Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומאו ג'וליה - איך היא נוסעת? [ובהמשך, כמה מוכרת]

Cuore Sportivo
שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכבר נכתב הרבה פעמים בשרשור הזה, הדרך למכור הרבה ג'וליות ומהר זה להוריד את המחיר, והרבה...

כל השאר כמו שיפורים, שיפצורים, שינויים יכולים לבוא אח"כ במשורה ולעזור לאט לאט להעלות את המחיר אם הם יצדיקו את זה.

גם לסקודה לקח כמעט 10 שנים לתפוס את מקומה כשווה בין היפניות ועכשיו אפילו עולה עליהם. והקוריאניות, אותו סיפור. הם לא באו עם אגו מנופח ואין להן תהילת עבר. הן עבדו קשה ולאט לאט התקדמו במיצוב ובמחיר. וכמובן באיכות.

כרגע, אין TAKE2, הג'וליה בחוץ כמו שהיא ויש מלאי עצום למכור. קשה לי להאמין שקברניטי אלפא לא רואים את זה ולא מבינים שבטווח הקצר (שנה, שנתיים) אין פתרון קסם אחר וכל ההילה, מיצוב, לדבר ללב, נשימות, פעימות וכו, לא יעזור להם.

ואפילו הורדת המחיר בצורה משמעותית לא יפתה את אלו שחשוב להם הסמל הכחול לבן על מכסה המנוע גם אם זו 316 גם אם יאפשרו להם במחיר שלה לקנות את הדגם החזק של הג'וליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מיצוב, בוא נוריד את הכפפות, ראשי אלפא (ואיתם קהל האוהדים) חיים באיזה לה לה לנד שאלפא רומאו יש לה מוניטין ועבר במירוצים וארון גביעים (ועוד כמה סופרלטיבים נכונים) שמאפשרים להם להתמודד מול הגוורדיה הגרמנית בכבוד.

ולכן ייצרו רכב שיותר טוב מהמתחרים הגרמנים ותמחרו בהתאם למורשת המירוצים ו....קיבלו מיסביב לעולם סטירת לחי מצלצלת.

אבל אף דייר מגדלי יו לא יקנה סופרב ולא יחשוב בכיוון כמה שL&K 280 תהיה מצויינת. לאומת זאת ראיתי שם כמה סטלביו חונות ליד מזראטי.

1. זה מאוד מצחיק, אתה שם לב מה עשית? הוכחת הלכה למעשה בדיוק את מה שטענתי. המיצוב העילאי של אלפא נמצא בראש של בעלים של לבנטה וכו'.

2. ובגלל סעיף 1, אתם לא רואים את המציאות לאשורה, סופרב280 מוכרת היטב, מוכרת חזק והיא לא מוכרת במקום פלואנס, היא גונבת לקוחות מעיסקאות פחות VFM כמו בדיוק הג'וליה.

גם אם בחיתוך קר מיתוגים וסגמנטים אתם צודקים (ולדעתי לא), בעולם האמיתי, הסופרב 280 גונבת הרבה לקוחות מהג'וליה (בין היתר).

3. שמע, בקרב נובורישיי מגדל יו, אני לא מתפלא על כלום, בקרב ה OLD MONEY שמעדיפים לא לנקר עיניים, הסופרב280 היא להיט מכירות שאשכרה גונב לקוחות גם ממרצדס וב.מ.וו

4. מבלי להתייחס למישהוא ספציפי, ברור לי שחלק מהאנשים כאן מנהלים דיון בהתבסס על הסופרב ליסינג השבורה שהם מכירים ולא על ה 280.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי רק על פלחי שוק. כסף ישן יקנה וולוו או פסאט בכלל. הוא לא יסתקל על אלפא מלכתחילה. בה בעת אני בהחלט מסוגל לחשוב על כמה עצמאיים שנסעו בסופרב והחליטו להשתדרג מבחינת מיצוב לאלפא. אבל אני לא רואה נהגי ג'וליה עוברים לסופרב אלא אם כן קיבלו בליסינג בעבודה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.2. ובגלל סעיף 1, אתם לא רואים את המציאות לאשורה, סופרב280 מוכרת היטב, מוכרת חזק והיא לא מוכרת במקום פלואנס, היא גונבת לקוחות מעיסקאות פחות VFM כמו בדיוק הג'וליה.

