Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 6000 קילומטר וכמעט חצי שנה עם קורבט C4 "אספנות" אבל לא באמת

nimnim
שימו לב! השרשור הזה בן 2910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ובכן הנסיכה המרושעת הזאת הגיעה לידי לאחר שזמן המתנה בילתי מבוטל של שלושה וחצי חודשים ב1 לנומבר.

היישר מהחוף המזרחי של ארה"ב,היא נרשמה כקשישה לאספנות אך למעשה הוא בועטת ומבלה כמו עלמה פרועה בשנות העשרה של חיה.

קצת נתונים יבשים:

שנת 85 עם מנוע TPI

גיר ידני עם אובר דרייב 3+4

בערך-240-235סוסים (בעזרת הסרת הממיר+צנרת משודרגת+פילטר פתוח וספר תפילין)

330 פאונדים של מומנט! לא יודע כמה זה בקג"מ אבל זה מלא.

0-100 לא נסיתי אבל הסברה הרוחוות בין הדתות וגם אצל המאטפיסקאית של נאס"א באיזור ה6 שניות.

מהירות סופית אם יש לך ביצים בערך 250 קמ"ש.

משקל עצמי לפני השיט שאני נוטה להשאיר ברכב ותמיד שוכח להוציא, 1400 קילו (מפתח ברגים,משפקי שמש ישנות,נעלי עקב ליציאות,ערכת איפור,WD40 וכו)

יד :3

נסועה:49500 מייל

תא נוסעים-

מאוד תקופתי! אני מאוד אוהב באופן אישי ובכלל תא הנוסעים אצלי ספציפים שמור היטב מלבד ריפוד הגג שמעט נופל-כיסאות מאוד נוחים עם תמיכה טובה בצדדים,אפשר לקרוא להם "באקטים" מתכווננים חשמלית,תנוחת הישיבה לא רעה ומאפשרת ראות מעולה החוצה כאשר מהר מאוד רוכשים ביטחון להעביר את הדבר האמרקאי הזה בין מעברים צרים וחניות ברוורס. אך עם זאת היא עדיין נמוכה עם טוסיק ברצפה.

ההגה מאוד מוזר עם אחיזה ב9 ו 3 אך מתרגלים לזה דיי מהר ,שאר האינסצטורמנטים מרגישים טובים עם איכות בנייה מפתיעה מאוד להתחשב שמדובר באמריקאית בת 31 ,לדעתי היא עולה על איכות ההרכבה של זאתי משנות ה90.

שאר פינוקים מודרנים -הגה כוח,מזגן מקפיא,מראות חלונות ומושבים חשמליים הופכים את הקורבט הזאת בעצם לרכב עירוני מעולה! NOT!

דבר ראשון,קלאץ' כבד לאללה,אומנם התרגלתי (ובעיקר התרגלתי לתכנן נסיעות שלא בפקקים) אין איפה לשים את רגל שמאל,אין מקומות איכסון בתא הנוסעים (אבל יש מחזיק כוסות )רדיוס סיבוב פרסה של מיכלית נפט וחיבה לפסי האטה כמו חיבה של ילדה יזידית ללוחם דאעש.

חוץ מזה זה באמת הונדה סיוויק.

אך בגדול אחרי שמוצאים מהראש את הדרישות המודרניות,וחוזרים אחורה בזמן,באמת שלנייד את הקורבט הזאת בתוך העיר זה לא כזה נורא.

דברים שאני אוהב לעשות בעיר-

לילה- רמזורים,אני מרגיש קצת כמו חוליגן\דושבג ,אני ראשון ברמזור אין אף אחד מסביבי אולי איזה נהג מונית מנומנם דרום תל אביב הילוך ראשון...אתם כבר יכולים לשמוע את הקולות של הצמיגים ורעש V8 עולה במעלה הסל"ד כאשר הישבן מתנענע קלות ומזנק אל הרמזור הבא. הצחקחוק והחיוך הדיבלי שנפתח לי על הפרצוף שווה הכל.

