Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

LMC 2016 Trackside Support - לה-מאנס קלאסיק 2016 חוויות מתמיכה טכנית באגדות מוטוריות

57mmStroke
שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל החברים.

במהלך סופהשבוע האחרון התקיים הLMC 2016 שהוא אחד הארועים החשובים של עונת מירוצי הקלאסיות.

במשך 24 שעות (בשלושה מקטעים של שעה ורבע כאשר אחת מהן בלילה) מתחרות מכוניות שביקרו במסלול בתקופתן (מה שנקרא IN PERIOD מונח שאשתמש בו רבות בהמשך) אחת בשניה, בשישה גרידים שונים המתחלקים לפי תקופות.

ביצעתי תמיכה טכנית פעילה, בדיקות של הרכב בין כל מקטע עבודות תחת לחץ בחלקן, בארבע מכוניות שונות. ביצעתי פעולות שונות בעת שהמכוניות היו על המסלול, לרבות קליטת המכונית לתוך הפיטס, ביצוע מטלות שונות, ושילוחה הלאה כאשר מסלול הפיטס העמוס פנוי.

עברתי חוויה חזקה מאוד, בהמשך השרשור אעלה תמונות שונות שצילמתי. בשלב מסוים אקבל תיקיות של תמונות מצלמים שהצוות הביא במיוחד לאירוע, ואז יעלו תמונות יותר מקצועיות.

היות ולא הייתי בסדנא כשבוע, הצתברו ים של משימות כך שאני לא יכול להתחייב לעדכון תדיר, אשתדל מאוד, אך אודה מראש לסבלנותכם.

הכל התחיל עם רצועת הזרוע הזו :2016-07-09 19.48.14.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שנתחיל בפירוט לתאר את 24 השעות שלי כאיש צוות טכני, הנה כמה תמונות כלליות מהארוע, (מנהלים לשיקולכם באם לשים קישור לשרשור זה בפורום הכללי, הטכני, ספורט מוטורי)

אימונים ביום שישי כולל QUALIFYING (ישראל, שלמה - יש מילה בעיברית?) מציפים נקודות חלשות בלפחות חצי מכל אחד מהגרידים. למזלי המכונית העיקרית שעליה הייתי אחראי התנהגה יפה והיה לי זמן לשבת עם הקהל.

[ATTACH=CONFIG]465899[/ATTACH]מכוניות מגריד 3 (57-61) משמאל לימין: יגואר אי-טייפ 3.8 נהגים מצרפת וספרד, פורשה 356A GT נהגים מבריטניה SPEEDSTER 1.6, לוטוס אליט 1.2 נהגים מצרפת.

[ATTACH=CONFIG]465900[/ATTACH]גריד 4 (62-65) משמאל לימין: ביצאריני 5300GT שנת 65, נהג מגרמניה, פורשה 911 שנת 65 2.0 נהגים מבריטניה, פורשה 901 שנת 64 2.0 נהגים מקולומביה, שלבי מוסטאנג 350GT מנוע 4.8 ליטר נהג משוויץ.

עדיין גריד 4: [ATTACH=CONFIG]465901[/ATTACH] ניתן בקלות לזהות את הג'י טי 40. כל המכוניות כמובן אמיתיות, לא רפליקה, לא קיט, לא כאילו. הדבר האמיתי. ומהתמונות ניתן לראות שהן ננהגות כדי לנצח, לא כדי לעשות סתם סיבובים. המסלול של לה-סרת' תובע מהן את כל מה שהן יכולות לתת, ובדכ מעבר לזה.

זו הייתה הפעם האחרונה שראיתי את המכוניות מעמדת הקהל.

כשעתיים לפני הל-מנס סטארט נקראתי לעזור לסינגר סאבוי ספיישל משנת 35. היו לה בעיות עם חיבור החשמל למתנע, ומצבר חלש.

