדובר בפערי גיל ,מנטליות ....או צורת חשיבה שלי כ"עגלון" או כאחד שמתנגד למה שאתם קוראים קידמה ואני קורא לזה עבדות מודרנית.

נראה לי שאלף לינקים ומאה פרופסורים ןמרצים לא יעזרו לכם לשנות את קו המחשבה בגלל שכמה וואחשים במונית אכלו ושתו לכם.

צאו מהקיבעון אנשים .רובכם צעירים ממני .אתם תאכלו ת'קש מהאכלת המפלצת.

המחירים של הנסיעות לא ירדו עם אובר ולא בלעדיה ,כמו שמחירי החשמל לא ירדו וכמו שמחירי המים לא ירדו ,עם גשם או בלי ,וכמו שמחירי הפירות והירקות לא ירדו בלי הקופאיות

החברות האלה רוצות למקסם רווחים וכמה שיותר .בהתחלה על חשבוני ואחר כך אתם הבאים בתור.

ב"חצי חינם" העיפו את האורזות ...חסכו...המחירים ירדו ? לא .רק עלו .

אלף דוגמאות מול העיניים שלכם ואתם .....בשלכם.

אתם תקבלו שירות פחות טוב ,פחות אנושי ,כמו בבנקים שהעיפו פקידים והעמלות לא ירדו.

כאילו דא ?! עדיין לא מבינים ?! רוצים להעיף ...לשנוא ...ת'פאדלו.

וואלאק התעייפתי מכם ...נלך לדפוק אספרסו...:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, ניסיתי לנהל איתך דיון מכובד בעבר ואתה משתמש בזה בשביל ״להוכיח״ שאני לא קונסיסטנטי? lol

אתה כותב בצורה מאוד אגרסיבית כבר כמה עמודים, ובכלליות טוען שמי שלא חושב כמוך הוא כל מיני דברים. אולי אתה לא מבין איך ריבוי סימני קריאה נקראים, אולי אתה סתם מיתמם, אנאערף...

אתה גם מתעלם מכל מיני דברים שלא תואמים את העמדה שלך, נניח שמחירים מושפעים משוק פתוח/תחרותי לעומת שוק חסום/מונופוליסטי (איך אמרת? ״מאה פרופסורים לא ישנו את דעתכם״, תבדוק קצת מה אומרים פרופסורים לכלכלה על תחרות). זה בסדר לא להסכים, פחות בסדר לטעון שכולם (ובפרט: האקדמיה) בצד שלך בזמן שזה לא לגמרי המצב.

מחירי הנסיעות כבר ירדו עם אובר בכמה וכמה מקומות, השירות של החברות האלו יותר טוב ואנושי בכמה וכמה מקומות לנסיונם של כמה וכמה אנשים כאן (ובכלל). זה שאתה מתכחש לעובדות זה עניין שלך שמצביע בעיקר על הbias בו אתה לוקה.

אתה יכול לטעון שזה לא תמיד המצב, או שזה לא רלוונטי לשוק הישראלי, אבל אתה מתכחש למציאות עצמה וזה אומר דרשני.

אז תמשיך לכתוב בעצבים ולספר לכולם שהכל על ה״בין ה-ו׳ ל-ח׳ שלך״, זו לא צורה לשכנע אף אחד אבל זו דרך לשחרר ועדיף לעשות זאת כאן מאשר במקומות אחרים.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הוא האינדיקטור הכי טוב לערך של השרות. עם כבר, קביעת תעריף אחיד זה מה שלא הגיוני (ובגלל זה הכניסו תעריף לילה, אבל זאת עדיין דיפרציאציה גסה מאוד ביחס לטכנולוגיה האפשרית היום).

אני סקרן מה דעתך על המחיר שדורשים עובדי חברת החשמל תמורת עבודתם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סקרן מה דעתך על המחיר שדורשים עובדי חברת החשמל תמורת עבודתם.

צודק, אני אחדד, בשוק תחרותי המחיר הוא אינדיקטור לערך המוצר/שרות.

