Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלקה, סחרור, רעד מההגה וריח שרוף ביונדאי טראקן

deanregev
שימו לב! השרשור הזה בן 6992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי יונדאי טרקאן ואתמול בלילה נסעתי, ושיצאתי מהעיר בפנייה שמאלה איבדתי שליטה על האוטו, הכביש היה רטוב וזה פעם ראשונה שזה קורה לי, האוטו זרק לי תחת ממש וכמעט עלינו על האי תנועה (שאגב היה בו עמוד). מהר סובבתי את ההגה לימין וכל האוטו התחיל להסתחרררר וזה סוג של כביש מהיר למזלי למכוניות מאחורי היה אדום אז יצאתי מזה בשלום. האוטו ממש איבד שליטה מצאתי את עצמי עם הפניים נגד כיוון התנועה. עצרתי בצד לראות שהכל בסדר והמשכתי לנסוע למרות שהייתה לי תחושה מוזרה חבר שלי אמר לי שאני מדמיין אבל אני כמעט בטוח ששמעתי רעשים מוזרים. בדרך חזרה הביתה הירחנו ריח שרוף ואני לא חושב שזה היה מהברקסים, זה היה ריח ממש שרוף וגם היינו על כביש מהיר. עצרנו לאכול ואחרי חצי שעה חזרנו לאוטו והכל עבר. אחרי שהורדתי את חבר שלי בבית שאני יוצא מהרחוב שלו כל ההגה מתחיל לרעוד, ממש לזוז מצד לצד הרגשתי כאילו יש לי שמיניות בגלגלים או משהו (שעמדתי ברמזור הפסיק). הוא המשיך לרעוד לי בערך קילומטר נסעתי לאט ופתאום הפסיק. עכשיו יום אחרי אני נוסע והכל ניראה טוב בינתיים, השאלה שלי מה קרה אני אכול סרטים אני שמעתי אנשים מדברים תמיד על זה שרועד להם ההגה ואף פעם לא הבנתי מה באמת הבעיה וממה זה קרה, מאיבוד שליטה סתם? האוטו דיי חדש הוא לא נוטה לעשות בעיות בכלל.

נ.ב

חשוב לי לציין שהאוטו לא זרק בגלל התקלה האוטו זרק בגלל שלקחתי את הסיבוב טיפה מהר מדי (מודה באשמה) ואני הכי מוטרד מהקטע עם ההגה

אם מישהו יכול להגיד לי מה קרה שם ומה עליי לעשות אני ישמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש לפנצ'ר מאעכר , כנראה פגעת באיזון הגלגלים או שעקב הבלימה נהיה לך משטח שטוח בפני הצמיג (מוזר על כביש רטוב ,אבל אולי...).

האם פגעת במדרכה או חפץ קשיח כלשהו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את דעתו של שמר ,למרות שיש סיכוי שזה משהו במערכת ההיגוי .

ד"א במקרה שאתה רואה שאתה נכנס (בטעות או בכוונה)להיגוי יתר(זריקת זנב/תחת)תתחיל להחזיר את ההגה כבר לפני תחילת ההחלקה.

כמובן שעדיף ללמוד את זה לא דרך התכתבות.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שנסעת עם בלם יד משוך, מה שמסביר אולי בעת הפנייה עם עזיבת דוושת הגז ננעלו הגלגלים האחוריים על כביש רטוב וזה מה שגרם להחלקה, מה גם שהזכרת ריח חריכה.

לגבי התופעות האחרות - אין לי הסבר.

איתמר.

(דרך אגב, ריח שרוף גם קורה הרבה פעמים משקית ניילון שנדבקת לאגזוז. תבדוק).

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומי5: אתה צודק באמת החזרתי מאוחר יותר

ומעצור יד לא היה מורם ידידה שלי אמרה לי עכשיו שזה כביש חדש שרק בנו אותו והוא נורא חלק ויש הרבה תאונות שם

יכול להיות שזאת הסיבה להחלקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(עם לחצתה על הברייקס בזמן הסיבוב)יכול להיות שהברייקס האחוריים שלך לא מכווונים טוב כלומר אחד נתפס לפני השני (או יותר חזק מהשני)וזה גורם להחלקה .... את ה רעידות בהגה אני לא יכול להסביר...ולגבי הריח השרוף, עולי צמיגים? כי נכנסת לסחרור וזה יכול לגרום עדיין לריח עם הכביש רטוב אך לא עם שכבת מים(בזמן גשם)...

If there is a car in front of you, you are going too slow... :-D:drinking:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בינינו - אתה נוהג במשהו שמתיימר להיות ג'יפ - נו ו? אז היית עולה על האי תנועה - כאילו שאתה אף פעם לא עשית את זה - אף פעם לא עברת על מדרכה כי היית עצלן לנסוע עוד 200 מטר ולפרסס?? אני גם בטוח שלא נהגת כרגיל כשזרקת תחת - כדי לזרוק תחת לא חייב להרים אמברקס ולא צריך ברקסים אחוריים לא מכוונים - מספיק שנסעת קצת במהירות לפני הפניה ועשית העברת משל לא נכונה בתוך הפניה דהיינו שיחקת עם ההגה בתוך הפניה כבר נותן לך תוצאה של תת היגוי

כמו כן יש אפשרות אולי שניפחת את הגלגלים קצת יותר מידי?

