Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרכז ציפויים ירושלים - חוויה לא מומלצת - - לא להתקרב

שימו לב! השרשור הזה בן 2787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

"מי האיש החפץ חיים אוהב ימים לראות טוב - נצור לשונך מרע ושפתייך מדבר מירמה".

אשתדל בע"ה לספר בדיוק מה שקרה בהתקנה שלי במרכז הציפויים בירושלים. והכול בע"ה במסגרת המותר עפ"י ההלכה והנדרש למנוע היזק לכל יהודי אחר.

אתמול הייתי במרכז ההתקנה. סגרתי מול ספי (מנהל המקום) ציפוי על חלונות של סובארו פורסטר.

א. חלונות מצידי הנהג - ציפוי "ננו".

ב. חלונות מאחורי הנהג וחלונות בחלק האחורי ושמשה אחורית - כולם בציפוי בחומר יקר "סילקון גרמני" עם אחריות לכל החיים.

עלות כוללת 1000 ש"ח.

לא יכולתי להיות במשך כל ההתקנה. יצאתי וחזרתי לאחר כשעה. העבודה הייתה בעיצומה.

תוך כדי עבודה אני רואה שספי (מנהל המקום) ניגש לחתוך פילם להתקנה באחד החלונות. אני רואה שהוא חותך מהחומר הזול (החומר היקר והזול נראים ממש אותו דבר לפני ההתקנה. אך ניתן לדעת לפי המיקום איזה חומר כל אחד לפי המיקום שלהם בתצוגה) ציינתי בפניו שסגרנו על החומר היקר. הוא אמר שזה לא בשבילי ויצא עם החומר החוצה. הנושא הדליק לי נורה אדומה אבל באותו רגע לא יכולתי לעשות כלום. לאחר מכן הם המשיכו את העבודה תוך כדי שאני מוודא שעל חלון זה שמים את החומר היקר יותר.

כשיצאתי משם. צילמתי את ההתקנה של שני החלונות. אחד שלא ראיתי את ההתקנה שלו ואחד שראיתי את ההתקנה שנעשתה עם החומר היקר. הייתי בשוק. החלון עם החומר היקר היה ממש שונה מהחלון השני. החלון עם החומר היקר הראה תמונה בהירה. והחלון עם החומר הזול הראה תמונה אדומה חזקה. התמונה מצורפת להודעה זו.

המסקנה... הדביקו לי על כל החלונות חומר זול. חומר שמכניס חום ואור שמש. בניגוד לסיכום ובניגוד לתשלום היקר ששילמתי. מלבד החלון שברוך השם תפסתי אותו מבעוד מועד...

על הבוקר (היום) הגעתי למקום והראייתי לו את הצילומים. בהתחלה הוא הכחיש. לאחר מכן הוא הודה ואמר שזו טעות והוא יקלף את כל החלונות האחרים (3 חלונות צד ושמשה אחורית... !). במשך למעלה מ4 שעות הוא ייבש אותי במוסך. התחיל בעבודה. ותוך כדי כך טיפל בלקוחות אחרים. ועוד דרש ממני לבא ביום אחר לשמשה האחורית ורק התעקשותי הובילה לכך שהוא טיפל בהכול.

בסה"כ הפסדתי כחצי יום עבודה על ה"טעות" שהוא עשה.

לתשומת לבכם. אני מאוד ממליץ לכם לשמור על הכסף שלכם:

א. לא ללכת להתקין במרכז הציפויים בירושלים.

ב. בכל מקום אחר בו תבחרו. לא לתת לפועלים לעבוד לבד. אלא לשים עין ולבדוק טוב טוב מה מתקינים לכם ברכב.

בתמונה המצורפת - החלון הבהיר הוא עם הציפוי היקר. החלון האדום הוא עם הציפוי הזול.

רק מצלמה איכותית הראתה את ההבדלים. בעין רגילה ניתן אך קשה להבחין.

הזהירנו רבנו בעל החפץ חיים וזה לשונו:

הלכות רכילות, כלל ט', סעיף א'

-לעיל בהלכות לשון הרע כלל י' בארנו באיזה אופן מותר לספר לשון הרע אם אחד התנהג שלא כהוגן בענינים שבין אדם לחברו, והמספר מתכווין לתועלת. וכעת נבאר באיזה אופן מותר לספר רכיל מלכתחילה, אם המספר מתכווין בסיפורו לסלק את הנזקים.

אם אחד רואה שחברו רוצה לעשות שותפות עם אחד, ומשער שעל ידי זה יסובב לחברו נזק, צריך לומר לו כדי להצילו מן הנזק. אך צריך לזה חמשה תנאים.

הלכות רכילות, כלל ט', סעיף ב'

ואלו התנאים:

א. יזהר מאוד שלא יחליט מיד שיסובב לחברו רעה, רק יתבונן קודם היטב אם באמת ייצא רעה לחברו.

ב. שלא יגדיל את הרעה יותר ממה שהיא.

ג. שיכוון רק לתועלת לסלק הנזקין, ולא מצד שנאה על ההוא שרוצה לעשות שותפות. (וגם חשוב מאוד שיידע שמי שמספר לו יקבל דבריו, ותבוא תועלת. להוציא מקרה שיודע שלא יקשיב לו, ויעשה עמו שותפות. ואחר זמן כשיתרגז על השותף יאמר לשותף : יפה אמר עליך פלוני שלא כדאי לעשות איתך שותפות. וכך מכשיל אותו ברכילות)

ד. אם הוא יכול לסובב את התועלת בלא צורך לרכל עליו, אסור לספר.