וארחיב בקצרה, בשוק תחרותי ללא פיקוח מחירים המחיר מסמל את נקודת המפגש בין הביקוש להיצע. אם הביקוש עולה ללא עליה בהיצע, המחיר יעלה, ולהפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להזכיר שאנחנו בדרך לעולם ללא מזומן. יש אפילו מדינה אחת שהוציאה את המזומן מחוץ לחוק. ובכל העולם מנסים למגר את המזומן. בעיקר בגלל הון שחור.

מי שלא מתעסק בשחור ? איזה סיבה יש להשתמש במזומן ? על ארטיק בקיוסק אני משלם באשראי.

איזה תמימות חמודה, שום הון ושום שחור, העולם עובר לעולם ללא מזומן מסיבה אחת בלבד!!!

על עיסקאות מזומן אף אחד לא גוזר עליך קופון, על עיסקאות אשראי, ארנק אלקטרוני וכל סוגי האפליקציות ה"חברתיות", גוזרים גם גוזרים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיגזרו.

זה לא שבעלי עסקים נותנים לי הנחה אם שילמתי במזומן (כחוק, לא מדבר על העלמות).

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית קפה מתחת לבית שלי פעם הוא עשה לי "מזומן או אשראי". אני נמצא שם הרבה אז עשיתי לו פרצוף ואמרתי "ברור שאשראי". אז הוא התנצל ואמר שמתוקף עבודתו הוא שם לב שיש שני סוגים של לקוחות, אלו שמשלמים תמיד באשראי ואלו שמשלמים תמיד במזומן. ההבדל ביניהם פשוט - משלמי האשראי משלמים מיסים כחוק, משלמי המזומן עובדים בשחור.

כמובן, יש גם אנשים מבוגרים שמפחדים מכל הקטע הזה של האשראי (ומעדיפים משום מה להסתובב עם סטיפה בכיס, שיהיה).

יש לך בעל בית קפה אידיווט!

כל העצמאים בכל מקום בעולם מסתובבים עם כסף מזומן בכיס.

מה יש לי להוציא אשראי אם יש לי 100 שקל בכיס?

אעלק מהכוס קפה המחורבנת הוא קולט על הלקוח שהוא מעלים מס, מה, הוא מבקש הנחה על קפה בלי חשבונית?:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיגזרו.

זה לא שבעלי עסקים נותנים לי הנחה אם שילמתי במזומן (כחוק, לא מדבר על העלמות).

אם אתה כ"כ נהנה להפסיד כסף סתם...אשריך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מסביר לך זה שאני מפסיד אותו בכל מקרה. כי בעל העסק ב 99.9% מהמקרים לא נותן לי הנחה אם שילמתי במזומן.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אני אחדד, בשוק תחרותי המחיר הוא אינדיקטור לערך המוצר/שרות.

וארחיב בקצרה, בשוק תחרותי ללא פיקוח מחירים המחיר מסמל את נקודת המפגש בין הביקוש להיצע. אם הביקוש עולה ללא עליה בהיצע, המחיר יעלה, ולהפך.

זה עובד נהדר במבוא לכלכלה, שנה א' שיעור 2.

במציאות שוק בלי רגולציה זה שוק שמשתולל כלפי מעלה ובד"כ, עם תיאום מחירים בין השחקנים הראשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי שלשירות עוד יש לאן להתדרדר?

גם אם אובר תפעל באותם מחירים בדיוק או אפילו כמה ש"ח יותר,אני אדע את המחיר מראש.

דבר שני,זו תהיה הכנסה נוספת להרבה אנשים.

חזרתי הביתה ו"משעמם" לי,אני אפעיל את האפליקציה ואצא לעשות כמה שקלים. לא תהיה נהירה של אנסים ורוצחים לתחום.

דיברת על לאבד עבודה,

אין לי בעיה עם אנשים שמאבדים עבודה,זה קורה לכל אחד ושום דבר בחיים לא קבוע.

אתה מציג את זה כדבר טראגי ונוראי,זה לא.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בעל בית קפה אידיווט!

כל העצמאים בכל מקום בעולם מסתובבים עם כסף מזומן בכיס.

מה יש לי להוציא אשראי אם יש לי 100 שקל בכיס?

