Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על פג'ו 301 וסיטרואן סי אליזה?

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מזה שיש לי סלידה קשה מרכבים צרפתים, היה ברשותנו סיטרואן סי 4 שנת 2007 שאמרו שהרכב סה''כ אמין מלבד הגיר, אז הרכב שנקנה היה ידני והצרות לא הפסיקו מלהגיע (רעידות בהגה, כיבוי של הרכב, נזילה מהפילטר שמן שחזרה שוב ושוב, מדחס מזגן שהחזיר נשמתו לבורא, מגוון תקלות של המחשב ניהול מנוע ועוד ועוד). מאז אשתי לא מוכנה לשמוע על סיטרואן ורק מלראות את הסמל נהיה לה רע (אלפי שקלים והרבה תשלומים על תיקונים), כנראה שהרכב היה לימון אך הטראומה נשארה.

מה שגרם שוב לפזילה לכיוון הסיטרואן ופג'ו זה המחיר כרגיל, כאשר יונדאי i25 משנת 2011 בדגם המאובזר עולה סביב ה 55 הפג'ו בדגם הפרמיום משנת 2013 עולה סביב ה 40k שזה הפרש משמעותי! תוסיפו לזה בקורות לא רעות והנה שוב אני פוזל לעבר הרכב ה''בעייתי''.

אני מדבר על 301 בגרסת ה 1.6 אוטומט, שאר הגרסאות פשוט נראות לי חלשות מדי וממש לא בא לי להתבאס ולהרגיש שאני קורע את הרכב בכל עליה בשומרון כדי לשמור על קצב נסיעה סביר.

הרכב מיועד לשני הורים + שני תינוקות (סלקל + כסא בטיחות ענק), ובתא מטען אמורות איכשהו להכנס 2 עגלות (טיולון קטן יחסית + עגלה גדולה עם אמבטיה).

דיי ננעלתי על יונדאי i30cw אבל ככל שהזמן חולף והרכב שלי מחכה להמכר אני פוזל לכיוונים שונים.

Sent from my MX5 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי פעם אחת על 301 (יומיים 200 ק"מ ביום בממוצע), ויום אחת על הסיטרואן, שניהם היו חלפיים מאלדן עם 80K ק"מ+ על השעון.

בעיקרון שתיניות דלק כבדות (אני נוסע בקצב יחסית מהיר), רועשות ולהפתעתי לא כ"כ מרווחות, אבל נוחות נסיעה טובה וכסא נהג סביר,

המזגן קירר היטב.

אני זרקתי את הרכב אחרי יומיים וקיבלתי סיד (הדגם המאובזר) עם 65K ק"מ על השעון וההבדיל בינהם הוא גדול מאוד.

לדעתי לא מומלץ (לפחות לא ב1.6 אוטו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן C אליזה ופיג'ו 301 מציעות במושב האחורי מרווח רגליים גדול יותר מאשר בסיד. מצד שני הסיד מעט רחבה יותר. המשמעות עבורך היא יותר מקום להניח את הסלקל ויותר מקום עבור הרגלי הילד במושב הבטיחות, כך שלא יפריעו לגב הנהג או הנוסע מלפנים. במקרה שלך רוחב הסיד לא משחק תפקיד.

תא המטען בצרפתיות גדול בהרבה, ואני בכלל לא בטוח ששתי עגלות, ועוד כזו עם אמבטיה, יכולות להיכנס לתא המטען של הסיד.

מבחינת ביצועים, צריכת דלק ואולי אבזור, סיד עדיפה, נוחות נסיעה לדעתי הצרפתיות.

בכל מקרה שכח את מה שידעת על סיטרואן בעבר, C אליזה ו-301, הן מכוניות אחרות לגמרי. הן נחשבות אמינות למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו בעבודה 301 רובוטית, הבעלים כל הזמן מתלונן עליה.

בנסיעה שלי עליה, האוטו לא כל כך רע, די מרווח, צריכת דלק 1/13.

אני ב 40 אלף הייתי קונה שברולט קרוז 2012, נותנת יותר תמורה למחיר.

כמובן, תוודא שטופלה בזמן עם שמנים איכותיים (כמו בכל רכב).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו בעבודה 301 רובוטית, הבעלים כל הזמן מתלונן עליה.

אתה מערבב תפוזים ותפוחים. על מה הבעלים של הרכב מתלונן? על הגיר הרובוטי? כי אם כך אין קשר בין הדגמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי כזה שכור מהעבודה לכמה ימים לא מזמן ודיי התאכזבתי.

למעט יכולת שיכוך מהמורות חריגה לטובה לא מצאתי דבר אחד שאהבתי ברכב הזה. אה, גם המזגן היה מקפיא אבל במרץ זאת לא חכמה גדולה.

העיצוב החיצוני לא לטעמי אבל בין שתיהן הסיטרואן נאה יותר.

תא הנוסעים מאוד פלסטיקי ופשוט, מיקום מתגי החלונות עיצבן אותי כי תמיד התחלתי למשש את הדלת באינסטינקט הראשוני כדי לחפש אותם.

מושב הנהג מאוד קצר בצורה דיי מוזרה מה שקצת קלקל את נוחות הנסיעה מבחינתי. בנוסף כיול מתלים רך יוצר זויות גלגול מאוד משמעותית.

יחידת כוח בעיקר מעצבנת. נגיד שלגיר אפשר להתרגל אבל המנוע חלש ויוצר תחושה כבדה ועייפה ובעיקר המון רעש.

לסיכום, אף אחת מהמכוניות בקבוצה הזאת היא לא הברקה. היונדאי אמנם נאה ומודרנית יותר אבל סובלת גם היא ממנוע 1.4 חלש ותיבה עם 4 הילוכים בלבד, בנוסף היא גם דיי קופצנית.

תישאר עם הכיוון המקורי של I30CW.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...