Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט מצולם: שיפוץ מנועי חלונות-מאזדה 3 04-09

natco
שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפרויקט עוסק בתיקון של עוד אחת מהבעיות הנפוצות (יש לא מעט כאלה, מסתבר. אבל זה לפוסט אחר) במאזדה 3- ה"גיר" המשולב במנועי החלונות נהרס, וכתוצאה מכך ישנן כמה תופעות אפשריות, או שילוב שלהן:

א. כשסוגרים את החלון הוא נעצר באמצע ונפתח חזרה.

ב. בפתיחה/סגירה עד הסוף נשמע רעש של "טחינה" של גלגלי שיניים

ג. החלון מפסיק לחלוטין לעלות/לרדת. לפענים שומעים רעש של מנוע, ולפעמים לא.

אחרי שווידאנו (במיוחד אם הסימפטום הוא ג) שמגיע מתח תקין למפסק ולמנוע, אין מנוס מהמסקנה המתבקשת- כנראה שגם הגיר במנוע החלון שלנו נטחן.

הפתרון שמציעים במוסך המרכזי הוא החלפת המנוע קומפלט, בעלות של כ-500-800 ש' תלוי במוסך, ובאם מדובר במנוע חדש/משופץ/מפירוק.

קיימים גם מספר בעלי מקצוע שמשפצים את המנועים הללו (בדיוק כמו שאנחנו נעשה עוד רגע) ומחליפים אותם תמורת אחד תקול. העלות היא של כחצי ממנוע חדש.

שיפוץ לבד עולה כ25 ש' לחלון, ולוקח כ30 דקות לחלון.

אצלי הבעיה התפשטה תוך מס' חודשים ב3 מתוך 4 מנועים. כשהחלון היחיד שנותר מתפקד היה חלון הנהג, החום גבר על העצלנות, החלקים הוזמנו והפרויקט נולד...

כלים דרושים: בוקסה 10 מ"מ מברג פיליפס ומברג שטוח קטן. סכין יפנית רחבה.

חומרים: גלגל שיניים חדש אחד לכל חלון שרוצים לשפץ. אני קניתי ממנו. הוא שלח מהר והיה נחמד וקומוניקטיבי

נתחיל מפירוק מנוע החלון. צריך לפרק את דיפון הדלת. יש בורג אחד בידית הפתיחה ובורג אחד בידית המשיכה בכל דלת. כשמוציאים את הבורג של ידית הפתיחה, אפשר להוציא את המסגרת שלה.

1.jpg

כל הברגים מוסתרים בכיסוי פלסטי שנשלף עם מברג דק/חולץ טרימים.

11.jpg

אח"כ יש קליפסים סביב. כדאי להתחיל למשוך מהצד התחתון שקרוב לצירים. שכשל הברגים והקליפסים פתוחים-הדיפון מוסר במשיכה קלה כלפי מעלה.

יש לנתק את הקונקטור של מפסק החלון על ידי הכנסת מברג דק בחריץ היעודי ומשיכת הקונקטור.

כדי לפרק את המנוע מהדלת יש לשחרר 3 ברגים בעזרת בוקסה 10 מ"מ. סדר ההידוק והשחרור של הברגים חרוט בבירור על המנוע.

10.jpg

יש לנתק את הקונקטור שלו ע"י הכנסת מברג שטוח דק ומשיכת הקונקטור

השלב הבא- פירוק המנוע עצמו.

• רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמנוע בידנו, יש להכניס סכין יפנית רחבה בחריץ בין שני חלקי המנוע, ולהרחיב אותו בעזרת מברג דק. כך לעבור מסביב, עד ששני החצאים נפרדים.6.jpg

אני מצאתי שהכי קל להתחיל מאיזור האוגנים הבולטים של הברגים.

בפנים אנחנו מוצאים את האשמים:

2.jpg8.jpg

גלגלי השיניים הטחונים (בתמונה השניה האוסף הטחון מ3 החלונות יחד)

יש לשלוף את כל הגלגלים ולנקות היטב משאריות של שיניים. אני לא יכול להדגיש את זה מספיק.

מספיק שאיזה שן סוררת תשאר תקועה בתוך אחד הגלגלים,

5.jpg

ואחרי פתיחה אחת אנחנו חוזרים לנק' ההתחלה. (הגלגל החדש יטחן והחלון יתקע).