איך נראית הסינגר שביקרה בלה מנס 24 ארבע פעמים במהלך חייה (יש עליה פלאק קטן מפליז כמו למכוניות רבות שם המתאר את מעלליה כשהייתה חדישה) את הפעמים שהיא מתחרה בקלאסיק לא מתארים בפלאק.

אז איך היא נראית? ואיך נראות התמונות מתוכה כשנסענו לתדלק אותה לפני יציאתה הראשונה? על כך בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתחיל בפירוט לתאר את 24 השעות שלי כאיש צוות טכני, הנה כמה תמונות כלליות מהארוע, (מנהלים לשיקולכם באם לשים קישור לשרשור זה בפורום הכללי, הטכני, ספורט מוטורי)

אימונים ביום שישי כולל QUALIFYING (ישראל, שלמה - יש מילה בעיברית?) מציפים נקודות חלשות בלפחות חצי מכל אחד מהגרידים. למזלי המכונית העיקרית שעליה הייתי אחראי התנהגה יפה והיה לי זמן לשבת עם הקהל.

DSCF2275.jpgמכוניות מגריד 3 (57-61) משמאל לימין: יגואר אי-טייפ 3.8 נהגים מצרפת וספרד, פורשה 356A GT נהגים מבריטניה SPEEDSTER 1.6, לוטוס אליט 1.2 נהגים מצרפת.

DSCF2289.jpgגריד 4 (62-65) משמאל לימין: ביצאריני 5300GT שנת 65, נהג מגרמניה, פורשה 911 שנת 65 2.0 נהגים מבריטניה, פורשה 901 שנת 64 2.0 נהגים מקולומביה, שלבי מוסטאנג 350GT מנוע 4.8 ליטר נהג משוויץ.

עדיין גריד 4: DSCF2290.jpgניתן בקלות לזהות את הג'י טי 40. כל המכוניות כמובן אמיתיות, לא רפליקה, לא קיט, לא כאילו. הדבר האמיתי. ומהתמונות ניתן לראות שהן ננהגות כדי לנצח, לא כדי לעשות סתם סיבובים. המסלול של לה-סרת' תובע מהן את כל מה שהן יכולות לתת, ובדכ מעבר לזה.

זו הייתה הפעם האחרונה שראיתי את המכוניות מעמדת הקהל.

כשעתיים לפני הל-מנס סטארט נקראתי לעזור לסינגר סאבוי ספיישל משנת 35. היו לה בעיות עם חיבור החשמל למתנע, ומצבר חלש.

איך נראית הסינגר שביקרה בלה מנס 24 ארבע פעמים במהלך חייה (יש עליה פלאק קטן מפליז כמו למכוניות רבות שם המתאר את מעלליה כשהייתה חדישה) את הפעמים שהיא מתחרה בקלאסיק לא מתארים בפלאק.

אז איך היא נראית? ואיך נראות התמונות מתוכה כשנסענו לתדלק אותה לפני יציאתה הראשונה? על כך בהמשך.

עריכה אחרונה על ידי 57mmStroke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלום, פשוט חלום.

איך הייתי שמח אם אפשר היה לעלות עם רכבים קלאסיים על מסלול בארץ הקודש.

אבל , מדינת ישראל וספורט מוטורי זה כנראה שני קווים מקבילים.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים!

אימונים ביום שישי כולל QUALIFYING (ישראל, שלמה - יש מילה בעיברית?)

דירוג.

חלום, פשוט חלום.

אפשר גם אפשר.

אולי לא מירוץ, אבל יום מסלול במסלול דלתון:

https://www.facebook.com/yairtracks/?fref=ts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלום, פשוט חלום.

לא חייבים מסלול. אפשר לקיים ראלי תחרותי למכוניות עתיקות/קלאסיות גם על כבישים רגילים. ראו מה קורה בקפריסין...

תורת היחסות, מיוחסת לאלברט איינשטיין. ההסבר, שלי!

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון , אתה מדבר על מדינה מתוקנת.