ובימים אביבים \חורפיים נעימים להוריד את הגג ולשייט בדרך נמיר על 60-50 למשוך מעט הילוכים כדי לשמוע את הסאונד הממיס של המפלצת מקדימה עם הצנרת המשודגרת ורוח בשיער שמש בעיניים .עושה טוב לנשמה ,וגם קצת לאגו שההיא עם הפיאט 500 מחייכת לעברך (וחושבת לעצמה איזה "איזה זין קטן,מי צריך רכב בולט כזה")

אפרופו זה,שלא תהיה לכם אשלייה,התשומת לב היחידה שאני מקבל זה מגברים בגיל העמידה.

אז לסיכום נהיגה נסבלת בעיר כל עוד לא מדובר על נהיגה עירונית קשוחה של ממש,היא אפילו מהנה.

על הכביש המהיר הדבר הזה עם צריכת הדלק ה"פריוסית" משהו שלו מתחיל להרגיש פחות דינוזאורי ויותר כמו רכב GT נעים . שיוט נעים ה120 בסל"ד רגוע על כביש נורמלי היא מאוד נינחה,סאונד המנוע מאוד נעים לאוזן גם לאורך זמן ,רעשי רוח יחסית לרכב של GM משנות ה80 ממש על כיפאק ואחרי כיווני פורנט ואיזונים היא מרגישה פשוט נהדרת ומודרנית.

החוויה יכולה להשתנות קצת בלי הגג,אומנם הרוח בשיער אבל במהירות של מעל 120 היא גם בכל תא הנוסעים שזה ממש כיף לנסיעה מתל אביב לרעננה,אבל לא יותר מזה.

ניהוג-

בפניות-לא,פשוט לא . שלדה רכה,מתילים משנות ה50 אין בקרות אחיזה,אין ABS יש רק אלוהים בשמים (ואני בכלל חילוני) דווקא ההגה מוסר פידבק לא רע .

עם זאת,מאחר וכל כך לשבור אחיזה ,ההזדמנות לזרוק קצת טוסיק במיהרות נמוכה תמיד קורצת.

קו ישר- או כן! היא טסה ומה שכיף שמאחר ומדובר במנוע עתיר סמק ומומנט כל תחושת האצה מרגישה כאילו מדובר במנוע חזק בהרבה,גם הגיר הידני עם יחסי העברה קצרים מוסיפים לחוויה וכמובן הסאונד הסקסי שלה,שהוא נפתח איפשהו ב2600-2800 סל"ד JOY HO JOY!

תיבת הילוכים-אז ככה יש לי למעשה 7 הילוכים,לקח לי זמן להתרגל אלהם אבל כן זמן כמו 7 .

הילוך ראשון רגיל,ואז 2-3-4 בעלי מצב קצר או מצב אובר דרייב ,בתכלס בעיר אני במצב רגיל ובכביש המהיר אני מושך את רביעי או שלישי ואז מכניס לאובר דרייב,בהתחלה לקח לי זמן להתרגל אך לאחר חודש התחלתי להתחבר לשיטה היום זה נראה לי כל כך הגיוני. לגבי תחושת העברות עצמן,פשוט תענוג מדובר במהלך ארוך ומעט איתי,אך יש איזושהי תחושה כאשר ההילוך נכנס למקום כמו של רובה שנדרך (כן כן אנלוגיה חרושה ,אבל נכונה) כיף גדול!

אמינות-אני משתמש בה כמעט יום יום,נוסע להורים ברעננה,ירושלים,נסיעות אורבניות בתוך תל אביב נוסע רגוע,נוסע חזק בנתיים 6000 קילומטר. טפו טפו. הכל סבבה מערכת חשמל,קירור,הצתה מנוע,בלמים רעשים הכל פיקס.

מה שהיה צריך להחליף בקטנה עשיתי מיד עם קבלת הרכב. עלויות האחזקה יחסית זולות במיוחד אם מזמינים חלקים מחו"ל ויש רכב נוסף בבית JUST IN CASE שצריך להעמיד את הרכב למספר ימים.לשמחתי טרם הייתי במצב הזה.

ואני מוצא את עצמי משתמש בקורבט הזקנה הזאת הרבה יותר מאשר חשבתי.

