Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לגבי רכב משפחתי +2012 - אוריס היבריד, אסטרה טורבו, מגאן דיזל

ETAA
שימו לב! השרשור הזה בן 2895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מתחילים לתכנן החלפה של הרכב הנוכחי של אשתי - פורד פוקוס 2007 (רכב נהדר, אך מזדקן ואיטי. 0 תקלות ב-5 שנים שהוא אצלנו).

הקצבתי לנושא עד כ-65 אש"ח, אך גמיש במידה ויש הצדקה.

הרכב נוסע באזור 10-15 אק"מ בשנה.

הדרישות של אשתי: שיסע ושיהיה מזגן. חשוב לה גם שיהיה מקום ל-3 ילדים מאחור (כסא בטיחות ושני בוסטרים) ותא מטען נורמלי.

הדרישות שלי (בנוסף לאלה של אשתי): שיהיה מינימום שנת 2012, שיהיה אמין ברמה סבירה. שיסחוב בצורה מכובדת (בשונה מהפוקוס הישנה...). אה, אני גם מחפש איזשהו "ערך מוסף" שאני לא ממש יודע להגדיר אותו.

אופציות עליהן חשבתי - אוריס היבריד, אסטרה טורבו, מגאן דיזל. פתוח להצעות נוספות. הפוקוס הקודמת (2012) נפסלת לצערי לאור מה שקראתי לגבי הגיר.

תודה למגיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא דיזל או הייבריד? בנסועה שנתית נמוכה לדעתי צריכת דלק צריכה לתפוס מקום נמוך בסדר העדיפויות.

לדעתי לדרישות האלה מיקרוואן יכול להיות אפשרות טובה. קיה סול למשל, הערך המוסף שלו הוא עיצוב חיצוני נחמד, מעין מיקרוואן מוגבה ומרובע.

ב-2012 הגיע דגם מתוח פנים עם מנוע 1.6 בנזין ותיבה אוטומטית 6 הילוכים - הביצועים טובים משל הפוקוס.

ספייס וורסו יהיה חלש וקטן יותר אבל הוא מאוד מתאים לשימוש עירוני ויש לו מזגן מצויין. ערך מוסף מיוחד קשה למצוא בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה היברדי או דיזל ? כי זה נכנס לתקציב אז למה לא לחסוך קצת בדלק ?

מעבר לזה, למה שלא יהנה ממנוע אמין וגם טורבו (דיזל) ?

לאחרונה אני גם במסע של חיפוש רכב בדיוק כמוך.

אוריס היברדית ירדה מהפרק, בגלל שהדגם החדש (שעוד מעט עומד להתחלף) הוצג ב 2013 ואין מצב מבחינתי לרכוש דגם ישן יותר.

האסטרה טורבו גם ירדה מהפרק, בגלל צריכת דלק - לא בא לי רכב שעושה 1 ל 11 ...

מה שמשאיר אותך עם רנו פלואנס או מגאן.

אני נוהג המון על פלואנס, ואני חושב לרכוש אחת, המושבים נוחים (חצי עור ) מאובזרת עם הרבה פינוקים, ואתה יכול להוציא ממנה 1 - 18 בקלות . הבעיה היא שקשה קצת למצוא אחת במצב מצוין ובתחום המחיר שלך.

המצב עם המגאן הוא פחות או יותר אותו הדבר. כרגע לא רואה עיסקה יותר משתלמת מפלואנס או מגאן.

אוטו-מאניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

ראשית - למכוניות שציינת בפתיח יש תכונה אחת בולטת מעל הכל והיא החסכון בדלק.

בנסועה המשוערת שלכם לא נראה כי דווקא החסכון בדלק הוא הפרמטר הראשון שאתה צריך לראות לנגד עיניך.

מכוניות דיזל משומשות יהיו לרוב בעלות ק"מ גבוה משמעותית מאחיותיהן מונעות הבנזין, מאחר ומי שרכש אותן מלכתחילה חיפש חיסכון בצריכת דלק ושילם על כך במחיר רכישה יחסית גבוה מהמקבילות לוגמות הבנזין.

זה למעט האוריס ההיברידית שנרכשת מטעמי 'זה טויוטה והיברידי = מגניב'.

אם אתה מחפש ערך מוסף ברכב, משהו מיוחד שיעשה לך טוב, חפש רכב מרווח במיוחד אולי סטיישן, אולי משהו שיאפשר טיול משפחתי ויגרום לאישתך להיות שמחה כמו ג'יפון כזה או אחר וכד'.