אעלק מהכוס קפה המחורבנת הוא קולט על הלקוח שהוא מעלים מס, מה, הוא מבקש הנחה על קפה בלי חשבונית?:wink:

האמת, בית הקפה נסגר מאז, אז אולי אתה צודק :lol:

אבל ברצינות - מי שיש לו חנות או עסק שמקבל מזומן, באמת מסתובב עם מזומן. אבל ככל שיותר ויותר אנשים מוותרים על מזומן, כך יותר ויותר אנשים משלמים במקומות כאלה בלי מזומן.

אסטוניה זו דוגמא טובה - אולי פעם בחודש אני נאלץ להשתמש במזומן כי בית העסק לא לוקח אשראי. ב-99% מהמקרים, בין אם זה דוכן בשוק או נותן שירות - התשלום הוא באשראי או בהעברה בנקאית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, ניסיתי לנהל איתך דיון מכובד בעבר ואתה משתמש בזה בשביל ״להוכיח״ שאני לא קונסיסטנטי? lol

אתה כותב בצורה מאוד אגרסיבית כבר כמה עמודים, ובכלליות טוען שמי שלא חושב כמוך הוא כל מיני דברים. אולי אתה לא מבין איך ריבוי סימני קריאה נקראים, אולי אתה סתם מיתמם, אנאערף...

אתה גם מתעלם מכל מיני דברים שלא תואמים את העמדה שלך, נניח שמחירים מושפעים משוק פתוח/תחרותי לעומת שוק חסום/מונופוליסטי (איך אמרת? ״מאה פרופסורים לא ישנו את דעתכם״, תבדוק קצת מה אומרים פרופסורים לכלכלה על תחרות). זה בסדר לא להסכים, פחות בסדר לטעון שכולם (ובפרט: האקדמיה) בצד שלך בזמן שזה לא לגמרי המצב.

מחירי הנסיעות כבר ירדו עם אובר בכמה וכמה מקומות, השירות של החברות האלו יותר טוב ואנושי בכמה וכמה מקומות לנסיונם של כמה וכמה אנשים כאן (ובכלל). זה שאתה מתכחש לעובדות זה עניין שלך שמצביע בעיקר על הbias בו אתה לוקה.

אתה יכול לטעון שזה לא תמיד המצב, או שזה לא רלוונטי לשוק הישראלי, אבל אתה מתכחש למציאות עצמה וזה אומר דרשני.

אז תמשיך לכתוב בעצבים ולספר לכולם שהכל על ה״בין ה-ו׳ ל-ח׳ שלך״, זו לא צורה לשכנע אף אחד אבל זו דרך לשחרר ועדיף לעשות זאת כאן מאשר במקומות אחרים.

אני לא מתעלם משום דבר וכלום ועניתי לפני שנים על תחרות חופשית ושוק פתוח .

מי שמתעלם מקישורים ולא מגיב עליהם זה אתה וחברים נוספים.

קפיטליזם הוא דבר מצוין אבל לא כשהוא חזירי .

תחרות היא דבר מצוין כשנתוני הפתיחה שווים לכולם .

נתתי בזמנו דוגמאות מתחום הספורט . משקל כבד לא מתחרה במשקל קל.

גם בתחום תחרויות הרכב יש קטגוריות ורכב שלא עומד בתנאים לא יתחרה .

ספרתי סימני קריאה בהודעותיי בכדי לבדוק את טענתך . גורנישט .

?! - מהווים סימן לשאלה רטורית. !!!!!!!!!!!! :lol:

ובקשר ל"לעשות כמה שקלים על הדרך" - בהצלחה .תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברת על לאבד עבודה,

אין לי בעיה עם אנשים שמאבדים עבודה,זה קורה לכל אחד ושום דבר בחיים לא קבוע.

אתה מציג את זה כדבר טראגי ונוראי,זה לא.

זה בגלל שתי סיבות, אחת, אתה רואה את טובתך האישית בלבד ושתיים, אתה לא בקיא בהיסטוריה.

כל (!!!) המהפכות התחילו מניכור בין הממשל לבין סבלות העם.

"אין לי בעיה עם אנשים שמאבדים עבודה" זה המקבילה המודרנית ל"אם אין לחם, שיאכלו עוגות".

איך שם זה הסתיים אני מקווה שאתה יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...