סיכום-טונה של רכב עם מעט הקרבה של מודרניות ,שימושית לאללה במיוחד בגירסא אוטומטית. תחזוקה יחיסית זולה עם אמינות טובה ובשילוב עם רכב דיי פשוט בפן הטכנולוגי וכיף גדול כל נסיעה היא חוויה (ואני מאלה שמתעממים מהר) כן היא פונה לא משהו בכלל,וכן היא מתרסקת בבורות בכביש שעוד שניה השינים שלך יוצאות מהפה. אבל היא מפצה על זה בכל כך הרבה אופי של מתבגרת מופרעת וסקסיות מדליקה בטירוף.

תמונות:

image (3).jpegתמונה (2).JPGתמונה (4).JPGתמונה (5).JPG11012053_10156340222795657_8762836243975538590_n.jpg12195849_10156340222430657_5017970298410540899_n.jpg12196113_10156340222145657_2761748337502897081_n.jpgimage (2).jpegתודה לכל מי ששכנע אותי לעשות את הצעד המטומטם הזה,אני דביל מאושר.

עריכה אחרונה על ידי nimnim

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מ ד ה י מ ה !

המון תודה על ההשקעה בסקירה, נהנתי לקרוא. לגמרי רואה את עצמי בעתיד כשיהיה מקום אחסון מצרף לארסנל איזו קשיש'לה מגניבה בסגנון.

מה גם שהיא נראית נהדר גם היום.

שאלה אולי קצת לא קשורה - איך אתה מאפסן אותה? נשמע לי מפחיד לאללה להשאיר אותה ברחוב.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ ד ה י מ ה !

המון תודה על ההשקעה בסקירה, נהנתי לקרוא. לגמרי רואה את עצמי בעתיד כשיהיה מקום אחסון מצרף לארסנל איזו קשיש'לה מגניבה בסגנון.

מה גם שהיא נראית נהדר גם היום.

שאלה אולי קצת לא קשורה - איך אתה מאפסן אותה? נשמע לי מפחיד לאללה להשאיר אותה ברחוב.

חניה מקורה בבניין.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף של אוטו. היא נראית פגז גם בפנים וגם בחוץ. קשה להאמין שזה רכב בן 30. שאפו ותודה על השיתוף :)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיחנק. סתם, תהנה.

וביותר הרחבה, סקירה מדהימה, רכב מדהים- מנוע, מראה, נסיעה (בקו ישר).

אתוודה, גם אני נפלתי בקסמיהן של האמריקניות (חברה יש, אז הכוונה למכוניות) ואני חושב לייבא בימים כסדרם מוסטנג.

פות״ש, איפה אתה מטפל (או חושב לטפל)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף לך. האוטו שלך מדהים. זה הדגם האהוב של קורבט עם לוח שעונים הדיגיטאלי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, אחלה סקירה !

ללא ספק, האפשרות לייבא רכבי אספנות לארץ, פרי עמלו של מועדון ה 5, מאפשר לנו להנות משכיות חמדה שכיכבו בחלומותיו של כל טינאייג'ר בשנות ה 80'.

מצאת את מתג המגבים ? :lol:

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, אחלה סקירה !

ללא ספק, האפשרות לייבא רכבי אספנות לארץ, פרי עמלו של מועדון ה 5, מאפשר לנו להנות משכיות חמדה שכיכבו בחלומותיו של כל טינאייג'ר בשנות ה 80'.

מצאת את מתג המגבים ? :lol:

דווקא מתג המגבים היה פחות בעיה,

אבל במשך שעה שברתי את הראש איפה המתג שמזיז את המושבים אחורה וקדימה,אני חושב שנסעתי עד זכרון מחיפה ביום השחרור בשכיבה.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעטות המכוניות בעולם שהיו להן הנדסת אנוש, אם אפשר לקרוא לזה כך, כמו של הקורבט C4.

מה עבר להם בראש שהחליטו למקם את מתג המגבים על דיפון דלת הנהג ?!

אהבתי את לוח המחוונים שמזכיר לי את מאורות משחקי הווידאו ברחוב דיזנגוף..

תשתדל לא לחשוף אותה יותר מידי לשמש, זה מזיק ללוח המחוונים שתיקונו מסובך למדי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...