אם אתה מחפש "VFM" חפש את המכוניות שסובלות מתדמית פחותה לעומת טויוטה/יונדאי/קיה - רנו היא פתרון, אסטרה ואולי אינסינייה הן פתרון, אולי פיג'ו 508 וכד'

חג שמח,

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך בחום על טויוטה פריוס

רכשתי שבוע שעבר אחת כזאת. דור שלישי כמובן

מרוווחת מאוד !!

וצריכת דלק פשוט הזויה אני כל יום לא מפסיק לחייך !!! זה היה החלפת רכב הכי חכמה שעשיתי בשנים האחרונות

(עברתי אליה מהונדה סיוויק )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ותודה למגיבים.

לגבי השאלה למה דיזל/היברדי - זה לא שהחיסכון בדלק הוא הפקטור המרכזי כאן, אך מכיוון שמדובר פחות או יותר במחיר דומה לרכב בנזין סטנדרטי, אז כבר עדיף דיזל/היברידי, לא? ראיתי ברשת כמה מגנים ואוריסים עם ק"מ סביר שנכנסים לתקציב.

לגבי פריוס - מכיר את הרכב היטב - לחמי יש אחת. רכב נהדר. אבל, לא רואה טעם לשלם הרבה יותר מאשר האוריס. בסופו של דבר זה אותו מנוע ואני לא צריך את הגודל של הפריוס ברכב השני בבית. למעשה, הגודל של האוריס עדיף מבחינת אשתי.

לגבי קיה סול - רעיון לא רע. משום מה לא חשבתי עליו.

לגבי "רכבי מנהלים" למיניהם - הרכב הראשון בבית הוא בהמה (מדהימה!) מסוג Ford Smax, כך שאני לא צריך עוד רכב גדול. מה עוד שאשתי רוצה רכב קטן ורק מטעמים של נוחות לילדים מוכנה "להתפשר" על רכב משפחתי.

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שאף רכב ממה שרשמת לא יכיל שני בוסטרים וסל קל ללא תרגילי ניסור ואקרובטיקה בקשירה ואשתך אומרת שזה הכי חשוב (בטח לא האוריס הפצפונת. אולי הפלואנס בלחץ רב) . תמדוד עם הכסאות וסרגל ותחזור עם רשימה אחרת . היית צריך להבין את זה משימוש ב smax .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מענין.

לגבי האוריס אין לי מושג. כמובן שאבדוק.

לגבי האסטרה - מניסיון אישי (עם ברלינה), זה נכנס. כפי שנכנס לפוקוס.

לגבי המגאן - יש לי ניסיון אישי רב עם פלואנס ושם זה נכנס בקלות. האם הנתונים במגאן לא זהים?

אגב, אולי לא היה ברור - הכוונה לא לבוסטר מלא עם משענת וידיות אלא למשטח שמגביה את הישיבה של הילדים (גילאי 7- 8 ).

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון באסטרה ברלינה סטיישן: אצלי לא נכנס. תפס החגורה נקבר ואי אפשר לחגור.

משטח תיקני רוחבו 44 ס"מ . כסא evenflow triumph לוקח כ 50 ס"מ מהמושב. כמה רוחב אפקטיבי יש לך בפלואנס ?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור ההארה של SAVE בדקתי עכשיו את המפרטים הטכניים באתר יד 2.

להפתעתי, הפוקוס 2007 (1840 מ"מ) אכן רחבה מהאופציות האחרות שציינתי. מדהים.

שוב, מניסיון עם אופל ברלינה (1814 מ"מ - זהה לאסטרה) ופלואנס (1813 מ"מ; מגאן - 1808 מ"מ), הכסאות מתאימים . זה כמובן לא smax אך מסתדר.

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפרט הטכני לא רלוונטי. הרוחב האפקטיבי נקבע עי עיצוב הידיות בדלתות, עיצוב הספסל ועיצוב ארובות הגלגלים ועוד. כל אלה לא מוזכרים במפרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו כבר עשה את העבודה, לפחות נכון ללפני חמש שנים:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?368689

לגבי דיזל: דיזל זה מצויין (אני אומר זאת כבעל פלואנס דיזל), אבל בהינתן הנסועה הצפויה כמו גם שאר הפרטים במודעה, אם הרכב מתוכנן לתפקד כמוביל ילדים בנסיעות עירוניות בלבד, עדיף להמנע. מנועי דיזל לא כל כך מתאימים לנסיעות עירוניות קצרות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...