Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכל אופן גם אם יגיע עוד 3 שנים וגם אם יגיע עוד 10 , זה צעד מתבקש שאני באופן אישי מחכה לו בקוצר רוח.

בין שלל היתרונות החשובים ביותר לטעמי הם :

1 - כמעט ללא תעונות.

2 - כמעט ללא פקקים.

3 - צריכת דלק / זיהום אוויר ירד משמעותית.

לכל החברים שטוענים שחברת אובר לא תגרום לפקקים

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.7965323

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,גם נהגי מוניות נוסעים לבד לפעמים SO WHAT?

עצוב שלא מעט פעמים ,שנאה ותיעוב למגזר כזה או אחר גורמים לתשובות מהסוג שנתת ,ובכל מקרה אשמור על נימוס ואענה לתגובתך ,ולו רק בשביל הסיכוי האפסי שאתה לא מבין את ההשלכות.

נכון לסוף 2017 נסעו בכבישי ישראל 3.73 מליון מכוניות ומאז המספר עלה.

בארץ ישנם כ-30000 מוניות.

באה "אובר" ומודה במצב שגרמה לו ,ואתה :"גם נהגי מוניות נוסעים לבד לפעמים" :shock:

:oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאובר גורמים לעומסים. אף אחד לא אמר שלא.

בדיוק כמו שהוזלת השיחות לחו"ל גרמה להרבה יותר שיחות לחו"ל.

וכמו שהוזלת השימוש בטלפון סלולרי גרמה להרבה יותר שיחות בסלולר.

וכמו שהוזלת הבגדים גרמה לכך שלכל אחד יש הרבה יותר בגדים בארון , וזורקים יותר.

ואפשר להמשיך עוד ועוד דוגמאות

השאלה היא האם למען שימור כוחה של גילדה מקצועית כלשהיא , מותר לייקר את המוצר לכלל האוכלוסיה ?

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל החברים שטוענים שחברת אובר לא תגרום לפקקים

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.7965323

ואם אתה מצטט משהו , עדיף שזה יהיה בנושא רלוונטי. הציטוט שהבאת מדבר על רכב אוטונומי ,

הכתבה מדברת על המצב כיום ברכבים עם נהג.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אתה מצטט משהו , עדיף שזה יהיה בנושא רלוונטי. הציטוט שהבאת מדבר על רכב אוטונומי ,

הכתבה מדברת על המצב כיום ברכבים עם נהג.

אכן הציטוט הישן מדבר על רכב אוטונומי (טעות טכנית ותו לא).מעבר לכך ,בדיון הארוך הזה ובשרשור אחר ,נטען לגבי מה שכתבתי .

מעבר לטעות טכנית זו ,שאר הדברים נכונים .אקח את זה לתשומת ליבי לאבא (להבא) וגם לאמא :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאובר גורמים לעומסים. אף אחד לא אמר שלא.

בדיוק כמו שהוזלת השיחות לחו"ל גרמה להרבה יותר שיחות לחו"ל.

וכמו שהוזלת השימוש בטלפון סלולרי גרמה להרבה יותר שיחות בסלולר.

וכמו שהוזלת הבגדים גרמה לכך שלכל אחד יש הרבה יותר בגדים בארון , וזורקים יותר.

ואפשר להמשיך עוד ועוד דוגמאות

השאלה היא האם למען שימור כוחה של גילדה מקצועית כלשהיא , מותר לייקר את המוצר לכלל האוכלוסיה ?

אם אתה חושב ש''אובר'' זולה יותר ותישאר כך -טעות בידך ,ללא שום קשר לגילדה מקצועית כזו או אחרת .ולראייה אתה מוזמן לראות מה קרה בזמן הפיגועים באנגלייה .

יש כאן רגולטור והמדינה קובעת את המחירים ,ואם הייתה רוצה ,הייתה יכולה להורידם .בעלויות אחזקת רכב ו/או מונית כאן בארץ ,ה''זול'' שאתה רוצה, יהיה על חשבון מישהו אחר ,אם לא על חשבון נהג המונית ,אז על חשבון נהג ''אובר". החברה הזו לא קיימת לשם שמיים והיא גוזרת חתיכת קופון .ה''זול'' הזה יהיה יקר תרתיי משמע.

