Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פינוי שמן ישן בלי טובות (הקפצת שירשור, אולי יש עדכונים בנושא?)

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבל שאין לנו בארץ מקומות מסודרים לריקון שמן למחזור, כמו בחו"ל.

במדינה שבה אסור לך על פי חוק להחליק נורת הלוגן בפנס הראשי DIY, כי אתה לא "חשמלאי רכב מוסמך", למה שיהיו צוברים לשימוש הציבור ?

• מצחיק 1

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה שבה אסור לך על פי חוק להחליק נורת הלוגן בפנס הראשי DIY, כי אתה לא "חשמלאי רכב מוסמך", למה שיהיו צוברים לשימוש הציבור ?

כמה אנשים כבר עושים טיפול לרכב DIY?

אין לי סטטיסטיקה ברורה, אבל אני כמעט בטוח שרוב בעלי המכוניות מבצעים את הטיפולים במוסך ולא בבית...

אני לא חושב שיש לזה מספיק ביקוש למעט שימוש מאוד איזוטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2 טיפולים האחרונים שעשיתי, הגעתי למוסך כלשהו ברחבי העיר שבה אני גר בקשתי יפה, הנחתי בכניסה למוסך והלכתי.

המצפן שלי נקי לטבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנוי של השמנים והפילטרים במרינה הוא כחלק מהשירות שמקבלים בעלי הסירות,והם משלמים על כך.המרינה מרושתת מצלמות ופקחים ועל כל דבר חריג מגיע פקח תוך שניות.אני מניח שגלון או שניים לא יצרו בעיה אבל ברגע שיזהו פעילות חריגה יבקשו מכם להזדהות בתור בעל סירה או להתפנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אופתע במידה ויש הבדל מהותי שמצריך תהליך מחזור שונה.

אגב נתקלתי בהנחיות הבאות באתר המשרד להגנת הסביבה :

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/HazardousMaterials/Permit/Pages/Used-Oil.aspx

ציטוט:

"על פי התקנות מחליפי שמנים חייבים בהצבת מתקן לאיסוף שמן משומש, בהתאם להוראות התקנות ולסלקו לאתר הפסולת הרעילה (רמת חובב) או למתקן מיחזור. (על מוכר שמן לאפשר לצרכן לפנות את השמן המשומש למתקן האיסוף שברשותו)."

כמובן שאני לא מתכוון לבקש מאף אחד לתת לי לפנות אליו למתקן שמן בניגוד לרצונו, אבל מעניין אם המרינה נחשבת בהגדרה "מוכר שמן" :

על פי התקנות למניעת מפגעים )שמן משומש(, התשנ"ג- -1993

" 1.1שמן משומש" מוגדר כ – שמן שנעשה בלתי ראוי לצורכי סיכה, בידוד וכיוצא באלה, כתוצאה

משימוש, אחסנה, טלטול או סיבה דומה אחרת, ולרבות שאריות שמן שנאגרו במסנן משומש.

1.2מוגדרים מוכרי שמן )מוסכים, תחנות סיכה(, משתמשים מעל 20ליטר וצרכני שמן בכמויות

שאינן עולות על 20ליטר, כ-"מחליפי שמנים".

" 1.3מחליפי שמנים" חייבים בהצבת "מתקן לאיסוף שמן משומש", בהתאם להוראות התקנות

ולסלקו לאתר הפסולת הרעילה )רמת חובב( או למתקן מחזור. )על "מוכר שמן" לאפשר לצרכן

לפנות את השמן המשומש למתקן האיסוף שברשותו(.

אגב, הרושם שלי שהמשרד פוטר את עצמו בקלות מלתת מענה אמיתי לצרכנים הפרטיים, ומגלגל אחריות על מי שכפופים למרותו. במקום לחייב רשויות מקומיות להקים מתקני איסוף בתחומן.

used-oil.pdf

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדהה לגמרי עם הטענות של בוקי. החלפת השמן האחרונה שביצעתי היתה הראשונה שעשיתי לבד. היתה לי בעיה איך להיפטר מהשמן. לא נעים להגיע למוסך ולבקש טובות, אבל לא היתה ברירה. המוסך הראשון שביקשתי ממנו הסכים שאשפוך את השמן(+הפילטר) אצלם בחבית ועל כך מגיע לו כל הכבוד. עדיין זה מרגיש לא נעים לבקש ולא יודע אם אפנה שוב לאותו מוסך (שלא יחשוב שאני מנצל את טוב ליבו). הייתי מעדיף שיהיה פתרון יותר מוסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה נח לך גיאוגרפית, שתדע:

יש מוסך ברחוב המסגר בלוד בשם המוסך המהיר (או משהו בסגנון); אני מפקיד אצלו כל פעם כמות של 30-40 ליטרים 7-8 ג'ריקנים בנפחים שונים.

העובד שמה בסדר עם זה, הפקדתי אצלו כבר 3 פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
  • שנה מאוחר יותר...

מקפיץ.

אולי השתנה משהו מאז?

עדיין מחפש מקום באיזור המרכז, בו אפשר לרוקן שמן משומש בלי לבקש טובות מאף אחד. 

אם מישהו מכיר כזה מקום, אשמח אם תשתפו.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.2.2022 בשעה 17:38, menir1 כתב:

השמן גם עובר דילול (ברמה כזאת או אחרת, תלוי במנוע) של דלק, בעיקר כאשר המנוע עובד בסל"ד נמוך וסרק. 

בתאריך 27.4.2022 בשעה 12:36, אבי יוס כתב:

היי חברים מתכנן טיפול לרכב

1. מחפש המלצה לשמן מנוע איכותי שיתאים לרכב

הרכב טויוטה קורולה 2007 (הדגם הישן) עם 194000 ק''מ

לא יודע באיזה שמן עד היום טופל הרכב

2. המנוע אוכל שמן - בערך ליטר ל2500 ק''מ האם זה תקין?

האם שימוש בשמן מסוים יוכל לשפר את צריכת בשמן של המנוע?

והאם צריכת השמן מעידה על בלאי גדול של המנוע ונזק למנוע או שאפשר לחיות עם זה.

תודה רבה לעוזרים

לפני 45 דקות, Buki כתב:

מקפיץ.

אולי השתנה משהו מאז?נ

עדיין מחפש מקום באיזור המרכז, בו אפשר לרוקן שמן משומש בלי לבקש טובות מאף אחד. 

אם מישהו מכיר כזה מקום, אשמח אם תשתפו.

תודה.

טויוטה רכב השפלה 

סוכנות ומוסך מרכזי

מסרתי שם פעמיים שמן מנוע ונוזל בלמים

לוקחים בשמחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...