בעולם האמיתי, הסופרב 280 גונבת הרבה לקוחות מהג'וליה (בין היתר).

3. שמע, בקרב נובורישיי מגדל יו, אני לא מתפלא על כלום, בקרב ה OLD MONEY שמעדיפים לא לנקר עיניים, הסופרב280 היא להיט מכירות שאשכרה גונב לקוחות גם ממרצדס וב.מ.וו

על מה זה מבוסס, חוץ מ-wishful thinking?

1.2גם אם בחיתוך קר מיתוגים וסגמנטים אתם צודקים (ולדעתי לא)

על מה זה מבוסס, חוץ מויכוח לשמו?

4. מבלי להתייחס למישהוא ספציפי, ברור לי שחלק מהאנשים כאן מנהלים דיון בהתבסס על הסופרב ליסינג השבורה שהם מכירים ולא על ה 280.

רוב מי שמתווכח אתך נהג ב-280 דווקא, ולדעתי רק בה (לפחות אני).

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותי ואת הטענות והדעות המוזרות שלי, סרטט לי בבקשה את הפרופיל לפי ראות עניך של רוכש הסופרב280 הממוצע. מאיזה רכב הוא מגיע ומה האו0ציה החלופית שלו אם לא ילך על סופרב280.

וסתם הערת אגב, כולנו מנהלים דיון תרבותי עם חלופת דעות מושכלת, לא רואה פה שום ויכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויכוח לא חייב להיות ברוח רעה. כאן מתווכחים, וזה בסדר, זאת מהות הפורום. זה לא נאמר בקונוטציה שלילית.

לגבי פרופיל רוכש הסופרב כפי שאני רואה אותו? בכירי ליסינג, משדרגי אקורד/קאמרי (אלה שיצליחו להתגבר על זה שהיא לא יפנית. למשל, הצעתי את הסופרב כאופציה לאבא שלי, הוא בקושי טרח לגחך בחזרה), משדרגי אוקטביות בכירות. אני לא רואה מישהו שהחזיק A4 קונה סופרב, בטוח לא מישהו שהחזיק C/3. מנטאלית, הם לא שם. מי שחושב ג'וליה לרוב גם יחשוב על אלה שהזכרתי. אם יחליט שהיא לא דיל מספיק טוב, רוב הסיכויים שיגמור עם A4 או 3, בייחוד עם התמחור של ה-330E. הוא לא יחשוב על הסופרב, כי סקודה זה מותג עממי. אלפא לא. אולי זה לא מותג חזק כמו השלישיה הגרמנית, אבל אין מה להשוות את משיכת המותג לסקודה.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה, גם אתה עושה סלט, בדיוק כמו פרקש וליין-מן.

תבדיל בבקשה בין "מתחרה" ולבין "ברת השוואה".

הסופרב לא מתחרה של הג'וליה פשוט כי הן לא באותו סגמנט. אחת מרכבי הפרימיום, השנייה עממית. אחת משפחתית קומפקטית, השנייה רכב מנהלים גדול.

זה לבד קובע את העובדה שמתחרות הן לא יכולות להיות.

נעבור לשלב הבא - ברות השוואה.

זה בהחלט אפשרי. בן אדם עם רבע מיליון שקל שוקל מה לקנות. במסגרת התקציב הזה יכול לבחור בסופרב או בג'וליה (ובBRZ וסילברדו וסדרה3 וסייויק טייפ אר ודוקאטי פניגאלה וX1 ויונדאי סנטה-פה וקיה סונרטו ואני מקווה שאתה מבין את הפואנטה).

כל אדם יחליט בהתאם למכלול השיקולים שלו מה הוא יבחר לקנות ברבע מיליון שלו.