מי אמר ''קופיקס'' ולא קיבל.

כשאתה קונה היום מוצרים זולים בכדי להשתמש ולזרוק ,ואתה מתפלא על המחיר הזול ,זה מן הסתם בא על חשבון איזה סיני שעובד תמורת פרוטות ,ו/או בשילוב סחורה זולה .

אין מתנות חינם .ואת זה אתה יודע לא פחות ממני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום שנאה כלפי אף תחום.

אבל כמו שאתה לא מתנגד לזה שמחירי הסלולר ירדו בגלל כניסת מפעילות חדשות.

אני לא מתנגד שמחירי הנסיעות ירדו בגלל כניסה של מתחרות חדשות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו השוואה של תפוחים למברגת אימפקט. המפעילות החדשות שנכנסו הן וירטואליות, הן לא הביאו איתן כל אחת תשתית בפריסה ארצית עם אנטנות, אחרת לא היית כבר יכול לראות את השמיים מרוב אנטנות שהיו מתקינים לך על כל עמוד חשמל.

אובר לעומת זאת יוצרת עומס נוסף על התשתית הפיזית הקיימת.

אגב זה לא שאני נגד אובר X - בכל מקום שהייתי וזה היה זמין (או Lyft, לצורך העניין) זה היה נוח מאוד, אבל בכנות לא באמת אכפת לי אם מי שאוסף אותי הוא בחור הודי שעובד באובר בשעות הפנאי שלו עם הרכב הפרטי שלו או נהג מונית שמגיע עם המונית שלו ושזו העבודה שלו. כל מה שאני רוצה זה שיהיה לי קל מאוד להזמין אותו, שהוא יגיע תוך כמה דקות ושלא יאנוס אותי במחיר ולא יעקוץ אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילת המפתח -איזון .אם פעם היינו משלמים בממוצע כ 800 שקל ומעלה לחודש לקו אחד ,היום משלמים 30 שקל ואפילו פחות .בגלל זה אתה מקבל שירות 'מדהים'' ,פיטורי עובדים ומעבר כל שני וחמישי לחברה אחרת.

אבל היי -זה זול.

הרי ברור לך שהטייקונים לא יורידו שקל מעצמם .

היום זה אני -מחר זה אתה .

לאף אחד לא אכפת מהאחר ,ואת זה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו.

כמה זול אתה חושב שתקבל במקום מונית עם עלויות הדלק הביטוח האחזקה הפקקים.

יש מחיר לכל דבר -אם לא בכסף ,אז בדבר אחר.

הוזלת מונית בכמה שקלים בטווח הקרוב לא תוריד את יוקר המחייה .

מהר מאוד יגלו כאן שזה ממש לא ישתלם.

30000 ילכו הבייתה או שיהיו יותר עבדים ממה שהם עכשיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזה תנאי אחד - והוא הוגנות. כלומר - שאובר ונהגיה יהיו כפופים לחוק, ישלמו מיסים ושאר תשלומי חובה (רישוי, ביטוח) כמו נהג מונית, ושאם בית המשפט יקבע שהנהגים הם עובדי החברה שתשלם להם את כל הזכויות הנובעות מכך. לא ייתכן שהחברה תגייס נהגים חסרי רישוי כנהגי רכב ציבורי, שאינם משלמים מס הכנסה, מע"מ, בט"ל ושאר תשלומי חובה, ושאם הרשויות יקבעו שהנהגים זכאים לתנאי עבודה מינימליים אובר לא תספק ותשלם אותם. אי אפשר לאוז את המקל בשני קצותיו - גם להרויח וגם להשתמט מחובות.