במדינות כאלו יש גם מרוצים על כבישים ציבוריים , מרוצים על טיפוס על הר , ועוד.

תחרות על כביש פתוח היא גם בעלת אופי אחר שאינו מאפשר לחיצה על הגז ללא מגבלות

אביה ,לא הכרתי , אכן מסלול חמוד. אם כי ה hair pin בקצה המסלול הוא קצת מבאס.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגריד מספר אחד שבו כל המכוניות שהתחרו בלה-מנס בתקופתן (IN PERIOD) הייתה גם הסינגר סאבוי ספיישל הזו

2016-07-09 18.00.14.jpg מעליה בפאדוק יש את השלט הבא:DSCF2312.jpg

ליד הסינגר ניתן לראות כלי עבודה וחלקים ששיכים דווקא לMG PA BLOWER שלידה. האוטו הזה שרף את הראש במעבר בין שני צילינדרים (המעבר הוא עפ שטח מאוד צר במנוע זה) , ולכן האוטו הזה סיים את חלקו במירוץ עוד לפני שהתתחיל.

מה שכן הוא שניתן היה להשתמש במצבר שלו, ואחרי שביצעתי כמה התאמות לנעלי הכבל (קיבלתי רשות לבצע כל מה שצריך כדי שהאוטו יוכל לבצע לה-מנס סטארט כמו שצריך) ועוד כמה פעולות כדי לוודא שהמתנע אכן יעשה את המוטל עליו (מפאת הלחץ והבלאגן לא צילמתי).

מהר מאוד היה שם אוטו שמניע, ונסעתי למלא בו דלק, מתניעים, יוצאים מהפאדוק DSCF2327.jpg הכבישים הפנימיים של המסלול עמוסים בהולכי רגל שהם ברובם קהל צופים, טרקטורונים עם עגלות, מכונאים על אופניים, אנשי צוותי צילום, סדרנים, וכולם ממהרים במין בלאגן מאורגן, ואני רק מסתכל על שעון החום שלא ירתח לי האוטו מפני שאין מאורר, או שום דבר אחר שיסייע להסעת החום חוץ מאשר נסיעה במהירות (יחסית) שלא אפשרית בכבישים של פנים המסלול. אמרנו שעמוס?2016-07-09 19.13.33.jpg

מגיע הזמן, הנהג מתיישב DSCF2310.jpg מתניע ויוצא אל המקטע הראשון. הנה הסינגר נסעה לה והאמ.ג'י נותרה במקומה

DSCF2311.jpg זו אגב הPA המפורסמת של קבוצת הנשים בלבד, שהתחרתה IN PERIOD. חיפוש בגוגל יעלה אותה ואת סיפורה מיד (זה אחד הדברים החביבים עליי כל מכונית היא פיסת היסטוריה. הלהמנס סטארט הוא יותר בישביל הקהל מאשר כל דבר אחר, המכוניות מזנקות, אבל אז מסתדרות בישורת המולזאן לפי הדירוג שלהן ממקצה הדירוג, ו- (PACE CAR - חברים עברית בבקשה) מביאה אותם לישורת הזינוק, והזינוק מתבצע בתנועה כלומר (ROLLING START).

בגריד 1 אפשר למצוא את ה-BLOWER BENTLEYS הענקיות שכל פעם מחדש מדהים לראות כמה איטיות הן על המסלול ואת המכוניות בעלות הרישוי המפורסם GO של TALBOT -LONDON מדגם 105, שמפתיעות בזריזותן סביב המסלול.

הסינגר הפגינה אמינות מפתיעה לטובה, ולא הצריכה שום יחס נוסף. בבדיקות בין מקטעי המירוץ הכל היה תקין.

תחנה הבאה - גריד 4.

כך נראה חלק מלוח השעונים. רבים יזהו מיד במה מדובר, ואלו שלא, מבטיח להמשיך את העדכון בקרוב.

