Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה אוריס היבריד - סוללה מתה והתייחסות היבואן

elibaba
שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי חבר, שמו איתמר.

איתמר לא מבין הרבה במכוניות, הוא רצה רכב חסכוני, שומר ערך ואמין - מה יותר טוב מאשר טויוטה היברידית צעירה ?

הלך איתמר להרץ, וקנה בנובמבר 2015 אוריס היברידית יוצאת ליסינג מ.ר. 80XXX79, נהג יחיד, שטופלה לרוב במוסכי רשת היבואן. הרכב הזה עלה לכביש ב 31 לאוגוסט 2012.

לאוריס הזו היו אז 104,000 ק"מ, שזה אומר שהסוללה שלה לא באחריות. האחריות ניתנת בישראל ל 3 שנים או 100K ק"מ, המוקדם מביניהם (בחו"ל זה 100K גם, אבל במיילים...). הרץ נתנו הצעה טובה כולל טרייד אין וזה נלקח בחשבון.

הרכב נלקח לבדיקה במוסך היבואן וסוכנות משנה יחזקאל ובניו בירושלים. עלה בבדיקה קוד תקלה P3000 במע' ההיברידית.

מוסך היבואן אמר שזה בגלל שהרכב עמד הרבה זמן והסוללה לא טעונה מספיק, מחק את התקלה מזכרון מחשב הרכב ואמר שיש לנסוע עוד 1000 ק"מ לראות שהיא לא חוזרת. הוצע לו גם להרחיב אחריות לסוללה בעלות 300 ש"ח למשך שנה נוספת או 15K ק"מ, המוקדם מביניהם.

הבחור הבין שזה לא דחוף ולא משמעותי, וחשב להרחיב את האחריות עם הטיפול הקרוב. ככה הוא נסע להנאתו חצי שנה ללא שום בעיה, עד שביום בהיר אחד לפני כשבוע וחצי, ללא כל סימנים מקדימים, הופיעה תקלה POA80: Replace Hybrid BatteryPack שמשמעה "חייך אכלת אותה - הסוללה מתה".

הרכב עוד לא בן 4 שנים, 118K ק"מ - אמנם נכון שהוא לא באחריות יצרן רשמית, אבל במקרה כזה יש מה לצפות לאיזה השתתפות של רצון טוב, לא ?

אז כן ... יוניון מוטורס מציעים 5% הנחה על הסוללה, שמחירה כ 8,700 ש"ח לפני מע"מ ועבודה :twisted: אחלה של רצון טוב.

מכאן שכל אחד יקח את זה לאן שהוא חושב, אני אישית בוודאות לא אקנה ולא אמליץ לקנות היברידית של טויוטה כשאני יודע שאני אקבל מהיבואן יחס כזה בעת תקלה מהותית ברכב שהטיקט העיקרי של המותג שלו זו אמינות ושקט נפשי.

עריכה אחרונה על ידי elibaba
מס' ק"מ כיום
  • אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באבא, זה רק מחזק את מה שטענתי כל הזמן. לרכבים ההיברידיים יש תאריך פג תוקף שלא תלוי בקילומטרז' אלא בגיל והוא אורך חיי הסוחללה. אם אני צריך לקנות רכב שעולה 130,000 שקל עם תאריך פג תוקף של 7-8 שנים הוא יוצא יקר מאוד.

לגבי המקרה הספציפי זה שילוב של חבר אידיוט (אומרים לך שיש משהו חשוד בסוללה ואתה חוסך 300 שקל?) וחברה/יבואן (אין לי מושג מה עלות ייצור של סוללה כזו ובכמה היבואן קונה אותה) יקרים מאוד.

יש לך מושג כמה עולה החלפה של סוללה כזו בחו"ל?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באסה אבל יכול לקרות.

לפי מה שקראתי רוב הסוללות האלה מחזיקות ליותר שנים והרבה יותר קילומטרים. סתם מזל נאחס.

ובכול מקרה, גם אני לא הייתי ממליץ על היברידית. יש תחלופות אחרות שמספיק חסכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי ידידי היקר אבל אין כאן קשר ולו בין מה שכתבת למציאות, אתה מערב רגש ושכל.

א. החבר קנה רכב מעולה ביותר, ולא עשה במקום הרחבת אחריות שנתנת כמחווה לרוכשי הרכב, הונדה למשל לא עושה את זה, שעלותה היא 300 ש"ח לשנה או חמש עשרה אלף ק"מ, הוא חסך בזה ומצפה למה? לחמלה? אני לא מבין אחי סורי.

