Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המסע לכיוון הדו גלגלי מתחיל - הוצאת רישיון.

שלומי
שימו לב! השרשור הזה בן 814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה שלי לפני כ-3 שנים ('המגרש בחן' בחיפה, טסט לA1), הבוחן נתן לי לעשות 9-10 שמיניות.

הרגיש כמו נצח ורעדו לי הידיים אחרי זה. אז ממליץ לא לבנות על 2-3 שמיניות, יכול להיות גם כפול ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי השאלה שלך, תעשה מה שאני עשיתי:

1. תתחתן
  2. תעשה ילדים
  3. גדל כרס עסיסית.
  4. תתגרש
  5. לך לחדר כושר ותוריד את מה שהעלתה בסעיף 3.
  6. קנה אופנוע

לו היית יכול לחזור לאחור ולוותר על עניין החתונה היית עושה זאת?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אותך בוקי אבל הנוהל הזה קיים לפחות 25 שנים. מעולם לא עשו לי את זה בחינם בקופת החולים ויש לי רישיון די הרבה זמן.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהל יחסית חדש, עד לפני כמה שנים זה היה ללא תשלום.

היום, 100 ש"ח.

כמובן, כי כבר לא נשאר מאיפה לחלוב את תלמיד הנהיגה המסכן אז עכשיו אפילו על קשקוש של רופא משפחה על נייר עם לוקחים 100 ש"ח?

האמת שהשרשור הזה בא לי בדיוק בזמן, גם אני החלטתי לא מזמן להכניס דו"ג לשגרה ורוצה להתחיל ללמוד.

אני חייל בשירות סדיר שעומד להשתחרר בקרוב, אם אחתים רופא צבאי על טופס ירוק זה קביל מבחינת משרד הרישוי? לכמה זמן טופס ירוק תקף?

גם מה זה השטות הזאת שצריך להחתים את משרד הרישוי על טופס ירוק? למה זה נחוץ?

איך לא בא לי להתחיל עם זה שוב:?

How sky is the limit if there are footprints on the moon?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אותך בוקי אבל הנוהל הזה קיים לפחות 25 שנים. מעולם לא עשו לי את זה בחינם בקופת החולים ויש לי רישיון די הרבה זמן.

יש לי רישון לפרטי, טרקטור, אופנוע ומשאית, שילמתי על בדיקה רפואית רק בשנת 2015 כשהוצאתי על משאית C1.

בכל האחרים לא שילמתי על בדיקה רפואית. אלא אם אני לא זוכר טוב, כי עבר זמן. אבל פחות מ 25 שנה. 99% שזה היה ללא תשלום.

אולי אתה מתבלבל עם בדקית ראיה, על בדיקת ראיה תמיד היה צריך לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לו היית יכול לחזור לאחור ולוותר על עניין החתונה היית עושה זאת?

על החתונה בקטע טכני? כן, הייתי מוותר.

על הקטע של להתמסד ולהתגרש, לא. כתוצאה מזה יש לי את הילדה שלי, היא הופכת את החיים שלי לשלמים יותר.

בכל מקרה, היום עשיתי 2 שיעורים נוספים.

vhuo עברנו כבר לאופנוע, חלק מהאופuנעים שם זה kawasaki 250 , suzuki inazuma ואני קיבלתי kawasaki ER5 .

למדנו לשחרר קלאץ' והתחלת נסיעה, לאחר מכן עושים את התרגילים שביצעתי עם הקטנוע, שמיניות, סללומים ונסיעה האיטית בין הקווים.

היה נחמד יותר מפעם קודמת, להרגיש את המנוע הזה בין הרגליים...

כבר לא יכול לחכות.

בינתיים, המחשבות רצות על מה אני הולך לרכוש.

באופן עקרוני אני צריך קטנוע מנהלים. זה יהיה האידאלי עבור הצרכים שלי. נסיעה כמעט יומיומית הרצליה תל אביב.