DSCF2336.jpg

עריכה אחרונה על ידי 57mmStroke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגריד 4 הופקדה בידי ובידי חברי מארק, פורשה 904/6 שאת לוח השעונים שלה ניתן לראות לעיל.

הנה היא מבחוץ - [ATTACH=CONFIG]466942[/ATTACH] לפני יציאתה השניה יציאת הלילה. DSCF2334.jpg

באימונים ומקצי הדירוג הכל היה מושלם, גם במהלך היציאה הראשונה האוטו עבד יפה, והיה תענוג לשמוע את הד המנוע בישורת ההתחלה/סיום (START/FINISH STRAIGHT) בין היציעים.

הנה בעצירת החובה בפיטס - מארק משוחח עם הנהג קאמרון הילי ומשקה אותו במים, לי היה זמן לצלם אחרי שבדקתי לא בצמיגים.

לא ממש פורמולה 1 אבל בכל זאת עצירת פיטס בלה-מאנס! 2016-07-09 21.11.03.jpg 2016-07-09 21.10.54.jpg

בהקפה האחרונה מארק ואני מחויכים מאוזן לאוזן, זמני הקפה טובים, נהג מבסוט, מנוע חזק שנשמע טוב - מה כבר יכול להשתבש? הכנו את עצמנו ללילה רגוע, היציאה הבאה ב-4:15 בבוקר.

מארק הלך לפאדוק לקלוט את האוטו, אני נשארתי בפיטס לכל מקרה שלא יהיה.

ואז במקום שהאוטו יגיע לפאדוק - הוא מופיע בפיטס, מהצמיגים ניכר שהוא גם ביקר בחצץ.

רשימת הבעיות היא כזו - רעידות בסלד גבוהה, קיטועים בסלד גבוה (באנגלית MISFIRE), וכדי לסגור את הערב בצורה יפה, בורר ההילוכים מאפשר רק את הילוך ראשון ושלישי.

נהדר.

האוטו קירטע לפאדוק - תיחקרנו את הנהג עוד קצת כדי להבין אולי קצת יותר את אופי התקלות. חשוב לזכור שהנהג הוא לא מכונאי, ופרשנותו יכולה להוליך לכיוונים רבים.

מה שכן - הלך הלילה.

רק לגרד את החצץ שנדבק לצמיגים הרותחים ייקח לפחות שעה. מה שמשאיר כארבע שעות לפתר את כל הבעיות בתנאי פאדוק, וכמובן לא לשכוח שצריך לנסוע לתדלק, וזה בקלות יכול להרוג חצי שעה, במיוחד עם סוגרים כביש כי גריד אחר בדיוק יוצא או חוזר מהמסלול.

התחלנו לעבור על האוטו מן הקל אל הכבד, הוצאנו את כל שנים עשר המצתים, התערובת תקינה, החלפנו מצתים בחדשים. באותה הזדמנות מצאנו חוט הצתה ללא רציפות, ואחד עם נתון לא תקין והחלפנו את שניהם.

תא המנוע DSCF2309.jpg ומהצד השני DSCF2359.jpg

מנופי החלפות ההילוכים כוונו (היה טיפה יותר מידי חופש) במיוחד במנוף שאחראי על התנועה בין הסלקטורים.

נסיעת מבחן - הייתה לנסוע למלא דלק, הצטרפה אלינו ה-911 שעליה היה אחראי מכונאי אחר מהצוות.

2016-07-10 02.43.11.jpg

נסיעת המבחן עברה בהצלחה, נעלם ה-MISFIRE, בורר ההילוכים אפשר גישה לכל יחס בתיבה, את הוויברציה לא יכולנו לבדוק בתנאי הכבישים הפנימיים של המסלול, שיערנו שהיא קשורה ל-MISFIRE.

