Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה כדאי לבדוק רכב לפני קניה ? במכון בדיקות או במוסך מורשה ?

ni4ni
שימו לב! השרשור הזה בן 2847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני יודע שה"סטנדרט" זה לקחת רכב לפני קניה לבדיקה במכון שמתמחה בבדיקות כאלו.

אבל בפעם האחרונה שקניתי אוטו יצא לי לקחת אותו דווקא למוסך מורשה יבואן והם עשו לי את הבדיקה (עזבו כרגע את הסיבה).

מה שגרם לי לחשוב שאולי זה גם מה שצריך לעשות בפעם הבאה. למכון בדיקות יש צ'קליסט של בדיקות שהם מעבירים בצורה אחידה לכל מכונית, מבלי להתייחס לדברים שיחודיים ליצרן ודגם מסויימים. זו בדיקה כללית.

מצד שני הם מאד מאד מנוסים בבדיקות לפני קניה.

מצד שני, מוסך מורשה לא כל כך רגילים לעשות בדיקות לפני קניה אבל מכירים היטב את הדגם הספציפי, נקודות בעייתיות שיש לו ותקלות נפוצות.

מה דעתכם ? האם כדאי לבדוק רכב לפני קניה במוסך מורשה או שזה סתם ביזבוז זמן וכסף ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הדרך הנכונה לבדיקה היא קודם מכון, ואח"כ למוסך מורשה לקבלת הערכת מחיר לתיקון ובדיקת הרכב לאור התוצאות אם נדרשת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים אם יודעים לקרוא נכון את דו"ח המכון ומתעלמים מהשטויות והכסת"חים . בהרבה מקרים זה קלף מיקוח נוסף מול המוכר וזו השקעה שמחזירה את עצמה.

אבל כמובן יש לבצע קודם בדיקה עצמית - הרכב נראה שמור ומטופל ? כל מה שאתה יכול לבדוק לבד עובד ונראה טוב ? אתה פוגש אך ורק את בעל הרכב ? אין רעשים חשודים בנסיעה ? אין נורות אזהרה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מכון בדיקה. הם ערוכים בדרך כלל טוב יותר מבחינת המכשור ולא פחות חשוב הדו"ח והתעוד

ערוכים טוב עוד יותר מבחינת הכסת"חים.

פות"ש - באיזה רכב מדובר ? (או שזו שאלה כללית ?)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין - ודווקא ברכב חדש מכון הבדיקה ערוך טוב יותר כדי לעלות על בעיות שלדה כתוצאה מתאונות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויש מוסך מורשה יבואן שיכול לבדוק בתמורת סכום סמלי כלשהו את היסטוריית הרכב,לבצע נסיעת מבחן ולעלות על ליפט לבדוק דבר שקורים למצב הרכב מבחינת כללי ואז להמליץ לגבי כדאיות הרכישה עדיף.

משם תמשיך למכון בדיקה כי הוא גורם היחיד שיכול לתת אחריות על בדיקת רכב במידה והוא סרח הוכחת.

שלא לדבר שיש להם מכשיר שמודדים עובי צבע הרכב ועוד מכשירי בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף למארק - תתחיל ממוסך (כזה שמכיר את הרכב, לא חייב מוסך יבואן, לפחות לא לדעתי). אני מאמין שיוכל לתת לך אולי גם אינדיקציה מסויימת לגבי תאונות (באם היו).

אח"כ - אם עובר בהצלחה - בדיקת שלדה ותאונות בלבד (פחח מומחה או מכון).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין בדיקה במכון בדיקה מסודר לעומת מוסך מתמחה.

מוסכים לרוב בודקים האם יש צורך בטיפול, שמנים, החלפה של חלקים פגומים או בעלי בלאי גבוה , במרבית המקרים לא יבדקו את מצב המרכב ושלדת הרכב, מה שחשוב לבדוק כי לעיתים מדובר במשמעות בטיחותית/כספית-ערכית גובה מאוד.

מכון בדיקה מקצועי ואמין יבדוק הרבה מעבר למה שמוסך בודק, בין היתר את המרכב ושלדת הרכב, בדיקת ברקסים ובולמים לא רק ויזואלית אלא גם על ידי מכשיר ייעודי אשר קיים רק במכוני בדיקה לפני קניה .

ברוב המקרים, מכון בדיקה יעשה בדיקה מקצועית ומקיפה יותר ובמידת הצורך בהתאם לממצאי הבדיקה יתן המלצה לדברים שיש לבצע במוסך ואת רמת הדחיפות של כל אחד מהממצאים.

לכן, עדיף תמיד להתחיל ממכון בדיקה ולא ממוסך. כי מקרים רבים לאחר בדיקה יש לגשת למוסך לקבל הצעות מחיר ותיקון הממצאים.

מכון בדיקה , עובדיו מוכשרים על מנת לבצע בדיקה מקיפה לרכב ויש להם שלבים מסודרים לבדיקה, לעומת מוסך שנוהג לבצע תיקון/החלפה לפי תלונה ספציפית של הלקוח ולא תמיד ידע לבצע בדיקה מקיפה.

כמו כן, מכון בדיקה יתן אחריות כמחוייב על ידי משרד התחבורה על ממצאי הבדיקה.

בהצלחה,

נבדקי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לחלוק על דעתך :במוסך שלי בדקו גם שלדה וגם פחחות. אפילו פרקו צלחות כדי לבדוק את הבלמים. נסעו עם הרכב מחובר לאיזה לפטופ שהקליט את מהלך הנסיעה כולל בלימת חירום.

אמרו לי בבירור אם הרכב עבר תאונה ואיפה. האחריות של מכון בדיקה מלאה חורים וכוכביות ולכן מה שאני מחפש זה רק אישור בעל פה. אתה מכיר את הכוכבית בכל מכון בדיקה שיש לפרק גלגלים לבדוק רפידות. נו ? אז למה לא פרקו ?!

אחרי שתקרא את הסיפור הזה http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=604442

תבין שיש שונות גדולה בין מה שמכון בדיקה מצא לבין מצב הרכב בפועל. השפה בה כתוב הדו"ח אינה ברורה לאדם מן היישוב.

החסרון הגדול במוסך שלי: אין לו יכולת לבדוק כל רכב שאביא לו. רק יצרן או שניים שהוא מכיר.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגעת למכון בדיקה שממלא את הטופס בכסתחים כנראה שהצוות בוחנים שלו לא מקצועי מספיק,

כי אני מבטיח לך שישנם מכונים שאכן עושים את עבודתם נאמנה, פשוט ככל הנראה אתה עוד לא הגעת והכרת אחד כזה.

אגב, לפי הנהלים של משרד התחבורה אין לפרק גלגלים.

מכון בדיקה הוא לא מוסך ולכן אין לעשות פירוקים / תיקונים / טיפולים במכון בדיקה.

בהצלחה,

נבדקי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלו לפה כ"כ הרבה בדיקות של רכב.

ברובן המכריע - נרשמו כל מיני כסתח"ים משונים יותר ומשונים פחות (והיו גם כאלה מכונים שידעו ששמן הגיר שחור...).

אז איזו אחריות (אם בכלל) ניתן לממש ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...