ברגע שאובר תחוייב להתנהל כמו כל מעסיק או חברת כח אדם אחרת ושהנהגים יחוייבו ברישוי מתאים, יעמדו בדרישות הנדרשות מנהג מונית ויחויבו בתשלומי החובה כמותם אין בעיה. אין לי ספק שבתנאים האלה אובר תברח מהארץ כמו מאש. כמובן שהאפשרות השניה היא להפחית את הדרישות מנהגי המוניות (איני מדבר על מיסים, אלה חייבים להיות כמו לכל תושב ישראל), אבל תראה לי את חברת הביטוח שתהיה מוכנה לבטח נהג מונית בתנאים של נהג רכב פרטי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילת המפתח -איזון .אם פעם היינו משלמים בממוצע כ 800 שקל ומעלה לחודש לקו אחד ,היום משלמים 30 שקל ואפילו פחות .בגלל זה אתה מקבל שירות 'מדהים'' ,פיטורי עובדים ומעבר כל שני וחמישי לחברה אחרת.

אבל היי -זה זול.

הרי ברור לך שהטייקונים לא יורידו שקל מעצמם .

יש לך כנראה זכרון מאוד קצר + בורות מוחלטת בכל מה שקרה וקורה בשוק הסלולר.

השירות שאתה מקבל ב-30 ש"ח לא פחות טוב מהשירות שקיבלת ב-800 ש"ח. הוא אפילו יותר טוב, כי מרוב שהחבילות נהיו פשוטות כל כך לחברות אין כמעט מקום לשקר ולעקוץ אותך כמו שהן היו עושות פעם.

פיטורי העובדים לא מעניינים אותי לחלוטין כצרכן - להיפך, כמה שפחות עובדים יש לחברה שאני משלם לה על השירות, ככה יותר טוב. אם אני יכול לקבל אותו שירות, ואף שירות טוב יותר, כשאני משלם 30 ש"ח לעומת השירות שקיבלתי כששילמתי 800 ש"ח, והחברה ממשיכה להיות רווחית (פלאפון ופרטנר הן רווחיות למרות שהן מצניעות את העובדה הזאת וכך גם המפעילים הוירטואליים) המשמעות היא אחת - שילמתי 770 ש"ח על משכורות של עובדים שלא תרמו דבר לחברה.

זה לא אומר שהפיטורים לא מעניינים אותי כאזרח במדינה, הם כן, אבל מכיוון שהאבטלה נמצאת בשפל היסטורי אני מניח שרוב רובם של המפוטרים יוכלו למצוא עבודה אחרת.

לגבי מעבר כל שני וחמישי - זה יתרון, אין לי מושג למה ניסית להציג את זה כחסרון.

הטייקונים גם שילמו, והרבה מאוד כסף - כנראה יותר ממה שאני ואתה אי פעם נרוויח ביחד. מוזמן לשאול את דנקנר, אלוביץ' ובן דב כמה שקלים הם "הורידו מעצמם" באופן אישי בעקבות הרפורמה בשוק הסלולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימייזר - השירות הסלולרי היום ירוד בהשואה לשירות שהיה קיים בעבר. תחנות מפורקות, הכיסוי הסלולרי פתות טוב, קצב הגלישה יורד.

רשת דור 5? אפילו לא חזון למועד.

לגבי הטייקונים - אתה ואני שילמנו את חובותיהם. ה"תספורת" היא על חשבון הציבור.

אז הפחתת מחירים אינה חזות הכל. לפעמים יש לה מחיר כבד, גם אם הוא לא מוצג לך באותיות אדומות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די מדהים אבל literally מאה אחוז מההודעה שלך הוא לא נכון.

הכיסוי הסלולרי היום טוב משמעותית והגלישה מהירה משמעותית. אני לא זוכר את הפעם האחרונה שלא הייתה לי קליטה בפלאפון בישראל, ואני מגיע גם לאזורים נידחים למדי.