אבל מדגדג לי נורא אופנוע והריגוש שהוא יכול להעניק לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת תמיד הבעיה. כולם צריכים כלי תחבורה פרקטי, אבל רק חלק מצליחים להתאפק.

במקרה שלך הייתי הולך בכיוון אופנועים כמו הונדה CB500X ודומיו, שמהווים דלת כניסה נוחה וידידותית לעולם הזה, ונותנים פשרה טובה בנושאים כמו פרטקטיות ונוחות נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היציאה לכביש.

שעור 7.

היום סוף סוף יצאנו ממגרש החניה בגני התערוכה לכביש כדי לבדוק דופק .

צברתי כבר דיי הרבה בטחון בתפעול האופנוע, שמיניות, נסיעה איטית, העברת הילוכים וכל הדברים הבסיסים.

עם זה, היציאה לכביש הפליקה לי כמה סטירות לגבי רמת הביטחון שחש אופנוען בין מכוניות.

הרגשתי כמו ילדה קטנה בכנס שנתי של פדופילים, פשוט מפחיד.

הסיבוב אומנם לא היה ארוך אבל גרם לי להבין שבכדי לשמור על אבריך שלמים כאופנוען, צריך להיות סופר עירני כלפי הסביבה, לצפות מצבים, לזהות מתנקשים שמסמסים בטלפון תוך כדי נהיגה ולשמור מהם נגיעה.

למרות 23 שנה של ניסיון כנהג, אני לא יכול להגיד שאני מרגיש ביטחון בלרכוב בעיר נכון להיום.

ברקע מתחילה להתקבל החלטה על הכלה העתידית.

בין הרצון להיות פרקטי(קטנוע) לבין הרצון להנות אני חושב שאלך על אופנוע ולא על קטנוע.

רוב האנשים בעלי הנסיון איתם דיברתי אמרו שניסיון על קטנוע לא בהכרח ישפר את הכישורים שלך כרוכב.

חלקם אף אומרים שקטנוע היא כלי מסוכן יותר מאופנוע.

זה אומנם נשמע כמו תירוץ עלוב לקנות אופנוע אבל זה באמת ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, תגמור עם הרשיון אחרכך תקנה, אני עברתי את זה לפני כחודש, באשדוד זה קצת שונה. שיעור ראשון בחניה, שיעור שני המורה ישב מאחורי ורכבנו חצי שעה בעיר וחצי שעה בחניה. לאחר מכן 12 שעורים חצי חצי (רחוב- חניה) בטסט 6 שמיניות לכל כיוון, אחר כך 3 תלמידים והטסטר בסוף 20 ד' בעיר. אבל התנועה רגועה, אשדוד זה לא תל אביב.

ואתמול הזמנתי את ה-

suzuki inazuma זה נקרה gw250f. יש להם מבצע עד סוף אוגוסט 27K אפס ק"מ יד ראשונה מהיבואן, רק מהנסיעת מבחן נהיה לי רטוב בין הרגליים... נסעתי גם על ההונדה CB500X סוחב חבל"ז אבל תעשה חשבון של עוד 20K לאפנוע ו10K לביטוחים כל שנה... נראה מוגזם.

שבוע הבא אקבל את הצעצוע, אעדכן בקשר לחויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את האינזומה, אפילו חשבתי עליו. יש גירסת נייקד ויש גרסה עם משקף ופלסטיקים.

נראה חמוד מאוד, אחרי הרשיון אני רוצה לעשות עליו נסיעת מבחן כמו על עוד כמה שחשבתי עליהם:

דוקאטי סקראמבלר, ימהאה MT07 , סוזוקי גלדיוס ואיזה במוו שמתאים ל A1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני לא יודע מתי הוא אמור להגיע ואני לא בטוח שתהיה גירסה מוגבלת ל A1.

מעבר לזה, הגלדיוס נמכר עכשיו במחיר ממש מפתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך לא הייתי קונה חדש כאופנוע ראשון. כשהוא יפול (והוא יפול) כדאי שזה יהיה משהו זול ולא חדש (ועם כמה שפחות פלסטיקים)

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...