על כל מקרה הריח שאתה הרחת זה הריח של הצמיגים שלך - כמה שהוא מסריח אתה תלמד לאהוב אותו - כולנו למדנו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בינינו - אתה נוהג במשהו שמתיימר להיות ג'יפ - נו ו? אז היית עולה על האי תנועה - כאילו שאתה אף פעם לא עשית את זה - אף פעם לא עברת על מדרכה כי היית עצלן לנסוע עוד 200 מטר ולפרסס?? אני גם בטוח שלא נהגת כרגיל כשזרקת תחת - כדי לזרוק תחת לא חייב להרים אמברקס ולא צריך ברקסים אחוריים לא מכוונים - מספיק שנסעת קצת במהירות לפני הפניה ועשית העברת משל לא נכונה בתוך הפניה דהיינו שיחקת עם ההגה בתוך הפניה כבר נותן לך תוצאה של תת היגוי

כמו כן יש אפשרות אולי שניפחת את הגלגלים קצת יותר מידי?

על כל מקרה הריח שאתה הרחת זה הריח של הצמיגים שלך - כמה שהוא מסריח אתה תלמד לאהוב אותו - כולנו למדנו!

הנעה אחורית

Greddy Type S - טעם החיים 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שאין הרבה כמוך על הכביש....

פעם הבאת תלמד לקחת סיבובים בפחות מהירות, יש לך מזל שלא פגעת באף אחד.

לא בשביל זה הוא בא לפורום.

המקרה לא מחייב הנעה אחורית, זה יכול לקרות בכל סוג של הנעה.

אם לא פגעת במדרכה, עמוד או משהו אחר, לא נסעת עם בלם יד משוך, כלומר סך הכל החלקת על כביש רטוב, אין סיבה שהרכב ינזק ולו במעט. ריח שרוף יכול לבוא מהצמיגים, אם כי אני בספק, מחמת הגשם.

אם עדיין יש רעידות, גש לאיזון גלגלים ושם כנראה יסדרו את זה.

סע לשלום.

אני מקווה שיש המון כמוך בכביש, כאלה שלומדים מטעויות, רוצים ללמוד ולשפר, לא מנופחי אגו.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בשביל זה הוא בא לפורום.

המקרה לא מחייב הנעה אחורית, זה יכול לקרות בכל סוג של הנעה.

אם לא פגעת במדרכה, עמוד או משהו אחר, לא נסעת עם בלם יד משוך, כלומר סך הכל החלקת על כביש רטוב, אין סיבה שהרכב ינזק ולו במעט. ריח שרוף יכול לבוא מהצמיגים, אם כי אני בספק, מחמת הגשם.

אם עדיין יש רעידות, גש לאיזון גלגלים ושם כנראה יסדרו את זה.

סע לשלום.

אני מקווה שיש המון כמוך בכביש, כאלה שלומדים מטעויות, רוצים ללמוד ולשפר, לא מנופחי אגו.

"האוטו זרק בגלל שלקחתי את הסיבוב טיפה מהר מדי (מודה באשמה)"

לפי דברי הנאשם , ברכב טורבו דיזל במיוחד שהוא חדש , יש טיפה השעיה בטורבו של היונדאי טרקאן

הספקתי לבדוק זאת...

ואם זה מה שהוא אומר.. לא בלם יד ולא בטיח ידידי...

"קצת" גז בסיבוב ועוד על כביש רטוב והשמיים הם הגבול.

Greddy Type S - טעם החיים 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שאין הרבה כמוך על הכביש....

פעם הבאת תלמד לקחת סיבובים בפחות מהירות, יש לך מזל שלא פגעת באף אחד.

הנה עוד אחד ששטיפת המוח של הרשויות עבדה עליו.

תראה,

כולנו מסכימים שהוא נסע מהר מדי בנסיבות המקרה. פותח השרשור הבין את זה , ונראה לי שהוא למד את הלקח בדרך הקשה (יותר או פחות, עניין של מזל).

אבל ,

וזה אבל גדול.

עצימת העיניים של כולם , עם גלגלו הססמה "סע לאט !" היא טיפשית.

מצבי חירום/החלקה הוא לא משהו שמתכננים. היום זה יהיה בגלל המהירות המופרזת בה הוא נסע , מחר זה יהיה כתם שמן על הכביש שנשפך מרכב אחר דקה לפני ,או חול ,או חלילה ילד שקפץ לכביש וגרם לסטייה ולערעור יציבות הרכב.

נהג שכל הזמן נוסע לאט , אבל אין לו מושג איך הרכב מתנהג - יאבד שליטה ויעשה תאונה בפעם הראשונה בה יהיה מצב חירום.

לנהג מיומן יהיה סיכוי לצאת מהמצב.

אני לא מצדיק את מהירותו - שיהיה ברור , ונדמה לי שגם הוא הבין את זה ויידע להבא - אבל מכאן ועד לבוא בגישה של : "נו נו נו ,תיסע לאט" ? לא זו הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה שמר

הנהגים ה"אחראיים" ורוב הצדקנים שאומרים "נו סע לאט יותר" יעשו תאונה במצב החירום הראשון שיתקלו בו.

אני אישית למשל, בגשם הראשון לקחתי את הרכב ולקחתי פנייה בכוונה מהר מדיי, כדי לראות באיזה קלות הרכב מחליק(עשיתי את זה כמה פעמים על דרכי עפר לפני זה).

מאז בכל פעם שהאחורי מאבד אחיזה(בדר"כ בכוונה תחילה, טוב, בעצם תמיד :p) אני יודע בדיוק מה לעשות ואיך וכמה ולמה.

אדם שבא לכלי ונוהג עליו בלי לדעת איך הוא מגיב במצבים קיצוניים ימצא עצמו במודעות השחורות בסוף העיתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...