Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פינוי שמן ישן בלי טובות (הקפצת שירשור, אולי יש עדכונים בנושא?)

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם,

האם יש מקום שיכול לקבל שמן ישן למחזור, גם תמורת תשלום?

אני יודע שתיכף תגיע תשובה:

"תרוקן את השמן בצובר של מוסך הקרוב לביתך".

אבל אני לא מעוניין לבקש טובות מאף אחד, לא נעים לי וזה "לא מרגיש לי נכון".

לכן מחפש פתרון אחר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאין לנו בארץ מקומות מסודרים לריקון שמן למחזור, כמו בחו"ל.

אני אישית מרוקן עשרות ליטרים בחודש במוסכים שונים, אך כמובן גם נותן להם עשרות קילו של צלחות בלם וברזלים למיניהם, כדי לרכך את המכה.

צריך למצוא חברה בסגנון פאנדנגו שאוספים שמן טיגון משומש.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך שאצלו הייתי מרוקן שמנים עד לא מזמן אמר לי פעם שמשלמים לו על השמן המשומש, 2 שקל לליטר אאל"ט.

כך שלא ממש הרגשתי שעושים לי טובה כשמסרתי לו את השמן.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה - כנראה שאפסיק לפקוד את המוסך שהייתי מביא אליו שמן משומש ואצטרך לבקש במוסך אחר.

עכשיו החלפתי לראשונה נוזל בלמים בעצמי. האם נוזל בלמים משומש נאסף באותו צובר בו שמים שמן משומש?

האם קיים בארץ חוק, בדומה לגרמניה ובדומה לרכישת מצברים בארץ, שמחייב בית עסק שמוכר שמנים לקבל ממך כמות זהה של שמן משומש?

כמדומני שקיים חוק כזה, אבל זה לא ממש יעזור לנו כי חנויות ממכר החלפים כלל אינן ערוכות לכך.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי עכשיו סתם מתוך עניין למשרד להגנת הסביבה בשאלה של אם יש לי כמה ליטרים של שמן מנוע משומש היכן אפשר להיפטר ממנו.

אז אין איזשהו מקום איסוף מסודר אליו אפשר להביא את השמן אלא רק לבקש ממוסך לקבל אליו את השמן המשומש (יענו שיעשו לכם טובה).

הבחורה הציעה לי לפנות לרשות המקומית ולשאול אותם אם יש להם מקום כלשהו בו אפשר להיפטר מהשמן המשומש בצורה מסודרת.

את הפניה לרשות המקומית אשאיר לכל אחד ברשות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו החלפתי לראשונה נוזל בלמים בעצמי. האם נוזל בלמים משומש נאסף באותו צובר בו שמים שמן משומש?

נוזל בלם אינו על בסיס שמן ולא חולק שום מרכיבים עם שמן, לכן לדעתי אין מה לשפוך אותו לצובר השמן.

אישית עד היום הייתי לרוב שופך אותו לתוך הכלי של השמן המשומש.

בינינו, ואני אשמח ללמוד אחרת, ערבוב נוזל בלם עם מים מנטרל את מרבית התכונות שלו ואין בעיה אמיתית לשפוך אותו לביוב לאחר ערבוב עם קצת מים ..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף לתשובה שאינך מעוניין בה. עד היום שפכתי שמן משומש בהרבה מוסכים שעברתי אצלם. בלי צלחות, תמיד ביקשתי רשות לפני כן. לפעמים שילבתי את זה עם אינטראציה ריווחית נוספת עם המוסך, לפעמים לא. מעולם אף בעל מוסך לא עיקם את הפרצוף על כך. תמיד בחיוך.

אני מניח או שיש תשלום נמוך על האיסוף, או שהאיסוף בחינם ואז יש רק התעסקות תקופתית. בכל מקרה מעט השמן (שלושה עד ארבעה גלונים) ששפכתי לא מוסיף הרבה ולא גורע מההתעסקות הזאת. לא שופך אף טיפה מסביב.

יש בעלי מוסכים בפורום, בדרך כלל בשרשורים כאלה קופצים ומזמינים להשתמש במכלי איסוף השמן שלהם.

אני מייחל למקום שיזמין להשתמש בליפט שלו על בסיס מקום פנוי או תשלום עלות (ידוע שיש בעיה ביטוחית).

לא אחרוג ממנהגי ואזכיר גם לחברי הכנופייה וגם לפלג הירושלמי ששמן מנוע משומש מזיק לעור לאורך זמן. כפפות ושטיפת ידיים יסודית! גם אחרי בדיקת שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף לתשובה שאינך מעוניין בה.

רשמתי בצורה הכי ברורה שאפשר:

אני לא מעוניין לבקש כלום מאף אחד.

לא מעניין אותי אם מפנים מהמוסך שמן בתשלום או לא בתשלום והאם זה תופס מקום בצובר.

לא מעוניין לבוא ולשאול האם אפשר או אי אפשר.

אני מכיר את האפשרות הזו כבר הרבה שנים, פתחתי את השירשור בדיוק בשביל לא להשתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היו מיכלי איסוף שמן משומש בחלק מתחנות פז.

שוחחתי עכשיו עם אחראי הבינוי בפז באזור הצפון והוא אמר לי שהפרוייקט חוסל והיום כבר אין מיכלים כאלה בתחנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי בצורה הכי ברורה שאפשר:

אני לא מעוניין לבקש כלום מאף אחד.

אל תכעס, הצטרפתי לכמה וכמה תשובות אחרות באותה רוח, שלא ציינו במפורש שזאת התשובה שאינך מעונייך בה.

אני עוקב אחר ההאשכול ואשמח גם אני לקבל תשובה שונה (אשמח = בשל התעניינות. כתבתי כבר איך לחיות עם המצב היום).

ניסית לפנות, אולי בכתב, לחברות איסוף כגון טביב?

במה שרשמתי בין השורות התכוונתי לכך שלמרות מה שקורה בפורום בשנים האחרונות, ולמרות הפעילות המבורכת של הכנופייה, תחום "עשה זאת בעצמך" בארץ עדיין ממש לא מפותח לטעמי, ונמצא תחת דיכוי מתמיד של רגולציה. מכאן גם השאלה הנוספת שלי לגבי שימוש חופשי בליפטים. אפשר לחייב השגחה בעת ההרמה.

רק אבהיר שבכתבי:

אני מניח או שיש תשלום נמוך על האיסוף, או שהאיסוף בחינם ואז יש רק התעסקות תקופתית.

הנחתי שמשלמים לבעל המוסך על כמות השמן כפי שנטען לפני (ולא להיפך) , ואז כל העניין הופך להרבה יותר מלגיטימי ומייתר ממש את ה"לא מרגיש לי נכון".

יש תקנות מאוד ברורות שמחייבות כל מוסך במתקן איסוף, ואין לצפות מאדם פרטי שיחזיק נקודת איסוף פעילה עבור הכמות המועטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...