זה ששני רכבים עולים סכום דומה, לא הופך אותם למתחרים.

זה הופך אותם לברי השוואה.

עכשיו, לגבי פרימיום או לא.

אלפא היא יצרן פרימיום. למה? כי ככה היצרן החליט. הוא החליט שהוא רוצה להתחרות מול פלח היוקרה ומול הגרמניות, ועשה מהלכים על מנת להגיע לשם.

אחרי שביססנו את זה, אפשר להתחיל לבחון האם אלפא היא יצרן פרימיום מוצלח. משווים אותה למתחרות שלה (סדרה3, A4, C קלאס וכו') ובודקים.

אז אפשר להגיד שאלפא היא יצרן פרימיום כושל, אפשר להגיד שהג'וליה לא פרימיום כמו המתחרות שלה, אפשר להגיד שהיא לא מרגישה פרימיום בכלל, אפשר להגיד שאתה לא חושב שהיא שווה את הסכום שהיא עולה ושבמחיר הזה ציפית ליותר (איכות הרכבה/חומרים, בידוד רעשים, נוחות ומה שבא לך) אבל זה לא יהפוך את הג'וליה ללא פרימיום, אלא לפרימיום לא מוצלח. זה הכל.

עובדה בשטח היא שגם מגזיני רכב בחו"ל השוו את הג'וליה תלתן לM3 ולC63. אז פתאום כשמדובר עם גרסה זולה וחלשה יותר פתאום הגרמניות הם לא המתחרות?

שוב פעם - הג'וליה ברת השוואה לסופרב, היא לא מתחרה שלה.

אם הסופרב מתחרה בג'וליה, אז היא מתחרה גם בסדרה 3, סי קלאס, A4, Q50, IS300, וכו'. אם תגיד לי שהסופרב לא מתחרה של הרכבים האלה, אז היא לא יכולה להיות מתחרה של הג'וליה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה היינו אך.

סביר להניח שהמשלוח הראשון של הג'וליות נמכר למכורי המותג שקנו אותה בלי לבדוק כלל את מיתחרותיה, רק בגלל שהיא אלפא.

אחרי המסה הראשונית, מגיעים הלקוחות המיתלבטים מה לעשות ברבע מיליון הש"ח שלהם.

וכאן הופכות הג'וליה והסופרב לברות השוואה, בלי שום קשר לסגמנטים השונים שלהן, כי הן עולות אותו סכום, ועל פניו לא רחוקות אלו מאלו, שלא כמו במיקרה הסילברדו וה BRZ.

אולי לנו המוניטין של אלפא אומר הרבה, ללא מעט אנשים ממש לא, ואם כן אז ההיפך.

לא תאמין כמה אנשים בטוחים שאלפות מכוניות לא אמינות, מחלידות, מיתפרקות ויוצאות מכיוון כל שני וחמישי.

ובנקודה הזו אלפא רחוקה מרחק רב מהיצרניות הגרמניות, וידועים מה, גם מסקודה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה היינו אך.

זה לא, כי אז אתה לא מכניס רק סופרב וג'וליה, אלא כל דבר עד 280K שמסוגל להושיב ארבעה מבוגרים ולא מצריך רשיון ג' (הנה, הוצאתי את הברז והסילברדו מהמשוואה). החל בג'יפים, מכוניות סאלון, מיניוואנים ואין לזה סוף. חוץ מזה, מי קבע שהגבול צריך לעבור במיתוג ובמיצוב? למה לא במנוע? הרי "לא צריך בארץ" 4X4 ומנוע כמו של הסופרב. אפשר להסתפק גם במנוע של מאזדה6. ומי קבע שצריך את הגודל של ה-6? הרי בגדול גם ה-3 מספיק גדולה, אז אפשר 3 עם מנוע 2.0. ומי קבע שה-3 עם מנוע 2.0 זה משהו נחוץ? עברנו ל-1.5. לחלופין, למה לא להוסיף 20K ולקבל פראדו ושמירת ערך הכי טובה שיש בשוק הרכב? למה לא לקנות i800 ולהחזיר חלק נכבד מההוצאות בעזרת שירותי הסעות? פורד אדג', ב.מ.וו. X1, ב.מ.וו. 220, מרצדס GLA, ניסאן מקסימה - כולן באותה מסגרת של כסף. כולן מתחרות ישירות?