ה. כל זה מותר רק אם לא יהיה רעה ממש לנדון, רק תוסר ממנו הטובה שהשני היה עושה איתו שותפות. אבל אם על ידי הסיפור יגיע לו רעה ממש, אסור לספר לו. כי צריך לזה עוד תנאים (ומבוארים בסעיף ה' ו'). וכל שכן אם הוא רואה שיסובב לנדון רעה יותר ממה שמגיע לו בדין, וודאי שאסור לספר. ועיין בסעיף ה'.

P_20160707_084643.jpg

עריכה אחרונה על ידי i.s.

סוף סוף יצאתי לשטח...

היה כיף... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עם כל הסלידה האישית שלי מדוגמתיות (ויסלח לי בונה עולם), יפה לראות שחשבת הרבה לפני הפרסום - יישר כוח :mm_yeah:.

למרות שלא שומעים את הצד השני, קשה לדמיין הסבר שיצדיק את מה שנעשה לך.

תודה על השרשור, רשמתי לעצמי.

תתחדש על העבודה, לפחות קלטת את הטעות בזמן והצלחת למנוע חלק מהגזל...

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיפור ומוסר ההשכל, אפשר הסבר על הקטע הזה

בתמונה המצורפת - החלון הבהיר הוא עם הציפוי היקר. החלון האדום הוא עם הציפוי הזול.

רק מצלמה איכותית הראתה את ההבדלים. בעין רגילה ניתן אך קשה להבחין.

הדבר יאפשר לעוד חברי פורום לבצע בדיקה ולהבין את איכות הציפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאני חקרתי את הנושא. מקריאה של חומר באינטרנט, ואשמח אם אנשים מקצועיים יותר ירחיבו את היריעה.

קשה מאוד לעין בלתי מקצועית לחוות דעה אם החומר טוב או גרוע.

אחד מהמבחנים לאדם בלתי מקצועי הינו מבחן הראות מתוך הרכב החוצה.

חומר ציפוי טוב הנו חומר שבמידה ומסתכלים לתוך הרכב. אתה לא אמור לראות מה קורא ברכב.

לעומת זאת כשמסתכלים החוצה מתוך הרכב אתה אמור לראות הייטב מה מתרחש בחוץ.

ככל שיהיה ניתן לראות טוב יותר מתוך הרכב כך איכות החומר הינה טובה יותר.

מבחן נוסף ניתן לעשות עם מצלמה. המצלמה קולטת את האור ומציגה אותו בתמונה.

כפי שניתן לראות החומר הטוב (והיקר יותר) סינן את האור האדום. ואלו החומר הגרוע (והזול יותר) לא סינן את האור האדום ואפשר לו להיכנס לרכב.

סוף סוף יצאתי לשטח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאומן, וזה עוד מקום עם שם ויחסית מוכר.

הוא החליף לך את כל הציפויים לציפוי שרכשת בפעם השניה שהגעת?

וכל הכבוד על ההודעה המפורטת.

גועל נפש של התייחסות, נוכלות לכל דבר.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאומן, וזה עוד מקום עם שם ויחסית מוכר.

הוא החליף לך את כל הציפויים לציפוי שרכשת בפעם השניה שהגעת?

וכל הכבוד על ההודעה המפורטת.

גועל נפש של התייחסות, נוכלות לכל דבר.

הוא החליף את כל הציפויים של החומר הגרוע לאחר שהראיתי לו את התמונה שצירפתי לפה.

אבל ייבש אותי מ9 עד 1 בצהרים.

סוף סוף יצאתי לשטח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לא בסדר!! גם ככה שילמת סכום מאוד גדול בשביל כזו עבודה!

לצערי התחום של הרכב מפוצץ ברמאויות כאלו ואחרות.

להלכות לשון הרע כדאי לפתוח שרשור נפרד, בכל מקרה אתה לא צריך לחשוש, אין ספק שזה לא לשון הרע.

אני אישית רכשתי גליל ציפוי ב30₪, יצא כמעט טוב. אני מאמין שבפעם הרביעית ילך לי טוב.. בזכות הסיפור הזה יהיו עוד כמה שיעדיפו לצפות לבד

וכשאני רואה ששרפת על זה חצי יום אני כבר בטוח שלעשות לבד ייקח פחות זמן...

Sent from my CW-Vi7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי בארצנו חובה להשאר תמיד ליד בעלי המקצוע ולעקוב אחר עבודתם, וזה נכון לא רק בענף הרכב.

אני למדתי בדרך הקשה לקחת יום חופש מהעבודה ולתצפת על העבודה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא החליף את כל הציפויים של החומר הגרוע לאחר שהראיתי לו את התמונה שצירפתי לפה.

אבל ייבש אותי מ9 עד 1 בצהרים.

תחשוב שאם לך הוא עשה את זה, לעוד כמה הם "הצליחו" לגנוב? ההבדלים במחיר בין הציפוי הזול ליקר הוא משמעותי מאוד.

מקומם

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל, אין פה שום זלזול בכסף שלנו. רק בנו.

את הכסף הם די מעריכים

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בכל רשת מרכז הציפויים ?

אין לי יכולת לדעת מה קורה במקומות אחרים. לא הייתי שם.

אבל תמיד מומלץ להישאר במהלך העבודה עם בעל המקצוע. כל בעל מקצוע גם אינסטלטור, צבעי, מכונאי וכל מה שתרצו...

פשוט לבדוק ב7 עיניים...

זה הכול.

אני טיפוס די תמים. באתי, שמתי, הלכתי.

אסור לעבוד ככה.

למזלי חזרתי בזמן כדי לראות את ה"עבודה" שעשו לי.

לא תמיד יש את המזל הזה.

כמו שכתב כבר

כדאי לקחת יום חופש ולתצפת על העבודה...

סוף סוף יצאתי לשטח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...