קצת על נהיגה במכונית שכזו בתנאי זחילה. כל זינוק הוא סיפור בגלל שהקלאץ לא ממש נותן להחליק יותר כמו כפתור משולב/לא משולב. הילוך ראשון הוא ארוך יחסית, כך שזחילה היא למעשה סיוט. צופים, שחוצים את הכבישונים, טרקטורונים, ושאר ניג'וסים שמונעים נסיעה חלקה, מעמיסים על האוטו עומס מיותר, במיוחד החזרה לפאדוק אחרי שעה ורבע של מאמץ על המסלול, כשהאוטו חם וחלק מהמכונות רותחות ממש, שכן אין שום זרימת אוויר בעת הזחילה לפאדוק שיכולה להימשך דקות ארוכות.. והמכונות היו דקות ספורות קודם לכן במצב של עומס מירבי (הילוך הכי גבוה, סלד מקסימאלי, למשך שלושה מקטעים של עשר שניות לפחות על ישורת המולזאן).

לקראת ארבע בבוקר הגיע הנהג והבעלים האמריקאי של האוטו. קמרון אדם נהדר, סופר סבלני, נתן לנו לעבוד במנוחה ולא ישב לנו על הראש אפילו שידע שלא בטוח שתהיה לו מכונית להמשיך איתה את המירוץ.

כצ'ופר נסעתי איתו באותו מהפאדוק עד לנקודת הסידור לפי הדירוג בסוף המקצה הקודם. היה נהדר לנסוע עם כל יתר הפאדוק אל השער של תחילת המסלול. הנה תמונה מהנסיעה DSCF2345.jpg וכאן יצאתי מהאוטו והשארתי את קמרון להתארגנות נפשית לקראת מקצה הלילה. DSCF2350.jpg יש משהו מאוד מיוחד בלראות מכונית שהרגע סגרת לה את ברגי הגלגלים (למומנט המוגדר כמובן) כאשר בוודאות בעוד כמה דקות היא תהיה על ישורת המולזאן בהילוך חמישי 7100 סלד ו240 קמש.

כמוני עמדו מכונאים נוספים, בציפיה. צוותים מכל מיני מקומות בעולם, מדברים בשפות שונות, כולם מפוקסים, בכולם בוערת תשוקה ברמה כזו או אחרת לספורט הזה.

למקצה הלילה הופיע רוב הגריד, למרות שש שבע מכוניות נשארו בפאדוק.

ביניהם הפרארי LM הזו (דגם מיוחד ללה-מנס עם מנוע מרכזי) שמחיר השוק שלה כעשרים מיליון USD. DSCF2351.jpg גם היא בעוד דקות ספורות תמשיך את מאמציה להילחם ב-GT40 במצערת פתוחה לרווחה ובלמים לוהטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו חזר מיציאת הלילה, תקין לגמרי, בשעה רבע לשש בבוקר, לקראת יציאתו האחרונה היה רק ביצוע בדיקות שגרתיות, בדיקת בלמים, חוזק ברגים (מתבצע וויזואלית האומים עם קוי עדות (WITNESS LINES) הנה דוגמא DSCF2362.jpg. שימו לב לזרועות המאבטחות את חוטי ההצתה, חשובות ביותר! במיוחד אלו שבתחתית המנוע.

בעוד אני מבצע את בדיקותיי בניחותא מגיע בחור ושואל האם אני מדבר אנגלית, (כמעט כל פנייה של מישהו שאינך מכיר מתחילה בשאלה האם אתה מדבר אנגלית, גרמנית, צרפתית וכו) עניתי שכן.

הוא שואל ''יש לכם רתכת MIG להשאלה?''

''לא'' עניתי והוספתי ''יש לך סיכוי גבוהה יותר למצוא TIG אצל מישהו מהצוותים''.

''מצאתי כבר שתי TIG'' הוא אומר ''אבל אבא שלי אמר שאי אפשר לבצע את הריתוך שאנחנו צריכים על האוטו עם רתכת TIG, הסדקים גדולים מידי, כמעט 5 ממ'' וגם הוסיף ואמר ''לאבא שלי יש המון ניסיון, ואם הוא כך אומר, אז חבל על הזמן לנסות עם TIG''.

