Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: בדיקת עודפים ממזרקי דיזל מסילה משותפת - סאנגיונג אקטיון 2008

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

למי שזוכר את שרשור ניקוי האינג'קטורים עם התוסף הייעודי, התלוננתי שגם בסיומו לא נפתרה בעיית הרעידות והחיתוכים במנוע כאשר הרכב עומד ומשולב ב D.

אורן הציע לבצע בדיקת עודפים לאינג'קטורים, בדיקה פשוטה למדי שיכולה לבודד את מקור התקלה. ראיתי כמה סרטונים ביוטיוב וקראתי קצת חומר על העניין וניגשתי לבצע.

במוסכים קיימת ערכה ייעודית לבדיקת עודפים ממזרקי דיזל, כחובב DIY החלטתי שבשביל בדיקה חד פעמית פשוטה וקלה לביצוע אני לא מתכוון לגשת למוסך או לרכוש ערכה במאות שקלים ואילתרתי אחת.

הערכה מורכבת מ:

• 4 בקבוקי פפסי מקס (זה גם יותר טעים מקולה זירו וגם היה מבצע 4 ב 10 בויקטורי).
  • 4 צינורות סיליקון שקופים בקוטר 3 מ"מ. קניתי מטר וחצי, ממליץ לקנות יותר לשם מיקום נוח יותר לבקבוקים כמו שתראו בהמשך.
  • 8 אזיקונים.

קדחתי בפקקים חור בקוטר המתאים לצינור שנכנס בקצת לחץ + אזיקון לאבטחתו. לאחר מכן קדחתי חריר שחרור אוויר על מנת לשחרר אוויר מהבקבוק בעת פעולת המנוע. סה"כ עבודה 30~ דקות ויש ערכה מוכנה.

IMG_20160521_183134.jpg

IMG_20160521_183141.jpg

IMG_20160521_183929.jpg

IMG_20160521_184841.jpg

ברכב יש לנתק את קו העודפים שהולך לפילטר הדלק ולפקוק הן את היציאה מפילטר את הדלק והן את קו העודפים. אני אילתרתי אטם משקית של סנדויצ'ים וגומייה, נכון יותר להשתמש בפקקים ייעודיים.

IMG_20160524_164212.jpg

ניתקתי את קו העודפים מהאינג'קטורים והלבשתי את הצינור שהולך לבקבוק. לשם אבטחה ויצירת אטימה טובה יותר הידקתי אזיקון סביב הצינור.

IMG_20160524_164618.jpg

IMG_20160524_165909.jpg

את ארבעת הבקבוקים מיקמתי מצידו של המנוע. מומלץ להשתמש בצינורות ארוכים יותר כדי שיהיה ניתן למקם את הבקבוקים במקום נורמלי.

IMG_20160524_165922.jpg

וידאתי שוב שהכל אטום והנעתי את הרכב. לא היה צריך יותר מ 10 שניות כדי להבין שמזרק 4, המזרק היחידי שלא הוחלף (בהיסטוריית טיפולים כתבו שלא הצליחו לחלץ אותו מהמנוע) לא תקין ומחזיר פי כמה יותר סולר מאשר שלושת אחיו :roll:

IMG_20160524_170131.jpg

IMG_20160524_170139.jpg

IMG_20160524_171242.jpg

כמו שזה נראה כרגע האופציות שעומדות על הפרק הן:

1. האופצייה הזולה ביותר תהיה כנראה מציאת מזרק מפירוק. אני לא משתגע על האופצייה הזו, אין ממש דרך לדעת מה יהיה מצבו.

2. נסיון לחלץ ולשפץ את המזרק הנוכחי. אני לא יודע אם בכלל אפשרי לשפץ מזרקי מסילה משותפת ו/או את האינג'קטורים האלה, אבל אם השיפוץ יצליח אני מאמין שזה יהיה מספיק טוב.

3. הזמנת מזרק חדש. בחו"ל המחירים נעים סביב 300$ למזרק חדש של DELPHI, סדר גודל של 600$ למזרק חדש ומקורי (של DELPHI) ובארץ כנראה שמדובר על סכום 4 ספרתי קצת יותר רציני, אפילו לא טרחתי לבדוק. זו האופצייה שהכי הייתי רוצה לממש אבל קודם אבדוק מחירים של פירוק או שיפוץ.

המשך יבוא...

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמה ריקה - למען האמת אני לא יודע מה עלול לקרות. אני לא יודע אם בכלל מתרחשת בעירה בצילינדר הזה. מפלס השמן לא עלה מאז הטיפול האחרון, כלומר אם היה מוזרק סולר שלא נשרף זה היה צריך לבוא לידי ביטוי במפלס השמן. כנראה שהאינג'קטור מת לגמריי או שבכל זאת הוא מצליח לייצר סוג של בעירה.

לפי המק"ט יצרן (כלומר של דלפי, לא סאנגיאנג) המזרק הזה נמצא רק בסאנגיאנג ואין לו מק"ט משותף עם מרצדס.

ליאור איפה ניתן לרכוש חלקים? האם ניתן לבצע שיפוץ באופן עצמאי למזרק או שהוא מחייב ציוד ייעודי לפירוק, הרכבה ובדיקה?

מה לגבי הקידוד? הרי ברגע שמשנים את חלקי המזרק בהכרח גם ישתנה הקידוד שיש להזין למחשב הרכב.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שימכרו לך חלקים אני יודע בוודאות ממישהו ששיפץ את המזרקים ברקסטון שלו שיש חלקים

שיפוץ כל מזרק עלה 600 או 700 שקל

לגבי קידוד אתה צריך לשאול את המשפץ אם הקוד משתנה אם כן הוא נותן לך קוד חדש ואתה מקודד אותו למחשב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של מדריך לבדיקה. תודה רבה על השיתוף!

מצחיק, אני זוכר שדיברנו על הזרק הזה לא מזמן כהפתעה שאי אפשר לצפות לה ברכב. לדעתי אם המחיר סביר, כדאי להמר על פירוקיה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בזמנו רכשתי 4 מזרקים חדשים ללנד קרוזר 2008 ב-1003 דולר לרביעייה חדשים של דנסו , במידה והשיפוץ יקר וההפרשים של 200 ש"ח לדעתי עדיף להוסיף ולרכוש מזרק חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...