אם היינו בחה"א, היו מכריחים אותנו להרכיב את כל הגלגל הטחון חזרה, כדי לוודא שהוצאנו הכל. אני הסתפקתי בלנקות הכל יפה עם מברשת ולשים גריז חדש ונקי.

ההרכבה לא מסובכת, והיא בסדר הפוך לפירוק. אין שם הרבה חלקים.

12.jpg13.jpg14.jpg

לפעמים יש משחק קטן עם המכסה השחור העליון עד שהוא מואיל בטובו להכנס ולהצמד חזרה. טיפה סבלנות וזה מסתדר.

בהרכבה חזרה יש מצב שנתקל בזה שהחלק הפנימי של המנגנון "ברח" פנימה לתוך הדלת.

במקרה כזה פותחים בזהירות את יריעת הבידוד הזו, משחילים יד, ומצמידים אותו למקום עד הידוק הברגים חזרה.

9.jpg

(כן, בתמונה הזו החלק הפנימי של המנגנון עמוק בתוך הדלת :evil:)

מרכיבים חזרה את הדיפון ומלמדים חלונות מחדש

(הורדה של כל חלון מהכפתור שלו והעלאה חזרה, כשבכל "נק' קצה" מחכים עם כפתור לחוץ 3-5 שניות).

זה הכל.

בהצלחה, ואפשר כמובן לשרשר שאלות.

אני מקווה שהפוסט הזה יעלה בחיפוש של מי שסובל מהבעיה, כי משום מה, לא הצלחתי להוסיף לו תגיות

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חלון אחד במאזדה שיורד לא עד הסוף, נתקע באמצע.נו שסוגרים אותו הוא עושה רעש חזק.

האם זאת הבעיה? ויש מקום בארץ שניתן לקנות את הגלגלי שיניים ? מה גם שאני לא צריך 4..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. הסימפטומים שתיארת הם קלסיים לגלגל הטחון.

יש מכירות באיביי גם לגלגל אחד.

זה בסביבות 7$+משלוח.

לאור העובדה ש(מנסיון) זה עניין של זמן עד שגלגל נוסף יטחן, אני לא בטוח שזה כלכלי להזמין רק אחד.

בארץ לא מצאתי מישהו שמוכר כאלו. רק כאלה שמשתמשים בהם לשפץ בעצמם, ולא מעוניינים למכור את החלק בלי להרוויח על השיפוץ

אם מישהו מוצא מוכר הגון בארץ, זו תהיה תרומה נאה לשרשור

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך על המדריך, מדריך מעולה,

גם שלי נתקע חלון, נתקלתי "בהצעת מחיר" מזגג של 250-300,

והוא מקבל ממני את המנוע המקורי ומביא לי משופץ,

אז בסוף החלפתי את הגלגל שיניים לבד.

Peugeot 106 XS 1.4 96' -> Toyota RunX 1.6 03' -> Mazda 3 2.0 08'

HU: Pioneer AVH-8650BT | Amp: Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition | Component: Soon | Sub.W: Morel Primo 124

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדריך מעולה,

יש לי שאלה, מה ניתן לעשות המידה והמנוע מרגיש חלש בהורדת חלון(מזדה 3 2010)

החלונות יורדים דיי לאט, יכול להיות שזה חוסר גריז בגלגלי השיניים/מנוע גוסס/מסילות יבשות(אם זה מסילות יבשות כיצד ועם מה אני משמן/מגרז אותן).

תודה רבה והמשך שבוע מעולה,

איליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סיטרואן c 5 2002 החלון יורד רגיל, אך בעליה הוא נעצר כל חמש ס''מ ועושה רעש של טחינה,

הייתי מעוניין לטפל לבד לפי המדריך הזה, מישהו מכיר האם זה זהה או שיש הבדלים וזה לא רלוונטי?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לפרק את המנגנון ולראות מה בדיוק הלך שם.

סבירות גבוהה שהכבל מתכת בפנים נשחק עם הגלגל שהוא יושב עליו.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו איזה יופי. אצלי חלון נהג בלבד לפעמים עושה בעיות שהוא עולה לאט לאט החל מהאמצע ועד הסוף ובעיקר כשיורד גשם ונכנסים מים. שאר החלונות בינתיים פיקס. שנת 2007.

ברגע שיהיה לי זמן אתעסק בדבר הזה.

תודה רבה רבה. מדריך מעולה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...