ווידאתי שמארק יכול להמשיך את הטיפול בפורשה בלעדיי ואמרתי לבחור ''קח אותי אל האוטו לראות במה מדובר, ייתכן ואוכל לעזור לכם''

קפצתי על הקטנוע יחד עם הבחור ונסענו לפאדוק מספר שתיים (49-56). בדרך לשם אביו של הבחור עולה בקשר (כל צוות מסתובב עם מכשירי קשר) ''מצאת משהו אד?''

''אני מביא איתי בחור'' אומר עד ''שטוען שהוא יכול לרתך את זה עם TIG''

''אין סיכוי, אבל תביא אותו מה יכול להיות''

בהתקרבנו אל הפאדוק אני רואה את האבא, איש גבוה וגדול, מסתובב כמו כלב שאיבד את בעליו - ''שלום לך שמי מאלק'' הוא אומר (קיצור של מאלקולם) ''האוטו הזה חייב לצאת למקצה השלישי והאחרון, יש לנו סיכוי טוב לאחד הגביעים, ואם הוא לא יוצא אין כלום''

''תראה לי איפה הבעיה'' אמרתי.

האוטו מסוג דיפ סאנדרסון DSCF2425.jpg(יש המון מכוניות ודגמים מוזרים ב-LMC כולם נבחרים מתוך רשימות ארוכות, ולכל פאדוק נכנסות רק 80 מכוניות, ויש לכל פאדוק גם רשימת המתנה של 50-100 מכוניות לפחות. כך שאם האוטו הזה בפנים, יש לו סיפור חשוב ומעניין.) הוא נדחף אל עבר גבול המסלול, שם יש פסי הרעדה שיכולים לפרק משאית, בטח ובטח אוטו קטנצ'יק בן שישים שנה. פסי ההרעדה כמעט ותלשו לגמרי את נקודות העיגון של המשולשים האחוריים מהשלדה. מלמעלה סדקים סבירים, אך מלמטה כמעט חמש ממ של סדק.

הסתכלתי טוב טוב, על שני הצדדים, יצאתי ואמרתי למאלק - ''עם אד אכן מצא רתכת TIG סבירה שעובדת כמו שצריך, והוא יביא אותה לפה, אני מרתך את הסדקים האלה והמכונית תצא שוב''.

מאלק הסתכל עליי ואמר לי ''אם אתה תצליח לעשות את זה אתה תהיה גיבור, ואח שלי לתמיד (באנגלית זה נשמע קצת יותר טוב ופחות פלצני You shall be a Hero and my brother forever)'' מאלק פנה אל אד ואמר לו '' קח את הטרקטורון והעגלה''

קפצתי גם אני על הטרקטורון (לך תדע לאן ניסע עכשיו ואיזה צוות אפגוש שממנו אנו משאילים את הרתכת) מעבר לכך אני זה שמרתך ואד חביב ככל שיהיה, לא יודע כלום על רתכות TIG ואם לא יביא את כל החלקים אני לא אוכל לעשות כלום.

לפני שיצאנו לדרך אמרתי למאלק ''תכין לא את הסדקים שיהיו נקיים מצבע מכל צדדיהם''

''אין בעיה עד שתחזור הכל יהיה נקי ומוכן''

אד ואני דוהרים עם הטרקטורון והעגלה.

''לאן נוסעים?'' אני צועק לו לתוך האוזן

''פאדוק מספר 1''

את הציוד אנחנו לוקחים מהצוות שמטפל במכוניות הטלבוט לונדון 105 - מכוניות שהרישוי שלהן מתחיל באותיות GO, אין זמן להתחברתות מיוחדת, אני מציג את עצמי, מבטיח לשמור על הציוד, מסתכל שיש לי הכל - רתכת, ראש עם הדק תקין ובית קרמי, קצוות טונגסטן מתאימים לברזל, כבל הארקה, בלון גז שמכיל ארגון טהור, ווסת, מפתח שיכול לפתוח את הווסת, מקלות מילוי לברזל (FILLER ROD), וכמובן מסכת ריתוך.

