Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחיקת רפידות! עריכה: יונדאי i10 2015, עקב פסילה בטסט הוחלפו רפידות וצלחות בלם

Yuvalshtern
שימו לב! השרשור הזה בן 2894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום.

האם יש דרך למנוע שחיקה של רפידות?

תודה מראש לעונים.

ברוכים הבאים לפורום!

אין דרך למנוע שחיקת רפידות. זה חלק מתכלה שנשחק תוך כדי עבודה.

אבל אפשר לצמצם את השחיקה בדרכים הבאות:

1. לא "לשבת" על הבלמים בירידות ארוכות, להשתמש בבלימת מנוע.

2. להמנע מבלימות חריפות ובלימות ללא צורך.

3. לבצע טיפול מונע לקליפר בכל החלפת רפידות: ניקוי אבק, ניקוי וגירז פינים מובילים ותושבות הרפידה.

4. לבדוק שהגלגלים מסתובבים חופשי כשדוושת הבלם משוחררת והגלגל לא נבלם מעט ללא לחיצה על הבלם.

להבא, לפרט בשאלה קצת יותר. מה בדיוק אתה רוצה לשאול, איזה רכב, האם יש בעיה מסויימת או שהשאלה היא שאלה כללית לצורך העשרת הידע?

תשקיע יותר בשאלה - תקבל תשובות יותר מפורטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השירשור פנה אלי בהודעה פרטית, מבקש לפתוח את השירשור.

אני מצידי מתנצל בשם חברי הפורום על חלק מהתגובות הלא ראויות שהיו כאן ונמחקו.

להלן הפרטים החסרים:

השאלה שלי לא הייתה מפורטת כי אני לא מבין כמעט כלום במכוניות מעבר לעניין הנהיגה (זה אף פעם לא היה תחום העניין שלי וגם מדובר ברכב הראשון שלי i10)

בכל אופן היום לקחתי את הרכב לטסט (לראשונה בחיי) ונכשלתי בגלל רפידות שחוקות, נסעתי למוסך החליפו לי צלחת ורפידות וקיבלתי חשבון של 1564 ש"ח.

אני לא רוצה עכשיו כל שנה להיכשל בטסט ולשלם סכומים כאלו,

1. מה זה אומר לא "לשבת" על הבלים?

2. שאלות 3 ו4 אני אפילו לא יודע איך לקרוא אותם.

יונדאי i10 2015

בערך 24000 ק"מ

החלפת בלמים ראשונה

אוטומטי

אופי נסיעה גם עירוני וגם בין עירוני.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החליפו 4 דיסקים ובכול אחד גם רפידות או רק מקדימה?

לבלום בחוכמה זה אומר:

אם אתה רואה שהרמזור עומד להתחלף לצהוב ואז לאדום,תעזוב את דוושת גז ותן לרכב לגלוש ואז לבלום,יש נהגים שלוחצים גז ממש עד שהם מגיעים לרמזור ואז בולמים.

בירידות אם יש לך בתיבה כפתור לביטול הילוך גבוה זה עוזר,וכמו כן במקום להחזיק את הרגל על הבלם עדיף לבלום ולתת לרכב לגלוש ושוב לבלום וכך הלאה,כך הבלמים פחות מתחחמים ויותר יעילים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שבוקי אמר, לא לעשות בלימות מאוחרות אלה להתחיל לבלום מעט לפני באופן מתון, אם אתה יודע בוודאות שאתה נמצא בירידה ארוכה פשוט לבלום עם המנוע ע"י האטה והורדת הילוך והורדת רגל מהגז, המנוע יסייע בהאטה ויפחית את העומס על הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט בודקים את עוצמת הבלימה ולא את עובי הרפידות והצלחות כידוע לי...מה שאומר זה או שנסעת על הברזלים עצמם או שקיימת בעיה שמורידה מעוצמת הלחיצה של הרפידות על הצלחות כי גם אם הרפידות בעובי של כמה מילימטרים עם בשר ומערכת הבלמים תקינה אז עוצמת הלחיצה תהיה תקינה. בטוח שהחליפו רק צלחות ורפידות בלבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה חשבתי שהשרשור לא היה "רציני" אבל מסתבר שכן.

להשתמש בבלמים בחוכמה זה ה-"א" "ב" של חלק מכל שיעור נהיגה לפני קבלת הרישיון.

בעיקרון, בעיר שבה קיימות עליות, אז מן הסתם יש גם ירידות. במקרה כזה, שחיקת הבלמים תהיה מהירה יותר.

אבל ברכב חדש כל כך לא סביר שזה ייקרה, אלה אם כן, הרכב היה בליסינג או השכרה, לשעבר, וננהג בחוסר אכפתיות מוחלטת, עם ק"ם מופרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רואה שהרמזור עומד להתחלף לצהוב ואז לאדום,תעזוב את דוושת גז ותן לרכב לגלוש ואז לבלום[...]בירידות אם יש לך בתיבה כפתור לביטול הילוך גבוה זה עוזר,וכמו כן במקום להחזיק את הרגל על הבלם עדיף לבלום ולתת לרכב לגלוש ושוב לבלום וכך הלאה,כך הבלמים פחות מתחחמים ויותר יעילים.

על הדברים הנכונים הללו יש להוסיף את הסייג שלא להתחיל להאט יותר מדי מוקדם כמו צומת שלם מראש. יש גם מצבים שבלימה מעט מאוחרת וחזקה יותר מאפשרת לנהג יותר שליטה ודיוק.

בירידות לפעמים אפשר בעזרת שילוב הילוך נמוך ולהימנע מבלימה לחלוטין. לפעמים אפשר להימנע ממנה רק לסירוגין. תלוי במצב.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט בודקים את עוצמת הבלימה ולא את עובי הרפידות והצלחות כידוע לי...מה שאומר זה או שנסעת על הברזלים עצמם או שקיימת בעיה שמורידה מעוצמת הלחיצה של הרפידות על הצלחות כי גם אם הרפידות בעובי של כמה מילימטרים עם בשר ומערכת הבלמים תקינה אז עוצמת הלחיצה תהיה תקינה. בטוח שהחליפו רק צלחות ורפידות בלבד?

החליפו רפידות קדמיות וצלחת בלם קדמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...