Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר נכון לרכב ידני (סיטרואן קקטוס 1.2 אטמ')? טורים נמוכים מידי או טורים גבוה מידי

booki222
שימו לב! השרשור הזה בן 2861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למשל שאני בעליה עם הקקטוס שלי, אין לרכב יותר מידי כח ואני מוצא את עצמי כל שנייה מעלה ומוריד הילוך. השאיפה היא כמובן לא להזיק לרכב.

השאלה היא האם עדיף בהילוך נמוך עם עם טורים גבוהים או הילוך גבוה במצב שפחות סוחב ועם טורים ממש נמוכים.

:?::?::?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הילוך נמוך עם סל"ד גבוה (יחסית, על 3-4k כזה). בעומס כמו עלייה למשל, בסל"ד נמוך הרכב מתאמץ יותר ויש לחץ שמן נמוך במנוע. זה לא בריא למנוע.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני במישור אני תמיד שם הילוך גבוה (כמובן שעולה אחד אחד) וגם אם יש הורדת מהירות משאיר את זה על הילוך 5.

אני גר במקום שכולו עליות, הילוך 4 סוחב הילוך 5 לא סוחב, כשבדקתי מה יותר בריא לאוטו התשובה חד משמעית בעליה שהטורים יהיו יותר גבוהים והרכב יסחוב מאשר הילוך גבוה והרכב יגמגם.

מה גם שהרכב לאסוחב ואתה בהילוך גבוה השריפה של הדלק יותר גבוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההספק המירבי של מנוע (בנזין) תמיד מגיע בטורים גבוהים אז כשהרכב מתאמץ, מורידים הילוך כמה שצריך ולא נותנים לו להשתנק .

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעליה דרוש כוח וכוח שווה ערך במיקרה הזה לטורים גבוהים. בטח שלא לעלות לרף של 4 או 5 סלד אבל אין שום בעיה לשמור על 3-3.5 ולקבל ביצועים שאתה מצפה להם בעלייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא. תעביר ברגוע ב2-2.5 סל"ד בערך. אלא אם אתה רוצה לעשות תחרות מרמזור לרמזור עם קיאה פיקנטו...

אני משער שהרכב הזה חדש לך. עם הזמן אתה תצבור ניסיון איתו ותלמד להכיר את רצועת הכח שלו, מתי הכי יעיל להעביר הילוכים בעליה ובמישור. נהג מנוסה יודע מתי להעביר הילוך גם בלי להסתכל על מחוון הסל"ד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהירות סיבוב גבוה המהירות ממוצא של הבוכנות יותר גבוה וזה גורם ליותר שחיקה בין טבעות אטימה לצילינדרים.

בצד שני, במהירות סיבוב גבוה, העומס (כח) על הבוכנות יורדת וגם צירים מסתובבים נוטים להתמרכז לבד (גל הרכובה) ולכן השחיקה במיסבי החלקה של גל הרכובה (לתלתלים ולתושבות) יורדת.

כמובן במהירות סיבוב נמוך המצב הפוך.

רצוי להיות בין 2000 ל-3500 סל"ד כדי להקטין שחיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. תעביר ברגוע ב2-2.5 סל"ד בערך. אלא אם אתה רוצה לעשות תחרות מרמזור לרמזור עם קיאה פיקנטו...

אני משער שהרכב הזה חדש לך. עם הזמן אתה תצבור ניסיון איתו ותלמד להכיר את רצועת הכח שלו, מתי הכי יעיל להעביר הילוכים בעליה ובמישור. נהג מנוסה יודע מתי להעביר הילוך גם בלי להסתכל על מחוון הסל"ד.

כאמור, יש לי קקטוס... דהיינו אין לי מד סל"ד ויש לי רכב שלא מפורסם בזכות הכח המתפרץ שלו.

אני יודע מתי נדרש להעביר הילוך השאלה היא האם כאשר האוטו לא ממש סוחב.. במישור עילי כשיש תנועה ואני לא בהכרח בהילוך חמישי אל מנווט בין ה4 ל5 האם עלי להישאר ברביעי עם טורים גבוהם או לעלות ל5 עם טורים נמוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה מרגיש שאתה צריך ללחוץ הרבה על הדוושה כדי לשמור על מהירות תוריד לרביעי. אם לא אז תישאר בחמישי.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהרכב לא סוחב תוריד הילוך בהתאם לתנאי הנסיעה. או לחילופין, תעבור לימני ותוריד את מהירות הנסיעה שתתאים להילוך.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מרגיש שאתה צריך ללחוץ הרבה על הדוושה כדי לשמור על מהירות תוריד לרביעי. אם לא אז תישאר בחמישי.

לכך נוסיף שגם לעתים זה נוח ונשלט יותר לבחור בהילוך הנמוך יותר. במקום לדלג בין דוושות לטובת כל האטה קטנה, מקבלים תגובה מהירה בצורת בלימת מנוע בכל הרפיה קלה מן הדוושה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לקנות רכיב obd2

ולהשתמש בו יחד עם אפליקציה, או צג תואם.

אתה יכול לקנות כזה באוטו דיפו ב39 ש"ח או להזמין מהרשת בעשרה שקלים פחות.

הגדולה של הרכיב הזה, היא שהוא מציג לך את כל הנתונים של המנוע, החל מסל"ד ומהירות ועד לטמפרטורה במקומות שונים במנוע ויחסי גדישה במנוע.

ככה תוכל ללמוד קצת יותר על אופן פעולת הרכב.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לקנות רכיב obd2

ולהשתמש בו יחד עם אפליקציה, או צג תואם.

אתה יכול לקנות כזה באוטו דיפו ב39 ש"ח או להזמין מהרשת בעשרה שקלים פחות.

הגדולה של הרכיב הזה, היא שהוא מציג לך את כל הנתונים של המנוע, החל מסל"ד ומהירות ועד לטמפרטורה במקומות שונים במנוע ויחסי גדישה במנוע.

ככה תוכל ללמוד קצת יותר על אופן פעולת הרכב.

במקום זה חפש הודעה של חבר פורום primecart, שמסביר איך אפשר להציג שעון סל"ד על הצג המקורי בקקטוס ונותן לינק לרכישת מוצר שעושה את זה.

הדיון הזה היה בפורום רכב כללי לפני כחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...