יש הכל - נוסעים חזרה,

פורקים את הציוד ואני מחבר הכל, מדליק את הרתכת (יותר טובה ממה שיש לי במוסך האמת, יקרה פי שלושה לפחות משלי!) פותח את הגז, נשכב מתחת לאוטו ומתחיל לעבוד.

''כל מה שאתה צריך תגיד וניתן לך'' אומר מאלק.

''מצוין'' אמרתי, ''תגיש לי אתה את מוטות המילוי כל פעם שאני מוציא את היד''

''אין בעיה''

אחרי רבע שעה יצאתי מתחת לאוטו ''אני צריך לתת לצד הזה להתקרר'' אמרתי, ''אחרי זה התקרר טיפה תכניס את הראש ותראה שאתה מרוצה ממה שאני עושה, בינתיים אני מתחיל את הצד השני''

תוך שאני עובד על הצד השני, מאלק נדחק מתחת לאוטו לראות מה עשיתי בצד שהתקרר, והמליט מפיו שאגת שמחה, ''לא חשבתי בחיים שמישהו יכול לעשות את מה שאתה עושה על הגב ככה!!''

חייכתי בלב והמשכתי לעבוד.

אחרי שלושת רבעי שעה האוטו היה מוכן.

כבר היה שבע בבוקר הפאדוק התחיל להתמלא, שמעתי לחשושי ''הוא מרתך את זה ב-TIG'' תוך כדי שעבדתי.

כשסיימתי מאלק תפס אותי וחיבק אותי חזק אל ליבו, ועם עיניים ירוקות שכמעט דמעו קרא בקול ''אחי אתה!'' שאר הצוות טפח על שכמי ואנשים מצוותים ליד מחאו כפיים ושמחו בשמחת כולם.

מאלק טחב לי לכיס סכום כסף לא מבוטל, ואמר לי ''שלא תעיז לא לקחת את זה ממני'' הוא הוסיף ואמר ''אם תוכל להיות על הפיטס כשאנחנו על המסלול תבוא!''

לצערי לא יכולתי לראות את הדיפ הקטנה על המסלול, איך שאד החזיר אותי חזרה אל פאדוק 4 חיכה לי צוות מפאדוק 6 (72-79),הם שאלו אותי עם אני מדבר אנגלית, עניתי שכן. ''מארק (הבחור שאיתו אני עובד על ה904/6 אמר לנו שאתה יודע לרתך, זה נכון?''

ההמשך בקרוב. בינתיים שתי תמונות של הדיפ, אחרי שסיימה את המקצה האחרון, DSCF2427.jpg DSCF2428.jpg כאשר באתי לראותה הרבה אחרי שסיימה את המקצה הצוות לא היה לידה, ולמעשה לא ידעתי מה האוטו עשה על המסלול ואם בכלל סיים. ראיתי אנשים חמש מכוניות שמאלה ממנה וניגשתי אליהם. שאלתי אותם עם הדיפ יצאה. הם אמרו לי שכן. במילותיהם ''כן היא יצאה וגם השלימה את המקצה'' מישהו אחר הוסיף ''מישהו ריתך לה את השלדה ובזכותו היא יצאה'' ואז מישהו שלישי אמר ''הם לא הפסיקו לדבר על הבחור הזה שריתך להם את האוטו והציל להם את המירוץ, אמרו שהם לא האמינו שזה בכלל ניתן''

חייכתי והלכתי לדרכי,

בערב קיבלתי טקסט שהאוטו סיים שלישי בקטגוריה שלו (3RD IN CLASS) ובמקום שני באינדקס נקודות, כאשר הוא מפצל שתי לוטוס אליט. הודו לי שוב, ושוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...