ב. מה הקשר בין אמינות לבין היבואן לבין לא להמליץ ממה ועל מה לא תמליץ? החזקת את הרכב? מטעות שלצערי מתרחשת אצל אנשים, על זה לא תמליץ?

לא הבנתי את החלק הכי גדול פה, החבר לא עשה הרחבת אחריות לסוללה מכיוון שהוא חיכה לטיפול הקרוב?! מה הקשר בין שמיטה להר סיני??

והפאנצ' ליין בסיפור, שבקניה התגלתה בעיה! ולמרות שהרכב לא באחריות לסוללה, הוצע לחבר להרחיב אחריות והוא וויתר על האופציה?! חבל שלא התייעץ לפני, הייתי ממש שמח לעזור לו בעניין.

לא חייב דרך היבואן סוללה ישנם כאלה שמוכרים מחודשות הרבה יותר בזול, בהצלחה http://artsautomotive.com/

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי ידידי היקר אבל אין כאן קשר ולו בין מה שכתבת למציאות, אתה מערב רגש ושכל.

א. החבר קנה רכב מעולה ביותר, ולא עשה במקום הרחבת אחריות שנתנת כמחווה לרוכשי הרכב, הונדה למשל לא עושה את זה, שעלותה היא 300 ש"ח לשנה או חמש עשרה אלף ק"מ, הוא חסך בזה ומצפה למה? לחמלה? אני לא מבין אחי סורי.

ב. מה הקשר בין אמינות לבין היבואן לבין לא להמליץ ממה ועל מה לא תמליץ? החזקת את הרכב? מטעות שלצערי מתרחשת אצל אנשים, על זה לא תמליץ?

לא הבנתי את החלק הכי גדול פה, החבר לא עשה הרחבת אחריות לסוללה מכיוון שהוא חיכה לטיפול הקרוב?! מה הקשר בין שמיטה להר סיני??

והפאנצ' ליין בסיפור, שבקניה התגלתה בעיה! ולמרות שהרכב לא באחריות לסוללה, הוצע לחבר להרחיב אחריות והוא וויתר על האופציה?! חבל שלא התייעץ לפני, הייתי ממש שמח לעזור לו בעניין.

לא חייב דרך היבואן סוללה ישנם כאלה שמוכרים מחודשות הרבה יותר בזול, בהצלחה http://artsautomotive.com/

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

א. מה מעולה ברכב שבגיל 6 נזקק לתיקון בשווי של כ 30% מהשווי שלו?

ב. היבואן לא חייב כלום אבל בין להיות צודק ללהיות חכם יש מרחק גדול. כאן היבואן בחר להיות מאוד צודק אבל מאוד לא חכם. עד היום אנשים מתעלמים מאורך חיי הסוללות אבל מקרים כאלה שלא מושתקים לשביעות רצונו של הלקוח יהרגו את השוק של ההיברידיות.

לגבי להביא סוללה מחו"ל בדקת כמה עולה משלוח (אין לי מושג מה קורה מבחינת מיסים)?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.priusrebuilders.com/

יש לך סוללה מחודשת ב- 3000 ש"ח

תלוי בדגם. יש להם סוללות מ 1200$ ועד 4000$ אבל אין שם אוריס היברידית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מה מעולה ברכב שבגיל 6 נזקק לתיקון בשווי של כ 30% מהשווי שלו?

ב. היבואן לא חייב כלום אבל בין להיות צודק ללהיות חכם יש מרחק גדול. כאן היבואן בחר להיות מאוד צודק אבל מאוד לא חכם. עד היום אנשים מתעלמים מאורך חיי הסוללות אבל מקרים כאלה שלא מושתקים לשביעות רצונו של הלקוח יהרגו את השוק של ההיברידיות.

לגבי להביא סוללה מחו"ל בדקת כמה עולה משלוח (אין לי מושג מה קורה מבחינת מיסים)?

מאיפה הבאת 6 שנים ומאיפה הבאת 30%?!

לרוב המוחלט של הרכבים הסוללה מחזיקה הרבה יותר זמן וניתן להאריך אחריות בעלות סבירה עד גיל 10. איפה בדיוק הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, טעות שלי. הרכב בן 4 והתיקון כ 20% מהשווי שלו.

תיקון של פאקינג 8700 שקל (מקווה שכולל מע"מ).

ובוא נגיד שהארכתי את האחריות עלד גיל 10. זה אומר שאוטו בן 10 ברגע שהולך המצבר ילך לגריטה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...