Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "הסיפור שלכם" . . . .

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 7853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכל מכונית יש סיפור, ואין דבר יותר טוב מלקרוא סיפור טוב על מכונית ישנה.

תרשמו בבקשה סיפורים על המכוניות שלכם . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מכיר סובארו FF ??

לפני שנים רבות יבואן סובארו היה קטן ועלוב. הוא הציע את הרקס המצחיקה (מנוע 600 אם אינני טועה) ואף אחד עוד לא שמע על "אמינות יפנית". סבא שלי, שהחזיק בבעלותו יצירות מוטוריות כגון פיאט 600 (כי היה בזול) וטנדר פורד עם הגה ימני (שהאנגלים שכחו בארץ) החליט ללכת על אוטו חדש. סבא שלי שמע על מכונית חדשה שנכנסה לשוק. היבואן הלהוט למכור הציע מחיר נוח, אבל למכונית לא היה כל מוניטין של אמינות.

אולם אז שמע סבא שלי את סיפורו של אחד שרכש FF בדרא"פ וחצה איתה את אפריקה כולה. מעשה נועז ביותר שכמובן שום פיאט או רנו לא הייתה מסוגלת לו. סבא שלי ניגש בצעד בטוח לסוכנות סובארו והיה מהראשונים בארץ שיצאו משם עם FF נוצצת (אמנם ידנית, אבל לבנה כמובן). היבואן של סובארו באותם ימים היה כל-כך נחוש להוכיח את אמינות הרכב שסבא שלי זכה לטיפול צמוד ותקלות (פעוטות אמנם, הרכב היה בסה"כ אמין) תוקנו לעיתים ללא תשלום. לאחר ימי ה-DL המגעילים זה נראה כמו מדע בדיוני, אבל זאת האמת.

ה-FF הייתה מכונית נאה, עם מנוע 1.3 חזק יחסית ומרכב קליל הפתיעה מכוניות יקרות ומפוארות בהרבה ברמזור (80 כ"ס על כ-750 ק"ג!!!). סבא שלי החזיק במכונית שנים רבות ולבסוף מכר/מסר אותה לאימי (היא החליפה את החיפושית המתפרקת שהייתה לנו). הוא רכש במקומה פורד פיאסטה חדשה (מודל 84) שמאוחר יותר עברה לידי.

עם ה-FF שלי אמא שלי זכתה להרבה הצעות קניה ברמזור, שניה לפני שהיא הראתה להם אגזוז. לא נהגתי במכונית, אבל אני בהחלט זוכר את עיצוב הפנים המגעיל, רק הרנו 4 של אבא שלי יכלה להתחרות בה. הסובארו FF אמנם הייתה אמינה יחסית לדורה, אולם סבלה מנזילת שמן כרונית על התופים (מסוכן...) וממכת חלודה. עם הזמן האוטו הלבן כשלג הפך למנומש כדבעי.

לבסוף המכונית הושבתה אחרי משהו כמו עשרים שנים בשרות המשפחה. היא נמכרה כגרוטאה לחלקי חילוף למישהו שצבע את ארגז הרוח בבית הורי בתמורה. אני חושב שגופה המתפורר עדיין שוכב אצלו בחצר...

ff-1g.jpg

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני גיליתי לאחרונה שהייתה לנו FF במשפחה, אחלה של רכב !!!

ד"א, נראה לי שזה הסובארו פשע האמיתית, (כן !!! ה-DL זה לא סובארו פשע!!!) למה פשע ??? כי השודדים/גנבים השתמשו בה בכדי לברוח מהמשטרות שהשתמשו בפורד אסקורט שלא דגדגו את הסובארו !!!!

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 כ"ס ממנוע 1300 ??

אפילו בליאונה בקושי גירדו את ה 75 ממנוע ה 1600 !!

אני חושב שזה היה 60 כ"ס (גם זה נשמע הרבה), על משקל נוצה זה עדיין לא רע.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממנוע בוקסר עם שסתומים עיליים. מנוע 1.1 הוציא 60 כ"ס.

האמת, יכול להיות שזאת הייתה הגרסה שהייתה לנו. אני לא ממש זוכר. בכל מקרה הפתיחות שלה היו מרשימות.

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

You're Wellcome

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוגיה משום מה הטרידה אותי.

בדקתי - ונחשו מה?

סובארו FF-1 1300 אכן הפיקה 80 כ"ס ממנוע 1267 סמ"ק! המנוע תוכנן במקור על ידי בורגוורד אולם כשהם פשטו את הרגל תכנון המנוע נמכר לסובארו.

כמו כן נמכר דגם ספורט עם 93 כ"ס ולתשומת לבכם - המכוניות שקלו ~750 ק"ג שזה כמעט חצי אימפרזה :D

עיניכם הרואות:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=72281

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=72259

אז איפה לעזעזל סובארו התחבאו 30 שנה? למה היינו צריכים לסבול DL וליאונה? ומה לכל השדים והרוחות הייתה אמורה להביע ה- XT טורבו????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה מדהימה בדורה.

מעניין מה ידהים את הילדים שהיום בכיתה א'.

אולי מכוניות שיעבדו על לחץ אוויר?:roll:

אולי מכוניות מונעות בתאי דלק אוויר - אבץ? :roll:

אני מקווה שניתן יהיה להפתיע אותם.

פשוט, כל מה שהיה הוא שיהיה?

באופן אישי, אולי בקרוב יושתל באוטו שלי מנוע טורבו זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...