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, אני חוזר עוד פעם על מה שאני אומר מההתחלה של הדיון הזה.

צריך להבדיל בין ברות השוואה, לבין מתחרות.

שים בצד מי קנה את המשלוח הראשון של הג'וליה, זה בכלל לא רלוונטי לדיון הנוכחי.

הג'וליה ברת השוואה לכל רכב אחר שעולה סכום דומה ועונה על הפרמטרים שהלקוח הציב לעצמו בשביל רכב בסכום הזה.

הג'וליה לא מתחרה ברכבים מסגמנטים אחרים. אף אחד לא יבדוק נתוני מכירות של הג'וליה למול, סתם לדוגמה מאזדה 6, פשוט כי אחת לא אמורה בכלל למכור באותן כמויות של השנייה.

אני מדגיש, יש הבדל בין ברות השוואה בגלל מחיר דומה (לגיטימי במאת האחוזים!!) לבין מתחרות.

המוניטין כרגע לא מעניין, החלודה לא מעניינת, וגם כמה הן מתפרקות לא מעניין.

זה כל מה שאני אומר. ההבדלה בין העובדה שאפשר להשוות בין כל רכב לכל רכב, אבל אתה לא יכול למדוד את הצלחתו של רכב אחד למול רכב אחר אם הם לא מתחרים אחד בשני.

בשביל זה מודדים את הצלחת ה3008 למול הספורטאז', את הצלחת השברולט ספארק למול הפיקנטו, את הצלחת המאזדה 2 למול קליאו וכו'.

בגירה, לגבי הציטוט הזה שלך:

מה יש בגוליה שגורם לה להיות לא מתחרה של הסופרב 280 L&K?

(שימו לב שכל בסיס ההשוואה בין גו'ליה לסופרב הוא אך ורק לדגם הזה, כנל במספרים הגרנדיוזים שהעלתם על מכירת הסופרבים לעומת ב.מ.וו)

קודם כל אני מסכים עם מה שכתבת בסוגריים.

דבר שני, שים לב שהדגם הספציפי הזה שאתה מדבר עליו מכר בשנת 2017 בסך הכל 327 יחידות.

לעומת ה-230 של הג'וליה זה אמנם עדיין יותר, אבל זה כבר פער קטן הרבה יותר, במיוחד כשהג'וליה רכב חדש לחלוטין שצריך להוכיח את עצמו מאפס, בעוד שהסופרב זה דגם ותיק ומאוד מצליח כבר כמה וכמה שנים.

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו יודעים איך היא נמכרת... היא לא !!!

אגב, הייתי בסוכנות בהרצליה בשבוע שעבר, התפנתה לי חצי שעה בין פגישות אז החלטתי להעביר שם את הזמן.

אנשי המכירות "מנופחים" בסגנון full of themselves, ולא ממש מתאמצים למכור שלא לומר לרמוז על הנחה כלשהי למי שמראה התעניינות.

גם זה שהנחתי את מפתח הגרמנייה על השולחן לא דירבן אותם לעשות איזה מהלך שיקדם אותם או אותי. והאמינו לי, אני מכיר את הג'וליה, שאלתי את השאלות הנכונות ועדיין....

אולי הם עדיין מחכים לאלפיסטים המושבעים שיגיעו עם הצ'ק בלי לשאול שאלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב במה פות"ש נוהג ומי המועמדות שלו למחליפה ותבין שזה שאתה (אתה כחסיד המותג) שלא מבין באמת את מצב הדברים לאשורו.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?594271-BMW-330i-Sport-Vs-Audi-A4-252hp-4x4-Vs-Skoda-Superb-L-amp-K-280hp

מעניין מה רכש בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...