רשת דור 5 תוקם בישראל, מכרז התדרים פורסם רק לפני מספר חודשים - הוא צפוי להסגר בסוף החודש הבא וכנראה שלקראת סוף השנה / תחילת השנה הבאה יוכרזו הזוכים בו. להגיד "אפילו לא חזון למועד" זה להודות שאין לך מושג מה התהליך והיכן הוא עומד. יש חזון והמועד פורסם וידוע לכל.

האמירה "

אתה ואני שילמנו את חובותיהם. ה"תספורת" היא על חשבון הציבור." היא שגויה כמו שרק כותרת ב-YNET יכולה להיות. הראשון שמשלם מהכיס שלו בהסדר חוב הוא בעל החוב. הציבור (דרך מכשירי החסכון השונים שברשותו) החזיק חלק קטן מאוד מהחוב, וההשפעה ברמת האדם הבודד היא זניחה לחלוטין (

קרנות הפנסיה וקופות הגמל לבדן מחזיקות פי 1700 יותר כסף מכל החוב של דנקנר לבנקים, וחשופות רק לחלק קטן מהחוב שנמחק).

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב ש''אובר'' זולה יותר ותישאר כך -טעות בידך ,ללא שום קשר לגילדה מקצועית כזו או אחרת .ולראייה אתה מוזמן לראות מה קרה בזמן הפיגועים באנגלייה .

יש כאן רגולטור והמדינה קובעת את המחירים ,ואם הייתה רוצה ,הייתה יכולה להורידם .בעלויות אחזקת רכב ו/או מונית כאן בארץ ,ה''זול'' שאתה רוצה, יהיה על חשבון מישהו אחר ,אם לא על חשבון נהג המונית ,אז על חשבון נהג ''אובר". החברה הזו לא קיימת לשם שמיים והיא גוזרת חתיכת קופון .ה''זול'' הזה יהיה יקר תרתיי משמע.

מי אמר ''קופיקס'' ולא קיבל.

כשאתה קונה היום מוצרים זולים בכדי להשתמש ולזרוק ,ואתה מתפלא על המחיר הזול ,זה מן הסתם בא על חשבון איזה סיני שעובד תמורת פרוטות ,ו/או בשילוב סחורה זולה .

אין מתנות חינם .ואת זה אתה יודע לא פחות ממני

רגע, למה המדינה קובעת את המחירים בשוק המוניות? האם זה אולי, רק אולי, כי אם המדינה לא הייתה קובעת, אז המוניות היו עושות מה בראש שלהן וגובות מחירים מטורפים מלקוחות שבויים? ומה אם אלו שלא היו מסכימים לשלם? הם היו צריכים לנסוע בתחבורה ציבורית איומה או לשלם המון על רכב פרטי - גם כן הצלחה.

ואז באה חברה (או כמה חברות במקרה הזה) ועושה אמ-אמא של disruption לשוק הזה. בבת אחת מאפשרת לאנשים להגיע ממקום למקום בקלות רבה מאי פעם ובמחיר זול מאי פעם (רוב הזמן!) כשיותר מזה - המחיר אפילו ידוע מראש (לא היה בהתחלה, אבל זה הסטנדרט היום).

כלומר אני כצרכן יכול לפתוח שתיים שלוש אפליקציות, להשוות מחיר, זמן הגעה ורמת שירות, להשוות באופן ישיר לעלות וזמן של תחבורה ציבורית, ולקבל החלטה מושכלת בתוך שניות.

אני מכיר כמה וכמה אנשים שבזכות אובר ודומותיה לא מחזיקים בכלל רכב פרטי. אגיד לך יותר מזה - איפה שאני גר, גם אני הייתי יכול להיות מהאנשים האלה. אני פשוט יותר מדי אוהב לנהוג (וגם, אחזקת הרכב הפרטי פה עבורי זולה משמעותית מבארץ).

אגב, אובר גוזרת חתיכת קופון? היא הפסידה 5 מיליארד דולר ברבעון האחרון... המנכ"ל שלה אמר שהיא אולי "לא תגיע לרווחיות" - אתה קולט? מזל שיש לה מתחרות שמתנהלות בצורה יותר אחראית...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...