Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פחחות לרכב עצמית, או: איך ליישר פגיעות בפח

tisan4us
שימו לב! השרשור הזה בן 5546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם לפי כתבה שראיתי (אני אנסה למצוא את הכתבה), לכל מי שיש פגיעה בפח (לדוגמא בדלת) הסבירו שאפשר למרוח על האיזור הנפגע סבון, ולמשוך אותו עם פומפה (פעמיים) וככה הפח ייסתדר פחות או יותר

זה נכון?

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הזמנתי מאנגליה מין "פומפה" קטנה, שכאשר סוגרים את הידית שלה נוצר וואקום די חזק. לאחר כמה נסיונות הצלחנו ליישר קצת כמה כיפופים פנימה שהיו לאחי בדלת האסקורט שלו.

לצערי לא מצאתי את הלינק, אבל תנסה לעשות חיפוש.

פולו 1.6 שנת 2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בפשו עשיתי באחת הדלתות שניכנסה פנימה ממכה .פשוט פתחתי את הפלסטיק מבפנים ולקחתי סמרטוט ופטיש ודפקתי בעדינות מצד הנגדי של המכה עד שחזר לצורה המקורית ואז שיפשפתי בכוח עם המגבת והחלקתי מהצד הפנימי את המכה כדי לטשטש את האיזורים המקומרים שהיו מהמכה..

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאסף - ניסיתי דבר דומה בדלת של האונו - אבל ללא הצלחה מושלמת - קימוט גדול נעלם לא אבל הקטנים נשארו ומסרבים להתישר... כנראה שזה לא תמיד מצליח...

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע , אצלי בכל אופן הדבר היה יעיל בהחלט ואכן יש שיפור ניכר וטישטוש כימעט מלא של המכה שהייתה בעבר..אם יהיה לי כוח אני יעלה מחר [אם יהיה לי זמן פנוי] תמונות של הלפני ואחרי התיקון בדלת..

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן פשוט יותר ליישר מכות ע"י לוח עץ קטן,להצמידו לחלק הפנימי של המכה ולתת מכה קטנה עד שהחלק יוצא חזרה ומתיישר,פתרון הרבה יותר זול מקניית פומפות למיניהן.

Fiat Tipo Media 1.4Ei 1994

Citroen Xsara 2001 1900 Diesel

Opel Corsa 2000 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן פשוט יותר ליישר מכות ע"י לוח עץ קטן,להצמידו לחלק הפנימי של המכה ולתת מכה קטנה עד שהחלק יוצא חזרה ומתיישר,פתרון הרבה יותר זול מקניית פומפות למיניהן.
לפי הידוע לי ברוב המכוניות זה לא בדיוק ישר מבפנים (הפח) לכן אם תצמיד קרש עץ ותיתן מכה ייצא לך תבליט של קרש עץ מהצד החיצוני:loco:

רק במכוניות מסויימות שזה ממש ישר כמו קרש עץ זה יעזור לך

אחרת תצטרך לגלף עץ שיהיה בקימור מושלם כמו הדלת...סיכוי קלוש!

לגבי הפומפה: ישנן פגיעות קטנות כאילו מישהו בא עם עט מתכת ונתן מכה לאוטו שלך ואין שום סיכוי לתקן את המכות האלה...ולרוב גם אין לך בדיוק וואקום במכה (המכות הן בדרך לא חלקות- הן מלאות קימוטים שלא מאפשרים אחיזה של הפומפה).

אני חושב שהעצה של ההוא עם האונו היא הכי הגיונית- פטיש ובד שיבלום את רוב המכה...

שי

למכירה: טויוטה אוונסיס מודל 2003, 2000 סמ"ק, יד ראשונה צבע שמפניה. 052-4355354- משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הידוע לי ברוב המכוניות זה לא בדיוק ישר מבפנים (הפח) לכן אם תצמיד קרש עץ ותיתן מכה ייצא לך תבליט של קרש עץ מהצד החיצוני:loco:

רק במכוניות מסויימות שזה ממש ישר כמו קרש עץ זה יעזור לך

אחרת תצטרך לגלף עץ שיהיה בקימור מושלם כמו הדלת...סיכוי קלוש!

לגבי הפומפה: ישנן פגיעות קטנות כאילו מישהו בא עם עט מתכת ונתן מכה לאוטו שלך ואין שום סיכוי לתקן את המכות האלה...ולרוב גם אין לך בדיוק וואקום במכה (המכות הן בדרך לא חלקות- הן מלאות קימוטים שלא מאפשרים אחיזה של הפומפה).

אני חושב שהעצה של ההוא עם האונו היא הכי הגיונית- פטיש ובד שיבלום את רוב המכה...

שי

אתה לא ממש צודק. ניתן לתקן דפיקות פח גם עם עץ ישר. מהות העץ או הבד היא לחלק את המכה, לא לספוג אותה, וכך לא ליצור דפורמציה חדשה של פטיש.

המצב של "דפיקה בפח" לא מחייבת שהעצם הפוגע דחף את הפח עד לשם, אלא מספיק שהוא עבר חצי מהדרך, והקשיחות של הפח עושה את החצי השני.

לא תמיד הפח יחזור לקדמותו, ייתכנו דפורמציות שישארו גם אחרי היישור.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני אנסה לתקן בעצמי את הפגיעה שיש לי בטמבון??

מישהוא פה יודע אולי...

פולו 97 - הטמבון האחורי .

יש לי עיקום די חד באמצע הטמבון. השאלה שלי האם כדאי לי לנסות לפרק ולהרכיב אותו- ואם מישהוא יודע אז איך לעשות את זה?

הטמבון שיש לי הוא פח די דק ככה שנראה לי שיהיה די קל ליישר אותו, אמנם לא בצורה מושלמת אבל לפחות שלא תבלוט המכה.

ממש לא אכפת לי אם ישארו דיפורמציות, העיקר שאני אוכל להרכיב חזרה :)

בשביל להתחיל לחיות, אתה חייב למות לפחות אין ספור פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טמבונים עד כמה שידוע לי עשויים מפלסטיק וכל מיני חומרים שלא ממש קל לישר, אגב, סבירות גובה שהטמבון שלך יושב על קליפסים, תיזהר...

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לראות איך מתקנים טמבונים,לא מפרקים אותם, פשוט ממלאים את השקע בחומר פחחות,מלטשים טוב טוב וצובעים בשחור את כל הטמבון, לא מתעסקים עם פירוק ויישור\מתיחה וכל זה, פשוט ממלאים-מלטשים-צובעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לראות איך מתקנים טמבונים,לא מפרקים אותם, פשוט ממלאים את השקע בחומר פחחות,מלטשים טוב טוב וצובעים בשחור את כל הטמבון, לא מתעסקים עם פירוק ויישור\מתיחה וכל זה, פשוט ממלאים-מלטשים-צובעים.
טעות גדולה ממש לא נכון .

מרק פחחים לא נדבק טוב על פלסטיק ככה סתם במשך הזמן זה יפול או זעזוע קל יסדוק אותו מחדש,

השבוע כבר שאלו פו על הנושא הזה חפשו שרשור בנושא ובכל אופן הנה לכם תמונות מתיקון שביצעתי בדיהו של אחי . www.shaioziel.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...